16 июня 1965 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 15-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Кубань» (Краснодар) – 1:0



«Днепр» (Днепропетровск) — «Кубань» (Краснодар) — 1:0 (0:0).
16 июня 1965 (среда). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 25000 зрителей.
Судьи: В. Мацкевич, Е. Копцов, В. Церлюкевич (все – Минск).
«Днепр» (футболки продольно-полосатые бело-голубые, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): Павлеченко – 3 Дановский Канафоцкий, Белолюбский, Ануфриенко – 6 Добрянский, Северухин Пинчук, Крюковский, 10 Савельев (к), 11 Ерохин. 
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Кубань» (футболки и трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): Н. Рыжиков, И. Ковалёв, Л. Пахомов, А. Миронов, А. Ткаченко, Х. Багапов, А. Сальников, Е. Дерёмов, В. Будагов, М. Галоян, Ю. Горин (к). 
Старший тренер – А. Костылев. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Ерохин (20, гп Пинчук).
Дублёры – 0:1.


ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (17.06.1965)
Вчера на стадионе «Металлург» состоялась последняя игра по футболу первого круга команд класса «А» второй группы. Хозяева поля принимали краснодарскую команду «Кубань». Матч закончился со счётом 1:0 в пользу футболистов «Днепра».
Накануне играли дублирующие составыПобедили гости — 1:0.


ДЕВ’ЯТА ПЕРЕМОГА «ДНІПРА»
«Прапор юності» (18.06.1965)
Матчем проти краснодарської «Кубані» футболісти дніпропетровського «Дніпра» закінчили ігри першого кола попередніх змагань команд другої групи класу «А».
Як це не прикро, але в актив «Дніпра» його поєдинок з «Кубанню» не запишеш. Хоч дніпропетровці і виграли його з рахунком 1:0, все ж значну частину матчу активнішими на полі були гості. Другий тайм вони виграли начисто. Основну ставку краснодарівці зробили на своїх крайніх нападаючих, які перегравали і Ануфрієнка, і Конафоцького. Впевненіше провели зустріч стопери Білолюбський і Дановський.
Щоправда, в першому таймі, десь після п’ятнадцятої хвилини гри, нашим захисникам вдалось нейтралізувати на якийсь час крайніх нападаючих гостей, і тоді форварди «Дніпра» зуміли провести кілька добре підготовлених, небезпечних атак. В одній з них наш правий крайній Пінчук, який знову був кращим серед нападаючих, зробив чудову прострільну передачу на лівий фланг, і Єрохін послав м’яч у сітку воріт. Йшла 20-та хвилина гри.
До кінця першого тайму «Дніпро» мав змогу подвоїти рахунок, але удари центрфорвардів Савельєва і Крюковського були неточними.
Фінальний свисток зафіксував дев’яту перемогу «Дніпра» у першому колі.
Безумовно, одна з головних причин успіхів «Дніпра» в тому, що в команді значно виросли лінії нападу і півзахисту. Не малу роль відіграло і те, що ще в період підготовки тренери зуміли визначити основний склад команди і зміцнити ігрову дисципліну. Однак, як показали останні ігри, не всі футболісти достатньо добре фізично підготовлені. Попереду у «Дніпра» довгий і важкий шлях боротьби і фізична підготовка спортсменів багато важитиме на цьому шляху. Хочеться побажати, щоб наші хлопці якнайкраще використали десятиденний перепочинок перед новими поєдинками.
А. БОРИСЕНКО.

Долю зустрічі команд «Дніпро» – «Кубань» вирішив єдиний мяч, забитий у ворота «Кубані» В. Єрохіним.  На знімку: 
В. Єрохін (праворуч) виграв поєдинок.  Фото В. Шульгіна.


ПЕРШИЙ ЕКЗАМЕН
«Зоря» (18.06.1965)
Позавчора футболісти дніпропетровського «Дніпра» провели останню календарну зустріч першого кола попереднього етапу розиграшу першості країни. На цей раз їх суперниками були спортсмени краснодарської «Кубані». Цей матч не являв великого спортивного інтересу. Якщо дніпропетровці практично вже забезпечили собі на день матчу місце в першій вісімці, то у краснодарців на той час майже не лишалось на це ніяких шансів. І все ж сторони вийшли на поле аж ніяк не в мирному настрої, одразу ж зав’язався цікавий поєдинок. Кожен прагнув вступити в друге коло з більшим запасом очок.
Першими спробу взяти ворота зробили гості, і воротар «Дніпра» Ю. Павлюченко ледве перехопив м’яч, який летів під верхню перекладину. Господарі довго не могли налагодити гру. Лише на 20-й хвилині, коли М. Пінчуку вдалось обіграти свого опікуна і зробити прострільну передачу, м’яч перехопив В. Єрохін і гол став логічним завершенням красивої комбінації.
Цей єдиний м’яч вирішив долю зустрічі, хоч дніпропетровці до кінця тайму наполегливо атакували. Однак після відпочинку в діях «Дніпра» відчувалась розслабленість, зате гості, які прагнули будь-що відігратись, безперервно йшли в наступ. Захист «Дніпра» працював з максимальним навантаженням і зумів шосту гру підряд відстояти недоторканність своїх воріт. Перемога з рахунком 1:0 принесла нашим футболістам ще два очка, яких загалом у них після першого кола стало — 22.
Тепер, коли перше коло вже позаду, можна сказати, що футболісти «Дніпра» склали важкий екзамен. Завдання, поставлене перед командою: бути не нижче восьмого місця — виконано. Якщо навіть найближчий суперник «Дніпра» — алма-атинський «Кайрат» — у двох матчах, які лишилось йому провести, візьме максимум очок, то «Дніпро» переміститься з другого місця на третє.
Відомо, що в заключній частині розиграшу для команд першої вісімки зараховуються лише очки, набрані в змаганнях між собою. І з цього боку у «Дніпра» безперечний успіх. Наші земляки набрали 9 «золотих» очок і теж посідають місце в числі лідерів.
Очки, звичайно, мають вирішальне значення для турнірної долі команди. Та радує не лише це. «Дніпро» протягом всього кола продемонстрував рівну, тактично грамотну гру. Якщо в перших матчах відзначилася лінія нападу і відчувались прогалини в оборонних порядках, то в дальшому воротар і захисники різко поліпшили свою гру. Найкраще свідчать про це кілька цифр. Наші футболісти пропустили 7 м’ячів, з них п’ять у перших трьох зустрічах, а два — в решті дванадцяти змаганнях. У десяти турах суперникам не вдалося знайти ключа до воріт «Дніпра».
Результативність форвардів команди теж непогана — забито 15 м’ячів. Але згадаймо, що шість із них забито в перших двох турах, а дев’ять припадає на решту 13 змагань. Це вже замало. Лівий крайній нападу «Дніпра» В. Кравчук у перших двох іграх забив 4 м’ячі і одразу ж увійшов до числа кращих бомбардирів другої підгрупи. Пізніше його удари по голу втратили прицільну точність. Не примножили успіх свого товариша і його партнери.
Важко виділити будь-кого з футболістів «Дніпра». І в цьому, здається, є щось позитивне. Кожен гравець виявився на своєму місці. Успіх команди грунтується на колективних зусиллях всіх, кому довірили виступати під спортивним прапором «Дніпра». Старшому тренеру команди, заслуженому тренеру УРСР А. Зубрицькому і його помічникам, тренерам — майстру спорту Й. Ліфшицю та М. Дідевичу, після тривалих пошуків вдалося, нарешті, з розрізнених ланок створити єдиний злагоджений ансамбль, в якому дуже рідко звучали «фальшиві ноти». Поповнення, яке одержала команда взимку, добре вписалося в цей ансамбль.
Перше коло — лише половина шляху до фінальної частини чемпіонату. Любителі футбольної статистики підрахували, що досить мати 32 очка — і команда потрапить до заповітної вісімки. Якщо міркувати так, то виходить, що становище «Дніпра» зараз дуже міцне. Потрібно набрати якихось 12-13 очок, щоб дістати можливість безпосередньо боротись за перехід у вищу лігу. Але поки що це витвір фантазії, бо любителі прогнозів і статистики здебільшого помиляються. Останнє слово можна буде сказати лише на фініші попереднього етапу, бо в другому колі, коли команди вже ввійшли у форму, все менше і менше буде випадковостей. Тут все вирішать фізична і тактична підготовка кожного колективу, повноцінні резерви.
Наших футболістів чекають значно серйозніші випробування, ніж в першому колі, коли команда провела вдома 10 турів, а на чужих полях – лише п’ять. Тепер все вирівнюється. «Дніпру» доведеться 10 ігор провести за межами рідного міста, в тому числі з усіма нинішніми лідерами. Щоб укріпитися на теперішніх високих позиціях, потрібно буде подесятерити свої зусилля.
Чи є у «Дніпра» для цього можливості? Вони в нинішньому сезоні значно більші, ніж будь-коли в минулому. В розпорядженні тренерів, крім досвідчених гравців основного складу, в разі потреби є добрий резерв з числа дублерів. Деяких з них ми вже бачили в календарних зустрічах за основний склад.
Отже, 26 червня ми станемо свідками першої зустрічі другого кола, яку дніпропетровці проведуть на своєму полі з фрунзенською «Алгою». Через три місяці команди фінішуватимуть в попередньому етапі. Завершить його «Дніпро» 17 вересня зустріччю — знову ж таки вдома — з львівськими «Карпатами». Отоді у нас буде більше підстав для широкої розмови про підсумки боротьби за вихід у щасливу «вісімку».
Я. НОВАК.

На фото: момент зустрічі «Дніпра» і «Кубані». 
Нападник «Дніпра» В. Єрохін (в полосатій майці
в боротьбі за верхній м’ячФото В. Шульгіна.

Аутсайдери міняються місцями
Вигравши на своєму полі у футболістів «Ростсельмашу» з рахунком 2:1, фрунзенська «Алга» покинула останнє місце в турнірній таблиці другої підгрупи.
Армійці Новосибірська не змогли подолати гостей — ризьку «Даугаву». Гра, яка відбувалася під час сильної спеки, закінчилась мирно — 0:0. Свердловський «Уралмаш», одноособовий лідер першої підгрупи, програючи в Челябінську (1:2), звів внічию матч з «Локомотивом» — 2:2. Полюбовно розійшлися в Караганді «Шахтар» і горьковська «Волга» — 1:1.
Познайомтесь тепер з результатами інших футбольних матчів команд другої групи класу «А», що відбулись 16 червня.
«Локомотив» (Вінниця) – «Будівельник» (Ашхабад) — 3:0; «Терек» (Грозний) — «Металург» (Запоріжжя) — 1:2; «Спартак» (Гомель) — «Авангард» (Харків) — 0:2; «Текстильник» (Іваново) — «Труд» (Воронеж) — 1:0; «Зоря» — «Арарат» — 1:1; «Жальгіріс» — «Динамо» (Таллін) — 3:0; «Волга» (Калінін) – «Шинник» — 0:1  (ТАРС).


«ЗОРЯ»  ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПЕРШОГО КРУГА
«Спортивна газета» (Киев, 19.06.1965)
Впевнено провів черговий поєдинок дніпропетровський «Дніпро», який приймав краснодарську «Кубань». У першому таймі Єрохін забив гол, яким вирішив долю зустрічі на користь дніпропетровців. Вони мали ще багато хороших нагод для взяття воріт суперників, але ударам нападаючих бракувало точності.



Таблица после 15-го тура



Комментариев нет:

Отправить комментарий