Предсезонная подготовка в Днепропетровске 1970«Прапор юності» (01.01.1970)
Одним з кращих півзахисників одностайно назвали спортивні журналісти на Сімферопольському турнірі претендентів Анатолія Гринька. Рік минулий став в його спортивній біографії подією. Він виконав норматив майстра спорту СРСР, завоювавши в складі футбольної команди «Дніпро» друге місце серед 87 колективів другої групи класу «А».

На знімку:  Анатолій Гринько під час тренувань (за Гринько  Виктор Назаров  Р.Л.). Фото Ю. Антонця.


«ДНЕПР» — КОМАНДА ПЕРВОЙ ГРУППЫ
«Днепровская правда» (08.01.1970)
Комитет по физической культуре и спорту при Совете Министров СССР утвердил положение о порядке проведения чемпионата страны по футболу 1970 года, предложенное управлением футбола и Федерацией футбола СССР.
Соревнования для команд класса «А» будут проводиться по трем группам: высшей, первой и второй.
Вновь организованная группа — первая — начнет поединки с 5 апреля. «Днепр» встретится на своем стадионе с такими командами, как «Кайрат» (Алма-Ата), «Локомотив» (Москва), «Крылья Советов» (Куйбышев), «Уралмаш» (Свердловск), выбывшими в прошлом году из высшей лиги, а также «Жальгирис» (Вильнюс), «Динамо» (Ленинград), СКА (Хабаровск), «Кубань» (Краснодар), «Рубин» (Казань), СКА (Киев), «Металлист» (Харьков), «Шахтер» (Караганда), «Текстильщик» (Иваново), «Волгарь» (Астрахань), «Локомотив» (Тбилиси), «Энергетик» (Душанбе), «Строитель» (Ашхабад), «Молдова» (Кишинев), «Алга» (Фрунзе), «Даугава» (Рига) и «Карпаты» (Львов).
Две сильнейшие команды из этой группы в 1971 году пополнят высшую группу класса «А». Игры во всех группах будут проводиться в два круга.
Высшая группа составлена из 17 команд. Команды, занявшие в этом сезоне 15-16-17 места, перейдут на следующий год в первую группу. Таким образом, высшую группу в 1971 году будут представлять 16 сильнейших клубных команд страны. Нынешний сезон «высшее общество» откроет 15 марта.
Состав команд второй группы пока не определен.


ЗА НОВОЮ ФОРМУЛОЮ
Старт — 5 квітня
«Зоря» (09.01.1970)
6 січня Комітет по фізичній культурі і спорту при Раді Міністрів СРСР схвалив пропозицію Федерації футбола Радянського Союзу про новий порядок проведення змагань на першість країни. Вони проходитимуть у трьох групах — вищій, першій і другій.
У складі вищої групи 17 команд, першої — куди включено і наш «Дніпро», — 22 колективи. Сюди ввійшли: «Кайрат (Алма-Ата), «Крила Рад» (Куйбишев), «Локомотив» (Москва), «Уралмаш» (Свердловськ), «Динамо» (Ленінград), «Текстильник» (Іваново), «Кубань» (Краснодар), «Іскра» (Казань), СКА (Хабаровськ), «Волгар» (Астрахань), «Дніпро» (Дніпропетровськ), СКА (Київ), «Металіст» (Харків), «Жальгіріс» (Вільнюс), «Локомотив» (Тбілісі), «Шахтар» (Караганда), «Молдова» (Кишинів), «Енергетик» (Душанбе), «Будівельник» (Ашхабад), «Карпати» (Львів), «Даугава» (Рига), «Алга» (Фрунзе).
У першій групі представлено одинадцять союзних республік. Крім астраханського «Волгаря» і армійців Хабаровська всі інші команди вже знайомі дніпропетровцям своїми виступами у минулі роки на стадіонах нашого обласного центру.
Сезон у першій групі почнеться 5 квітня. Дві найсильніші команди цієї групи, які стануть відомі в кінці сезону, наступного року виступатимуть у вищій лізі. А звідти три колективи опустяться на сходинку нижче і звання чемпіона країни в 1971 році виборюватимуть уже 16 колективів.
Щодо другої групи класу «А», то її склад ще не затверджено. За попередніми намітками тут буде три зони по 19 команд у кожній.
Сезон для «Дніпра» обіцяє бути винятково цікавим. На черзі — зустрічі з дуже сильними колективами. Одинадцять з них в різний час вже виступали у вищій лізі.
Команда наполегливо готується до змагань. Після короткочасних тренувань в залі вона 11 січня відправляється до Сочі, де продовжить підготовку до майбутніх баталій. На жаль, новий сезон «Дніпро» зустрічає з відчутними втратами. З різних причин не виступатимуть за команду А. Біба, В. Пільгуй, В. Лябик, Г. Саричев, Б. Дановський, який перейшов на тренерську роботу. Є поповнення, в основному в захисті та півзахисті. З армії повернувся наш земляк півзахисник В. Бутенко, в середній лінії також претендують на місця В. Федоренко з дніпродзержинського «Прометея» і С. Соколов з «Кривбасу». В обороні любителі футбола побачать досвідчених спортсменів П. Цуніна, П. Найду, О. Єрмакова, В. Саніна. З дніпропетровського «Локомотива» запрошено кількох молодих гравців, які стажируватимуться в дублі.


ПЕРШЕ ТРЕНУВАННЯ ВІЦЕ-ЧЕМПІОНІВ
«Спортивна газета» (Киев, 15.01.1970)
А які ж новачки у «Динамо»? Дублюючий склад поповнився випускниками київських юнацьких команд і груп підготовки — Зуєвим, Блохіним, Зеленським, Березиковим, яких запросили до динамівського клубу ще наприкінці минулого сезону. Крім них, на першому тренуванні «Динамо» ми побачили колишнього півзахисника житомирського «Автомобіліста» М. Батюту. Очевидно, виступатиме за киян і нападаючий з дніпропетровського «Дніпра» В. Лябик.

Комментариев нет:

Отправить комментарий