16 апреля 1965 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 4-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Новосибирск) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Новосибирск) — 1:0 (0:0).
16 апреля 1965 (пятница). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 25000 зрителей.
Судьи: В. Миланко (Кишинёв), Л. Уланов, М. Ионеску (оба – Бельцы).
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): Шпак Дановский Кузовенков, Белолюбский, Ануфриенко Добрянский, Северухин Пинчук, Юлгушев, 10 Савельев (к), 11 Кравчук.
Старший тренер – А. Зубрицкий.
СКА (футболки тёмные, трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): Б. Караваев, Б. Петухов, Ю. Гильдеев, Г. Сигаев, В. Баскаков, В. Черемнов, А. Хлебников (В. Иванов, 65), Г. Аксёнов, А. Макушин, Г. Апухтин, Ю. Федосов.
Старший тренер – А. Ландграф. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Пинчук (62, гп Савельев).
На 21-й минуте Пинчук не реализовал пенальти (мимо).
Дублёры – 1:2.

«Днепровская правда» (17.04.1965)
Вчера в Днепропетровске на стадионе «Металлург» состоялась очередная календарная встреча на первенство страны по футболу среди команд второй подгруппы класса «А». Команда «Днепр» принимала команду спортивного клуба армии (Новосибирск).
Игра закончилась победой «Днепра» — 1:0.
Гол забил нападающий Николай Пинчук.

ТРЕТЯ ПЕРЕМОГА
«Зоря» (17.04.1965)
Учора в Дніпропетровську, на стадіоні «Металург», відбулася чергова календарна зустріч на першість країни з футбола серед команд другої підгрупи класу «А». Господарі поля, футболісти «Дніпра», приймали команду Спортивного клубу армії (м. Новосибірськ).
До цієї зустрічі суперники прийшли з однаковими показниками по втрачених очках. Правда, дніпропетровці втратили два очка після трьох ігор, а наші гості — після двох. Напередодні приїзду до нашого міста новосибірці виграли матч у сильної команди — львівських «Карпат» на полі суперника. Цим у великій мірі пояснюється той великий інтерес, який проявили дніпропетровці до зустрічі між «Дніпром» і командою Спортивного клубу армії.
Матч закінчився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра». Цей м’яч на 62-й хвилині забив М. Пінчук. Він же у першому таймі не реалізував одинадцятиметровий удар.

ХОЧ ПЕРЕВАГА БУЛА ЯВНОЮ
«Прапор юності» (18.04.1965)
Бувають ігри, в яких в силу незрозумілої традиції явно сильніша команда довго не може зламати опору слабкішого суперника. До таких матчів можна віднести зустрічі дніпропетровського «Дніпра» з армійцями Новосибірська.
Не був винятком з неприємної традиції і матч цих колективів минулої п’ятниці на дніпропетровському стадіоні «Металург». З перших хвилин зустрічі стало ясно, що гості обрали захисний варіант. Навальні атаки господарів поля примусили армійців весь час тримати у захисті п’ятьох футболістів.
Наші спортсмени контролювали м’яч і володіли ініціативою весь перший і половину другого тайму. Однак єдиний гол у цьому матчі був забитий лише на 62-й хвилині при. Такий скромний рахунок при явній територіальній перевазі — результат невміння наших футболістів «зламувати» насичену оборону суперника. Увесь перший тайм до воріт армійців намагались пробитись лише форварди, а півзахисники вважали за краще залишитись у центрі поля. За таких обставин важко було налагодити комбінаційну гру і тому, незважаючи на явну перевагу, голевих ситуацій біля воріт новосибірців майже не було створено. Щоправда, на 21-й хвилині дніпропетровці мали відкрити рахунок з 11-метрового, але М. Пінчук пробив повз ворота.
Початок другого тайму був схожим на перший з тією лише різницею, що армійці стали частіше вдаватись до контратак. Дві з них мало не увінчались успіхом новосибірців.
Розв’язка настала на 62-й хвилині. Центрфорвард «Дніпра» В. Савельєв, який перебував в оточенні двох захисників, зумів точно відкинути м’яч М. Кравчуку (очевидно, «М. Пінчуку» — Р.Л.). Той біля самих воріт обіграв ще одного захисника і послав м’яч в сітку — 1:0. Згодом гра вирівнялась, але жодній з команд не вдалось змінити рахунок.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

Фото В. Шульгіна.

ФУТБОЛЬНИЙ ЧЕМПІОНАТ
«Зоря» (18.04.1965)
16 квітня відбувався черговий тур чемпіонату країни з футбола в другій групі класу «А». Перші очки вписали у свій актив тбіліський «Локомотив», «Жальгіріс», «Авангард» і ленінградське «Динамо». Причому три останні команди виступали на чужих полях. Як бачите, не завжди вдома стіни допомагають, навіть якщо гості — аутсайдери.
Харків’яни добились нульової нічиєї з «Енергетиком» (Душанбе). Футболісти Вільнюса перемогли «Алгу» — 1:0. Один єдиний м’яч вирішив і результат зустрічі ленінградців з «Ростсельмашем».
Порадували, нарешті, земляків грузинські залізничники, які взяли гору над карагандинським «Шахтарем» — 3:1. Може тепер ігри «Локомотива» збиратимуть на тбіліському стадіоні більше як по 1000 глядачів.
Отже, лише ростовчани, як і раніш, «йдуть на нулях».
А ось результати інших зустрічей:
Перша підгрупа: «Молдова» (Кишинів) — «Уралмаш» (Свердловськ) — 0:0, «Локомотив» (Вінниця) — «Локомотив» (Челябінськ) — 0:0, «Терек» (Грозний) — «Волга» (Горький) — 2:0, «Трактор» (Волгоград) — «Спартак» (Гомель) — 1:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Труд» (Воронеж) — 1:1, «Будівельник» (Ашхабад) — «Текстильник» (Іваново) — 4:2.
Друга підгрупа: «Арарат» (Єреван) — «Динамо» (Таллін) — 1:0, «Кубань» (Краснодар) — «Даугава» (Рига) — 0:1, «Зоря» (Луганськ) — «Шинник» (Ярославль) — 0:0, «Карпати» (Львів) — «Кайрат» (Алма-Ата) — 1:1, «Дніпро» (Дніпропетровськ) — СКА (Новосибірськ) — 1:0, «Політвідділ» (Ташкентська область) — «Волга» (Калінін) — 0:0.

Одним з організаторів атак у команді «Дніпро» виступає
Віталій Савельєв (справа). Фото В. Шульгіна.

ЧЕМПИОНАТ СТРАНЫ ПО ФУТБОЛУ
«Днепровская правда» (18.04.1965)
16 апреля проходил очередной тур чемпионата страны по футболу во второй группе класса «А».
Результаты встреч таковы:
Первая подгруппа: «Молдова» (Кишинёв) — «Уралмаш» (Свердловск) — 0:0; «Локомотив» (Винница) — «Локомотив» (Челябинск) — 0:0; «Локомотив» (Тбилиси) — «Шахтёр» (Караганда) — 3:1; «Терек» (Грозный) — «Волга» (Горький) — 2:0; «Энергетик» (Душанбе) — «Авангард» (Харьков) — 0:0; «Трактор» (Волгоград) — «Спартак» (Гомель) — 1:0; «Металлург» (Запорожье) — «Труд» (Воронеж) — 1:1; «Строитель» (Ашхабад) — «Текстильщик» (Иваново) — 4:2.
Вторая подгруппа: «Алга» (Фрунзе) — «Жальгирис» (Вильнюс) — 0:1; «Арарат» (Ереван) — «Динамо» (Таллин) — 1:0; «Кубань» (Краснодар) — «Даугава» (Рига) — 0:1; «Заря» (Луганск) — «Шинник» (Ярославль) — 0:0; «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) — «Динамо» (Ленинград) — 0:1; «Карпаты» (Львов) — «Кайрат» (Алма-Ата) — 1:1; «Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Новосибирск) — 1:0; «Политотдел» (Ташкентская обл.) — «Волга» (Калинин) — 0:0. (ТАСС).

ХОЧА І Є МАЙСТРИ «ВОГНЮ»
«Спортивна газета» (Киев, 20.04.1965)
На фоні інших команд нашої республіки радує своєю сміливістю, агресивною грою дніпропетровський «Дніпро». Звичайно, важко сказати, як він гратиме далі, але поки що очевидно: тренер А. Зубрицький врахував помилки торішнього сезону, коли дніпропетровці зайняли найгірше місце серед українських клубів і врятувалися від класу «Б» тільки завдяки розширенню другої групи класу «А».
В останньому матчі дніпропетровці начисто переграли новосибірських армійців. Правда, їм довелося обмежитись тільки голом, який в другому таймі забив Пінчук. Рахунок 1:0 зберігся до фінального свистка.