13 октября 1970 года. Вторник
Чемпионат СССР. Первая лига. 37-й тур
«Даугава» (Рига) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:1

«Даугава» (Рига) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:1 (0:0).
13 октября 1970 (вторник). 18:30. Рига. Центральный стадион «Даугава». 4000 зрителей. Пасмурно. 6 градусов.
Судьи: А. Мартынов, Ю. Курганов, А. Кадетов (все — Москва).
«Даугава» (футболки голубые): А. Лунгис, Б. Морозов, Р. Залитис, В. Рацин, В. Петровскис (к), И. Лиепиньш, В. Лукин, И. Пупов, А. Крюковский, Р. Скадатс, Н. Ермаков.
Запасные: Р. Жагарс, И. Дамбранс, Г. Кузнецов, В. Бешкарёв.
Старший тренер – С. Холодков.
«Днепр» (футболки красные): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Цунин, 4 Богданов, 5 Грибенник – 6 Гринько (к), 7 Федоренко, 9 Назаров, 10 Мирошин (Литовченко, 61) – 8 Снитько (Пинчук, 84), 11 Романюк (Христян, 50).
Запасные: Семёнов, Шнейдерман.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Гол: 0:1 Назаров (66, гп Снитько).

ДВА ЦІННИХ ОЧКА
«Зоря» (14.10.1970)
Заключне турне сезону 1970 року дніпропетровський «Дніпро» розпочав матчем в Ризі з «Даугавою». Від першої зустрічі на «Метеорі» пройшло п’ять місяців, але ніщо в спортивному поступу команд не змінилось. «Дніпро» продовжує претендувати на перепустку до вищої ліги радянського футбола, а «Даугава», як і раніше, пасе задніх. Ті, хто спостерігав за зустріччю суперників у першому колі, пам’ятають, що вона була нецікавою, бо рижани не вчинили жодного гідного опору дніпропетровцям. На 22-й хвилині Романюк відкрив рахунок, а на 62-й захисник гостей Рацин довершив справу, пославши м’яч у свої ворота.
Учора в Ризі боротьба була гострішою. «Дніпру» вдалось вирвати перемогу з мінімальним рахунком 1:0.

«Советская молодёжь» (Рига, 14.10.1970)
Вчера футболисты рижской «Даугавы» встретились в очередном матче чемпионата страны с одним из лидеров – днепропетровским «Днепром».
В первом тайме игра шла с переменным успехом, но счёт не был открыт. Реальнейшую возможность забить гол упустил рижанин Крюковский. Он вышел один на один с вратарем гостей, но пробил мимо цели.
Во втором тайме на 13-й минуте — угловой у ворот «Даугавы». Мяч попадает в штангу, отлетает к нападающему «Днепра» Назарову, тот ударил сильно и точно. Вратарь «Даугавы» Луньгис поймал мяч, но... вместе с ним упал в ворота — 0:1. Этот счёт сохранился до конца матча.
Второй тайм вообще прошёл под знаком преимущества гостей; они по праву завоевали так нужные им два очка, и по-прежнему претендуют на выход в высшую лигу советского футбола.
О. ТАРАНУЩЕНКО.

НІХТО НЕ ЗУПИНИВ ЛІДЕРІВ
«Прапор юності» (15.10.1970)
Заключне турне, від результатів якого значною мірою залежатиме подальша спортивна доля «Дніпра» і настрій його прихильників, наші хлопці розпочали переможно. В Ризі в упертій боротьбі вони вирвали перемогу у «Даугави» — 1:0.
В першій половині зустрічі тон задавали господарі поля. Вони нав’язали «Дніпру» силову боротьбу, позбавивши його можливості скористатись з переваги в технічній підготовці. Дніпропетровцям так і не вдалось до відпочинку створити реальних загроз воротам суперника. Натомість рижани кілька разів ставили наших захисників в скрутне становище. Був навіть такий момент, коли Крюковський, який зараз є кращим в нападі «Даугави», вийшов сам-на-сам з Колтуном. Щастя в цьому драматичному епізоді відвернулось від форвардамяч не послухався його.
Після відпочинку, завдяки активній грі на флангах Назарова і Снітька, «Дніпру» вдалось перехопити ініціативу. Особливо відзначався Назаров. Вже на 53-ій хвилині він чудовим проходом на правому фланзі поставив у безвихідне становище захист господарів. На жаль, Романюк не встиг до м’яча. Найрезультативніший форвард команди у цій зустрічі не виявив справжніх бійцівських якостей і значну частину поєдинку залишався «в тіні». Тренери змушені були змінити і його, і Мірошина. Але ще до цих змін наполегливість Назарова була винагороджена. Рятуючись від загрози, створеної черговим його проходом, захисники вибили м’яч на кутовий і поплатились за це. Снітько точною подачею знайшов Назарова і той головою забив гол.
За «Дніпро» у цьому матч виступали: Колтун, Цунін, Найда, Богданов, Грибенник, Гринько, Федоренко, Снітько (Пінчук, 84), Назаров, Мірошин (Литовченко, 61), Романюк (Христян, 68).

У ЛИДЕРОВ БЕЗ ПЕРЕМЕН
«Днепровская правда» (15.10.1970)
Каждый тур вносит особую остроту в борьбу за места «под солнцем». «Кайрат», «Карпаты» и «Днепр» с триумфом приближаются к финишу чемпионата.
«Днепр» выиграл с преимуществом в один мяч у «Даугавы» (1:0). Счёт 3:2 был зафиксирован и в Алма-Ате, где «Кайрат» принимал «Текстильщик». А вот «Карпаты» демонстрируют явное своё превосходство над командами-соперницами. В Киеве львовяне обыграли местный СКА со счётом 3:1. Так что в лидирующей тройке пока без изменений. Но у «Карпат» в запасе игра и они имеют реальную возможность возглавить турнирную таблицу.
Результаты остальных матчей: «Кубань» — «Локомотив» (Тб) 2:1, «Металлист» — «Волгарь» 4:0, «Жальгирис» — «Молдова» 1:0, СКА (Хб) — «Локомотив» (М) 0:0, «Шахтёр» — «Крылья Советов» 1:1, «Динамо» — «Памир» 6:0, «Рубин» — «Алга» 2:1, «Уралмаш» — «Строитель» 4:0.

«Советская Латвия» (Рига, 15.10.1970)
Команда рижской «Даугавы» потерпела поражение в матче первенства страны от футболистов «Днепра» со счётом 0:1. «Днепр» вместе с «Кайратом» и «Карпатами» по-прежнему возглавляет турнирную таблицу.

ПЕРЕМОЖНА ХОДА ЛІДЕРІВ
«Зоря» (16.10.1970)
37-й тур першості СРСР з футбола серед команд першої групи класу «А» закінчився успішно для претендентів на вищі нагороди. Найважче дісталась перемога лідеру, який вдома приймав футболістів «Текстильника». Івановці перебувають у небезпечній зоні і прагнули будь-що вистояти. Алмаатинці в упертій боротьбі зуміли зламати опір гостей (3:2) і зберегти за собою верхній рядок турнірної таблиці. Однак становище їх похитнулось. Львівські «Карпати» після переконливої перемоги в Києві над армійцями (3:1) випереджають «Кайрат» за кращою різницею забитих і пропущених м’ячів, втративши однакову з ним кількість очок.
Нелегко склався для дніпропетровців поєдинок в Ризі з «Даугавою». Положення про змагання забезпечує прибалтійцям і надалі місце в перехідній групі класу «А», як би низько вони не стояли. Тому господарі поля грали вільно, а «Дніпро» не міг позбутись у першому таймі психологічної скованості. До того ж рижани грали «гравець в гравця», часом занадто жорстко. Такий футбол не до смаку дніпропетровцям і вони до відпочинку так і не змогли перехопити ініціативи і реально загрожувати воротам суперника. У рижан була стопроцентна можливість відкрити рахунок. Лідер їх нападу Крюковський вийшов сам-на-сам з Колтуном, але у найвідповідальніший момент м’яч у нього «зрізався».
У другому таймі наші дещо перешикували атакуючі порядки. Пасивний Романюк зайняв місце трохи відтягнутого назад Назарова, а той змістився на правий край. Активні дії Назарова і Снітька на флангах пожвавили гру дніпропетровців і відіграли вирішальну роль у цій зустрічі. Особливо небезпечним для захисту рижан був Назаров. Він створив кілька сприятливих для взяття воріт ситуацій і на 66-й хвилині забив переможний гол. Сталось це так. Після його небезпечного проходу м’яч було вибито на кутовий. Снітько точною подачею знайшов Назарова і той головою послав м’яч у ворота — 1:0. Рахунок зустрічі не змінився. Це була восьма перемога, здобута дніпропетровцями в матчах з рижанами. Ще дві зустрічі між ними закінчились внічию і тільки в двох перевага була на боці «Даугави».
За «Дніпро» в Ризі 13 жовтня виступали: Колтун, Цунін, Найда, Богданов, Грибенник, Гринько, Федоренко, Снітько (Пінчук, 84), Назаров, Мірошин (Литовченко, 61), Романюк (Христян, 68).
Важливу перемогу здобули харків’яни. На своєму полі вони буквально розгромили астраханців (4:0).
Цей результат було повторено в Свердловську, де «Уралмаш» переміг незмінного аутсайдера групи ашхабадський «Будівельник». Ще більше голів побачили глядачі в ленінградському матчі динамівців з душанбінським «Паміром» — 6:0 на користь господарів.
Взагалі, минулий тур був одним з найрезультативніших у сезоні. В 11 матчах забито 33 м’ячі. З однаковим рахунком 2:1 краснодарська «Кубань» виграла у тбіліського «Локомотива», а казанський «Рубін» — у фрунзенської «Алги». Єдиний м’яч вирішив на користь вільнюсців долю їх зустрічі з кишинівською «Молдовою». Завтра у Вільнюсі виступають «Карпати». Здається, «Жальгіріс» – єдина команда, яка може відібрати очки у львів’ян і тим підвищити шанси «Дніпра», який, ми сподіваємось, у Києві зуміє довести свою перевагу над армійцями. В решті матчів туру зафіксовано нічиї: СКА (Хабаровськ) — «Локомотив» (Москва) — 0:0, «Шахтар» (Караганда) — «Крила Рад» (Куйбишев) — 1:1.