«Локомотив» (Херсон) — «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0

«Локомотив» (Херсон) «Днепр» (Днепропетровск) 0:0.
«Локомотив»: З. Милес, В. Кущаев, В. Манзийчук, С. Булюченко, В. Юдин, В. Гудаковский, В. Дровецкий, Б. Васильев, Н. Чернышенко (к), А. Дубинин, П. Гайдук
«Днепр»: 1 Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 9 Гринько (Литовченко), 10 Биба –Романюк, 11 Снитько.
Дублёры – 1:1.

Матч транслировался по телевидению.

П’ЯТА ЗРЯДУ НУЛЬОВА
«Прапор юності» (21.09.1968)
Прийнято вважати, що команда, яка прагне бути першою в турнірі, має набрати дві третини очок, або, інакше кажучи, на кожний виграш повинна припадати нічия.
І ось якщо підходити з цією міркою, то в другій підгрупі другої групи класу «А» близькі до «чемпіонської норми» лише «Металіст» та «Суднобудівник».
Дніпропетровський «Дніпро» в першому колі не добрав 5 очок (тоді лише «Суднобудівник» йшов «за графіком» — 30 очок в 20 іграх). В другому колі наші футболісти провели вже 11 ігор, 6 з них — на виїзді. Значить, мали б набрати мінімум 16 очок. Але взяли 15. «Заборгованість» складає вже 6 очок. Навіть якщо припустити, що «Дніпро» і виграє решту ігор нинішнього сезону, він не дорахується 2 очок і навряд чи зможе зайняти перше місце, боротись за яке тренери обіцяли на початку сезону.
Зараз ми вже можемо говорити про деякі причини не зовсім вдалих виступів дніпропетровців. Головна з них, безперечно, невміння форвардів завершувати атаки. В п’яти останніх матчах команда не забила жодного м’яча! Пять зряду нульових нічиїх в матчах з суперниками, чотири з яких ні на що не претендують з огляду на своє нинішнє турнірне становище.
Характерною ілюстрацією недостатньої «зубастості» «Дніпра» був матч в Херсоні проти «Локомотива». Сотні тисяч телеглядачів в Херсонській і Дніпропетровській областях могли спостерігати, як дебютант класу «А», команда, що посідає скромне 14 місце в турнірній таблиці, ні в чому не поступається одному з лідерів. Слід віддати належне лише нашому молодому воротареві В. Пільгую. Принаймні тричі після ударів Дровецького, Гайдука і Васильєва він продемонстрував гру найвищого класу, відстоявши команді очко. Дніпропетровці лише в другій половині першого тайму і на початку другого зуміли диктувати суперникові свою волю. Але прицільних ударів по воротах було мало. Навіть коли на 42-ій хвилині помилився воротар залізничників Мілес, наші не змогли закинути м’яч у ворота.
А. БОРИСЕНКО.

ЗНОВУ НІЧИЯ
«Зоря» (21.09.1968)
Дніпропетровська і Херсонська студії телебачення зробили добру послугу своїм землякам, організувавши трансляцію матчу між «Дніпром» і херсонським «Локомотивом». На жаль, сам хід матчу не приніс дніпропетровцям великого задоволення. Їх команда грала не так, як на це слід було сподіватися. Особливо пасивними проявили себе дніпропетровці в другому таймі, коли без боротьби віддали супернику центр поля, перейшовши цілком до оборони. Лише бездоганна гра молодого воротаря В. Пільгуя врятувала «Дніпро» від, здавалося б, неминучої поразки.
Матч закінчився нульовою нічиєю. Знову футболісти «Дніпра» пішли з поля, не забивши мяча.
В інших матчах позавчорашнього туру зафіксовано такі результати:
«Суднобудівник» «Авангард» 1:0, «Зірка» (К.) «Дніпро» (К.) 1:1, «Таврія» СКЧФ 3:0, «Звезда» (Р.) «Металург» (К.) 0:0, «Шинник» «Труд» 0:0, «Текстильник» «Сокіл» 0:0, «Металіст» «Динамо» 1:0, «Металург» (Л.) «Спартак» — 0:1.
У «Металіста» 45, «Суднобудівника» 44, у «Труда» і «Дніпра» по 40 очок.

ЕСЛИ БЫ ВСЕ, КАК ВРАТАРЬ
«Днепровская правда» (21.09.1968)
Напряжённой, по-спортивному острой была игра между футболистами херсонского «Локомотива» и «Днепра».
Потеряв очко в Николаеве, днепропетровцы стремились только к победе, но натолкнулись на упорное сопротивление хозяев поля. Более того, в начале игры чаще атаковали железнодорожники. На десятой минуте атака херсонцев завершилась ударом их капитана Чернышенко. И только отличная игра Пильгуя спасла гостей от неприятности.
В середине тайма инициатива перешла к днепропетровцам. У них особенно активными были Биба и Снитько. Они доставляли много забот защитникам «Локомотива».
Вторая половина игры проходила с переменным успехом. Но ворота команд остались неприкосновенными. Особо надо отметить в этой игре вратаря «Днепра» Пильгуя. Он, безусловно, сыграл лучше всех.
В. БОРОДАЧЁВ,
сотрудник газеты «Наддніпрянська правда».

ХОЧ НА ТАБЛО ЗАЛИШИЛИСЬ НУЛІ
«Наддніпрянська правда» (Херсон, 21.09.1968)
На рідкість напруженою, по-спортивному гострою була зустріч на першість країни між херсонським «Локомотивом» і дніпропетровським «Дніпром», яка відбулася в минулий четвер у Херсоні. Після фінального свистка арбітра зустрічі на табло так і залишилися нулі, рахунок не було відкрито, але це одна з тих небагатьох нульових нічиїх, яку по праву можна назвати бойовою.
Втративши очко у попередньому матчі в Миколаєві, дніпропетровці прагнули будь-що перемогти. Та вони наштовхнулися на активну оборону господарів поля. Більше того, гра почалася бурхливими атаками херсонців. На десятій хвилині комбінація Дубінін — Васильєв — Чернишенко завершилась відмінним ударом останнього. Однак воротар гостей Пільгуй, який бездоганно провів всю зустріч, зумів перевести м’яч на кутовий. А через хвилину уже голкіпер залізничників Мілес відбиває сильний удар нападаючого гостей Снітка. В кінці тайму дніпропетровці загрозливо атакують і чотири рази протягом якихось 10-15 секунд б’ють по воротах херсонців. Але Мілес і захисники вийшли переможцями у цьому двобої.
Після перерви здебільшого атакували господарі поля. До їх нападу активно підключився Дровецький, який по суті взяв на себе функції лівого крайнього і завдавав чимало клопоту захисникам гостей. На 33-й хвилині другого тайму херсонці виводять на удар Гайдука. Пас був відмінним, кращого, як кажуть, важко й придумати. Та нападаючий не зумів скористатися з цієї нагоди. Окремі атаки «Дніпра» були теж небезпечні, але захисники херсонців зуміли відстояти свої ворота.
Наступний матч «Локомотив» проведе у Жовтих Водах з «Авангардом» 23 вересня.
Б. ВАСИЛЬЄВ.

НІЧИЯ, РІВНА ПЕРЕМОЗІ
«Ленінський прапор» (Херсон, 24.09.1968)
19 вересня херсонський «Локомотив» приймав на своєму полі одну з провідних команд класу «А» другої підгрупи — «Дніпро» (Дніпропетровськ).
З перших же хвилин гри «Локомотив» швидко набрав темпу, рішуче атакуючи ворота противника. Гості, здається, не чекали такого «прийому» від господарів поля і тому більше турбувалися про створення «бетонного» захисту, хоча й не упускали жодної можливості для переходу в стрімку контратаку. Але захисники «Локомотива» насторожі. Своїми рішучими діями вони зривали всі войовничі плани дніпропетровських нападаючих Біби і Снітка.
На протязі всієї гри майстрам футбола з Дніпропетровська так і не вдалося «підібрати» ключ до воріт Мілеса, хоча все ж невдовзі до перерви дніпропетровці мали можливість розмочити рахунок.
У другому таймі напруженість гри не спадала ні на хвилину, але саме вона й заважала як господарям поля (які мали більшу територіальну перевагу), так і їх гостям продумувати до кінця свої комбінації, доводити їх до голевого завершення. Бомбардирам обох команд явно не доставало точності удару. Загалом захоплюючий і цікавий матч так і закінчився з нічийним результатом: 0:0.
Тренер футболістів «Локомотива» залишився задоволений грою своїх підопічних. «Завдання ми своє виконали, — сказав він. — Нічия цього матчу нас цілком влаштовує, проте, звичайно, були й не від того, щоб взяти реванш за поразку в першому колі. Важко виділити когось окремо з гравців. Всі вони заслужили оцінку «добре».
Нічию «Локомотива» (який займав чотирнадцяте місце після двадцяти дев’яти турів) з грізним «Дніпром» (четверте місце після тридцяти турів) можна розцінювати як перемогу. Бо кожне здобуте ними очко віддаляє залізничників на більш відчутну відстань від їх найближчого переслідувача з українських команд-аутсайдерів — «Дніпра» (Кременчук). Адже із десяти українських футбольних колективів, що входять у другу підгрупу класу «А», трьом останнім із них доведеться вирішувати між собою, кому ж з них залишитися в класі майстрів.
Вчора локомотивці грали в гостях. Їх приймали авангардівці Жовтих Вод.