Перед началом чемпионата страны 1965



Изменения в команде:
Ушли: Л. Родос (тренер, «Авангард» Жёлтые Воды), Е. Журавлёв («Заря» Луганск), Е. Сатаев (СКА Одесса), Б. Ступакевич, И. Фефлов («Алга» Фрунзе), Э. Шикло («Трактор» Кишинёв), В. Щербаков (завершил карьеру), И. Николаев («Авангард» Жёлтые Воды).
Пришли: И. Лифшиц (тренер, «Локомотив» Винница), А. Белолюбский («Спартак» Орджоникидзе), А. Гринько («Днепровец» Днепродзержинск), В. Добрянский («Черноморец» Одесса), В. Кравчук («Заря» Луганск), Г. Кржечевский («Полесье» Житомир), А. Раков («Торпедо» Москва), В. Савельев («Шахтёр» Донецк), Н. Савенков («Днепр» Кременчуг), А. Юлгушев («Динамо» Таллин), Р. Шнейдерман (группа подготовки «Днепра»).


Заявка команды1965
«ДНЕПР» (Днепропетровск)

Старший тренер и начальник команды — заслуженный тренер УССР Анатолий Фёдорович Зубрицкий.
Тренеры — мастер спорта (мс) Иосиф Давидович Лифшиц, Михаил Степанович Дидевич.
Вратари: Ю. Павлеченко (1940), А. Раков (1945), Е. Шпак (1938).
Защитники: мс В. Ануфриенко (1937), А. Белолюбский (1938), Б. Дановский (1936), Р. Канафоцкий (1938), В. Колычев (1939), Е. Кузовенков (1941), А. Садовников (1943).
Полузащитники: С. Галоян (1938), А. Гринько (1945), А. Кукушкин (1945), В. Добрянский (1940), И. Сааков (1943), мс В. Северухин (1939), Р. Шнейдерман (1947).
Нападающие: В. Ерохин (1940), В. Кравчук (1942), Г. Кржечевский (1940), В. Кривуненко (1940), А. Крюковский (1943), Н. Пинчук (1941), мс В. Савельев (1937), А. Тарасенко (1944), А. Юлгушев (1938).


РОЗПЛАТА ЗА ВТРАЧЕНІ ТРАДИЦІЇ
Що буде з «Дніпром»?
«Спортивна газета» (Киев, 04.03.1965)
Це запитання можна почути в спортивних організаціях, учбових закладах, на підприємствах Дніпропетровська. Доля команди по-справжньому хвилює численних її прихильників. Кожний любитель футбола боляче переживає невдалий виступ «Дніпра» в минулому сезоні.
На «Дніпро» в місті металургів дивляться як на спадкоємця традицій дніпропетровських команд тридцятих років. Тоді на стадіонах успішно виступали місцеві динамівці, спартаківці, а потім «Сталь». Їх кольори захищали популярні в минулому майстри шкіряного м’яча Іван Кузьменко, Петро Лайко, Володимир Гребер, Олексій Леонтьєв, Петро Ступаков. Потім в місцевих колективах виступали Іван Бобошко, Володимир Маслаченко та інші.
Чим приваблювали місцевих любителів футбола ці команди? Насамперед стабільністю складу, тим, що до них не запрошувались «блукаючі зірки», а всі вони комплектувалися з дніпропетровських футболістів. Тому гравці завжди відчували відповідальність за свої виступи перед земляками, перед містом, в якому зросли.
Та з часом про цю традицію в Дніпропетровську почали забувати. Побоюючись тимчасових невдач, збочив з вірного курсу «Металург», який виступав у класі «Б». А створений на його базі «Дніпро» взагалі навіть не згадує про місцеву традицію.
Звичайно, на невдалих виступах дніпропетровських футболістів позначилися й різні невиправдані експерименти їх тренерів, але все ж головна причина всіх бід криється в тих методах, якими намагалися усунути недоліки. Вони, на жаль, не нові. Замість того, щоб поліпшувати навчально-тренувальну роботу в команді, місцеві спортивні керівники почали... звільняти тренерів. Ось один з прикладів. У місті тепло згадують про С. Холодкова, який багато дав команді, терпляче виховуючи поповнення. Але він вимушений був залишити місто, бо не зумів у «найкоротший строк» досягти «високого результату». Зараз С. Холодков успішно тренує «Жальгіріс». Таке «керівництво» командою призвело до того, що за останні 11 років тут змінилося 14 (!) старших тренерів.
Не краще становище й з гравцями. Кожної весни команда виходить на поле в новому складі. З яких тільки місць не «транспортують» футболістів у Дніпропетровськ! І це в той час, коли при команді майстрів уже давно готують молодих футболістів. Але своїм вихованцям тут чомусь не довіряють. Так захиснику Петрашевському довелося виїхати в Горлівку, потім стати майстром спорту в Ярославлі, щоб нарешті вийти на поле в складі команди рідного міста. Цей приклад, мабуть, не потребує коментарів. По суті, кожної осені в Дніпропетровську починають створювати нову команду.
Здається, місцеві спортивні організації, які відповідають за долю команди, навчені гірким досвідом, повинні були переглянути свої методи створення колективу. Але тільки-но закінчився сезон, як в усі кінці країни роз’їхались з Дніпропетровська гінці в пошуках «поповнення». А в області є чотири команди класу «Б», де можна при бажанні знайти непоганих гравців, яким тільки бракує досвіду виступів у відповідальних змаганнях. Крім того, масовий футбол, та й тут не все гаразд. Чому і з чиєї вини виросла за останні роки штучна стіна між командою майстрів і футболістами колективів фізкультури? Чому «Дніпро» не шукає талантів у рідному місті?
Голова обласної федерації футбола Іван Прокопович Лукін оцінює становище в місті з масовим футболом як незадовільне. І це незважаючи на те, що за даними, з якими нам довелося ознайомитись, в Дніпропетровську є 35 тисяч футболістів. Але в це число входять і ті, хто хоч раз на рік вийшов на поле в складі поспіхом сформованої команди. Отже, по суті, цифра 35 тисяч далека від справжнього становища.
Справді, про яку масовість можна говорити, коли в таких товариствах, як «Динамо», «Спартак» і «Трудові резерви», футболу не приділяють майже ніякої уваги? В місті всього 9 футбольних полів, причому більшість з них перебуває в поганому стані. За останні 20 років у Дніпропетровську споруджено всього... одне футбольне поле. В минулій обласній першості виступало в двох групах 26 команд, причому від Дніпропетровська брало участь тільки 4 колективи.
Все це добре відомо місцевій федерації. Але вона нічого не робить, щоб якось виправити становище. Вся її діяльність по суті, зводиться до складання календаря розиграшів. А тренерська рада федерації ось уже який місяць не в силах зібратися, щоб обрати... свого голову.
— Розумієте, — каже І. Лукін, — тренери заводських команд відповідають тільки перед адміністрацією підприємств.
Таке пояснення тільки дивує. Адже саме федерація повинна бути господарем футбола в області. А слова І. Лукіна свідчать про те, що очолюваний ним орган навіть не робить спроб, щоб, так би мовити, взяти «владу в свої руки».
Що собою являє футбол у заводських колективах Дніпропетровська? Візьмемо, наприклад, завод ім. Петровського, його спортклуб «Сталь». Футбол в ньому, наче у фокусі, зібрав усі недоліки й хиби масового футбола. Тренер заводської збірної Ю. Пригунов у старших за рангом колег запозичив систему комплектування команди. Коли він прийшов у колектив, то, насамперед, зажадав від адміністрації заводу, щоб вона влаштувала на роботу кількох футболістів.
— Інакше я не міг виконати вимогу, яку поставили переді мною, — каже тренер.
Минуло два роки. Заводська команда зайняла шосте місце у розиграші обласного чемпіонату по другій групі. З її 16 гравців тільки 5 працює на заводі. Правда, Ю. Пригунов скаржиться, що в ДСШ спортклубу немає футбольного відділення. Та тільки при цьому він забуває, що сам тренує юнацьку та дитячу команди.
А хто ж тоді відповідає за цеховий футбол? Виявляється, ніхто. Торік у заводській першості промислового гіганта виступало 8 цехових команд. За півроку вони провели 56 матчів на полі, вкритому товстим шаром піску. Більше змагань не було.
У розмові з учасниками цехових команд можна було почути чимало нарікань на те, що на них не вертають уваги, що з них ніколи не відбирають футболістів до збірної заводу. Отже, навіть у колективі фізкультури створився штучний розділ між командою збірною і цеховими.
Та чи винен Ю. Пригунов у такому становищі? Адже йому і справді займатися цеховим футболом немає часу. Збірна команда, яку він тренує, в минулому році провела 68 матчів, бо місцевий футбольний календар рясніє великою кількістю змагань, без доброї половини яких можна було б спокійно обійтись.
І такі справи майже на кожному великому заводі. Справжнього масового футбола немає в Дніпропетровську ні на заводі ім. Леніна, ні на заводі ім. Калініна, ні на заводі металургійного устаткування.
Погані справи в місті і з тренерами для виробничих футбольних команд. У Дніпропетровську є технікум фізкультури, але тільки недавно там відкрито відділення футбола. Але навчаються на ньому лише 7 чоловік.
Звичайно, в одній статті важко розповісти про всі біди футбольного Дніпропетровська. Але ясно одне, що в становищі, яке утворилося в місті, насамперед, винна обласна федерація футбола, винні керівники спортивних товариств, які по-справжньому не займаються футболом, не розвивають улюблену народом гру. А коли немає масового футбола, годі й чекати, щоб був великий.
Я. НОВАК,
наш спец. кор.
м. Дніпропетровськ.


ПЕРЕД ФУТБОЛЬНЫМ МАРАФОНОМ
«Днепровская правда» (10.03.1965)
4 и 5 марта в Москве проходила Всесоюзная методическая конференция судей, которые будут обслуживать игры по футболу в предстоящем сезоне. На конференции были подведены итоги чемпионата прошлого года и намечены задачи на новый год.
Вторая группа класса «А» пополнилась двумя коллективами — калининской «Волгой», которая будет играть во второй подгруппе, и ивановским «Текстильщиком». Харьковский «Авангард» переведен из второй подгруппы в первую.
Во второй группе класса «А» будут выступать шесть украинских команд — по три в каждой подгруппе. Если какой-нибудь из этих коллективов не попадет в финальную пульку шестнадцати лучших, то ему придется покинуть класс «А», его место займет чемпион Украины 1965 года. В том случае, если все шесть команд выйдут в финал, то последняя из них в конце сезона будет дважды играть с чемпионом Украины, чтобы отстоять свое право выступать в классе «А».
В высшую лигу класса «А» перейдут три лучших коллектива из второй группы.
Первую календарную игру в Днепропетровске намечено провести второго апреля. «Днепр» будет принимать ленинградское «Динамо».
Е. ГОЛОВИН,
член президиума областной федерации футбола.


АПРЕЛЬСКИЕ ВСТРЕЧИ «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (21.03.1965)
До начала футбольного сезона во второй группе класса «А» осталось немногим меньше двух недель. Сейчас у мастеров кожаного мяча заканчивается второй этап тренировок на юге. «Днепр» в Одессе проводит последние прикидочные встречи с различными командами.
А второго апреля на стадионе «Металлург» раздастся трель судейского свистка, и будет сделан первый удар по мячу, который возвестит о начале многодневного футбольного марафона. Уже первые встречи покажут, как подготовились к сезону команды, обладают ли они запасом мастерства и прочности, которые открывают дорогу в финальную пульку. Время покажет. Сейчас можно сказать только то, что борьба предстоит не из легких. Календарь до предела насыщен играми. В апреле футболисты «Днепра» семь раз выйдут на поле.
С кем же придется им меряться силами? Ниже мы публикуем календарь встреч.
2 апреля — «Динамо» (Ленинград);
7 апреля — «Шинник» (Ярославль);
12 апреля — «Кайрат» (Алма-Ата);
16 апреля — «СКА» (Новосибирск);
21 апреля — «Динамо» (Таллин);
25 апреля — «Волга» (Калинин);
28 апреля — «Арарат» (Ереван).


ПЕРЕД ФУТБОЛЬНИМ МАРАФОНОМ
«Зоря» (24.03.1965)
Москва. (Спецкор. «Зорі»). Будинок в Скатертному провулку на Арбаті, де міститься Федерація футбола СРСР, нагадує в ці дні штаб перед великою битвою. Один за одним прибувають представники футбольних команд, дзвонять з різних кутків країни. Уточняються останні деталі перед XXVII футбольним чемпіонатом.
Звертаємося і ми з запитанням до відповідального працівника Федерації Віктора Михайловича Архипова, від якого виходять всі відправні дані для наступних ігор.
Що нового в наступаючому чемпіонаті?
Положення про розиграш залишилось майже без змін. Формула його така, як і в минулому році. І все ж вона містить в собі істотні зміни. Про них і розповідає нам Віктор Михайлович.
— В класі «А» виступатиме 49 колективів — команди добровільних спортивних товариств і відомств, в тому числі від РРФСР — 21, УРСР – 10, Грузинської РСР — 3, Білоруської, Узбецької і Казахської РСР — по дві, і по одній команді від Вірменської, Азербайджанської, Молдавської, Латвійської, Литовської, Киргизької, Таджицької, Туркменської і Естонської РСР.
В класі «Б» виступатиме 165 команд, в тому числі від України — 42. Спільно з українськими командами, в другому ешелоні змагатимуться футболісти Білорусії і Молдавії.
До «вищої ліги» радянського футбола, де йтиме боротьба за золоті медалі чемпіонів, включено 17 найсильніших колективів. 32 команди, розбиті на дві підгрупи, складуть другу групу класу «А». Змагання в другій підгрупі провадяться у два етапи: попередній і заключний. Команди, які посядуть 1-8 місця в своїх підгрупах, складуть ті 16 колективів, яким доведеться розіграти право переходу у «вищу лігу». А його, на цей раз, очевидно, одержить одна команда. На думку спеціалістів, у наступному році, коли нашій збірній доведеться виступати на першість світу, недоцільно мати у «вищій лізі» більше 15 команд, щоб таким чином не перевантажувати календар чемпіонату і дати змогу «збірникам» краще підготуватись до битви за «Золоту богиню». Нагадаємо, що в кінці цього сезону три колективи, які посядуть 15, 16 і 17 місця, мають залишати першу групу класу «А».
Команди другої підгрупи, які вийдуть у число шістнадцяти щасливих, на заключному етапі не грають з тими суперниками, з якими вже зустрічалися. Очки зараховуються їм лише ті, що були набрані в зустрічах між собою на попередньому етапі. Зате тим, хто бореться за 17—32 місця зараховуються всі очки, але і вони не зустрічаються з тими, з ким вже «схрестили зброю» в попередніх іграх.
Дублюючі склади другої групи класу «А» гратимуть напередодні основних, а не наступного, як передбачалось раніше. Більшість тренерів висловились категорично проти «новинки», яку хотіли ввести, бо це, вважають вони, зменшить інтерес до виступу резервних складів.
Дублери, які посядуть на попередньому етапі перші місця в своїх підгрупах, проведуть між собою одну гру для визначення переможця.
Дніпропетровщина, як і в попередні роки, має широке представництво в класі «Б».
«Дніпровець», жовтоводський «Авангард» і криворізький «Гірник» включені до першої зони класу «Б» України, а нікопольський «Трубник» до третьої зони. Змагання тут почнуться 11 квітня, але вже 4 квітня команди вступлять в боротьбу за кубок Радянського Союзу.
Отже, ми напередодні футбольного марафону. Мине ще кілька днів і у турнірних таблицях появляться перші відмітки, будуть перші переможці і перші переможені. А поки що команди завершують останні пристрілки.
Я. НОВАК.


ЗДРАСТУЙ, ПОРА ФУТБОЛЬНА!
«Прапор юності» (02.04.1965)
Як ніколи рано прийшла цього року футбольна весна. Команди другої групи класу «А» сьогодні беруть старт на довгому і важкому шляху боротьби на футбольних полях країни.
Серед майстрів класу «А» другої підгрупи, як і в минулі роки, виступатиме два колективи Придніпров’я: запорізький «Металург» і дніпропетровський «Дніпро».
Кольори «Металурга» захищатимуть: воротарі Борис Лепін і В’ячеслав Сімаков, захисники Микола Єрмоленко, В’ячеслав Аляб’єв, Григорій Вуль, Віктор Щеголіхін, Владислав Руденко, Валерій Марченко, Віктор Мартинов, півзахисники Віктор Чистяков, Віталій Коваленко, Юрій Розенко, Анатолій Номинас, нападаючі Віктор Самойлов, Віктор Єременко, Валерій Латишев, В’ячеслав Єгорович, Микола Мідних, Анатолій Восьмирко, Юрій Нестеров, Алі Куршубадзе, Геннадій Суслов, Борис Кислов.
Начальник і старший тренер команди заслужений майстер спорту Віктор Іванович Соколов, тренери — майстер спорту Валентин Морозов і Йосип Малкін.
Честь дніпропетровського футбола у цьому році захищатимуть: воротарі Юрій Павліченко, Євген Шпак, Олександр Раков, захисники Володимир Ануфрієнко, Анатолій Білолюбський, Борис Дановський, Роман Конафоцький, Віктор Количев, Євген Кузовенков, Олексій Садовников, півзахисники Сергій Галоян, Олександр Кукушкін, Валерій Сєвєрухін, Віктор Добрянський, Іван Сааков, Анвар Юлгушев, нападаючі Анатолій Гринько, Віктор Єрохін, Валерій Кравчук, Георгій Кржичевський, Анатолій Крюковський, Володимир Кривуненко, Микола Пінчук, Віталій Савельєв, Анатолій Тарасенко.
Начальник і старший тренер команди заслужений тренер УРСР Анатолій Федорович Зубрицький, тренери команди Йосип Лівшиць та Михайло Дідєвич.
Команди класу «Б» Придніпров’я, які 4 квітня розпочнуть сезон іграми на кубок СРСР, виступатимуть в трьох зонах: в першій зоні — криворізький «Гірник», олександрійський «Шахтар», жовтоводський «Авангард», дніпродзержинський «Дніпровець», у другій — кіровоградська «Зірка», в третій — нікопольський «Трубник» і мелітопольський «Буревісник».
Від щирого серця хочеться побажати сьогодні нашим футболістам успішного старту і щасливого фінішу в сезоні 1965 року.


ПЕРЕД ПІДНЯТТЯМ ПРАПОРА
«Зоря» (02.04.1965)
Сьогодні у Дніпропетровську велике спортивне свято. На стадіоні «Металург» буде піднято прапор нового футбольного сезону. Після урочистого параду футболістів на поле вийдуть учасники першості країни серед команд класу «А», спортсмени ленінградського «Динамо» і дніпропетровського «Дніпра».
В нинішньому сезоні до участі в розиграші першості країни по футболу по класу «А» допущено 49 команд, з яких 17 виступатимуть в першій групі, а 32 в другій. 165 команд допущені до виступів в класі «Б». В нашій республіці створено три зони «другого ешелону», до яких також увійшли команди Білоруської РСР і Молдавської РСР.
Команда «Дніпро», як уже повідомлялось, виступатиме по другій групі класу «А».
В положення про розиграш, яке днями затвердила Федерація футбола СРСР, внесені нові формули. Так, цього року з першої в другу групу класу «А» перейде три колективи, а з другої в першу лише один колектив, який виявиться в результаті заключного етапу змагань 16 сильніших колективів другої групи.
З класу «Б» на 1966 рік одержать право на перехід в другу групу класу «А» команди, які займуть перше і друге місця в РРФСР, перше місце в УРСР і команда, яка займе перше місце у фінальних змаганнях колективів інших союзних республік.
В змаганнях основних складів команд класу «А» дозволяється протягом всієї гри замінити одного воротаря і одного польового гравця футболістами, які напередодні грали не менше 45 хвилин в матчі дублюючих складів. В той же час в змаганнях дублюючих складів дозволяється протягом однієї гри міняти воротаря і п’ять польових гравців, а в змаганнях класу «Б» — одного воротаря і трьох польових гравців.
Наші футболісти протягом квітня проведуть на своєму полі 7 календарних зустрічей, які багато в чому визначать дальші успіхи «Дніпра» в змаганнях за право потрапити до числа восьми сильніших.
Побажаємо футболістам успіхів у великому футбольному марафоні!

Комментариев нет:

Отправить комментарий