«Днепр» (Днепропетровск) — «Днепр» (Кременчуг) – 3:0

«Днепр» (Днепропетровск) «Днепр» (Кременчуг) 3:0 (0:0).
12 июня 1968 (среда). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 20000 зрителей.
«Днепр» Д: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Шнейдерман, Грибенник Биба, Гринько (Канафоцкий), 8 Литовченко – Кржечевский (Сизов), 10 Снитько, 11 Романюк.
«Днепр» Кр: И. Барамба, Ю. Лукащук (Г. Ковтун), Н. Савенков, В. Бугаевский, А. Максименко, Ю. Комаров, Б. Рябков, Е. Сарычев (В. Васильев), А. Тагидин, М. Кузнецов, Г. Ерофеев.
Голы: 1:0 Романюк (54), 2:0 Романюк (65, гп Шнейдерман), 3:0 Романюк (71).
Дублёры – 0:1.

ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (13.06.1968)
Вчера на стадионе «Метеор» состоялся очередной матч чемпионата страны по футболу среди команд второй группы класса «А». Встретились команды «Днепр» (Днепропетровск) и «Днепр» (Кременчуг). Матч прошёл интересно и закончился со счётом 3:0 в пользу хозяев поля.

ТРИ М’ЯЧІ РОМАНЮКА
«Зоря» (14.06.1968)
Минулої середи футболісти дніпропетровського «Дніпра» на стадіоні «Метеор» вперше зустрілись з своїми кременчуцькими одноклубниками в чемпіонаті країни. Мляво і нецікаво пройшла перша половина гри. Дніпропетровці повільно і довго розігрували м’яч на підступах до штрафного майданчика гостей, не наважуючись на різкі випади і не прагнучи загострення. Особливо невдало закінчувались атаки, на продовження яких посилали Кржечевського. Він ні разу не завдав прицільного удару по воротах. Та й взагалі наші футболісти, незважаючи на територіальну перевагу, реально не загрожували воротам Барамби.
Натомість Пільгуй, воротар господарів поля, тричі рятував свою команду після ударів швидких і агресивних форвардів гостей під час контратак кременчуцьких футболістів.
В другому таймі господарі підвищили темп гри. В передній лінії з’явився Литовченко. Завдяки його активності було забито перший гол у ворота гостей. Сталось це на 54-й хвилині: Литовченко з лінії штрафного вдарив по воротах, Барамба випустив м’яч, а Романюк послав його в сітку. На 65-й хвилині Романюк, вихопившись з-за спин захисників, забив другий гол, а на 71-й він же поставив крапку в цьому матчі, примусивши кременчуцький «Дніпро» втретє розпочати з центру поля.
Тепер на рахунку молодого форварда дніпропетровців 4 м’ячі, і він є найрезультативнішим в команді.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

НА ВИЇЗДІ НЕ ПОВЕЗЛО
«Зоря Полтавщини» (Полтава, 14.06.1968)
12 червня полтавський «Сільбуд» провів черговий матч на виїзді. У Вінниці він зустрівся з місцевим «Локомотивом». Наші футболісти програли з рахунком 0:3.
Такий же рахунок зустрічі між кременчуцьким «Дніпром» і їх дніпропетровськими одноклубниками. Перемогу одержали дніпропетровці.

«ДНІПРО» ПРОТИ «ДНІПРА»
«Прапор юності» (15.06.1968)
3:0. З таким переконливим рахунком дніпропетровці обіграли минулої середи своїх кременчуцьких одноклубників, хоча по закінченню першого тайму навряд чи хто-небудь наважився б наперед назвати переможця зустрічі. То правда, що господарі поля мали протягом перших 45 хвилин територіальну перевагу, але ж контроль над мячем — не самоціль в футболі. А дніпропетровці «плели мережива» на підступах до штрафного майданчика дебютантів класу «А», навіть нападаючих втягуючи в цей коловорот, забуваючи, однак, посилати їх вперед, на завершальний удар. Лише на 18-ій хвилині півзахисник Гринько завдав першого прицільного удару, але що бив він далеко з-за меж штрафного, то воротар суперників Барамба мав час обрати позицію і взяти мяча у правому верхньому куту воріт.
Значно серйозніша загроза підстерігала на 13-ій хвилині дніпропетровців. Єрофеєв, лівий крайній кременчуцького «Дніпра», одержав з правого флангу свого захисту довгий діагональний пас, зробив ривок і завдав небезпечного удару по воротах Пільгуя. Молодий голкіпер дніпропетровців парирував небезпечний удар, але необачно вибив мяч прямо на центрфорварда суперників Тагідіна. Той мав прекрасну можливість покарати Пільгуя за поспіх, форвард і вдарив в самісінький кут, та ще краще зіграв стрибучий воротар господарів.
Пільгуй і надалі зіграв надійно. На 35-й хвилині у лівому нижньому куту воріт він взяв небезпечний мяч, посланий півзахисником Рябком, а ще за кілька хвилин зірвав атаку найактивнішого в кременчуцькій команді Кузнєцова.
Форварди гостей залишили приємне враження. Вони вміло відкривались, рішуче діяли на завершальній стадії атаки. На фоні млявої гри, що більше нагадувала в першому таймі легке тренування, ніж спортивний поєдинок, їх ривки мали ефект. На 42-ій хвилині Тагідін вихопився з-за спин захисників і, випередивши їх, завдав удару головою. М’яч сковзнув по перекладині біля самісінького кута воріт.
На 47-ій хвилині гості знову могли відкрити рахунок. Ковтун, який замінив у другому таймі Максименка, ударив сильно і прицільно. І знову Пільгуй виявився на висоті.
Це була остання можливість кременчуцьких футболістів взяти ворота суперників. І до цього слабо підтримувані півзахистом, у другому таймі їх форварди виявились зовсім відрізаними від тилів.
Натомість поява в передній лінії дніпропетровців Литовченка внесла гостроту в їх атакуючі дії. Вже на 49-ій хвилині він мав кращу у цьому матчі позицію для взяття воріт, але не зумів прицільно вдарити. На 54-ій хвилині троє наших залишились перед двома захисниками гостей. М’яч був у Литовченка, а Романюк трохи ліворуч залишився зовсім вільним. Литовченко прийняв не найкраще рішення, вдаривши з незручної позиції. Але на щастя господарів Барамба не втримав мяча, Романюк послав його в сітку воріт. 1:0.
Від цієї хвилини, натхненні успіхом, дніпропетровці заграли агресивно. Другий гол Романюк забив з подачі Шнейдермана, залишивши захисників позаду себе. В цій ситуації воротар не міг зробити нічого. А от третій гол, забитий на 71-ій хвилині з лінії штрафного тим же Романюком, теж на його совісті.
Отже, «Дніпро» з Дніпропетровська виграв першу зустріч у «Дніпра» з Кременчука. 16 червня в Жовтих Водах він зустрічається зі своїми земляками авангардівцями, а потім вільний від ігор на першість країни аж до 1 липня, бо гру з «Кубанню», яка мала відбутись 27 червня, перенесено на 8 липня. У наших тренерів і футболістів буде багато часу, щоб позбутись перед вирішальними іграми першого кола недоліків в атакуючих діях команди.
А. БОРИСЕНКО.

ПО ТРИ «СУХИХ» ГОЛИ
«Комсомолець Полтавщини» (Полтава, 22.06.1968)
Дніпропетровськ. (Телефоном). Дніпровці Кременчука приїхали на свій черговий матч в Дніпропетровськ в ослабленому складі: кілька гравців раніше дістали травми, досі хворіє Хом’яков. Місцеві болільники вірили в перемогу свого «Дніпра» і не помилились.
На 13-ій хвилині Єрофєєв одержує точний пас і з десяти метрів сильно б’є по воротах. Голкіпер дніпропетровців Пільгуй парирує м’яч прямо… на Тагідіна. Останній «прицілює» в правий кут воріт. В акробатичному стрибку Пільгуй ліквідує небезпеку.
На 33-ій хвилині реальну можливість забити гол не використовує Рябко. Кременчужани залишили хороше враження: вони вміло переміщались по полю, гостро атакували.
Так було в першому таймі, а в другому — картина різко змінилась: ініціативу захопили господарі і утримували її до кінця поєдинку.
В гостей явно здали півзахисні лінії. Тому створився розрив між нападаючими і захисниками. Цим скористались господарі, у яких відмінно діяли Біба, Шнейдерман, Литовченко та Романюк. Останній і забив три голи, що вирішили долю матчу на користь команди Дніпропетровська.