16 июня 1968 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 14-й тур
«Авангард» (Жёлтые Воды) — «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0

«Авангард» (Жёлтые Воды) «Днепр» (Днепропетровск) 0:0.
16 июня 1968 (воскресенье). 17:00. Жёлтые Воды. Стадион «Авангард». 7000 зрителей.
«Авангард»: Е. Кучеревский, В. Мирошниченко, Ю. Варакута, В. Чебанов, В. Кузьминский, А. Ткач, В. Лапшин (к), Ю. Голов, А. Мухачёв (С. Лементарёв), М. Жиряков, В. Литовкин (Н. Головко).
Старший тренер – В. Морозов.
«Днепр»: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Сарычев, Грибенник Биба, Шнейдерман, 8 Литовченко, 10 Сизов Снитько (Кржечевский, 2 т.), 11 Романюк.
Вариант «Спортивної газети» – Снитько не выходил на поле, Кржечевский играл весь матч.
Старший тренер – Л. Родос. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым
Дублёры – 2:0.

РОЗІЙШЛИСЬ, НЕ ЗАБИВШИ ГОЛА
«Прапор юності» (18.06.1968)
Важко сказати, кому потрібнішою була перемога в недільному матчі на берегах річки Жовтої — господарям поля авангардівцям чи дніпропетровському «Дніпру». Турнірне положення перших — загрозливе («Авангард» мав після 12 ігор 7 очок і 18-те місце в підгрупі), других — нерадісне («Дніпро» аж ніяк не влаштовує «насиджене» сьоме місце, але ось вже 7 турів він не може зробити бодай крок вперед).
Можна було сподіватись, що команди в такій ситуації зроблять все можливе, аби дати справжній бій одна одній, поведуть гостру безкомпромісну боротьбу. Однак, тільки в перші десять хвилин на початку першого і другого тайму гра відбувалась в більш-менш пристойному темпі.
Першу спробу взяти ворота суперників зробив півзахисник «Авангарда» Ткач. М’яч обминув ціль. Незабаром Лапшин довгою передачею вивів вперед правого крайнього Голова. На його постріл не поспів Мухачов, хоч позицію мав відмінну. Господарі поля добиваються територіальної переваги, однак, півзахисники не завжди точно адресують м’яча форвардам, і дніпропетровці руйнують атаки. М’яч ще і ще раз повертається до штрафного майданчика гостей, і на 10-ій хвилині прямо проти воріт жовтоводці одержують право на вільний удар. М’яч відкинуто Жирякову, і форвард завдає сильного і небезпечного удару в правий нижній кут. Пільгуй бере м’яча, випускає його і знову бере вже в ногах Голова.
Півзахисникам «Дніпра» вдається на якийсь час перехопити ініціативу в центрі поля, вони збивають з темпу господарів, однак, не поспішають розвивати свої атаки і дають змогу авангардівцям призвичаїтись до своєї манери гри. Тактика наступу «Дніпра» схематично була такою: півзахисники Сизов або Шнейдерман прагнули довести м’яч до Романюка чи Снітька, які, в основному, діяли на лівому фланзі. Якщо їм це вдавалось, форварди продовжували атаку самотужки, намагаючись пробитись до самісіньких воріт. А оскільки свій рейд вони починали за межами штрафного, то далеко не завжди могли вийти на ударну позицію — господарі встигали ввести до штрафного додаткові сили.
На 22-ій хвилині Литовченку вдалось своєчасно зробити ривок і одержати точний пас Біби. Литовченко пройшов до лицевої лінії і вкинув м’яч у воротарський майданчик. Та завершити атаку було нікому. Снітько і Романюк засиділись на протилежному фланзі. Ще через кілька хвилин Литовченко вивів вперед Бібу, але і цього разу форварди «Дніпра» не встигли на простріл.
На 30-ій хвилині капітан дніпропетровців Дановський проходить вперед від центра поля. Його удар — сильний і точний, та Кучеревський бере мяч.
Взявши на озброєння короткий пас, півзахисники гостей все частіше примушували Снітька і Романюка залишати передові рубежі, щоб одержати мяч, і все частіше атака захлиналась, так і не визначившись. На кінець тайму форварди гостей, по суті, перейшли в лави півзахисників, і гра остаточно перемістилась в центр поля. Єдиний спалах в ній — ще один ривок на правому фланзі Литовченка і сильний удар під гострим кутом. Воротар відбив м’яч.
Початок другого тайму — і всі авангардівці кидаються вперед. На 49-ій хвилині Голов одержує пас на місці лівого півсереднього і без підготовки сильно б’є. Мяч поруч зі штангою йде на вільний, його вводять у гру, і вже півзахисник Лапшин небезпечно атакує ворота. Пільгуй випускає мяч, до нього поспішають Голов і Жиряков, та в останню мить воротар все ж затримує м’яч ногами. В ці хвилини Лапшин ще кілька разів своєчасно робить передачі нападаючим, але ті діють нерішуче. На 55-ій хвилині після розиграшу штрафного вдається удар Жирякову. Пільгуй бере мяч під перекладиною. А коли Гребеннік у падінні головою знімає мяч з ноги Лапшина в семи метрах від воріт, господарі остаточно втрачають віру в успіх.
Та й у «Дніпра» справи не кращі. Романюк зовсім втрачає смак до атаки, і лише Кржечевський, що замінив Снітька, намагається втекти від захисників «Авангарда». Все це відбувається на фоні повільної гри в центрі поля. Так проходить ще хвилин двадцять, аж поки на 75-ій хвилині Романюк не наважується вдарити по воротах метрів з 40. Це на якийсь час активізує «Дніпро». На 83-ій хвилині Литовченко несподівано одержує пас на лінії штрафного майданчика. Захисники думають, що він — в положенні «поза грою», і не поспішають навперейми. Та свистка немає. Дніпропетровець кидається вперед, але занадто відпускає мяча, і воротар не дає йому змоги скористатись найкращою за всю гру можливістю відкрити рахунок.
В результаті нульова нічия (в зустрічі дублерів перемогли авангардівці — 2:0).
По закінченні кращим гравцям зустрічі земляків захисникові господарів Варакуті і півзахисникові гостей Сизову було вручено памятні призи.
Того ж дня перед матчем дорослих на стадіоні зустрічались юнаки 1950 року народження. Перемогли дніпропетровці — 1:0. Вони виступили найкраще в своїй підгрупі і здобули право на участь в півфінальних іграх на першість Радянського Союзу.

«АВАНГАРД»  «ДНІПРО»  0:0
«Спортивна газета» (Киев, 18.06.1968)
Знову господарям не вдалося провести жодного м’яча у ворота суперників. Укотре вже! Беззубість форвардів «Авангарду» повинна серйозно схвилювати тренерів. У 13 матчах футболісти Жовтих Вод забили лише три м’ячі. Важко уявити собі гіршу результативність!
Перший удар по воротах у звітному матчі було зроблено на 12-й хвилині. Литовкін вирішив проекзаменувати воротаря «Дніпра», та Пільгуй відмінно парирував м’яч, спрямований у правий від нього кут воріт. Потім суперники вдалися до численних ударів здалеку, але м’яч після них, як правило, ставав легкою здобиччю голкіперів або йшов на вільний. Голеві ж ситуації народжувалися під час контратак.
На 24-й хвилині «втік» від свого опікуна Литовченко. Він точно виклав м’яч Сизову, та останнього на якусь мить випередив Кучеревський. Кілька слушних нагод відкрити рахунок не використали дніпропетровці і в другому таймі, коли темп гри знизився й футболісти стали помилятися частіше. Господарі лише двічі могли відзначитися. Це трапилося на 68-й хвилині, коли Голов лишився сам на сам з воротарем «Дніпра». Дуель виграв голкіпер. І нарешті, за кілька секунд до фінального свистка воротар гостей відмінно парирував сильний удар Литовкіна.