13 апреля 1969 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 2-й тур
«Локомотив» (Винница) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:2

«Локомотив» (Винница) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:2 (2:1).
13 апреля 1969 (воскресенье). 16:00. Винница. Стадион «Локомотив». 5000 зрителей.
Судьи: А. Мартынов (Москва), Б. Швецов, Д. Городецкий (оба – Киев).
«Локомотив» (футболки синие, трусы белые, гетры тёмные): А. Наумов, В. Ощепков, В. Бессмертный, А. Грушанский, В. Левченко, А. Бассара (М. Масинец, 50), И. Лендьел, Е. Ходченков, Н. Цухлов, Е. Снитко (к), Ю. Кулинич.
Запасные: В. Качорец, Е. Корниенко
Старший тренер – Н. Кузнецов.
«Днепр» (футболки красные): Пильгуй – 3 Дановский Сергеев, Шпаков, Грибенник – 6 Гринько, Шнейдерман,Литовченко (Сизов), 10 Биба (к) – 9 Лябик (Кржечевский, 30), 11 Романюк.
Запасные: Семёнов, Пугач, Соколов.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Цухлов (32), 2:0 Ощепков (34), 2:1 Левченко (39, в свои ворота), 2:2 Романюк (51, гп Биба).
Предупреждены: Ощепков – Шпаков.

ЩЕ ПО ОЧКУ
«Прапор юності» (15.04.1969)
Команда вінницького «Локомотива» грала цього дня незвичайний матч. Це була 400 зустріч на першість країни. Отож і зрозуміло бажання футболістів відзначити свій ювілей виграшем.
В попередні роки вінничани і дніпропетровці 6 разів мірялись силами. Двічі перемагали залізничники, тричі — дніпропетровці і одного разу була зафіксована нічия. Загальний рахунок м’ячів 8:7 на користь «Дніпра». Цілком зрозуміло, що залізничники прагнули збалансувати цифри в день свого ювілею.
Протягом 20 хвилин йшла взаємна перевірка бойових порядків. Нарешті, господарі поля прориваються на штрафний майданчик «Дніпра», захисники гостей припускаються помилки і центрфорвард «Локомотива» Тухлов відкриває рахунок. Ще не стихли аплодисменти на трибунах, як послідувала нова атака залізничників і на 31-й хвилині Ощепков сильним пострілом в дев’ятку подвоїв результат. Це в деякій мірі приголомшило суперників. Вони намагаються внести злам у гру. В деякий мірі виручили їх самі господарі поля. Під час однієї з атак гостей з правого флангу м’яч було подано на штрафний майданчик і Левченко зрізав його у свої ворота. Це підбадьорило гостей. Вони почали гостріше атакувати. Наприкінці тайму дніпропетровці двічі подають кутовий, але більшого їм до перерви зробити не вдається. Після відпочинку «Дніпро» знову штурмує ворота «Локомотива». На 51-й хвилині матчу Біба подає кутовий, а Романюк завертає м’яча у ворота «Локомотиву» і встановлює рівновагу — 2:2.
«Дніпро» у цьому матчі виступав у такому складі: Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Литовченко, Лябік (Кржечевський), Біба, Романюк.
І. ГРИБ.
Наводимо результати ігор другого туру:
«Шахтар» (Кадіївка) — «Хімік» (Північнодонецьк) 0:0; СКА (Одеса) «Авангард» (Тернопіль) 0:0; «Суднобудівник» (Миколаїв) СКА (Львів) 2:0; «Локомотив» (Херсон) — «Динамо» (Хмельницький) 1:1; «Карпати» (Львів) «Металург» (Запоріжжя) 1:0; «Буковина» (Чернівці) — «Будівельник» (Полтава) 1:0; «Таврія» (Сімферополь) СКА (Київ) 1:1; «Зірка» (Кіровоград) «Автомобіліст» (Житомир) 2:1; «Металіст» (Харків) — «Азовець» (Жданов) 2:1.

ДВІ НІЧИЇ
«Зоря» (15.04.1969)
Футболісти «Дніпра» і «Кривбасу» провели чергові зустрічі на першість країни. Дніпропетровці у Вінниці грали з «Локомотивом». Перший тайм проходив у рівній боротьбі, результату суперники довго добитися не могли. Лише на 31-й і 32-й хвилинах «Локомотив» зумів двічі добитися успіху, і рахунок став 2:0 на його користь. Проте це не внесло розгубленості в гру «Дніпра», нападаючі якого відразу ж розвинули гострі атаки. Незабаром дальній рейд В. Сергєєва привів до того, що м’яч побував у воротах господарів. У другому таймі відмінний удар В. Романюка зробив рахунок 2:2.

В ЕДИНОМ КЛЮЧЕ
«Днепровская правда» (15.04.1969)
Второй тур первенства страны по футболу для наших земляков прошел относительно спокойно. Криворожцы у себя дома принимали черниговскую «Десну», но не сумели добыть два победных очка. Игра завершилась мирно — 1:1.
Труднее пришлось футболистам «Днепра», которые в Виннице едва не проиграли местной команде «Локомотив». В течение одной минуты в ворота наших земляков влетело два мяча. «Виновниками» неприятностей явились Тухлов и Ощепков. На 39-й минуте винничане забили третий гол. Только теперь уже в свои ворота (Левченко).
Второй тайм проходил при заметном преимуществе гостей. На 51-й минуте Биба отлично пробивает угловой, а Романюк, перехватив мяч, направляет его в ворота соперников. В результате ничья — 2:2.
17 апреля мастерам кожаного мяча Днепропетровщины предстоит серьезный экзамен. «Кривбасс» на своем поле принимает команду житомирского «Автомобилиста», а «Днепр» на львовском стадионе «Дружба» встретится с опытным коллективом — футболистами «Карпат».

«ЛОКОМОТИВ» – «ДНІПРО» 2:2
«Спортивна газета» (Киев, 15.04.1969)
Це був ювілейний, 400-й матч «Локомотива» за час виступів команди в іграх на першість СРСР. І другий у нинішньому сезоні на своєму полі (кубковий поєдинок вінничани провели в Запоріжжі). Почали його «іменинники» досить агресивно. Протягом першого тайма вони мали безперечну перевагу над дніпропетровцями. Спочатку Цухлов після тривалого штурму воріт гостей забив гол. А потім Ощепков після комбінації, розпочатої Снітком, чудовим ударом у «девятку» подвоїв рахунок. Однак за чотири хвилини до перерви Левченко зрізав м’яч... у власні ворота.
Другий тайм гості розпочали енергійно, і після штрафного, який виконував Біба, Романюк головою забив останній у цій зустрічі гол.
М. БРЯНСЬКИЙ.
Вінниця (телефоном).

РОЗЩЕДРИВСЯ ЮВІЛЯР
«Комсомольське плем’я» (Винница, 15.04.1969)

Позавчора, 13 квітня, команда залізничників відзначала круглу цифру: вона грала 400-й матч.
Гостями ювілярів були футболісти Дніпропетровська — давні знайомі вінничан (ще з класу «Б»). У попередні роки команди шість разів мірялися силами. Двічі перемагали локомотивці, тричі — дніпропетровці і одного разу зафіксовано нічию. А загальний рахунок м’ячів 8:7 на користь «Дніпра». Можна було сподіватися, що цього разу «Локомотив» спробує збалансувати цифри. До того воно і йшлося.
Після затяжної взаємоперевірки бойових порядків господарі поля, нарешті, пробиваються на штрафний гостей і центрфорвард «Локомотива» М. Цухлов посилає м’яча у ворота «Дніпра» (на фото зверху). Ще не вщухли розбурхані голом трибуни, як захисник В. Ощепков сильним пострілом у дев’ятку завершив нову атаку залізничників. 2:0!
Такий несподіваний поворот подій немало приголомшив суперників. Вони проводять заміну центрального нападника, намагаючись внести злам у гру. Однак не це виручило гостей. Розщедрились ювіляри і… подарували гол. На 39-й хвилині матчу В. Левченко зрізав м’яча у власні ворота.
В історії зустрічей з «Дніпром» це вже другий подарунок наших хлопців. 9 травня 1966 року «Локомотив» підніс, як кажуть, на блюдечку два очка «Дніпрові». Бо єдиний гол, який вирішив тоді долю зустрічі у Дніпропетровську, вінничани забили самі собі, і з тим поїхали додому. На цей раз вони розмочили свої ворота при рахунку 2:0 і цим полегшили прагнення суперників уникнути поразки.
Рівновага була встановлена на початку другого тайму. М’яча, поданого з кутового А. Бібою на 51-й хвилині матчу, лівий крайній нападник Романюк завернув у ворота «Локомотива». Отже, 2:2. Цей рахунок не змінився до фінального свистка.
Після закінчення зустрічі кращим гравцям ювілейного матчу було вручено пам’ятні кубки, встановлені спортивними організаціями міста. Серед нападників «Локомотива» пальму першості присуджено М. Цухлову. Кращим захисником визнано В. Ощепкова. Третій приз вручено ветеранові «Локомотива» — капітану команди Є. Сніткові.
І. ГРИБ.

На знімку: переживання болільників. Фото О. Гордієвича.

ВТРАЧЕНА ПЕРЕМОГА
«Вінницька правда» (Винница, 16.04.1969)
Свій другий календарний матч на першість країни з футболу залізничники Вінниці провели з одною з найсильніших команд другого ешелону класу «А» — дніпропетровським «Дніпром». Любителям футболу добре відомі імена таких майстрів шкіряного м’яча, як Біба, Шпаков (колишні гравці київського «Динамо»), Мірошин з «Чорноморця», Назаров з «Зорі» та інші. Всі вони захищають нині кольори «Дніпра».
Чи зможуть господарі поля вчинити опір досвідченим суперникам? Змогли. І не тільки вчинили опір, а й примусили їх самих рятуватись від поразки.
Вже в першому таймі рахунок був 2:0 на користь «Локомотива».
На відміну від попереднього матчу господарі поля грали більш продумано. Майже весь перший тайм пройшов у позиційній боротьбі. Але ось з свого майданчика сильно вибив м’яча воротар Наумов. Його вдало підхопив нападник Цухлов і, ввірвавшись в штрафний майданчик гостей, забив перший гол. А ще через дві хвилини відзначився захисник Ощепков, який влучив у ціль з далекої дистанції після розиграшу кутового.
Отже, рахунок 2:0 на користь вінничан. Однак, протримався він не довго. Розрив на один гол був скорочений ще в першому таймі. За п’ять хвилин до кінця тайму сильно пробитий м’яч рикошетом від Левченка влетів у ворота «Локомотива». А на початку другого тайму гості забили другий гол.
У цей день залізничники Вінниці провели свій чотирьохсотий матч в іграх на першість СРСР. З нагоди такої події були вручені призи кращим футболістам команди, встановлені в цій зустрічі. Їх одержали: від обласного комітету по фізичній культурі і спорту — М. Цухлов, як кращий нападник, від облпрофради — В. Ощепков (кращий захисник) і адміністрації стадіону «Локомотив» — Є. Снітко, як ветеран команди.