19 апреля 1970 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. Первая лига. 3-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – СКА (Хабаровск) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Хабаровск) — 1:0 (1:0).
19 апреля 1970 (воскресенье). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 15000 зрителей (Советский спорт – 20000). Пасмурно, сильный ветер. 12 градусов.
Судьи: В. Зуев, Ю. Черников, И. Павлов (все — Москва).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры белые с красной полосой): 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман (Федоренко, 72), 8 Назаров (Соколов, 77), 10 Мирошин (Кржечевский, 84) – 9 Романюк, 11 Пинчук.
Запасные: Собецкий, Грибенник.
СКА (футболки белые, трусы чёрные, гетры белые): Г. Прохорович, А. Кандалинцев (к), А. Боград, В. Язовский, Б. Житников, В. Ряшин, Н. Косоруков, О. Гордеев (В. Савенков, 19), А. Маркин (В. Ивкин, 46), И. Макаров, А. Витинник.
Запасные: Ю. Парфёнов, В. Лариков.
Старший тренер – В. Шпынов. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Гринько (40).

Гол! Анатолий Гринько празднует.
Фото из личного архива Анатолия Косого

ТОН ЗАДАЄ КАПІТАН
«Прапор юності» (22.04.1970)
Учасники фінального турніру чотирьох претендентів, яким у Сімферополі не посміхнулася спортивна доля, нині виступають у першій групі класу «А». В змаганнях нового рангу першими зустрілись в Дніпропетровську «Дніпро» і армійці Хабаровська.
В Криму, як відомо, суперники грали останній матч турніру і переможець його мав би шанси боротись за путівку до вищої ліги в додатковій грі із орджонікідзевським «Спартаком». Та сильнішого в тій зустрічі не було виявлено, хоч дніпропетровці мали відчутну ігрову перевагу — 0:0.
З тих пір минуло якихось кілька місяців міжсезоння, а суперникам довелося на «Метеорі» знайомитися заново. Проти «Дніпра», в складі якого теж відбулись зміни, вийшла, по суті, нова команда. Вісім футболістів закінчили службу в армії і залишили Хабаровськ.
І все ж в поведінці суперників на полі збереглось основне, характерне: атакуючий комбінаційний стиль дніпропетровців і раціональна, побудована на стрімких контратаках форвардів таранного типу, тактика хабаровців.
Увесь перший тайм, не дивлячись на сильний зустрічний вітер, ініціативою володіли господарі поля. Атакували вони широким фронтом, маючи на флангах Пінчука і Романюка, а в центрі трохи відтягнутого Назарова. Однак роль блукаючого форварда виконував скоріше не він, а всюдисущий півзахисник Гринько. Не зв’язаний персональною опікою котрогось з суперників, він сміливо йшов вперед, будучи неодмінним учасником усіх гострих ситуацій. Так, на 20-й хвилині, прагнучи запобігти ударові капітана «Дніпра» з подачі Пінчука, Боград помилився, і Прохорович ледь устиг дотягнутись до м’яча, що йшов у ворота. На 38-ій Гринько зіграв з Мірошиним, дуже небезпечно подав на ворота, але Назаров не зумів підправити м’яча. На 40-ій активність Гринька була винагороджена: Романюк віддав пас Назарову, той ударив, Прохорович парирував м’яч, а капітан був тут-як-тут — 1:0.
З усього видно, що наближається до своєї кращої форми Романюк, який був минулого року одним з найрезультативніших в команді. У матчі з хабаровцями він грав комбінаційно, і якби Пінчук позбавився своєї старої хвороби перетримувати м’яч, а Назаров нарешті усвідомив, що спорт — це боротьба, результат зустрічі був би, очевидно, іншим.
В другому таймі гра дещо вирівнялась і гості мали можливість уникнути поразки. Правий захисник Кандалінцев несподівано з’явився на 50-ій хвилині на лівому фланзі атаки, випередив Сергєєва і завдав небезпечного удару. Семенов своєчасно кинувся навстріч м’ячеві, відбивши його на кутовий.
В матчі, який приніс дніпропетровцям другу перемогу в сезоні — 1:0, суперники виступали в таких складах: «Дніпро» — Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман (Федоренко, 75), Назаров (Соколов, 77), Романюк, Мірошин (Кржечевський, 84), Пінчук; СКА — Прохорович, Кандалінцев, Боград, Язовських, Житников, Ряшин, Косоруков, Гордєєв (Савєнков, 19), Маркін (Івкін, 46), Макаров, Вітинник.

ТРЕТІЙ ТУР
«Зоря» (21.04.1970)
В третьому турі футболісти «Дніпра» вдома приймали свого торішнього суперника по фінальній пульці армійців Хабаровська. Матч пройшов цікаво. Господарі у першому таймі мали відчутну перевагу і на 40 хвилині після вдалого проходу лівим флангом В. Романюка атаку успішно завершив А. Гринько. Рахунок 1:0 утримався до кінця матчу.
Склад «Дніпра»: Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман (Федоренко, 75), Назаров (Соколов, 77), Романюк, Мирошин (Кржечевський, 84), Пінчук.
У третьому турі були зафіксовані також такі результати: «Будівельник» «Крила Рад» — 0:1, «Памір» «Текстильник» 2:1, «Алга» «Локомотив» (М.) 0:1, «Карпати» — «Кайрат» 2:2, «Молдова» — «Шахтар» 0:0, «Локомотив» (Тб.) «Рубін» 0:0, «Кубань» «Динамо» 2:0, «Металіст» «Уралмаш» 5:0, «Жальгіріс» «Даугава» 2:2, «Волгар» СКА (К.) 2:0.
Черговий тур 28 квітня. «Дніпро» грає в Казані з «Рубіном».

НАСТОЙЧИВОСТЬ КАПИТАНА
«Днепровская правда» (21.04.1970)
В очередном, третьем туре «Днепр» принимал у себя дома одного из своих соперников по финальной пульке — команду хабаровского СКА. Как и в предыдущих играх, наши земляки доминировали в течение всего матча, однако выразить свое преимущество на поле крупным счетом не смогли, хотя к этому стремились, создав целый ряд опасных ситуаций и голевых моментов у ворот дружно игравших и самоотверженно защищавшихся армейцев.
В целом игра получилась интересной, особенно в первом тайме, когда «Днепр» провел несколько стремительных атак, организованных из глубины поля капитаном днепропетровцев А. Гринько. Настойчивость наших земляков была вознаграждена на 40-й минуте матча. После отличного прохода В. Романюка по левому краю мяч был подан в штрафную, а затем с близкого расстояния послан в ворота. Голкипер гостей не смог удержать его, и набежавший Гринько добил мяч в сетку.
Во втором тайме армейцы попытались спасти положение, организовав несколько резких контратак, однако единственный прицельный мяч, пробитый ими сильно, под верхнюю планку, парировал Семенов.
Остальные игры третьего тура закончились так:
«Строитель» — «Крылья Советов» (К) — 0:1, «Памир» — «Текстильщик» — 2:1, «Алга» — «Локомотив» (М) — 0:1, «Карпаты» — «Кайрат» — 2:2, «Молдова» — «Шахтер» — 0:0, «Локомотив» (Тб) — «Рубин» — 0:0, «Кубань» — «Динамо» — 2:0, «Металлист» — «Уралмаш» — 5:0, «Жальгирис» — «Даугава» — 2:2.

ПЕРЕМОГИ «МЕТАЛІСТА» Й «ДНІПРА»
«Спортивна газета» (Киев, 21.04.1970)
Це був третій м’яч капітана, забитий у нинішньому сезоні. Дніпропетровцям довго не вдавалося реалізувати свою перевагу. Та ось на 40-й хвилині вдалий рейд Романюка по лівому флангу завершився хорошим прострілом, і Гринько не схибив.
Дніпропетровці мали ще кілька сприятливих можливостей для взяття воріт, але удари їхні були неточними.
М. ВОЛЬНОВ.
Дніпропетровськ (телефоном).

«Спортивна газета» (Киев, 23.04.1970)

Грають «Дніпро» (Дніпропетровськ) СКА (Хабаровськ). Капітан дніпропетровців Гринько забиває єдиний гол