14 октября 1969 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 41-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Химик» (Северодонецк) – 2:4

«Днепр» (Днепропетровск) – «Химик» (Северодонецк) 2:4 (0:3).
14 октября 1969 (вторник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 8000 зрителей.
Судьи: В. Миланко, М. Маланка (оба – Кишинёв), В. Кузмичёв (Бендеры).
«Днепр» (футболки белые): Семёнов – 3 Дановский (к) Сергеев, 4 Шпаков (Гринько, 75), 5 Шнейдерман – 6 Литовченко, 7 Мирошин, 8 Назаров (Пугач, 46), 10 Кондратенко – 9 Кржечевский, 11 Романюк
Запасной: Пильгуй.
«Химик» (футболки оранжевые): В. Устименко, В. Штехман, В. Ржезак, Г. Гревцев (к), Ф. Будаев (Н. Пинаев, 46), В. Дёмушкин, В. Клочко, В. Руденко, Н. Меркуленко, В. Сазонов (В. Нечай, 75), В. Петров.
Запасные: З. Кунчулия, В. Жижилкин.
Старший тренер – А. Расторгуев. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Сазонов (17), 0:2 Меркуленко (18), 0:3 Дёмушкин (42), 1:3 Кржечевский (57), 1:4 Меркуленко (81), 2:4 Пугач (86).

«ДНІПРО» І ЙОГО СУПЕРНИКИ
«Зоря» (15.10.1969)
У листах до редакції любителі футбола просять розповісти про суперників «Дніпра» у фінальному турнірі чотирьох найсильніших. Як повідомили вчора нашому кореспонденту у Федерації футбола СРСР, питання ще остаточно не з’ясовано. Нині відомі лише два учасники фіналу — «Дніпро» і армійці з Хабаровська. Ці команди відірвались від своїх конкурентів на достатню відстань і наздогнати їх практично неможливо.
Що ж до першої і четвертої підгруп, то тут боротьба триває. Становище в провідних колективах таке:
І підгрупа. «Спартак» (Орджонікідзе) — після 36 ігор має 52 очка. Стільки ж очок після 36 ігор має і ленінградське «Динамо», але у спартаківців забито на 33 м’ячі більше, ніж пропущено, а в динамівців на 31. Футболісти Орджонікідзе проводять останні ігри вдома, ленінградці — в гостях.
IV підгрупа. У «Жальгіріса» після 38 ігор 49 очок, у «Локомотива» з Тбілісі — 47, у карагандинського «Шахтаря» на гру менше і 46 очок. Претендує на перше місце ще й «Енергетик» з Душанбе, у нього після 36 ігор — 44 очка.
Отже, все з’ясується в останніх турах.
* * *
Учора «Дніпро» провів свій передостанній календарний матч. Тренери команди знову дали перепочинок деяким гравцям основного складу, зберігаючи їх сили для фіналу. Суперник дніпропетровців — сєверодонецький «Хімік». Матч закінчився з рахунком 4:2 на користь гостей.

АУТСАЙДЕРИ ДАЮТЬ БІЙ
«Прапор юності» (16.10.1969)
У грі з черговим аутсайдером, сєверодонецьким «Хіміком», тренери «Дніпра» знову дали відпочити ряду провідних футболістів команди. На поле не вийшли Пільгуй, Саричев, Гребеннік, Біба, Лябік і Пінчук. Замість них виступали Семенов, Литовченко і Кржечевський, що цього року рідко з’являються в бойових порядках, Романюк та Дановський, які тільки набувають спортивної форми після травм, а також дублери Кондратенко та Пугач. Для Кондратенка це був дебют в основному складі, а Пугач лише двічі виходив на поле на самому початку сезону в матчах проти «Буковини» та «Зірки».
Доки наші налагоджували взаємозв’язки, «Хімік» вдався до справжнього штурму воріт Семенова і швидко добився вирішального успіху. На 17-ій і 18-ій хвилинах після помилок захисту Сазонов і Меркуленко забили два м’ячі. На 42-ій хвилині Дьомушкін, ніким не атакований, одержав м’яч на лінії воротарського майданчика і забив третій гол.
Заміни, проведені в перерві, пішли «Дніпру» на користь. А головне, з’явилось бажання реабілітувати престиж лідера. На 57-й хвилині Кржечевський відіграв один м’яч. Здавалось, що «Дніпро» зуміє добитись почесного рахунку. Він атакував широко і небезпечно. Не вистачало лише влучності в завершальній фазі. Однак, на 81-ій хвилині Меркуленко красиво розіграв м’яч з Нечаєвим і забив четвертий гол. Перший м’яч Пугача, записаний ним на рахунок «Дніпра», було забито на 86-ій хвилині цієї зустрічі. Більшого наші не встигли добитись. Отже, 4:2 на користь «Хіміка».
Інший аутсайдер, «Кривбас», теж зумів добитись успіху у важкому матчі з володарем Кубка СРСР львівськими «Карпатами». Перший тайм не дав переваги жодному із суперників. На початку другого Броварський точним ударом виводить «Карпати» вперед. На 53-ій хвилині Миронов зрівнює рахунок. В середині тайму безперервні атаки криворіжців завершуються точним ударом Трояновського. За 3 хвилини до кінця зустрічі Соколов забиває в незахищені ворота третій м’яч.
Як і в матчі з вінницьким «Локомотивом», «Кривбас» переміг з рахунком 3:1, (у зустрічі з вінничанами голи забили Кучінскас, Соколов, Миронов), виступаючи одним складом: Коротких, Бученко, Алексанов, Конафоцький, Солодкий, Миронов, Соколов, Кучінскас, Гладких, Трояновський, Мухачов (проти «Карпат» замість Коротких виступав Дудник). Сьогодні «Кривбас» займає 18 місце, не позбувшись, однак, небезпеки. Лише перемога в останньому матчі з «Буковиною» може гарантувати йому і надалі місце в класі «А».
Виграли передостанній матч турніру у «Азовця» і динамівці Хмельницького — 2:1. І лише один з аутсайдерів, «Шахтар», зазнав нищівної поразки в Полтаві — 1:4.
Взагалі, сорок перший тур був одним з найрезультативніших. «Автомобіліст» розгромив армійців Одеси — 4:0, «Таврія» завдала відчутної поразки «Буковині» — 3:0, «Авангард» у Львові обіграв армійців — 2:1.
Важливу перемогу в боротьбі за призове місце здобули армійці Києва. Забивши один гол, вони примусили скласти зброю миколаївський «Суднобудівник». «Зірка» виграла у вінницького «Локомотива» — 2:1.
Внічию — 0:0 — зіграли «Металург» з «Металістом» і «Десна» з херсонським «Локомотивом».
Після «Дніпра», який очолює турнірну таблицю (57 очок), йдуть армійці Києва (50 очок), «Автомобіліст», «Зірка» і «Металіст» (по 49 очок).

«Днепровская правда» (16.10.1969)
Предпоследний тур чемпионата страны среди команд класса «А» третьей подгруппы принес любителям футбола ряд неожиданностей. Лидер соревнований «Днепр» потерпел второе подряд поражение от аутсайдеров подгруппы. На этот раз победу со счетом 4:2 торжествовали футболисты Северодонецка. «Кривбасс» уверенно переиграл обладателя Кубка страны львовские «Карпаты» (3:1).
Результаты остальных встреч: СКА (Л.) — «Авангард» 1:2, «Металлург» — «Металлист» 0:0, «Строитель» — «Шахтёр» 4:1, «Автомобилист» — СКА (О) 4:0, СКА (К) — «Судостроитель» 1:0, «Десна» — «Локомотив» (X.) 0:0, «Таврия» — «Буковина» 3:0, «Звезда» — «Локомотив» (В.) 2:1, «Динамо» — «Азовец» 2:1.

ОЧЕНЬ ВАЖНЫЕ ДВА ОЧКА
«Вперёд» (Северодонецк, 16.10.1969)
В предпоследнем туре, состоявшемся 14 октября, северодонецкий «Химик» встретился в Днепропетровске с местным «Днепром» — победителем третьей подгруппы второй группы класса «А» — и одержал победу со счётом 4:2.
Окончательное распределение мест в турнирной таблице станет известно после последнего тура, который состоится завтра. «Химик» в Полтаве играет со «Строителем», и ему нужна только победа.
А пока наши земляки имеют 33 очка, на очко опережая кадиевский «Шахтер», который в минувшее воскресенье потерпел в Запорожье сокрушительное поражение от «Металлурга» со счётом 0:4. Как в тот же день сыграли другие аутсайдеры, нам выяснить не удалось. Но при благоприятном стечении обстоятельств «Химик» может избежать печальной участи — перехода в класс «Б».