2 апреля 1965 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 1-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Ленинград) – 4:2

«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Ленинград) – 4:2 (2:0).
2 апреля 1965 (пятница). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 35000 зрителей. Пасмурно. Сильный ветер, временами снег. 1 градус.
Судьи: Н. Шевцов, К. Нефёдкин (оба – Московская область), Н. Болотников (Москва).
«Днепр» (футболки красные с белым воротником, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): Шпак Дановский Кузовенков (Канафоцкий, 73), Белолюбский, Ануфриенко Добрянский, Северухин Пинчук, Юлгушев, 10 Савельев (к), 11 Кравчук.
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Динамо» (футболки тёмные, трусы тёмные с белой полосой, гетры белые): А. Поликанов, В. Гусев, Г. Тихомиров, Б. Высоцкий (А. Василевский, 70), А. Степанов, А. Лаврущенко, В. Николаев, В. Войнов, В. Мартынов (к), М. Кузяев, Б. Карасёв.
Старший тренер – А. Алов. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Кравчук (15), 2:0 Кравчук (35), 3:0 Юлгушев (64, гп Кравчук), 3:1 Мартынов (65), 4:1 Юлгушев (69, гп Кравчук), 4:2 Кузяев (2 т.).
Дублёры – 0:1.

ПРИЙШЛА ПОРА ФУТБОЛЬНА
«Зоря» (03.04.1965)
Прийшла пора футбольна. Учора на Дніпропетровському стадіоні «Металург» в урочистій обстановці було піднято прапор 27-го чемпіонату країни з футбола.
В першій календарній зустрічі команд другої підгрупи класу «А» зустрілися футболісти ленінградського «Динамо» і дніпропетровського «Дніпра». Ленінградці добре відомі як один з найстаріших і найпопулярніших футбольних колективів країни. Зустрічі з ними завжди відзначалися цікавою спортивною боротьбою. Так було і на цей раз.
Поєдинок закінчився з рахунком 4:2 на користь «Дніпра».
Напередодні грали дублюючі склади команд. Єдиний м’яч, забитий ленінградцями в першому таймі у ворота «Дніпра», вирішив долю зустрічі на користь динамівців.

СЧЁТ ОТКРЫТ
«Днепровская правда» (03.04.1965)
Огромную подкову трибун стадиона «Металлург» вчера до отказа заполнили любители футбола. Они стали свидетелями большого спортивного праздника. Стройными рядами прошли по гаревым дорожкам участники парада. Потом наступила торжественная минута — на мачте затрепетало полотнище флага, возвестившее об открытии нового футбольного сезона.
После этого на поле вышли участники первенства страны среди команд класса «А» второй подгруппы — спортсмены ленинградского «Динамо» и днепропетровского «Днепра». И хотя погода в этот день не баловала футболистов — дул холодный порывистый ветер, встреча прошла по-настоящему остро, темпераментно. Спортсмены обеих команд показали настоящий хороший футбол.
Футболисты «Днепра» продемонстрировали высокую подготовленность. Старшему тренеру тов. Зубрицкому удалось правильно расставить силы и во время весенних сборов на Юге добиться сыгранности команды как в линии нападения, так в защите и полузащите. Она порадовала своих поклонников стремительными атаками, провела оба тайма в хорошем темпе.
Счёт открыл нападающий Валерий Кравчук и до перерыва закрепил его вторым голом в ворота «Динамо». После перерыва два гола забил Анвар Юлгушев. В сетке ворот «Днепра» также побывало два мяча. Общий счёт — 4:2 в пользу хозяев поля.
Любители надеются на дальнейшие победы «Днепра».
Накануне встречались дублеры. Хозяева проиграли со счётом 0:1.

На снимке: играют дублёры «Днепра» и «Динамо».
Фото Б. Умбраса.

ДОБРА ЗАЯВКА
«Прапор юності» (04.04.1965)
Напередодні матчу між командами майстрів класу «А» другої підгрупи «Динамо» (Ленінград) — «Дніпро» випав сніг. В несприятливих погодних і, так би мовити, грунтових умовах проходила перша календарна зустріч з футбола на місцевому стадіоні «Металург». Суперники почали гру з жвавої розвідки. З’ясування співвідношення сил на полі тривало близько чверті години. У обох команд виявилися сильними лінії нападу, і дещо слабкішими — ланки оборони. Першими перейшли до активного бою господарі. Дніпропетровці спрямували вістря атак на фланги і в центр. Центральному стоперу гостей доводиться досить часто підстраховувати своїх партнерів, яких явно перегравали В. Кравчук і А. Юлгушев, що весь час зміщувався на правий край. Звідси і прийшло до ленінградців лихо. На 16 хвилині матчу м’яч, пробитий з кутового, відскочив від захисника прямо під ноги В. Кравчуку, і останньому залишилось точно направити його у ворота.
Динамівці, почавши з центра, посилили темп гри. Але їх ставка на небезпечних крайніх нападаючих і активного центрфорварда В. Мартинова, капітана, в першому таймі не принесла бажаних результатів.
Незадовго до перерви динамівцям довелося ще раз починати з центра. Автором другого гола можна вважати того ж В. Кравчука, після удару якого захисник зрізав м’яч у власні ворота. З рахунком 2:0 на користь «Дніпра» команди пішли на відпочинок.
В заключному періоді гості зробили нову спробу повернути хід поєдинку. І знову, граючи здебільшого на щільно прикритого В. Мартинова, вони не здатні змінити результат. Більше того, перевага господарів на правому фланзі нападу вилилась в третій успіх. Сталося це на 64 хвилині зустрічі, коли В. Савельєв, обігравши свого сторожа, пройшов майже до лицевої лінії, зробив сильний постріл паралельно воріт; м’яч опустився на голову В. Кравчука, що набігав, той відкинув м’яч А. Юлгушеву, який і послав його в сітку.
Рахунок 3:0 протримався менше хвилини. Швидкий вихід на ворота «Дніпра» В. Мартинова, навісний удар у дальшу дев’ятку, через Є. Шпака, що зайняв позицію біля ближньої штанги, і на табло, напроти назви «Динамо», з’явилася одиниця.
Події на полі розвивалися бурхливо. Суперники протягом п’яти хвилин обмінялися трьома голами. Четвертий гол в ворота гостей забив Анвар Юлгушев з подачі В. Кравчука — 4:1. Обидва ці нападаючі були героями матчу. Але і їх партнери по нападу і півзахисники, взагалі вся команда господарів заслуговує на високу оцінку за дружню, технічну і самовіддану гру. На старті чемпіонату «Дніпро» зарекомендував себе добре.
Ленінградці зуміли відквитати лише два м’ячі і залишили поле переможеними — 2:4.
А. ПІВНЕНКО.

На знімку: атакує «Дніпро». Фото В. Шульгіна.

ПЕРШІ ГОЛИ, ПЕРШІ ОЧКИ
«Зоря» (04.04.1965)
Наводимо результати перших матчів чемпіонату країни з футбола серед команд другої групи: «Молдова» (Кишинів) — «Шахтар» (Караганда) — 0:1, «Локомотив» (Вінниця) — «Волга» (Горький) — 0:0, «Локомотив» (Тбілісі) — «Уралмаш» (Свердловськ) — 3:4, «Терек» (Грозний) — «Локомотив» (Челябінськ) — 2:0, «Енергетик» (Душанбе) — «Спартак» (Гомель) — 2:3, «Будівельник» (Ашхабад) — «Труд» (Воронеж) — 1:1, «Металург» (Запоріжжя) — «Авангард» (Харків) — 3:2, «Трактор» (Волгоград) — «Текстильник» (Іваново) — 0:0, «Алга» (Фрунзе) — «Динамо» (Таллін) — 1:1, «Політвідділ» (Ташкентська обл.) — «Даугава» (Рига) — 0:1, «Арарат» (Єреван) — «Жальгіріс» (Вільнюс) — 1:0, «Зоря» (Луганськ) — «Кайрат» (Алма-Ата) — 0:0, «Карпати» (Львів) — «Шинник» (Ярославль) — 1:0, «Дніпро» (Дніпропетровськ) — «Динамо» (Ленінград) — 4:2, «Кубань» (Краснодар) — «Волга» (Калінін) — 0:0.  (ТАРС).

СТАРТ ПРИНЯЛ ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (04.04.1965)
Раньше всех старт футбольного марафона 1965 года приняли команды второй группы класса «А».
Вот результаты первых матчей чемпионата страны по футболу среди команд второй группы:
«Молдова» (Кишинёв) — «Шахтёр» (Караганда) — 0:1, «Локомотив» (Винница) — «Волга» (Горький) — 0:0, «Локомотив» (Тбилиси) — «Уралмаш» (Свердловск) —  3:4, «Терек» (Грозный) — «Локомотив» (Челябинск) — 2:0, «Энергетик» (Душанбе) — «Спартак» (Гомель) — 2:3, «Строитель» (Ашхабад) — «Труд» (Воронеж) — 1:1, «Металлург» (Запорожье) — «Авангард» (Харьков) — 3:2, «Трактор» (Волгоград) — «Текстильщик» (Иваново) — 0:0, «Алга» (Фрунзе) — «Динамо» (Таллин) — 1:1, «Политотдел» (Ташкентская обл.) — «Даугава» (Рига) — 0:1, «Арарат» (Ереван) — «Жальгирис» (Вильнюс) — 1:0, «Заря» (Луганск) — «Кайрат» (Алма-Ата) — 0:0, «Карпаты» (Львов) — «Шинник» (Ярославль) — 1:0, «Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Ленинград) — 4:2, «Кубань» (Краснодар) — «Волга» (Калинин) — 0:0.  (ТАСС).

На снимке:  первый гол в ворота
команды «Динамо» (Ленинград).

ПЛОДЫ РАСТЕРЯННОСТИ
«Советский спорт» (Москва, 06.04.1965)
С первых же минут, несмотря на тяжелый грунт, завязалась острая борьба. Последовала серия обоюдных атак. Но вскоре инициативу перехватили футболисты «Днепра», которые завладели центром поля. Гости стремились строить свои атаки на выдвинутых вперед Мартынова, Войнова, Кузяева.
В защите «Динамо» чувствовалась растерянность, что было на руку футболистам «Днепра». Они не замедлили воспользоваться предоставленной им возможностью свободно действовать большими силами на подступах к штрафной площадке. В первом тайме Кравчук дважды удачно завершил атаки своих партнеров.
Особенно бурно развивались события во втором тайме, когда на два мяча, забитых Юлгушевым, гости ответили тем же (Мартынов и Кузяев). Следует отметить, что оба гола в ворота команды «Днепр» – результат непростительных ошибок вратаря Шпака.
Я. НОВАК.

ПЕРШІ ОЧКА НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ
«Спортивна газета» (Киев, 06.04.1965)
Відмінно стартував у чемпіонаті дніпропетровський «Дніпро», який зустрівся з ленінградським «Динамо». Проведенню матчу також заважав снігопад, але суперники були настроєні агресивно, і глядачі побачили 6 голів. Чотири забили дніпропетровці, два ленінградці.
Героєм гри виявився Кравчук. У першому таймі м’яч після його ударів двічі опинявся в динамівських воротах. А після перерви його приклад наслідував Юлгушов, який також двічі примусив суперників починати гру з центра. У ленінградців авторами голів були Мартинов і Кузяєв. Правда, м’ячі вони забили не без допомоги воротаря «Дніпра» Шпака.