19 октября 1971 года. Вторник
Чемпионат СССР. Первая лига. 39-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Шахтёр» (Караганда) — 2:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Шахтёр» (Караганда) — 2:1 (2:0).

19 октября 1971 (вторник). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 20000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 15000). Пасмурно. 5 градусов.

Судьи: В. Самолазов, Н. Васильев, М. Ашрафьян (все — Ростов-на-Дону).

«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные с белой полосой): Собецкий – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов (Федоренко, 46),Цунин (Шалычев, 46) – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Евсеенко (Христян, 46), 10 Назаров – 9 Лябик, 11 Романюк.

Травмирован Артюх.

Запасные: Колтун, Пилипчук.

«Шахтёр» (футболки, трусы, гетры белые): А. Зарапин, Б. Вальков, С. Аширбеков, Е. Герасименко, В. Кисляков, А. Котов, А. Ченцов (к), А. Новиков, Н. Бушуев, А. Амирджанов (А. Мудров, 58? 61?), А. Савченков.

Запасные: Н. Усманов, С. Касембаев, С. Чернов, Л. Подлих.

Старший тренер – Т. Сегизбаев. – составы из протокола матча.

Голы: 1:0 Назаров (5, гп Романюк), 2:0 Романюк (15, гп Сергеев), 2:1 Новиков (69).

Предупреждён Амирджанов.

Дублёры – 2:0.

Последний матч за «Днепр» Петра Цунина (1970-1971, 56 матчей).

У НОВОМУ РАНЗІ

«Зоря» (20.10.1971)

Учора футболісти «Дніпра» провели свій 39-й матч на першість країни вже у новому ранзі — маючи титул команди вищої ліги.

Зустріч, яка проходила на «Метеорі» з карагандинським «Шахтарем», закінчилася з рахунком 2:1 на користь «Дніпра».

ЕЩЁ ДВА ОЧКА

«Днепровская правда» (20.10.1971)

Вчера в очередной встрече по футболу «Днепр» на своём поле принимал карагандинский «Шахтёр». Игра закончилась победой хозяев — 2:1.

БОРИТЕСЬ ЗА ЗОЛОТЫЕ МЕДАЛИ.

«Днепровская правда» (21.10.1971)

Такая надпись появилась на световом табло, как только противники вышли на поле... Составы команд:

«Днепр»: Собецкий, Сергеев, Найда, Богданов (Федоренко, 46), Цунин (Шалычев, 46), Гринько, Шнейдерман, Евсеенко (Христян, 46), Лябик, Назаров, Романюк.

«Шахтёр»: Зарапин, Вальков, Аширбеков, Герасименко, Кисляков, Котов, Ченцов, Новиков, Бушуев, Амирджанов (Мудров, 57), Савченков.

Голы забили: Назаров (5), Романюк (15), Новиков (69).

Перед началом встречи гости Днепропетровска поздравили футболистов «Днепра» с выходом в высшую лигу. Но сезон ещё не завершён, и «Днепр» вышел на поле с твёрдым намерением добиться очередной победы над соперником. Карагандинцы же стремились реабилитировать себя за два предыдущих проигрыша в Харькове и Кутаиси. Вот почему с первых же минут обе команды начали искать подступы к воротам, «не мудрствуя лукаво», без разведки.

За пять минут Собецкий дважды отражает точные и сильные удары нападающих «Шахтёра». Но перевеса добились всё-таки хозяева поля. На верхнюю передачу во вратарскую площадку бросились сразу несколько днепропетровцев. Евсеенко прыгнул выше всех, чем и усыпил бдительность Зарапина, а по мячу ударил Назаров.

Через десять минут вблизи от правого угла штрафной площадки начал комбинировать Сергеев. Заметив открывшегося Романюка, он тут же адресовал ему мяч. Лучший бомбардир «Днепра» сумел пройти между двумя защитниками «Шахтера» и сильным ударом послать мяч в дальний от вратаря угол. Это был 80-й гол «Днепра» в нынешнем сезоне и 19-й на счету у Романюка.

Весь первый тайм претенденты на малые золотые медали демонстрировали интересный футбол, не раз угрожали воротам соперника. Но после перерыва «Днепр» несколько сник, стала заметна несогласованность действий в звеньях. Этим и воспользовался отлично игравший полузащитник «Шахтера» А. Новиков, с близкого расстояния поразивший ворота Собецкого.

Думается, что концовку матча «Днепр» мог бы провести интереснее. Но, вероятно, каждый футболист подсознательно приберегал силы для воскресной встречи с запорожским «Металлургом».

А. КОСЫЙ.

На снимках:  удар Романюка — гол!

Фото В. Жука.

80-Й ГОЛ «ДНІПРА»

«Прапор юності» (21.10.1971)

На свою чергову зустріч «Дніпро» вийшов вже в новому ранзі — як команда вищої ліги. І першими з цим досягненням господарів поля поздоровили гості — гравці карагандинського «Шахтаря». Але поздоровлення поздоровленням, а гра грою. Вона показала, що казахські спортсмени не бояться авторитетів, а навпаки, грають у відкритий атакуючий футбол. Щоправда, в першому таймі «Дніпро» повністю домінував в усіх лініях, грав так, як і належить грати справжнім майстрам радянського футбола. А от у другому... Команду наче підмінили — мляво, дуже спокійно, неохоче. Така гра мало не призвела до нічиєї, яка зараз зовсім ні до чого команді, що бореться за золоті медалі.

З першої хвилини зустрічі «Дніпро» впевнено і навально атакує. Гострий пас в штрафний майданчик гостей не використовує Лябик. І тут же загрозливу контратаку «Шахтаря» ліквідує Собецький.

П’ята хвилина. Романюк зліва навішує на штрафний, і Назаров головою відкриває рахунок — 1:0. Карагандинців, мабуть, програш не влаштовує. Вони, хоча і малими силами (попереду діють тільки два нападаючі — Амірджанов і Савченков), рвуться вперед. Собецькому двічі доводиться рятувати ворота, вибиваючи м’яч на кутовий. Атаки «Шахтаря», хоча й рідкі, але, як правило, несподівані й швидкі. І лише невлучні удари не дозволяли форвардам добитися успіху. «Дніпро» ж подвоїв результат вже на 15-ій хвилині. І зробив це найрезультативніший наш форвард Віктор Романюк. Це був дев’ятнадцятий м’яч снайпера, забитий у цьогорічному чемпіонаті і вісімдесятий гол «Дніпра».

В другій половині Лобановський робить одразу три заміни. Замість Євсєєнка, Цуніна і Богданова на поле виходять Христян, Шаличев і Федоренко. Карагандинці ж продовжують посилювати натиск. Тепер попереду в них три нападаючі, яких підтримують чотири півзахисники. І Шнейдерману доводиться відтягнутись у захист тому, що «Шахтар» атакує майже безперервно. До 68-ї хвилини захисникам «Дніпра» вдається відбивати ці атаки, але саме ця хвилина і стає вирішальною: Новиков б’є невідпорно. 2:1.

Це була важка перемога «Дніпра», який продовжує впевнено очолювати турнірну таблицю, випереджаючи «Локомотив», який зіграв з «Текстильником» внічию (0:0) на 3 очка.

Команди виступали в таких складах: «Дніпро» — Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов (Федоренко, 46), Цунін (Шаличев, 46), Гринько, Шнейдерман, Євсєєнко (Христян, 46), Лябик, Назаров, Романюк; «Шахтар» — Зарапін, Вальков, Аширбеков, Герасименко, Кисляков, Котов, Ченцов, Новиков, Бушуєв, Амірджанов (Мудров, 60), Савченков.

В. КРИВОПАЛЬЦЕВ.

Результати інших зустрічей: «Даугава» — «Чорноморець» — 0:0, «Жальгіріс» — «Металург» — 1:1, «Динамо» — «Молдова» — 0:0, «Кузбас» — «Спартак» — 3:0, «Металіст» — «Алга» — 3:1, «Рубін» — «Шинник» — 1:0, «Крила Рад» — «Волгар» — 1:1, «Уралмаш» — «Будівельник» — 2:0, «Торпедо» — «Памір» — 2:0.

«ДНІПРО» – «ШАХТАР» – 2:1

«Спортивна газета» (Киев, 21.10.1971)

«Дніпро», який цього разу виступав уже в ранзі команди вищої ліги, розпочав зустріч вдало. На 5-й хвилині господарі блискавично розіграли комбінацію, і Романюк, віддавши точний м’яч Назарову, допоміг партнерові відкрити рахунок. Гості, щоправда, тут же змусили Собецького двічі рятувати становище, коли м’яч летів під самісіньку перекладину. Воротар з великими труднощами парирував удари на кутові. Однак господарі, що цього разу діяли не так організовано, як у попередніх матчах, усе ж не випускали ініціативи, і на 15-й хвилині Романюк, обігравши двох своїх опікунів, з лінії штрафного майданчика низом надіслав м’яч у протилежний від голкіпера кут воріт.

Заміни, зроблені «Дніпром» у другому таймі, призвели до послаблення оборони, бо фактично на полі лишилися два «чистих» захисники. Команда продовжувала атакувати і ще тричі могла добитися успіху, але щастя було на боці гостей. «Шахтар» контратакував, і дуже небезпечно. Неорганізованість в обороні «Дніпра» могла коштувати й більших неприємнощів, та лише одного разу гості досягли успіху.

М. ВОЛЬНОВ.

Дніпропетровськ (телефоном).

Воротар дніпропетровського «Дніпра» Сергій Собецький.

А ТЕПЕРЬ ЗА МАЛЫЕ ЗОЛОТЫЕ

«Комсомольское знамя» (Киев, 21.10.1971)

Освободившись от забот о путёвке в высшую лигу, футболисты «Днепра» не потеряли вкус к победам. В последней встрече они принимали в Днепропетровске горняков Караганды и выиграли — 2:1. Счёт открыл на пятой минуте Назаров. Через десять минут второй гол в данном матче и девятнадцатый в сезоне забил Романюк (этого результативного нападающего вы видите на снимке Л. Беляева — Романюк в центре).

Очередная победа повысила шансы «Днепра» в борьбе за малые золотые медали: их главный соперник — «Локомотив» сыграл вничью (0:0) в Иваново с «Текстильщиком». Тем не менее этот день стал праздничным и для железнодорожников столицы. Они возвращаются в группу сильнейших, так как «Черноморец», потерявший очко в Риге в матче с «Даугавой» (0:0), уже не в состоянии догнать москвичей.

Удерживает за собой четвёртое место харьковский «Металлист», нанесший на своём поле поражение фрунзенской «Алге» — 3:1. Вничью — 1:1 закончилась в Вильнюсе встреча между «Жальгирисом» и запорожским «Металлургом».

Остальные матчи принесли такие результаты: «Динамо» (Ленинград) — «Молдова (Кишинёв) — 0:0, «Кузбасс (Кемерово) — «Спартак» (Орджоникидзе) — 3:0, «Рубин» (Казань) — «Шинник» (Ярославль) — 1:0, «Крылья Советов» (Куйбышев) — «Волгарь» (Астрахань) — 1:1, «Уралмаш» (Свердловск) — «Строитель» (Ашхабад) — 2:0, «Торпедо» (Кутаиси) — «Памир» (Душанбе) — 2:0.

ВИДНО БЛИСК ЗОЛОТА

«Зоря» (22.10.1971)

Футболісти «Дніпра», здобувши путівку до вищої ліги, сповнені бажання помножити свій успіх, прикрасити його малими золотими медалями. Блиск золота все яскравіше світить нашим футболістам, які минулого вівторка ще більш наблизились до поставленої мети.

Свій черговий матч на першість країни «Дніпро» знову виграв, перемігши цього разу досить сильну і вольову команду, якою по праву вважають карагандинський «Шахтар». Вже в першому таймі лідер, не давши супернику часу на роздуми, примусив його двічі починати з центра. На 5 хвилині В. Назаров, прийнявши добрий пас від В. Романюка, не гаючись, забив перший гол. На 15 хвилині В. Романюк вже сам красиво і легко обіграв двох своїх опікунів і послав м’яч у протилежний від воротаря кут воріт. Це був 19 м’яч кращого бомбардира «Дніпра» в нинішньому сезоні.

Невдача не «вибила гостей з сідла», вони почували себе впевнено і дуже часто непокоїли господарів. С. Собецькому раз у раз доводилося демонструвати свою майстерність. Однак на 69 хвилині і він виявився безсилим, коли карагандинець А. Новиков опинився один проти голкіпера і з близької дистанції злучив у ціль. Рахунок 2:1 на користь «Дніпра» залишився незміненим, хоча в заключній стадії матчу гості примусили глядачів добре похвилюватися.

Перед заключними трьома турами «Дніпро» відірвався від свого конкурента на «золото» — московських залізничників — на три очка. «Локомотив» вивіз з Іваново лише одне очко, зігравши там з «Текстильником» 0:0. До речі, подібний результат зафіксовано у 39 турі ще в двох матчах: «Даугава» — «Чорноморець» і «Динамо» — «Молдова». А нічиїх було ще дві, бо з рахунком 1:1 зіграли «Жальгіріс» — «Металург» та «Крила Рад» — «Волгар». Інші результати такі: «Рубін» — «Шинник» — 1:0, «Уралмаш» — «Будівельник» — 2:0, «Кузбас» — «Спартак» — 3:0, «Металіст» — «Алга» — 3:1, «Торпедо» — «Памір» — 2:0.

На знімку: воротар «Дніпра» Сергій Собецький у грі.