13 августа 1971 года. Пятница
Чемпионат СССР. Первая лига. 26-й тур
«Текстильщик» (Иваново) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:3

«Текстильщик» (Иваново) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:3 (0:2).

13 августа 1971 (пятница). 19:00. Иваново. Стадион «Текстильщик». 18000 зрителей. Ясно. 18 градусов.

Судьи: Ю. Пономарёв (Кишинёв), Э. Дробышевский, С. Бельский (оба – Гомель).

«Текстильщик»: В. Скоропеев, С. Любавин (к) (В. Паргин, 36), В. Бакшин, Ю. Веселов, В. Савинов, В. Бутов, С. Веньков, М. Потапов, Ю. Пьянов (И. Пономарёв, 56), И. Куркин (С. Зернов, 71), В. Сафонов.

Запасные: И. Ивиницкий, В. Иванов.

Старший тренер – Ю. Забродин.

«Днепр»: Собецкий – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Артюх – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Евсеенко (Федоренко, 70), 9 Назаров – 10 Христян (Лябик, 80), 11 Романюк.

Травмированы Колтун, Пилипчук, Шалычев.

Запасные: Семёнов, Цунин, Самойленко.

Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.

Голы: 0:1 Гринько (26), 0:2 Христян (32), 0:3 Романюк (57).

Дублёры3:3.

ВОПРОС И ОТВЕТ

«Рабочий край» (Иваново, 14.08.1971)

Вряд ли нужно представлять команду «Днепр», с которой вчера «Текстильщик» скрестил своё «боевое оружие». Она хорошо известна болельщикам. Напомним только, что первый поединок этих команд в Днепропетровске закончился победой хозяев поля — 3:1. Перед очередным туром украинские футболисты отставали от лидера — «Локомотива» — всего на два очка.

И вот поединок. На игру наши спортсмены вышли без своего главного бомбардира А. Шулякова, получившего травму в предыдущем матче.

Сумеет ли «Текстильщик» взять реванш за поражение в первом круге? На этот вопрос «Днепр» фактически ответил уже в первом тайме, когда на 30-й минуте А. Гринько, а на 40-й минуте А. Христян забили по голу. Сделать это им позволили грубейшие ошибки наших защитников.

В начале второго периода В. Романюк довёл счёт до 3:0.

Этот матч показал, что одного желания победить — мало. Ивановским футболистам явно не хватало скоростей, чёткого выполнения технических приёмов, волевых качеств.

А. ЛОГИНОВ.

РЕКОРДИ «ДНІПРА»

«Зоря» (15.08.1971)

Коли позавчора ввечері наш кореспондент подзвонив в Іваново на стадіон «Текстильник», щоб довідатися про результат матчу, йому там відповіли:

— Радійте. Ваші перемогли!

В перемозі своєї команди, яка нині лідирує, мабуть, рідко хто з болільників «Дніпра» сумнівався. Але рахунок 3:0! Це вже якось не вірилося.

— Так, так, — підтвердив старший тренер «Дніпра» В. Лобановський. — Наші хлопці сьогодні тут, на стадіоні «Текстильник», покорили серця івановців, покинувши поле під гучні оплески переповнених трибун. Грали справді дуже гарно.

Тепер про подробиці матчу. Він пройшов при значній перевазі «Дніпра», який провів змагання з високим піднесенням, раціонально. Вже в першому таймі ця перевага знайшла своє підтвердження в двох голах, які забили А. Гринько і О. Христян. На рахунку останнього це вже 11-й м’яч, забитий нинішнього сезону. Через десять хвилин після початку другого тайму вже відзначився В. Романюк. Він довів рахунок до 3:0.

Доля матчу фактично була вирішена. Однак атаки «Дніпра» тривали. В них відчутну участь брали і захисники. У суперника не лишалося ніяких шансів навіть для того, щоб відіграти хоча б один м’яч.

При рахунку 3:0 арбітр з Кишинева Ю. Пономарьов дав фінальний свисток.

«Дніпро» виступав у такому складі: Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Артюх, Гринько, Шнейдерман, Євсєєнко (Федоренко, 70), Назаров, Христян (Лябик, 80), Романюк.

Отже, «Дніпро» пройшов 14 турів без поразок. А загалом це була його 16 перемога в нинішньому чемпіонаті.

На порозі центральний матч сезону — зустріч з лідером — «Локомотивом». Вона відбудеться післязавтра в Москві і викликає великий інтерес.

Дублери зіграли з «Текстильником» 3:3. У «Дніпра» голи забили Є. Торопов, В. Лябик і молодий С. Бичков.

Два справді золотих очка взяв «Дніпро» в Іваново, бо цього ж дня, ніби змовившись між собою, головні конкуренти нашої команди — «Локомотив» і «Чорноморець» теж перемогли і теж з рахунком 3:0, щоправда вдома: москвичі взяли верх над «Металістом», а одесити — над «Молдовою».

Інші результати минулого туру: «Шинник» — «Торпедо» — 2:1, «Крила Рад» — «Даугава» — 1:1, «Уралмаш» — «Жальгіріс» — 3:1, «Волгар» — «Алга» — 2:0, «Спартак» — «Шахтар» — 1:0, «Будівельник» — «Памір» — 1:2.

Н. ЯНОВ.

ЛИДЕРЫ: ТРИЖДЫ 3:0

«Днепровская правда» (15.08.1971)

Вот уже несколько туров три лидера первой группы — «Локомотив», «Днепр» и «Черноморец» идут к финишу ровно: каждая команда играет только на выигрыш и каждый раз прибавляет по два очка. Наши земляки после успешного выступления на своём поле одержали трудную победу в Ярославле. С нетерпением ждали мы вестей из Иванова, где позавчера «Днепр» играл с местным «Текстильщиком». И снова победа! Убедительная — 3:0.

С таким же счётом столичный «Локомотив» выиграл на своём поле у харьковского «Металлиста», а «Черноморец» — у кишинёвской «Молдовы». Завершат свое турне наши футболисты в Москве игрой с «Локомотивом» 17 августа. В этот же день «Черноморец» играет в Запорожье. Для всех трёх лидеров эти матчи имеют принципиальное значение.

ДЕНЬ, КОЛИ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ЛІДЕРИ

«Прапор юності» (17.08.1971)

На стадіоні «Текстильник» в Іваново 13 серпня трибуни аплодували суперникам своїх улюбленців — «Дніпро» підкорив івановців елегантною високорезультативною грою. За відгуками очевидців, івановці не бачили ще в нинішньому сезоні команди з таким високим атакуючим потенціалом.

Розуміючи усю складність і важливість перемоги над «Текстильником», дніпропетровці всі сили кинули в наступ. Вже в першому таймі вони добились свого: суперник був приголомшений. На 26 хвилині капітан атакуючих А. Гринько відкриває рахунок, наздоганяючи за кількістю забитих м’ячів О. Христяна, а через шість хвилин Христян знову стає найрезультативнішим бомбардиром команди, забиваючи другий м’яч у ворота господарів і одинадцятий в нинішньому сезоні.

З цієї хвилини вже ніхто не сумнівався в черговому успіху «Дніпра». «Текстильник» не складав зброї, але в його діях відчувалась моральна надломленість, підсвідома апатичність команди, яка після тривалої боротьби тільки-но втратила реальні шанси на місце серед претендентів.

Дніпропетровці довершили справу вже на початку другого тайму. На 57-ій хвилині В. Романюк забив третій м’яч.

«Дніпро» (Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Артюх, Гринько, Шнейдерман, Євсєєнко (Федоренко, 70), Назаров, Христян (Лябик, 80), Романюк) переміг одного з лідерів ліги з крупним рахунком 3:0, одержавши додатковий стимул в боротьбі за високу мету.

В сьогоднішньому матчі з московським «Локомотивом» впевненість у своїх силах буде додатковим козирем «Дніпра» — дві останні перемоги на виїзді, безумовно, підняли бойовий настрій команди В. Лобановського. До того ж, не тільки болільники пам’ятають помилки П. Гавриліаді, які позбавили наших хлопців заслуженої перемоги в дніпропетровській зустрічі з москвичами. У футболістів це ще глибше карбується в пам’яті.

Тоді, 24 червня, суперників розділяло 6 очок. 17 серпня, в двадцять сьомому турі, «Дніпро» відділяє від майки лідера, яку «Локомотив» носить з шостого туру (лише одного разу відтоді, в дев’ятому турі, москвичі поступились нею душанбинцям, маючи гіршу різницю забитих і пропущених м’ячів), тільки два очка, тільки один переможний крок.

Москвичі знаходяться в чудовій спортивній формі. Це вони довели і в зустрічі з харків’янами. «Металіст» далеко не рядова команда. І тим не менш — 3:0 та ще й не реалізоване головним бомбардиром залізничників А. Козловим (12 м’ячів) пенальті.

Сьогодні відбудеться ще одна дуже важлива для нас зустріч. «Чорноморець» (він переміг «Молдову» — 3:0), дихання якого весь час відчуває за собою «Дніпро», виступатиме в Запоріжжі. «Металург», не дивлячись на перемогу над «Рубіном» (2:0), ще не далеко відійшов від небезпечної зони і постарається показати в боротьбі з одеситами все, на що здатний.

Якщо претенденти на перевід до вищої ліги чітко визначились і вже навряд чи хто зуміє приєднатись до «Локомотива», «Дніпра» і «Чорноморця» в їх змаганні за дві путівки, то в нижній частині турнірної таблиці, де ніхто не бажає потрапити до п’ятірки аутсайдерів, не ясно нічого.

Принаймні 12 команд почувають себе невпевнено. Серед них — «Памір» і «Шинник», хоч вони і виграли у п’ятницю матчі у «Будівельника» і «Торпедо» з однаковим рахунком 2:1. Серед них і такі досвідчені колективи, як ленінградське «Динамо» (останній матч ленінградці програли в Кемерово — 2:4), вільнюський «Жальгіріс» (зазнав поразки в Свердловську — 1:3) і орджонікідзевський «Спартак» (взяв 2 очка вдома у «Шахтаря» — 1:0). Повільно піднімається вгору ризька «Даугава». Вона вже десять турів не знає поразок. В Куйбишеві рижани взяли ще очко — 1:1. «Волгар» виявився сильнішим у грі з «Алгою» — 2:0.