19 мая 1965 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 10-й тур
«Алга» (Фрунзе) — «Днепр» (Днепропетровск) – 0:2


«Алга» (Фрунзе) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:2 (0:2).
19 мая 1965 (среда). 18:30. Фрунзе. Центральный стадион. 20000 зрителей.
Судьи: Б. Белозёров, В. Вышинский, О. Раевский (все – Ташкент).
«Алга»: А. Федий (В. Переудин, 46), В. Фомин, Г. Шевченко, Р. Бибаев, Д. Бибаев, В. Игнатенко (И. Фефлов, 26), Н. Емцов, Б. Стрельцов, Ю. Мусаев (к), Г. Мерзликин, М. Тягусов. 
Старший тренер – В. Новиков.
«Днепр» (футболки и трусы белые): Шпак Дановский Кузовенков, Белолюбский, Ануфриенко Добрянский, Северухин Ерохин, Крюковский, 10 Савельев (к), 11 Кравчук. 
Старший тренер – А. Зубрицкий. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Савельев (17), 0:2 Крюковский (≈40-45).
Дублёры – 1:1.


«АЛГА» — «ДНЕПР»
«Советская Киргизия» (Фрунзе, 20.05.1965)
Поединки этих футбольных команд в чемпионате страны по классу «А» всегда отличались остротой. А сейчас, когда днепропетровские футболисты идут в числе лидеров, занимая третье место после «Кайрата» и «Зари», интерес к их матчу с «Алгой» еще более возрос.
Как обычно, знакомство нынешнего года началось со встречи дублирующих составов. Их игра проходила с переменным успехом. Гости атаковали несколько организованней и первыми открыли счет. Во втором тайме алгинцу Узинцеву удалось забить ответный гол. С этого момента хозяева поля чаще создавали голевые ситуации, но добиться успеха не смогли, и матч закончился вничью — 1:1.
А вчера состоялась игра основных составов «Алги» и «Днепра». Со счетом 2:0 её выиграли гости.


ЛІДЕР ЗАЗНАЄ ПОРАЗКИ
«Зоря» (21.05.1965)
Дев’ять матчів без поразок провів у чемпіонаті країни з футбола (друга група класу «А») алма-атинський «Кайрат». Але в середу лідер програв. Переможний похід «Кайрата» спинила «Даугава», яка забила у ворота гостей один м’яч.
Результати інших матчів туру: «Терек» (Грозний) — «Локомотив» (Тбілісі) — 2:1, «Локомотив» (Челябінськ) — «Трактор» (Волгоград) — 0:0, «Спартак» (Гомель) — «Локомотив» (Вінниця) — 1:1, «Текстильник» (Іваново) — «Волга» (Горький) — 2:1, «Алга» (Фрунзе) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — 0:2, «Політвідділ» (Ташкентська область) — «Карпати» (Львів) — 0:3, СКА (Новосибірськ) — «Жальгіріс» (Вільнюс) — 1:2, «Шинник» (Ярославль) —»Кубань» (Краснодар) — 2:1, «Динамо» (Ленінград) — «Арарат» (Єреван) — 3:0, «Волга» (Калінін) — «Динамо» (Таллін) — 0:1.  (ТАРС).


СЛЕДСТВИЯ И ПРИЧИНЫ
«Комсомолец Киргизии» (Фрунзе, 21.05.1965)
«Алга» привыкла удивлять своих поклонников. То заронит в их сердца семена надежды, то вдруг окатит холодным душем. Если в кубковом матче, например, наши ребята играли по-настоящему «задиристо», то позавчерашняя встреча с «Днепром» глубоко огорчила болельщиков.
Что же произошло на поле? Гости с первых же минут устремились в штрафную площадь «Алги», создавая угрозу ее воротам. Алгинцы отвечают контратакой. Используя длинные и короткие передачи, они пытаются вывести на ударные позиции своих форвардов. Но те грешат в выборе места, не могут тактически завершить задуманную комбинацию. Все попытки Мерзликина, Стрельцова и Мусаева расстроить оборону гостей были бесплодны.
Счет был открыт на 17-й минуте. Крюковский (№ 9) сильно пробил во вратаря. Федий выпустил мяч из рук, и Савельев (№ 10) дослал его в сетку. 0:1. Кстати, и второй гол целиком лежит на совести вратаря. В конце тайма тот же Крюковский появился в штрафной. Федий нерасчетливо бросился ему навстречу и мяч снова в сетке.
После отдыха место в воротах занял Переудин. В линию полузащиты ушёл Мерзликин. Играя вдесятером (из-за травмы не вышел на поле Емцов), хозяева так и не смогли добиться игрового равновесия (согласно тогдашним правилам, разрешалась замена одного полевого игрока и вратаря. Таким образом, проведя замену в первом тайме, «Алга» лишилась возможности заменить травмированного Емцова – Р.Л.). Футболисты «Днепра» еще больше укрепили свою оборону и всеми силами гасили активность Тягусова и Мусаева, отражая их атаки на флангах. Численный урон в линии нападения требовал особой активности полузащитников. И если там добросовестно трудился Мерзликин, то уж совсем не «смотрелся» Фефлов. В этих условиях нашим форвардам приходилось нередко добывать мячи в глубине своей обороны.
Матч так и закончился поражением «Алги» — 0:2. Фрунзенцы по-прежнему в числе аутсайдеров.
Это тревожит. И не только потому, что в «Алге» не все благополучно с игровой «грамотой» — главное в другом. Вот уже долгое время слышны возмущения болельщиков по поводу плохой дисциплины в команде. Не так давно за пьянство был отчислен В. Бабанов. И снова сигнал: на тренировки не являлись И. Фефлов и В. Переудин. Некогда сплоченный и дружный коллектив завоевывает себе дурную репутацию. Это должно встревожить федерацию футбола и Республиканский совет спортивного Союза.
Д. ШПАГИН.


ЛИДЕР ТЕРПИТ ПОРАЖЕНИЕ
«Днепровская правда» (22.05.1965)
Девять матчей без поражений провел в чемпионате страны по футболу (вторая группа класса «А») алма-атинский «Кайрат». Но в среду лидер проиграл. Победное шествие «Кайрата» остановила «Даугава», забившая в ворота гостей один мяч.
Результаты других матчей тура: «Терек» (Грозный) «Локомотив» (Тбилиси) 2:1, «Локомотив» (Челябинск) «Трактор» (Волгоград) 0:0, «Спартак» (Гомель) «Локомотив» (Винница) 1:1, «Текстильщик» (Иваново) «Волга» (Горький) 2:1, «Алга» (Фрунзе) «Днепр» (Днепропетровск) 0:2, «Политотдел» (Ташкентская область) «Карпаты» (Львов) 0:3, СКА (Новосибирск) «Жальгирис» (Вильнюс) 1:2, «Шинник» (Ярославль) «Кубань» (Краснодар) 2:1, «Динамо» (Ленинград) «Арарат» (Ереван) 3:0, «Волга» (Калинин) «Динамо» (Таллин) 0:1, «Ростсельмаш» (Ростов) – «Заря» (Луганск) — 0:1, «Молдова» (Кишинёв) — «Металлург» (Запорожье) — 1:2. (ТАСС).


ПОПЕРЕДУ КОМАНДИ УКРАЇНИ
«Спортивна газета» (Киев, 22.05.1965)
Фрунзенські футболісти, напевно, не потраплять до числа команд, які виступатимуть після попередніх ігор у фінальній частині змагань. Отже, дніпропетровські футболісти, які на це претендують, могли грати, не докладаючи особливих зусиль. Та цього вони не зробили. Ще в першому таймі Савельєв і Крюковський забили два м’ячі у ворота «Алги». А от після перерви дніпропетровці вирішили діяти спокійніше. Це не означало, що команда вдалась до глухого захисту. Просто гості, як і раніше, диктуючи хід матчу, дозволили собі не витрачати сил, а трохи перепочити. Рахунок 2:0 на їх користь не змінився.


«АЛГА» СКЛАДАЄ ЗБРОЮ
«Прапор юності» (23.05.1965)
На поле фрунзенського стадіону «Спартак» команда Дніпропетровська вийшла в своєму бойовому складі. З перших хвилин гри почалась облога воріт господарів поля. Штурм увінчався успіхом. Після влучного удару капітана «Дніпра» Віктора Савельєва гості повели у рахунку.
Підбадьорювані болільниками, киргизькі футболісти пробують контратакувати. Проте захист «Дніпра» діє надійно і впевнено, а форварди знов і знов атакують ворота «Алги». Одна з атак закінчується другим голом. Його автор – молодий дніпропетровський нападаючий Анатолій Крюковський.
Другий тайм змін у рахунок не вніс.
Набравши 15 очок, «Дніпро» займає третє місце в підгрупі.
Г. КОЗЛОВ.
м. Фрунзе.


ПІСЛЯ ДЕСЯТИ ТУРІВ
«Зоря» (23.05.1965)
Старт футбольного сезону 1965 року приніс цікаві нові вісті про український футбол. Одеська команда «Чорноморець», яка вперше грає у вищій лізі, певно, не почуває себе там новачком. Команда «Дніпро» у другій лізі показує гру, яка примушує скептиків писати про неї, оперуючи знаками оклику.
Слід відмітити, що цим командам в одному відношенні поки що щастить. Я маю на увазі низький процент травм. Нічого не лихоманить так в турнірі команди з обмеженим резервом, як травми. Згуртування ансамблю є, як відомо, найбільш трудомісткою частиною роботи тренерів і всіх гравців. В ході цієї роботи, власне, визначається обличчя колективу. І раптом — центрфорвард прогулюється з палицею — і невідомо ще, чи гратиме наприкінці сезону. І раптом — хавбек, той самий, через якого йде за задумом тренера вся диспетчеризація, на місяць вибуває в розпорядження лікарів...
Добре було київському «Динамо» в 1960—63 рр., коли воно мало ледве чи не два повноцінні склади! А що робити команді, яка таких запасів гравців не має?
Відповідь така: грати треба обережно, не рискувати.
Але ця порада має однобічний характер: ти от сам можеш грати обережно, а чи робитиме так твій противник?
Тепер, сподіваюсь, ви розумієте, що означає — командам повинно в турнірах ще й щастити?
«Чорноморець» і «Дніпро», граючи в різних лігах, показують гру одного стилю. Їх тактика — атака, наступ! Це особливо відрадно на фоні переважання, взагалі, оборонних концепцій. Але атакуючий футбол все ж переможе! Я обґрунтовую це не тільки тим, що кожного разу чемпіонами і призерами стають команди атакуючого стилю, а керуюсь більш простою думкою: оборонний футбол ніхто не стане дивитись! Виграш будь-якою ціною не до смаку глядачам. Вони хочуть бачити красиву комбінаційну гру.
Дніпропетровськ колись був першорозрядним футбольним центром. Він навіть постачав гравців київському «Динамо». Тепер Київ начебто «повертає борг». В Одесі грає Лобановський (про що київське «Динамо» мабуть вже шкодує), в Дніпропетровську теж є колишні динамівці.
Кияни укомплектували в свій час команду приїжджими гравцями, але зуміли виростити й чимало своїх першокласних футболістів. Цим шляхом має піти і футбольний Дніпропетровськ.
Тут не можна не торкнутися питання про розвиток дитячого футбола. Діти, якщо вони потрапляють в хороші руки, дуже швидко стають майстрами футбола, поповнюють команди міст.
Команда «Дніпро» добре грає на чужих полях. Мушу сказати, що саме виступ на чужих полях найкраще свідчить про клас, рівень, можливості команди. Тому що на чужому полі в останні роки вигравати все важче і важче. Чому так? Невже це «рідні стіни» так допомагають? Гадаю справа в іншому. «Арбітри надто ліберальні до порушників правил, особливо, коли йдеться про господарів поля, — писала днями газета «Известия». Нашим суддям бракує не стільки кваліфікації, скільки рішимості судити по правилах...».
Звертають на себе загальну увагу успіхи луганської «Зорі». Вони пов’язані з ім’ям нового тренера команди К. Бєскова, посиленням її такими досвідченими майстрами, як Доронін, Шкляр, Проданець. Гадаємо, однак, що велику роль відіграють погляди тренера Бєскова на тактику футбольної гри.
Ви пам’ятаєте, звичайно, що Бєсков минулого року був тренером збірної СРСР, тієї самої збірної, яка грала в фіналі Кубка Європи, перемігши перед тим сильні команди Італії і Швеції. Програш матчу в Мадріді з рахунком 1:2 примусив Бєскова переглянути деякі свої погляди. Він завжди був спеціалістом побудови оборони. Але в Мадріді він дав збірній Іспанії «зустрічний бій» — і програв його. Це, скоріше, зміцнило погляд Бєскова на тактику футбола: перш за все, не пропустити гола — тоді не програєш!
Це, правда, не заважає Бєскову надавати найсерйознішої уваги атаціАле вже після тогояк (в кожному матчі!) «відрегульовано» питання захисту. І треба сказати, що захищається «Зоря» в технічній манері, красиво.
«Дніпро» теж не завдає особливих прикрощів своїм прихильникам грою захисних ліній. Проте 7 м’ячів вже побувало у воротах. Ось чому при атакуючому взагалі стилі команди захистові і надалі, сподіваємось, буде приділено необхідну увагу. Це дуже важливо.
Отже команди вирушили з старту. Шлях — далекий. Побажаємо успіху тим, кого ми любимо, тим, хто показує технічний, красивий футбол!
А. ГАЛИНСЬКИЙ,
спортивний оглядач.


Таблица после 10-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий