«Днепр» (Днепропетровск, СССР) — «Париж-11» (Париж, Франция) — 6:0 (0:0).
18 ноября 1970 (среда). 20:30. Париж.
«Днепр»: ?, Сергеев, Гринько, Мирошин, Торопов, Христян, Лобановский, ...
«Париж-11»:
Голы: Гринько (2), Мирошин, Торопов, Христян, Лобановский.

«Днепр» (Днепропетровск, СССР) — «Обервилльерс» (Ла-Курнёв, Франция) — 8:2 (4:2).
20 ноября 1970 (пятница). Ла Курнёв. Городской стадион.
«Днепр»: ?, Сергеев, Гринько, Шнейдерман, Пинчук, Торопов, Христян, Лобановский, ...
«Обервилльерс»:
Голы: Гринько (3), Шнейдерман, Пинчук, Торопов, Христян, Лобановский – ?.

«Днепр» (Днепропетровск, СССР) — СК «Баньоле» (Баньоле, Франция) — 10:3.
22 ноября 1970 (воскресенье). Баньоле. Стадион «Парк дес Спортс де ла Брикетер».
«Днепр»: ?, Сергеев, Найда, Гринько, Шнейдерман, Пинчук, Торопов, Христян, Романюк, Лобановский, ...
СК «Баньоле»:
Голы: Гринько (2), Найда (2), Лобановский, Шнейдерман, Романюк, Пинчук, Торопов, Христян – ?.

ДНЕПРОПЕТРОВСК ЗАБИЛ 27 ГОЛОВ В 4 МАТЧАХ
ПЕРЕД ПОСЕЩЕНИЕМ «ЮМАНИТЕ»
«Юманите» (Париж, Франция, 24.11.1970)
Турне по Франции советских футболистов из Днепропетровска, промышленного города с населением 800000 жителей, закончилось в минувшее воскресенье в Баньоле, где они внесли свой вклад в праздник открытия нового спортивного парка местного кирпичного завода.
Это был четвертый и последний матч Днепропетровска, который после поражения (4:3) от «Ред Стар» последовательно обыграл «Париж-11» 6:0, сборную «Обервильерс-Ла Курнёв» 8:2 и спортивный клуб Баньоле 10:3. В 4 матчах забито 27 голов!
Эти футболисты были приняты спортивной редакцией «Юманите». После выступления Джорджа Экли, директора отдела пропаганды, Василий Пятаков, глава делегации, и тренер Лобановский, получили в дар «Cusenier» перед тем как посетить Большие бульвары (на фото).

«ДНІПРО» ПОВЕРНУВСЯ З ФРАНЦІЇ
«Зоря» (27.11.1970)
Як ми вже повідомляли, футболісти «Дніпра» виїздили до Франції, де мали провести кілька товариських матчів.
Учора наші земляки повернулися додому. В розмові з кореспондентом «Зорі» начальник команди «Дніпро» майстер спорту В. Лобановський розповів:
— Майже два тижні були ми гостями французьких трудящих, які зустрічали нас радо і привітно як близьких і щирих друзів. Наша спортивна делегація відвідала музей В.І. Леніна в Парижі, поклала червоні гвоздики до стіни Комунарів. Зустрічалися ми з трудящими заводу «Рікард», а перед від’їздом, на прощання, були запрошені на прийом до редакції «Юманіте».
Тепер про наші чисто футбольні справи. По приїзді в Париж для нас було деякою несподіванкою те, що перший матч доведеться провести з командою одного з найстаріших французьких професіональних клубів «Ред Стар», яка виступає в першій лізі. Така гра заздалегідь не була запланована. У нас навіть не вистачало часу перед матчем, щоб провести необхідну підготовку в повному розмірі.
Гра відбувалася в місті Сен-Туані на місцевому стадіоні в присутності кількох тисяч глядачів. Матч ми провели в такому складі: Семенов (Колтун), Сергєєв, Найда, Федоренко, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Мірошин, Назаров, Литовченко (Пінчук), Романюк (Торопов).
Футболісти «Ред Стара» у матчі з нами те раз підтвердили свою міжнародну репутацію. Вони показали високий клас сучасного футбола і в першому таймі «Дніпру», поки він освоївся з противником, було важкувато. Господарі ще до відпочинку забили у наші ворота два м’ячі, на які ми відповіли лише одним. Однак у другому таймі «Дніпро» не лише вирівняв становище, а неодноразово викликав оплески глядачів за красиву гру. Як на завтра писали паризькі газети, моральна перемога в матчі, незважаючи на поразку, була на боці гостей. Рахунок матчу 4:3 на користь французьких спортсменів. У нас м’ячі забили Гринько, Шнейдерман і Торопов.
Інші три зустрічі «Дніпро» провів з командами, які виступають в чемпіонаті Франції серед профспілкових клубів. Перевага тут була на боці «Дніпра». У клуба «ЮФП-11» ми виграли з рахунком 6:0, у збірної міста Курнов — 8:2.
Останній матч провели у Бенеле. Тут у цей день відбувалось велике спортивне свято з нагоди відкриття нового стадіону. Наша команда, разом з французькими спортсменами, взяла участь в параді.
Мер міста комуністка Жаклін Шеневель у своєму виступі на стадіоні просила передати привіт трудящим Дніпропетровська від французьких комуністів, подякувала, що ми прибули на спортивне свято трудящих.
Товариський матч закінчився нашою перемогою з рахунком 10:3.
Французькі газети висвітлювали наш візит, дали хорошу оцінку грі «Дніпра». Скрізь відчувався інтерес до нашої Батьківщини, до радянського спорту.

На переднем плане Николай Пинчук, за ним Анатолий Гринько.
Далее вдоль перил справа налево: руководитель делегации
Василий Прокофьевич Пятаков, старший тренер Валерий Лобановский, крайний слева Алексей Семёнов

На знімку: спортивна делегація Дніпропетровська
в редакції газети «Юманіте». Фото газети «Юманіте».

ДВЕ НЕДЕЛИ В ПАРИЖЕ
«Днепровская правда» (01.12.1970)
Как известно, футболисты команды «Днепр» после окончания розыгрыша чемпионата страны нанесли визит в дружественную Францию, где провели четыре товарищеских игры с различными командами Парижа. Наш корреспондент встретился с руководителем делегации В.П. Пятаковым и попросил его поделиться с читателями «Днепровской правды» впечатлениями о зарубежной поездке.
— Кем была организована поездка во Францию и как встретили команду «Днепр» парижане?
— К предстоящей поездке футболисты «Днепра» готовились еще со времени проведения заключительных календарных игр сезона. Предполагалось, что наши мастера кожаного мяча, командированные ВЦСПС за рубеж, встретятся с любительскими клубами различных городов Франции, но намеченный маршрут перед самым отлетом изменился. «Днепр» провел поединки только на стадионах Парижа.
Наша делегация была очень тепло принята мэрией парижского предместья Банеле, которую возглавляет коммунистка Жаклин Шеневель.
Команда разместилась в одном из рабочих общежитий, а нашими добрыми гидами в течение двух недель была футболисты местного рабочего клуба. Несмотря на довольно жесткий регламент, мы успели ознакомиться со многими достопримечательностями Парижа, побывали в гостях у потомков коммунаров.
— В газетах сообщалось о поражении «Днепра» от профессиональной команды «Ред Стар». Как проходила игра?
— Это была первая встреча наших футболистов, которая состоялась на стадионе Сэн-Тауна. Надо сказать, что футбол во Франции не столь популярен, как в нашей стране. Свидетелей этой международной встречи было не так уж и много. Соперники «Днепра» успешно играют в высшей лиге профессиональных команд. В первом тайме хозяева забили в ворота, защищаемые Семеновым, два гола, на что Гринько ответил одним мячом. После перерыва появился Колтун, но и он пропустил два мяча. Шнейдерман и Торопов довели счет до 4:3. Спортивная пресса высоко оценила мастерство днепропетровцев.
Вторую игру «Днепр» провел с любительской командой клуба «ЮФП-11» и выиграл со счетом 6:0. С результатом 8:2 наши футболисты обыграли сборную предместья Курнов. А в заключительном матче «Днепр» одержал победу над футболистами Банеле. Интересно, что на поле в качестве игрока вышел В. Лобановский. Он продемонстрировал отличное мастерство и забил несколько мячей в ворота хозяев поля. Причем, один гол был забит непосредственно с углового. 10:3 — таков итог этого матча.
— Что вам наиболее запомнилось во Франции?
— Народ. Весёлый, общительный, суровый к несправедливости, любящий жизнь. С кем бы мы ни встречались, всегда ощущали особое внимание как к представителям Страны Советов. Французы очень интересуются условиями жизни и труда строителей коммунизма. Надолго останется в памяти посещение музея В.И. Ленина, редакции «Юманите» и могилы жертв Парижской Коммуны, у стены которой наши футболисты оставили красные гвоздики.
— Отличаются ли стадионы Парижа от наших?
— Спортивных сооружений в Париже вообще мало. На развитие спорта правительство Франции денег почти не выделяет. Любительские клубы не могут себе позволить держать в штате профессионального тренера по футболу, баскетболу, плаванию или боксу. Вся работа осуществляется на общественных началах и после трудового дня.
Мы присутствовали на открытии стадиона в Банеле, который строился на протяжении 14 лет. Стадион с крытыми трибунами на 2.000 зрителей. У нас такое сооружение имеет почти каждый завод, а во Франции об открытии маленького стадиона шумели на всю страну, телевидение вело специальный репортаж. Во Франции наши спортсмены воочию убедились в тех преимуществах, которые дает человеку социалистический строй.
Прощаясь с гостеприимными парижанами, мы увозили на Родину добрые, дружеские чувства, которые питает к нашему великому народу, нашей стране народ Франции.
В. АСАЕВ.

ЕКЗАМЕН НА ЗРІЛІСТЬ
Французька преса про виступи «Дніпра»
«Ред Стар» одержує серйозний урок
27 м’ячів в чотирьох зустрічах
«Прапор юності» (03.12.1970)
Дніпропетровськ забиває 27 голів в 4-х матчах перед приходом в «Юманіте».
Так назвав центральний орган французьких комуністів своє повідомлення про перебування футболістів «Дніпра» в Парижі. Далі газета писала:
«Турне по Франції радянських футболістів з Дніпропетровська, індустріального міста з 800-тисячним населенням, завершилося в неділю в Бенеле, де вони сприяли успішному відкриттю нового спортивного парку цегельного заводу.
Це був четвертий і останній матч дніпропетровчан, які після програшу (3:4) професіоналам «Ред Стару» перемогли один за одним (послідовно) «Париж-11» — 6:0, в Курнові — 8:2 і в Бенеле — 10:3, тобто 27 забитих голів в чотирьох зустрічах. Не дивно, що футболістів тепло зустріли в спортивній редакції «Юманіте». Після короткої промови Жоржа Еклі, завідуючого відділом пропаганди, Василь П’ятаков, глава делегації, тренер Валерій Лобановський одержали подарунок «Кюзеньєр», перед тим як оглянути Великі Бульвари.
На згадку наші земляки сфотографувались на балконі будинку «Юманіте».
Спортивна газета «Екіп» в інформації «Дружні матчі» писала про зустріч «Дніпра» з футболістами одного з найстаріших професіональних клубів Франції «Ред Стар»:
«Парижани контролювали м’яч на початку матчу, і протягом двох хвилин Гарсія і Форе (19 і 21) забили голи. Але російський капітан, перебуваючи в центрі нападу, швидко скоротив цей розрив (25) і утвердив на цей період перевагу радянських гравців. Але воротар Лодю добре захищався.
Після перерви Геніш, який замінив Форе, забив третій гол «Ред Стара». Але ще раз росіяни скоротили розрив через свого правого крайнього нападу. Згодом настав тривалий період переваги радянської команди. Однак, знову Лодю своїм блискучим втручанням відстоював ворота. А в момент контратаки Пентена забив четвертий гол за 4 хвилини до кінця. Але росіяни, використавши промахи в обороні, перехитрили Лодю і знову при допомозі свого капітана, найбільш активного на полі, і двох нападаючих — центрального та лівого крайнього — забили третій гол... «Ред Стар» одержав цілком серйозний урок». Через кілька днів він зіграв внічию з лідером чемпіонату Франції «Сент Етьєном» — 1:1.
Нагадаємо, що голи в матчі з «Ред Старом» забили Гринько, Шнейдерман і Торопов.
Семенов (Колтун), Сергєєв, Найда, Федоренко, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Назаров, Мірошин, Литовченко (Пінчук), Романюк (Торопов) витримали в поєдинку з професіоналами екзамен на зрілість.

Футбольна команда «Дніпро» (Дніпропетровськ) — призер першості СРСР з футбола 1970 року серед команд першої групи класу «А».
Зліва направо: верхній ряд — Леонід Колтун, Микола Богданов, Петро Цунін, Роман Шнейдерман, Микола Пінчук, Володимир Федоренко, Віктор Мірошин, Олександр Шпаков, Олексій Семенов, Євген Торопов, лікар команди Микола Божко, Олександр Снітько; нижній ряд — масажист Віктор Федотов, Анатолій Грибенник, старший тренер Анатолій Архипов, Анатолій Гринько, начальник команди Валерій Лобановський, Петро Найда, Володимир Сергєєв, Віктор Назаров, Олексій Христян, Віктор Романюк, Віктор Литовченко.  Фото Л. Бєляєва.

27 ГОЛІВ «ДНІПРА»
«Спортивна газета» (Киев, 17.12.1970)
Протягом двох тижнів футболісти «Дніпра» гостювали у столиці Франції.
По приїзді у Париж українським спортсменам стало відомо, що через день доведеться зустрітися з професійним клубом «Ред Стар». З приводу цієї гри газета «Екіп» писала: «Парижани на початку матчу контролювали мяч, а на 19 та 21-й хвилинах Горія та Форе забили голи. Але капітан гостей швидко скоротив розрив (25-а хвилина), ствердивши на цей період перевагу радянських гравців. Добре захищав ворота голкіпер «Ред Стара».
Після перерви Геніш забив третій гол. Однак футболісти з України ще раз скоротили цей розрив. Згодом настав тривалий період їхньої переваги, однак у цій зустрічі «Дніпро» програв — 3:4.
Цей напрочуд цікавий поєдинок дніпропетровці провели в такому складі: Семенов (Колтун), Сергєєв, Найда, Федоренко, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Назаров, Мірошин, Литовченко (Пінчук), Романюк (Торопов).
«Дніпро» зіграв ще три зустрічі і здобув переконливі перемоги над «Париж-11» — 6:0, над командами міст Курнов — 8:2 та Баньолі — 10:3.
Підсумовуючи турне «Дніпра», центральний орган французьких комуністів — газета «Юманіте» писала:
«Турне по Франції радянських футболістів з Дніпропетровська, індустріального міста з 800-тисячним населенням, завершилося в Баньолі. Це був четвертий і останній матч «Дніпра», який після поразки від професіоналів завоював послідовно три перемоги, забивши 27 голів у чотирьох зустрічах».
Футболістів з України тепло приймали в спортивній редакції «Юманіте», де відбувалася розмова журналістів і гостей. На згадку всі присутні сфотографувалися на балконі будинку «Юманіте», а фото було вміщено в газеті.
Начальник команди «Дніпро» майстер спорту В. Лобановський, коментуючи подорож до Франції, відзначив, що колектив з усією серйозністю поставився до всіх зустрічей, незважаючи на ранги команд, з якими йому доводилося мати справу. Всі гравці проявили високу дисциплінованість, а «хокейні» рахунки матчів не означають, що суперники були слабкими. В першу чергу пояснюється вдалий виступ «Дніпра» тим, що колектив проводив матчі на такому рівні, як і фінальну частину чемпіонату СРСР.
Щодо поразки від клубу «Ред Стар», то слід врахувати, що це досвідчений професійний колектив. Але проти нього українські спортсмени показали себе з найкращого боку. Заключна частина матчу проходила з їхньою перевагою. Три м’ячі, які забили у ворота професіоналів дніпропетровці, свідчать, що вони не поступалися господарям.