18 апреля 1971 года. Воскресенье
Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) – «Прапор юності» (Днепропетровская область) – 3:1



«Днепр» (Днепропетровск) – «Прапор юності» (Днепропетровская область) – 3:1 (1:0).
18 апреля 1971 (воскресенье). 16:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 10000 зрителей (Зоря – 6000). Программка матча не выпускалась.
Судья: Е. Ткач (Днепропетровск).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): Семёнов (Собецкий, 25) – 3 Найда (Артюх, 46) – 2 Цунин, 4 Богданов, 5 Грибенник – 6 Гринько (к), 7 Назаров, 8 Евсеенко – 9 Пилипчук, 10 Христян (Лябик, 20), 11 Снитько. 
Старший тренер – В. Лобановский.
«Прапор юності» (футболки и трусы белые, гетры тёмные): Е. Шерстюк (П. Андрейченко, 46; В. Евтушенко, 75), А. Коваль, Т. Бурганов, В. Дрёнов (К. Капичин, 46), А. Штанько, А. Ткач (В. Тюков, 52), В. Бутко (В. Косенко, 73), В. Кучер (В. Денисенко, 80), Ю. Коротыш, С. Бычков, И. Ляшенко (А. Попов, 25; В. Варламов, 46). 
Тренеры – В. Лапшин и П. Куприенко.
Голы: 1:0 Гринько (28), 1:1 Бычков (69), 2:1 Снитько (75), 3:1 Пилипчук (84).


«ДНІПРО» – «ПРАПОР ЮНОСТІ»
«Прапор юності» (13.03.1971)
Нема потреби представляти нашим читачам вихованців В.В. Лобановського. Про успіхи «Дніпра» ви всі чудово знаєте. Знаєте і «Прапор юності». Але газету. А тут йдеться про... футбольну команду. Такої поки що немає. І все ж буде, якщо створити її допоможете ви, наші читачі.
Ви запитаєте: а нащо команда? По-перше, щоб надати можливість тренерам «Дніпра» придивитись до молодих, перспективних гравців, взяти їх на замітку, запросити до команди. По-друге, такий матч обов’язково принесе насолоду всім любителям футбола. І, головне, він стане шефським: весь збір від нього надійде на рахунок дитячих спортивних шкіл, які буде відкрито в сільській місцевості.
Отже, давайте разом створювати команду «Прапора юності». Що для цього треба? Ми звертаємось до всіх любителів футбола, комсомольців, школярів, спортивних працівників, до всіх читачів нашої газети. Напишіть нам, кого б ви хотіли бачити в складі «Прапора юності» на майбутньому футбольному святі.
Ви можете вказати в своєму листі окремого гравця, групу гравців чи цілу команду з числа тих, хто виступає на першостях району, колгоспу, міста, області: іншими словами, всіх, крім учасників першості СРСР серед команд майстрів. Не забудьте при цьому вказати, крім прізвища футболіста, його ім’я, рік народження, місце, на якому він грає, команду, кольори якої захищає. На конкурс прийматимуться листи, надіслані в редакцію в період з 13 березня по 15 квітня.
Читачів, чиї кандидати будуть названі в числі кращих футболістів зустрічі «Дніпро» — «Прапор юності», чекають приємні сюрпризи — спеціальні нагороди.
Матч «Дніпро» — «Прапор юності» намічається провести в другій половині квітня в Дніпропетровську.
Свої листи надсилайте на адресу: Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 60, Будинок преси, редакція газети «Прапор юності». На футбольний конкурс.


«ДНІПРО» – «ЗА!»
«Прапор юності» (17.03.1971)
Звістка про те, що редакція газети «Прапор юності» виступила з ініціативою влаштувати матч нашої команди зі збірною області, щиро порадувала тренерський склад «Дніпра». Адже в команді «Прапора юності» гратимуть не майстри шкіряного м’яча, а в основному футболісти міст, районів, шкіл, колективів фізкультури — ті, кого ми ще не бачили. Можливо, серед них ми знайдемо гідні кандидатури в «Дніпро». З іншого боку, ініціатива газети цінна й тим, що увесь збір від матчу піде на розвиток сільських дитячих спортивних шкіл. Можливо, що через деякий час в нашому складі з’являться випускники цих нових шкіл. Ось чому я гаряче схвалюю ініціативу нашої молодіжної газети і голосую «за».
В. ЛОБАНОВСЬКИЙ,
майстер спорту, начальник команди «Дніпро».


ЗІГРАЄМО З ЗАДОВОЛЕННЯМ
«Прапор юності» (17.03.1971)
Коли комсомольській організації команди стало відомо про пропозицію «Прапора юності», ми, не вмовляючись, зібрались разом і обговорили майбутній матч. Звичайно, дуже цікавою буде зустріч: адже ми не знаємо жодного з суперників. Але головне, що одностайно підтримують футболісти «Дніпра», — це шефський бік зустрічі. Я особисто знаю, то в містах у нас вже є дитячі спортивні школи, а ось в селі вони поки що лічені. Тому ми з задоволенням зіграємо цю зустріч і будемо раді, якщо всі любителі футбола, всі прихильники спорту прийдуть на стадіон. Комсомольці команди підтримують ініціативу «Прапора юності». До зустрічі на футбольному полі!
Є. ТОРОПОВ,
секретар комсомольської організації команди «Дніпро».


«ДНІПРО» – «ПРАПОР ЮНОСТІ»
«Прапор юності» (25.03.1971)
Як відомо нашим читачам, на квітень намічено проведення шефського матчу між «Дніпром» і збірною газети «Прапор юності», складеною за листами читачів. Цю ініціативу підтримано керівництвом «Дніпра» і комсомольцями команди.
Щодня редакція одержує багато листів, в яких школярі, студенти, тренери, комсомольські і спортивні працівники підтримують цю ініціативу, рекомендують до складу збірної кращих гравців.

Підтримую!
В селах нашої області багато дітей. Але не всі вони мають змогу відвідувати спортивні секції, займатись улюбленими видами спорту. Це пов’язано з відсутністю в деяких колгоспах стадіонів, спортивних залів, майданчиків, досвідчених педагогів. Ініціатива «Прапора юності», на мій погляд, дуже своєчасна. Адже кошти, зібрані від матчу, підуть на організацію сільських спортивних шкіл, утримання тренерських кадрів. Гадаю, що виступ «Прапора юності» підтримають всі комсомольці, всі спортивні працівники, спортсмени і фізкультурники!
М. БРАЗИС,
голова облради ДСТ «Колос».

Це наш комсомольський внесок!
Комсомольці ордена Жовтневої революції Нижньодніпровського трубопрокатного заводу імені К. Лібкнехта з цікавістю прочитали в «Прапорі юності» про футбольний матч збірної газети з «Дніпром». Я не помилюсь, якщо висловлю думку всіх комсомольців заводу про те, що організація такої зустрічі — дуже корисна і потрібна справа, що присутність кожного комсомольця на стадіоні в день матчу — його комсомольський внесок у розвиток дитячого спорту на селі. Ми рекомендуємо до збірної «Прапорі юності» гравців нашої заводської команди — чемпіона області 1970 року: воротаря Петра Андрейченка, захисників Сергія Комарова, Геннадія Борисенка, півзахисників Віталія Найдьонова та Володимира Василенка, нападаючих Василя Андрущенка, Михайла Тимошенка, Геннадія Писарєва та Володимира Зачепилова.
В. ПОТЬОМКІН,
секретар комсомольської організації заводу,
І. ВІТРОГОНОВ,
тренер команди.

Дуже цікаво!
Особисто я з нетерпінням чекатиму цієї зустрічі. Адже на поле разом з відомою класною командою вийдуть зовсім невідомі гравці, серед яких, можливо, будуть майбутні Яшини, Пеле, Шестерньови... Такі зустрічі, перш за все, цінні тим, що надають можливість перевірити всі скриті футбольні резерви. Пропоную до складу збірної гравців команди спортклубу «Вихор»: захисників Бориса Солонського, Бориса Соколова, Валентина Талікова, півзахисників Олександра Кашлатенка, Олександра Кукушкіна, нападаючих Віктора Ястребова та Віктора Климова.
Ц. ЦАДІКОВ,
тренер команди СК «Вихор».

Всі на стадіон!
Матч «Дніпро» — «Прапор юності» — подія надзвичайно важлива. По-перше, це пропаганда футбола взагалі, по-друге — особистий внесок комсомольців-спортсменів у важливу справу розвитку дитячого спорту в сільській місцевості. Цей матч — справа наша, комсомольська, і кожен комсомолець повинен побувати на ньому.
В. ТРЕТЯК,
зав. відділом Дніпропетровського міськкому ЛКСМУ.


«ДНІПРО» – «ПРАПОР ЮНОСТІ»
«Прапор юності» (10.04.1971)

Ні пуху, ні пера!
Дуже схвалюю починання редакції газети. Не помилюсь, якщо скажу, що це робиться для пошуку резервів, які так необхідні нашому «Дніпру». Хотіла б бачити у збірній захисника криничанської футбольної команди «Колос» Бориса Матвієвського. Ні пуху, ні пера новому почину!
Н. ПОВСТЕНКО,
ревізор.

Пропонуємо:
Впевнений, що є багато здібної молоді, на яку варто звернути увагу досвідчених тренерів. Одним з них є Анатолій Копиленко, нападаючий команди «Динамо».
О. ПРОСЯНИК.

Хотів би побачити на майбутньому футбольному святі півзахисника команди колгоспу імені Свердлова Васильківського району Олександра Гусака.
Б. ЛОБЗА,
секретар комсомольської організації.

В нашому селі живе здібний молодий футболіст Віктор Кимличок. З 15 років виступає він за колгоспну команду. Одержав путівку до збірної району. Ми гадаємо, що редакція газети не помилиться, включивши Віктора до збірної.
І. ЩЕРБИНА,
с. Катеринівка,
Покровського району.

Обов’язково приїду на цей матч. Це дуже здорово!
Кого б я хотів бачити в складі збірної? По-перше, свого брата Віктора Бормотова, який грає в складі юнацької команди «Авангард» Жовтих Вод. Два рази він виступав за збірну області школярів, яка стала переможцем республіканських змагань в м. Марганці. Виступав за збірну школярів УРСР. Також можу назвати Володимира Садова, який грав у складі команди майстрів.
В. БОРМОТОВ.

Пропоную до складу кандидатів центрального захисника Федора Нікітіна і центрального нападаючого Валерія Варламова. Обидва грають в команді «Авангард» м. Придніпровська.
М. МАЙСУРАДЗЕ,
тренер з футбола.

Впевнений, що не помилюсь в кандидатурі Євгена Шерстюка, який грає воротарем в команді заводу ім. Леніна.
В. КОРОТИЧ.

Пропонуємо до складу «Прапора юності» сина нашого робітника М.І. Минакова Володимира, півзахисника команди «Локомотив».
Болільники з заводу ім. Бабушніма.

Це буде цікавий матч. Пропоную до складу збірної слюсаря заводу гірничошахтного устаткування Євгена Подвального.
Л. ШАПОШНИКОВ,
електрослюсар.

З великим інтересом прочитав у «Прапорі юності» про майбутній матч. Це дуже важливий захід. Рекомендую до складу збірної свого вихованця, нині студента сільгоспінституту Івана Ляшенка. З нетерпінням чекаю матчу.
Є. ХОЛОДКОВСЬКИЙ,
тренер СК «Трубник».

Фізкультурники Криничанського району гаряче підтримують ідею проведення шефського матчу. Пропонуємо включити до складу збірної кращих гравців нашої футбольної команди півзахисника Володимира Бутка і центрального захисника Анатолія Білоткача.
О. ІВАНОВ,
голова райради ДСТ «Колос».


«ПРАПОР ЮНОСТІ» – «ДНЕПР»
«Днепровская правда» (11.04.1971)
В день открытия XXXIII чемпионата страны по футболу на одиннадцати стадионах за играми команд класса «А» первой группы наблюдали 174 тысячи болельщиков. Своеобразный рекорд был установлен в первый день чемпионата стадионом «Метеор». 32 тысячи зрителей присутствовало на его трибунах. В Одессе же на игре «Черноморца» с «Шинником» побывало 30 тысяч. А наименьшее количество любителей футбола побывало в Кутаиси. Видно, местные болельщики не могут простить своей команде прошлогодней неудачи. На игру торпедовцев с ленинградским «Динамо» пришло посмотреть всего 1.000 человек.
Мы не случайно затронули вопрос о посещаемости стадиона «Метеор». Заполненные трибуны — это не только залог успеха «Днепра» в футбольном марафоне, но и рост армии тонких ценителей популярной игры, развитие местного футбола. Нет сомнения, что и 18 апреля стадион «Метеор» будет заполнен до отказа. Предстоит довольно необычный матч — «Днепр» — сборная команда области, составленная по письмам читателей газеты «Прапор юності».
Идея осуществить подобный поединок возникла у работников редакции областной молодежной газеты давно. А на днях состоялось совещание оргкомитета, на котором присутствовали руководители спортивного движения Днепропетровщины, директор стадиона «Метеор» и тренеры «Днепра». В. Лобановский с удовольствием принял предложение журналистов. Он заверил, что в предстоящем поединке будут участвовать футболисты основного состава «Днепра». Собравшиеся с удовлетворением встретили сообщение о том, что вся прибыль от матча пойдет на развитие спорта среди сельской молодежи.
Итак, матч «Днепра» с командой, составленной по письмам читателей газеты «Прапор юності», состоится 18 апреля. Несомненно, он вызовет особый интерес у днепропетровских болельщиков: ведь вполне возможно, что наиболее отличившиеся в противоборстве с «Днепром» пополнят дублирующий состав команды мастеров.
В. ГОЛОВАЧ.


18 КВІТНЯ: «ДНІПРО» – «ПРАПОР ЮНОСТІ»
«Прапор юності» (13.04.1971)
В редакції газети «Прапор юності» відбулось засідання оргкомітету по проведенню шефського матчу «Дніпро» — «Прапор юності», на якому оголошено, що зустріч відбудеться 18 квітня на центральному стадіоні «Метеор». Тренерська рада визначила склад кандидатів до збірної, які 14 квітня розпочнуть підготовку до матчу.
Це воротарі П. Андрейченко (завод ім. К. Лібкнехта), В. Євтушенко («Колос» Васильківка), Є. Шерстюк (Дніпропетровський завод ім. Леніна), захисники В. Дренов, Л. Штанько («Авангард» Орджонікідзе), Ф. Нікітін (Придніпровська ДРЕС), Г. Жила (Дніпропетровськ), В. Гусак (колгосп ім. Свердлова Васильківського району), В. Коваль, В. Бурханов (завод ім. К. Лібкнехта), В. Докукін (ДЮСШ «Локомотив»), півзахисники В. Бутко («Колос» Кринички), В. Мінаков (ДЮСШ «Локомотив»), В. Садов, В. Вазженін (Жовті Води), В. Тюков (КЦРЗ Кривий Ріг), С. Коротиш (Кривий Ріг), нападаючі В. Варламов (Придніпровська ДРЕС), М. Самойленко (ДЮСШ м. Нікополь), І. Ляшенко (ДСГІ), В. Кимличок (колгосп «Шлях Ілліча» Покровського району), В. Бормотов (Жовті Води), В. Денисенко (завод пресів), В. Кучер, В. Зачепілов (завод ім. К. Лібкнехта), С. Головач (ДІІТ).
Тренерами збірної команди призначено майстра спорту В.Г. Лапшина і П.К. Купрієнка. З 14 по 18 квітня всі кандидати зберуться в Новомосковську, де і вирішиться остаточний склад «Прапора юності».


МАТЧ «ДНІПРО» – «ПРАПОР ЮНОСТІ»
«Зоря» (14.04.1971)
У березні редакція обласної газети «Прапор юності» звернулася до своїх читачів з незвичайною пропозицією: назвати спортсменів Дніпропетровщини, з яких можна було б створити футбольну команду, гідну суперницю нашого «Дніпра».
До редакції посипались листи. З багатьох сотень відповідей читачів тренерська рада обласної федерації футбола склала список кандидатів до збірної команди «Прапор юності».
Матч «Дніпро» — «Прапор юності» буде шефським: всі кошти, зібрані від нього, підуть на розвиток дитячого спорту на селі.
Зустріч команд, які сьогодні починають підготовку, відбудеться 18 квітня о 16 годині на дніпропетровському центральному стадіоні «Метеор».
«Дніпро» гратиме своїм основним складом. До збірної ввійшли такі кандидати: воротарі П. Андрейченко (завод імені К. Лібкнехта), В. Євтушенко («Колос» Васильківка), Є. Шерстюк (Дніпропетровський завод імені Леніна), захисники В. Дренов, Л. Штанько («Авангард» Орджонікідзе), Ф. Нікітін (Придніпровська ДРЕС), Г. Жила (Дніпропетровськ), В. Гусак (колгосп імені Свердлова Васильківського району), В. Коваль, В. Бурханов (завод імені К. Лібкнехта), В. Кокукін (ДЮСШ «Локомотив»), півзахисники В. Бутко («Колос» Кринички), В. Мінаков (ДЮСШ «Локомотив»), Б. Садов, В. Вазженін (Жовті Води), В. Тюков і С. Коротиш (Кривий Ріг), нападники В. Варламов (Придніпровська ДРЕС), М. Самойленко (ДЮСШ м. Нікополь), І. Ляшенко (ДСГІ), В. Кимличок (колгосп «Шлях Ілліча» Покровського району), В. Бормотов (Жовті Води), В. Денисенко (завод пресів), В. Кучер, В. Зачепілов (завод імені К. Лібкнехта), С. Головач (ДІІТ).
Тренерами збірної команди призначено майстра спорту В.Г. Лапшина і П.К. Купрієнка.
Сьогодні всі кандидати збираються в Новомосковську, де проходитиме вже спільна підготовка і буде призначено остаточний склад «Прапора юності».


ДО УВАГИ ЛЮБИТЕЛІВ ФУТБОЛА!
18 КВІТНЯ: «ДНІПРО» — «ПРАПОР ЮНОСТІ»
«Прапор юності» (15.04.1971)
18 квітня на центральному стадіоні «Метеор» відбудеться незвичайний футбольний матч. Основний склад «Дніпра» зустрінеться з командою комсомольської газети «Прапор юності», складеною за листами читачів з кращих молодих футболістів Дніпропетровщини.
Початок матчу о 16 годині.
Квитки, які коштують 50 копійок, ви можете придбати в комітетах комсомолу підприємств, установ, вузів, технікумів, шкіл, а також в касах центрального стадіону «Метеор».
Отже, до зустрічі 18 квітня на центральному стадіоні «Метеор».
Всі на матч!


18 КВІТНЯ: «ДНІПРО» – «ПРАПОР ЮНОСТІ»
«Прапор юності» (17.04.1971)
Ранок вони починають з годинної фізкультурної зарядки. Пробіжка по лісу, десяток-другий вправ, робота з м’ячем… Розчервонілі, бадьорі з’являються в готелі кандидати до складу збірної «Прапора юності», які завтра вийдуть на поле стадіону «Метеор», щоб помірятись силами з майстрами шкіряного м’яча.
В перший день хлопці знайомились один з одним, зі своїми новими тренерами. Адже до цього вони ніколи не зустрічались. Віктор Кімличок приїхав з колгоспу «Шлях Ілліча» Покровського району, де навчається в дев’ятому класі, слюсар ковальського цеху Центрального рудоремонтного заводу Віктор Тюков прибув з Кривого Рога, монтажник Саша Попов з Дніпропетровська, Володя Бутко з Криничок, Сергій Головач і Іван Ляшенко — студенти першого курсу дніпропетровських вузів: Сергій навчається на будівельному факультеті інституту інженерів залізничного транспорту, Іван — на факультеті механізації сільськогосподарського інституту. У кожного з них ще невелика біографія, як життєва, так і футбольна. Всі — комсомольці, всі закохані у футбол. Запитую Віктора Кімличка:
— Коли почав грати?
Відповідає з посмішкою:
— Скільки себе пам’ятаю.
Настрій у хлопців чудовий. Ще б пак! Не завжди випадає таке щастя — вийти на головне футбольне поле нашої області, грати проти однієї з кращих команд першої ліги, проти Гринька, Христяна, Лябика, Шнейдермана, Романюка, грати проти команди Лобановського.
— Може, побоюєтесь? — запитую хлопців.
— Та що ви, — відповідають, — аніскільки, ми навіть мріємо виграти...
Валерій Георгійович Лапшин розповідає, з якою охотою тренується кожен з кандидатів, які хлопці дисципліновані, витримані, з яким нетерпінням чекають неділі, коли одягнуть футболки з написом «Прапор юності».
У Новомосковську збірній надано всі умови для підготовки: поруч зі спортивним готелем — стадіон, ліс, річка. Директор готелю Іван Іванович Моренко надав кандидатам кращі кімнати, і двічі, а то й тричі на день приходить до них, запитує: може, що не так, може, що треба...
Сьогодні, в день Всесоюзного суботника, вони всі кілька годин попрацюють разом з робітниками спортбази, потім проведуть невеличке тренування — останнє перед завтрашньою грою. Вчора гостями хлопців були журналісти «Прапора юності». Відбулось цікаве знайомство.
...В місті з’явились афіші. Вони запрошують любителів футбола на завтрашній матч. О 16-й годині на футбольне поле центрального стадіону «Метеор» вийдуть багатий досвід і молодий юнацький запал. Виступаючи в середу перед болільниками «Дніпра», комсорг «Дніпра» Євген Торопов сказав:
— Це буде цікавий матч!
Думаємо, що Євген не помилився.
В. КРИВОПАЛЬЦЕВ.


«ДНІПРО» – «ПРАПОР ЮНОСТІ» – 3:1 НА КОРИСТЬ СПОРТУ
«Прапор юності» (20.04.1971)
Установку перед матчем Валерій Георгійович Лапшин і Павло Костянтинович Купрієнко давали в роздягальні стадіону «Метеор», в тій самій кімнаті, з якої ще недавно виходили на поле «Даугава», «Жальгіріс» і ленінградське «Динамо»...
До цієї хвилини хлопці почували себе бадьоро, навіть впевнено. Та коли тренер почав називати прізвища кожного та місце, на якому він гратиме, дещо розгубились, одразу відчувши, яка лягає на плечі відповідальність. І тільки трохи пізніше, після розминки, заспокоїлися.
На захист воріт В.Г. Лапшин поставив Євгена Шерстюка, попередивши, що після першого тайму його місце займе Петро Андрейченко. Треба сказати, що Євген виправдав надії команди. Нікому до цього невідомий воротар, якому дали рекомендацію в збірну товариші по команді із заводу імені Леніна, неодноразово виходив переможцем в поєдинках з Гриньком і Снітьком... Добре зіграв і Петро Андрейченко — 19-річний слюсар трубного цеху №1 з заводу імені К. Лібкнехта. Наприкінці другого тайму на захист воріт збірної вийшов інструктор Васильківської райради по фізкультурі і спорту Валентин Євтушенко. 20-річний хлопець, мабуть, дуже нервував, не зумівши взяти м’яч, що його послав у нижній правий кут воріт Пилипчук.
Захист в першому таймі виглядав так: електроплавильник мартенівського цеху заводу ім. К. Лібкнехта Анатолій Коваль, наладчик апаратури цеху зв’язку цього ж підприємства Анатолій Бурханов і двоє орджонікідзевців — агломератник В’ячеслав Дрьонов і машиніст електровозу Олексій Штанько. Обидва працюють на гірничо-збагачувальному комбінаті. Ця четвірка захисників витримала значний тиск «Дніпра», швидкий темп, зуміла стримати досвідчених і технічних Христяна, Снітька, Пилипчука, Лябіка і Гринька. Костянтин Капичин, слюсар з заводу ім. К. Лібкнехта, що замінив в другому таймі В’ячеслава Дрьонова, зумів увійти в ритм матчу. Високий зріст допомагав йому вигравати багато дуелей.
Найбільше замін тренери збірної зробили в лінії півзахисту. В першій половині середину поля довірено було Олександру Ткачу — досвідченому гравцю, який раніше виступав за колективи Жовтих Вод, Кривого Рога і Запоріжжя, Володимирові Бутку — інструкторові фізкультури колгоспу «Зоря» Криничанського району та Віктору Кучеру — машиністу екскаватора Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату. Треба сказати, що ця трійка стала мотором команди, який працював досить злагоджено. Глядачі неодноразово нагороджували їх оплесками за добрі передачі і загрозливі постріли по воротах. Тільки щастя посміхнулось «Дніпру», коли Ткач в карколомному стрибку пробив по воротах Семенова. В другому таймі місце Ткача заступив слюсар ковальського цеху Криворізького центрального рудоремонтного заводу Віктор Тюков. Його дії на полі були продуманими і доцільними. Непогано поставлений удар дозволяв Віктору декілька разів загрозливо обстрілювати ворота. Віктор Косенко — слюсар заводу ім. К. Лібкнехта замінив в другій половині гри В. Бутко. На жаль, йому не вистачило часу, щоб продемонструвати свої можливості.
В нападі збірної любителі футбола побачили 18-річного Юрія Коротиша — студента Криворізького автодорожнього технікуму, Сергія Бичкова — слюсаря з заводу ім. К. Лібкнехта і студента першого курсу сільськогосподарського інституту Івана Ляшенка. Нападаючі зуміли створити чимало гострих моментів біля воріт команди майстрів. Саме Сергію Бичкову пощастило в другому таймі забити у ворота Собецького гол, який прикрасив зустріч. На початку першої половини і в другій в нападі збірної глядачі побачили Олександра Попова, монтажника з Південного машинобудівного заводу, Володимира Денисенка, слюсаря ремонтно-механічного цеху заводу пресів, Валерія Варламова, слюсаря Придніпровської ДРЕС.
Мабуть, вперше в історії футбольного Дніпропетровська болільники одностайно підтримували суперників «Дніпра» — молодих, здібних хлопців, які зуміли протиставити багатому досвіду майстрів юнацький запал, невичерпну енергію і справжню мужність.
В матчі, учасниками якого, окрім двох футбольних колективів, були десять тисяч глядачів, кольори «Дніпра» захищали Семенов (Собецький, 25), Цунін, Найда (Артюх, 46), Богданов, Грибенник, Гринько, Назаров, Євсеєнко, Пилипчук, Христян (Лябик, 20), Снітько.
Їм протистояла надія читачів «Прапора юності» — Шерстюк (Андрейченко, 46; Євтушенко, 75), Коваль, Бурханов, Дрьонов (Капичин, 46), Штанько, Ткач (Тюков, 52), Бутко (Косенко, 73), Кучер (Денисенко, 80), Коротиш, Бичков, Ляшенко (Попов, 25; Варламов, 46).
Недоліки в техніці і тактиці гри футболісти збірної компенсували неабиякою завзятістю. Мало хто перед зустріччю вірив у те, що люди, які навіть не знали один одного, яким було надано лише кілька днів для знайомства і підготовки до матчу, зуміють вистояти перед добре налагодженою машиною «Дніпра». Але вони вистояли, показавши все те краще, що мали в своєму арсеналі, віддавши боротьбі всі свої сили. Лише брак досвіду не дозволив збірній повести в рахунку, коли її нападаючі залишались один на один з воротарем. «Дніпро» ж вдало реалізував помилку захисника і воротаря, коли вони вдвох побігли назустріч Снітьку, а той відпасував м’яча капітанові «Дніпра» Гриньку. Це сталося на 28 хвилині. Перший тайм дав «Дніпру» мінімальну перевагу — 1:0. Двадцять чотири хвилини другого тайму знадобилось збірній, щоб відігратись. Одержавши передачу в лівому кутку штрафного майданчика, Сергій Бичков влучно і сильно послав м’яча у дальню «дев’ятку» — 1:1.
Два переможні м’ячі в цій зустрічі «Дніпро» забив, скориставшись помилками воротарів (на 75 хвилині – Снітько і на 84 хвилині — Пилипчук).
Отже, 3:1 на користь «Дніпра», а вірніше, на користь футбола. Адже увесь збір від цього цікавого матчу піде на розвиток дитячого спорту на селі.
Ось що сказав після матчу «Дніпро» — «Прапор юності» Валерій Лобановський:
— Перемога дісталась нам у боротьбі складнішій, аніж ми сподівались. Збірна, яку склали читачі «Прапора юності», напрочуд швидко знайшла на полі спільну мову і поставила перед «Дніпром» кілька складних задач. Зокрема, дуже агресивними виявились Віктор Кучер, Юрій Коротиш і Сергій Бичков. Вже в першому таймі Бичков двічі мав нагоду відзначитись. В першому випадку хлопця підвели нерви — дуже вже великим було бажання відкрити рахунок забитим м’ячам у грі з майстрами, в другому самовіддано зіграв Семенов. Щоправда, голкіпер одержав травму, але ворота відстояв.
Мені сподобалась завзятість Сергія. У другому таймі десятий номер збірної зумів все ж таки добитись свого: гол, забитий ним з кута штрафного майданчика в дальню «дев’ятку», був кращим у цій зустрічі. Жаль, що фізична підготовка Бичкова поки слабує.
Віктор Кучер, восьмий номер «Прапора юності», у цьому плані вигідно відрізняється від Сергія. Саме він стрімкими проходами по правому флангу створив неприємні моменти біля воріт Семенова. Віктор може вирости у хорошого футболіста, коли більше працюватиме над технікою, збагачуватиме свій тактичний арсенал.
Менш помітним був на полі Юрій Коротиш, а між тим, саме він і Володимир Бутко досить вправно диригували наступом збірної.
Не хочу приховувати й того, що ми розраховували на побачення з хлопцями з Нікополя і Жовтих Вод. На жаль, в складі збірної «Прапора юності» їх не було. І все ж, початок хорошій справі зроблено. До нових зустрічей!
А. БОРИСЕНКО,
В. КРИВОПАЛЬЦЕВ.


Команда «Прапора юності»


Эпизод матча. В центре Николай Богданов


За мяч борется Василий Лябик (справа) 


Болельщики довольны 


Табло «Метеора» образца 1971 года

Фото Ю. Антонця та Г. Пазенка.


ДОВГОЖДАННИЙ МАТЧ
«Зоря» (20.04.1971)
Отже, позавчора відбувся довгожданий матч між «Дніпром» і збірною області, складеною на пораду читачів газети «Прапор юності». На зеленому полі стадіону «Метеор» глядачі — а їх було майже шість тисяч — побачили цікаву гру, сповнену гострих комбінацій. Досвідченим футболістам «Дніпра» з великими зусиллями вдавалося стримувати запальні атаки збірної.
Та все ж верх взяв досвід. У першому таймі рахунок відкрив капітан «Дніпра» Гринько, а після перерви ще два м’ячі у ворота збірної провели Снітько і Пилипчук. Однак м’яч побував і в воротах «Дніпра». Гравець збірної Бичков красиво і точно послав м’яч під перекладину воріт, які захищав Сабецький.
— Ми задоволені, що молоді футболісти порадували дружною грою і примусили наших хлопців працювати з повним навантаженням, — сказав старший тренер «Дніпра» В. Лобановський. — Дехто із збірної сподобався. За окремими гравцями будемо продовжувати спостереження. Жаль лише, що організаторам не вдалося зібрати всіх тих молодих гравців, які, безсумнівно, пожвавили б матч. Глядачів і нас позбавили змоги побачити ще кількох здібних юнаків. Дуже шкодуємо про це. Але в цілому вітаємо добру ініціативу редакції «Прапора юності».


С ПРЕИМУЩЕСТВОМ В ДВА ГОЛА
«Днепровская правда» (20.04.1971)
Около десяти тысяч днепропетровцев пришли в минувшее воскресенье на стадион «Метеор», чтобы посмотреть на матч «Днепра» с командой футболистов, составленной по письмам читателей молодежной газеты «Прапор юності».
Никто не сомневался в успехе «Днепра», однако симпатии зрителей были на стороне его соперников. На 28-й минуте Гринько открыл счет. Но на 69-й минуте Бычков, играющий за команду Днепропетровского завода имени К. Либкнехта, устанавливает равновесие сил на поле. Лишь к концу матча «Днепр» разыгрался. Сначала Снитько, а потом Пилипчук доводят счет до 3:1.
Г. ВАСИЛЬЕВ.


В РОЛИ ТРЕНЕРОВ — ЧИТАТЕЛИ
«Комсомольское знамя» (Киев, 29.04.1971)
Такое увидишь не часто: после окончания футбольного матча проигравшим аплодировали и зрители, и победители. Впрочем, в данном случае все объяснялось просто: против команды мастеров «Днепра» выступала сборная молодежная Днепропетровской области, которую предложила скомплектовать читателям редакция газеты «Прапор юності», взявшая на себя роль организатора матча.
По единодушному решению его устроителей и самих футболистов вся прибыль от игры пошла на укрепление спортивной базы на селе.
Г. ЦУРКАНОВ.
(Соб. корр. «Комсомольского знамени»).
г. Днепропетровск.


СПОРТИВНУ ШКОЛУ ВІДКРИТО!
«Прапор юності» (08.05.1971)
В колгоспі «Аврора» Нікопольського району відкрито школу, 
яка існуватиме на кошти, зібрані від шефського матчу 
«Дніпро» — «Прапор юності»
Парадом юних сільських спортсменів на нікопольському стадіоні «Спартак» розпочалось свято на честь відкриття дитячо-юнацької спортивної школи, яка існуватиме на кошти, зібрані від шефського матчу «Дніпро» — «Прапор юності». Школа працюватиме в колгоспі «Аврора» і матиме відділення футбола і легкої атлетики.
З щирими побажаннями успіхів у роботі нової школи виступив секретар Нікопольського райкому ЛКСМ України Д. Охромій.
— З відкриттям школи ми зможемо успішно розвивати дитячий і юнацький спорт, сказав він. — Я впевнений, що вихованців її ми ще побачимо на бігових доріжках і секторах, на футбольних полях.
Учениця шостого класу Придніпровської середньої школи Тетяна Велика від імені всіх учнів району подякувала Комуністичній партії і Радянському урядові за піклування про підростаюче покоління.
Після урочистої частини на футбольне поле вийшли команди Покровської і Шолоховської середніх шкіл. Цікаво, що за колектив покровчан грав член збірної юнацької СРСР і кандидат до збірної «Прапора юності» Микола Самойленко. Він відкрив рахунок, а потім забив ще один гол. З рахунком 5:0 перемогли покровчани. В другому матчі грали команди Олексіївської і Чкаловської середніх шкіл. З рахунком 3:1 перемогли олексіївці.
В. КРИВОПАЛЬЦЕВ.


Комментариев нет:

Отправить комментарий