«Днепр» (Днепропетровск) ― «Авангард» (Харьков) – 2:3

«Днепр» (Днепропетровск) ― «Авангард» (Харьков) ― 2:3 (2:1).

13 февраля 1966 (воскресенье). Днепропетровск. Стадион «Металлург». 11000 зрителей. Ясно. 11 градусов.

«Днепр» (футболки и трусы белые): Павлеченко Дановский – 2 Кузовенков (Е. Швец, 46), 4 Белолюбский (Канафоцкий, 46), 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Забелин (Северухин, 46) – 8 Кротков, 9 Кузяев (Пинчук, 46), 10 Паис, 11 Крощенко.

Старший тренер – А. Зубрицкий.

«Авангард» (футболки и трусы тёмные): ?, Г. Орлов, С. Разюпин, А. Козлов, В. Пестриков, ...

Старший тренер – Е. Елисеев.

Голы: 0:1 Орлов (15), 1:1 Паис (23), 2:1 Кротков (24), 2:2 Козлов (80), 2:3 Орлов (85).

ПЕРША ПРОБА СИЛ

«Прапор юності» (16.02.1966)

Товариська гра між командами майстрів класу «А» харківським «Авангардом» і місцевим «Дніпром» розпочалась активними діями гостей. Свої атаки вони ведуть в основному через лівий край, де чудово грає Г. Орлов. Добре володіючи м'ячем і ривком він часто виграє єдиноборство з правим захисником нашої команди Кузовенковим. Після одного з проходів Орлов, розігравши м'яч з партнером, чудовим ударом головою направив м'яч у правий нижній кут наших воріт. Ю. Павліченко своєчасно не вийшов, не перехватив високої передачі і на 15 хвилині матчу рахунок став 1:0 на користь харків'ян.

Пропущений гол наче підстьобнув наших гравців. Активно грають дев’ятнадцятирічний Д. Паїс і В. Кротков. На 23-й хвилині Паїс, одержавши м'яч недалеко від штрафного майданчика, легко обіграв двох захисників і несильним, але точним ударом забиває м'яч у дальній від воротаря кут — 1:1.

Футболісти «Дніпра» продовжують наступати. Через хвилину м'яч потрапляє до Кроткова. Він обігрує лівого захисника Е. Разюніна, проходить по лінії воріт і з цього незручного положення забиває другий гол.

Другий тайм почався навальним наступом господарів поля. Двічі А. Крощенко упускає вірну можливість для взяття воріт суперників. Як і в першому таймі, активно грає Паїс. Він бореться за кожний м'яч, багато працює на полі, всі небезпечні для харків'ян атаки не обходяться без його участі. Та футболісти взяли на озброєння невірну тактику гри. На такому важкому полі вони зловживали індивідуальною грою, зовсім не користуючись довгими передачами. Швидко це зрозуміли харків'яни. Далекими пасами на прорив вони розтягнули наших захисників, чим здобули можливість більш спокійно проходити до воріт Ю. Павлічєнка, який, до речі, зіграв набагато нижче своїх можливостей. На 35-ій хвилині другого тайму А. Козлов з кутового зрівнює рахунок, а на сороковій невтомний Г. Орлов виводить свою команду уперед.

За «Дніпро» виступали: Ю. Павліченко, Е. Кузовенков (Е. Швець), Б. Дановський, А. Бєлолюбський (Р. Конафоцький), В. Ануфрієнко, С. Галоян, Г. Забелін (В. Северухін), В. Кротков, Д. Кузяєв (М. Пінчук), Д. Паїс, А. Крощенко.

Сьогодні футболісти «Дніпра» виїжджають до Ялти, де проведуть учбово-тренувальні збори.

О. Георгієв.

На фото: Давід Паїс забив гол

На фото: атакує Анатолій Крощенко.

Фото В. Шульгіна та М. Каміонського.

ПЕРШИЙ МІЖМІСЬКИЙ

«Зоря» (15.02.1966)

Позавчора на стадіоні «Металург» зібралося понад 10000 чоловік. Термометр показував плюс 10-11 градусів. Тепло, по-весняному гріло сонце. Стояла чудова футбольна погода. Нею і скористалися футболісти «Дніпра», до яких у гості приїхала команда майстрів класу «А» харківського «Авангарду».

Гості вийшли на поле у такому ж складі, в якому дніпропетровці бачили їх в офіціальній минулорічній зустрічі. У «Дніпра» навпаки, істотні зміни тренери, очевидно, вирішили спробувати, на що здатне нове поповнення колективу. На поле вийшли воротар Ю. Павліченко, в захисті Є. Кузовенков, Б. Дановський, А. Бєлолюбський, В. Ануфрієнко, в півзахисті С. Галоян і Г. Забелін, в нападі В. Кротков, Д. Кузяєв, Д. Паїс, А. Крощенко. Після відпочинку замість Бєлолюбського, Забеліна, Кузяєва і Кузовенкова вийшли Р. Конафоцький, В. Северухін, Є. Швець, М. Пінчук.

Суперники добре знають один одного і «бій» почався без розвідки.

Гості на початку були більш активні, їх тактика зводилась до того, щоб відтягнути на ліве крило свого нападу, де виділявся Г. Орлов, основні захисні сили «Дніпра» і таким чином дістати оперативний простір в центрі. Та господарі не піддалися на цей маневр і поступово почали все більше диктувати харків'янам свою волю. Д. Паїс висунувся далеко вперед і весь час був націлений на ворота. Тим часом В. Кротков і Г. Забелін раз у раз зав'язували хитрі комбінації, в які все частіше включався і А. Крощенко.

Але тоді, коли здавалось, що авангардівцям не досягти успіху, вони якраз і добилися його. Ю. Павліченко не зумів правильно зорієнтуватись в нескладній обстановці, і цим, не вагаючись, скористався Г. Орлов. Трапилось це на 15-й хвилині. А через 8 хвилин Д. Паїс на великій швидкості увірвався у штрафний майданчик «Авангарду» і з важкого становища забив красивий гол. Минула хвилина, і В. Кротков, зробивши рейд по правому флангу, з дуже незручної позиції зумів вивести свою команду вперед.

Після цього перевага «Дніпра» стала очевидною, але вона не знайшла свого матеріального втілення. Навпаки, коли до фінального свистка залишалось 10 хвилин і дніпропетровці послабили пильність в обороні, А. Козлов і Г. Орлов забили ще два м'ячі у ворота господарів. Авангардівці перемогли з рахунком 3:2.

І хоч переможених судять, робити цього немає особливих підстав. «Дніпро» в першому міжміському матчі порадував хорошою, тактично грамотною грою. Лише в півзахисті, очевидно, слід випробувати і інші варіанти розстановки гравців.

На фото: момент першої міжміської футбольної зустрічі

«Авангард» — «Дніпро». Другий гол у ворота харків’ян.

Фото В. Шульгіна.

ПЕРВАЯ ПРОБА СИЛ

«Днепровская правда» (15.02.1966)

В минувшее воскресенье днепропетровский стадион «Металлург» заполнили тысячи болельщиков футбола. Они пришли, чтобы посмотреть в необычное время года товарищескую встречу команд класса «А» второй подгруппы — харьковского «Авангарда» и «Днепра».

Накануне афиши извещали, что матч состоится при любой погоде. А день выдался на диво солнечным, термометр показывал около десяти градусов выше нуля. Когда же футболисты вышли на поле, мяч явно не хотел их слушаться — препятствием тому были огромные лужи талой воды и грязь. Тем не менее, игра началась в быстром темпе, изобиловала интересными атаками и комбинациями. Первыми забили гол гости. Буквально через пару минут молодой игрок «Днепра» Паис сравнивает счёт. Незадолго до перерыва Кротков («Днепр») увеличивает счёт 2:1.

После перерыва «Днепр» вышел наполовину в обновлённом составе. Но это не внесло каких-либо изменений в игру. Темп несколько снизился. Обе команды порядком устали. Победа «Днепра» казалась реальной. И вот в конце игры авангардовцы, совершая рейд по правому краю, добиваются успеха. Счёт 2:2. Спустя ещё минуту гости подают угловой. Мяч ещё раз влетает в сетку ворот «Днепра». 3:2!

И всё же, в выигрыше оказались обе команды. Это была их первая ударная проба сил. Она показала, что и «Днепр» и «Авангард» по-боевому готовятся к футбольным баталиям, которые уже не за горами.

«АВАНГАРД» — «ДНЕПР»

«Красное знамя» (Харьков, 16.02.1966)

Футболисты харьковского «Авангарда» продолжают предсезонные тренировки. В минувшее воскресенье они провели товарищескую встречу в Днепропетровске с командой второго эшелона класса «А» — «Днепр».

Игра закончилась победой «Авангарда» со счётом 3:2. Из харьковчан мячи забили Г. Орлов (два) и В. Пестриков.

ПЕРШІ ГОЛИ

«Спортивна газета» (Киев, 24.02.1966)

Як повідомив редакцію наш позаштатний кореспондент В. Вихров, у Дніпропетровську «Дніпро» програв харківському «Авангарду» — 2:3. У переможців два мячі провів Орлов, один — Козлов, у переможених Паїс (він повернувся з «Арарату») і Кротков.