5 апреля 1970 года. Воскресенье
Кубок СССР. 1/64 финала
«Днепр» (Днепропетровск) – «Локомотив» (Москва) – 0:1

«Днепр» (Днепропетровск) – «Локомотив» (Москва) — 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).
5 апреля 1970 (воскресенье). 15:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 25000 зрителей. Программка матча не выпускалась.
Судьи: К. Андзюлис (Каунас), Х. Каат (Таллин), М. Селицкий (Рига).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные с белой полосой): 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Цунин – 6 Гринько, 7 Шнейдерман (16 Кржечевский, 91), 8 Соколов, 10 Мирошин – 9 Назаров, 11 Романюк.
Запасные: Собецкий, 12 Грибенник, 14 Федоренко, 15 Бутенко.
«Локомотив» (футболки, трусы, гетры белые): З. Милес, В. Басалаев, Ю. Иванов, А. Кочетов, В. Беляков, В. Наумов (14 В. Деркач, 91), В. Шелудько, Ю. Карнахин (15 А. Напреев, 46), Р. Атамалян, Д. Димитриади, В. Давыдов.
Запасные: 1 В. Шалашов, 12 В. Каплацкий, 13 М. Ермолаев, 15 В. Васьковский.
Старший тренер – В. Марьенко. – составы из протокола матча.
Гол: 0:1 Напреев (93).
Предупреждены: Наумов (35-я минута, за умышленную игру рукой), Беляков (105-я минута, за недовольство, выраженное в адрес судьи).

НІХТО НЕ ХОТІВ ПРОГРАВАТИ
«Прапор юності» (07.04.1970)
Великий футбол, що стартував на південних стадіонах країни, прийшов і до нашого міста. 5 квітня на стадіоні «Металург» ми побачили «Дніпро» першої групи класу «А» в матчі на Кубок СРСР з московським «Локомотивом». Приємно, що обидві команди провели зустріч у бойовому настрої.
Кращим, безперечно, був перший з чотирьох зіграних того дня таймів. Високий темп, численні удари по воротах захопили болільників, і вони не нудьгували. Перші їх оплески зібрав Семенов, який парирував на 3-ій хвилині дуже небезпечний удар під перекладину москвича Наумова.
«Локомотив» мав попереду трьох форвардів — Карнахіна, Атамаляна і Давидова, у «Дніпра» в нападі грали Романюк і Назаров. Здавалося б, атакуючі дії залізничників повинні бути більш енергійними. Але насправді все мало інший вигляд. І це пояснювалось різними завданнями, і, якщо хочете, різними поглядами тренерів на роль півзахисників. Москвичі легко поступались центром поля, зустрічаючи атакуючих на підступах до свого штрафного майданчика. Однак форварди майже не повертались на свою половину поля, весь час тримаючи наших захисників в напруженні і не даючи їм змоги підтримати наступ.
Натомість півзахисники «Дніпра» грали по всьому полю. Як тільки зривалась атака, вони одразу починали полювати за м’ячем, намагаючись не пустити суперників у свою зону, пресингуючи на всіх ділянках. Дуже великий обсяг роботи виконували Гринько, Соколов, Шнейдерман. В результаті, господарям поля вдалось встановити в першому таймі контроль над м’ячем. Вони відвоювали плацдарм на лівому фланзі наступу і звідси тривалий час реально загрожували воротам «Локомотива». Розігрувалось два варіанти. В першому Романюк, що майстерно володіє дриблінгом, примушував Іванова залишити центральну зону і поспішати на допомогу Басалаєву, який сам не міг впоратись з форвардом. У цьому випадку, як правило, м’яч відпасовувався на кут штрафного майданчика Мірошину і той тонко розрахованим ударом посилав його в зону перед воротами, де неодмінно вже були, окрім Назарова, ще й Соколов та Гринько. З тилу їх підтримував Шнейдерман. Схематично так само закінчувався і другий варіант нападу, в якому Романюк без м’яча рвався до воріт, забираючи за собою Басалаєва, а Мірошин або Соколов мали змогу підготувати прострільну передачу.
Хоч в обох випадках повністю ігнорувався правий фланг, де не міг з’явитись Сергєєв, який пильно стежив за активним Давидовим, і в центрі збиралась сила-силенна гравців, що заважали один одному, дніпропетровці мали багато можливостей взяти ворота москвичів. Врятував «Локомотив» Мілес. Він зіграв якнайкраще, не помилившись жодного разу. Його виходи були своєчасними і рішучими. Воротар «Локомотива» був єдиним в складах суперників, кому тренери поставили п’ятірку. Суддя ФІФА Кестутіс Андзюліс назвав його героєм кубкового поєдинку.
Москвичі за умов тривалого штурму своїх воріт атакували значно менше, але продуманіше. Кожний їх ривок на ворота був загрозливим, хоч наші готові були до несподіваного і швидкого переходу суперників від захисту до нападу. У воротах непогано зіграв Семенов, але його виходи не були погодженими з захисниками, і ті не завжди вчасно підстраховували його. На 36-ій хвилині в складній ситуації Шпаков несподівано відпасував м’яч Семенову, який кинувся вперед і не сподівався на таку гру захисника. Помилку вдалось виправити в самовідданому стрибку.
У другому таймі темп спав. Дніпропетровці, які віддали багато сил безрезультатному штурмові, стали обережнішими. Не квапились форсувати розвиток подій москвичі. Вони вирішили знесилити господарів поля. Їм це вдалося зробити в середині тайму. Помітно здав Шнейдерман, який змушений був підстраховувати Сергєєва, що почав ходити вперед, програвав єдиноборство Напрєєву Цунін, втратив активність Мірошин. Однак скористатись із сприятливої ситуації залізничники в основний час не змогли. На 72-ій хвилині Атамалян після серії помилок захисників і воротаря не зміг влучити у відкриті ворота.
На 93-ій хвилині Семенову все ж таки довелось вийняти м’яч з сітки. Атамалян діагональною передачею вивів вперед Напрєєва, той випередив Цуніна і послав м’яч повз воротаря, який не розрахував свого виходу.
На 95-ій хвилині «Локомотиву» пощастило вибити м’яч в безнадійній, здавалося б, ситуації після подачі кутового Мірошиним. Мав змогу зрівняти рахунок Гринько, але вдарив неточно.
Кубковий матч, в якому кожний прагнув перемогти, приніс успіх «Локомотиву» — 1:0. Перший володар Кубка СРСР продовжить боротьбу за почесний трофей.
Команди виступали в таких складах: «Дніпро» — Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман (Кржечевський, 91), Соколов, Назаров, Мірошин, Романюк; «Локомотив» — Мілес, Басалаєв, Іванов, Кочетов, Бєляков, Наумов (Деркач, 91), Шелудько, Карнахін (Напрєєв, 46), Атамалян, Димитріаді, Давидов.

ПЕРШІ УДАРИ ПО М’ЯЧУ
У Дніпропетровську почався футбольний сезон
«Зоря» (07.04.1970)
Тридцять чотири роки тому ленінградський арбітр М. Усов викликав на поле перших в історії Кубка Радянського Союзу з футбола фіналістів. То були команди московського «Локомотива» і тбіліського «Динамо». Москвичі стали в той рік першими володарями почесного трофея. Відтоді гравер ще 27 разів наносив на Кубку назви команд, котрим він діставався. В 1957 році він знову дістався столичним залізничникам.
Цей екскурс в минуле нагадає прихильникам «Дніпра», з яким досвідченим турнірним бійцем довелося позавчора зустрітись дніпропетровцям. Не викликало сумніву, що дворазовий володар Кубка не відмовиться від спроби завоювати його втретє.
Отже, кубкова зустріч «Дніпра» і «Локомотива», якою почався новий футбольний сезон у Дніпропетровську, виявилась на рідкість цікавою і впертою.
Працівники стадіону «Металург», де відбувався матч, зробили все, щоб в такий ранній час поле стало придатним для гри. І справді, хоч грунт був мокрий, важкий, але, на думку самих футболістів, грати було приємно і зручно.
Ніхто не збирався програвати. Всі 90 хвилин команди провели в наступі, приділивши атаці свою найголовнішу увагу. Та гравцям не вистачило основного часу, щоб зясувати свої стосунки. Довелося призначати додаткових півгодини.
Арбітр матчу суддя міжнародної категорії журналіст з Каунаса Кестусіс Андзюліс, якому двічі вже доводилось судити фінал Кубка Радянського Союзу, в розмові з кореспондентом «Зорі» так охарактеризував позавчорашню гру:
— Матч зі спортивної точки зору вдався обом командам. Героєм зустрічі, безперечно, став воротар «Локомотива», якому команда зобов’язана своєю перемогою. Він витримав велике навантаження і жодного разу не помилився, хоч іноді здавалось, що гол у його ворота неминучий. «Дніпро» атакував часто і сильно. Та йому трохи не щастило. Залізничники, навпаки, нападали рідше, але завдяки високій швидкості їх атаки були небезпечніші. Принаймні двічі ваш воротар теж рятував становище. В додатковий час москвичі були бадьорішими і зуміли скористатися цим.
Єдиний гол у зустрічі було забито аж на 93 хвилині, коли Кржечевський, не зумівши прийняти адресований йому м’яч, дав можливість гостям провести блискавичну контратаку. Форвард «Локомотива» Напрєєв, вигравши поєдинок з захисниками, опинився сам-на-сам з воротарем і, забивши гол, здобув своїй команді право продовжувати боротьбу за Кубок.
Незважаючи на поразку, «Дніпро» в цілому залишив у глядачів приємне враження, насамперед вмінням диктувати супернику свою волю.
Команди виступали в таких складах: «Дніпро» Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман (Кржечевський), Соколов, Назаров, Мірошин, Романюк; «Локомотив» — Мілес, Басалаєв, Іванов, Кочетов, Біляков, Наумов (Деркач), Шелудько, Карнахін (Напрєєв), Атамалян, Дімітріаді, Давидов.
11 квітня — перший календарний матч. «Дніпро» на стадіоні «Метеор» прийматиме карагандинський «Шахтар».
Н. ЯНОВ.

На знімку: момент кубкового матчу між московським «Локомотивом» і «Дніпром». Фото М. Дмитрієва.
(Крайний слева – Виктор Романюк – Р.Л.)

ВЕСНА ТРЕВОГИ НАШЕЙ
«Днепровская правда» (07.04.1970)
Первая кубковая встреча оказалась и последней для «Днепра». Первые обладатели хрустального приза — московские железнодорожники — на 93 минуте игры воспользовались замешательством защитников «Днепра» и удачно завершили нехитрую комбинацию. Автором гола стал Напреев.
Преимущество хозяев поля было очевидным, но отличная игра вратаря Милеса не дала возможности нашим землякам добиться результата. Неплохо провел матч и молодой вратарь Семенов. Вина за пропущенный гол лежит целиком на плечах защитников. Много опасных моментов создавали Мирошин и Соколов, к сожалению, их агрессивные действия оставались без поддержки Назарова и Романюка.
Составы команд: «Локомотив» (Москва) — Милес, Басалаев, Иванов, Кочетов, Беляков, Наумов (Деркач, 91), Шелудько, Карнахин (Напреев, 46), Атамалян, Димитриади, Давыдов. «Днепр» — Семенов, Сергеев, Цунин, Шпаков, Найда, Гринько, Шнейдерман (Кржечевский, 91), Соколов, Назаров, Мирошин, Романюк.

ПЕРВЫЙ БАРЬЕР ВЗЯТ
«Гудок» (Москва, 07.04.1970)
В минувшее воскресенье футболисты столичного «Локомотива» на днепропетровском стадионе «Металлург» встретились в первом кубковом матче с местной командой «Днепр». Как известно, в этом сезоне москвичи выступают в одной подгруппе с днепропетровцами, а потому поединок имел для соперников принципиальное значение, он стал проверкой боевых качеств команд.
Первый тайм закончился безрезультатно. И во втором счет не был открыт. Лишь в дополнительное время железнодорожники закрепили свое игровое преимущество. На девяносто третьей минуте Атамалян вывел на ударную позицию Напреева, и тот направил мяч в сетку ворот «Днепра».
Со счетом 1:0 «Локомотив» одержал первую победу в розыгрыше Кубка СССР. 11 апреля железнодорожники проведут в Ашхабаде календарный матч на первенство СССР с командой «Строитель».