2 июля 1971 года. Пятница
Чемпионат СССР. Первая лига. 18-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Шинник» (Ярославль) — 6:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Шинник» (Ярославль) — 6:1 (4:0).

2 июля 1971 (пятница). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 26000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 30000). Пасмурно. Сильный ветер. 20 градусов.

Судьи: В. Зуев, Н. Болотников, Ю. Курганов (все — Москва).

«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры белые с красной полосой): Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов (к), 5 Федоренко (Артюх, 67) – 6 Назаров, 7 Шнейдерман, 8 Евсеенко (Гринько, 67) – 9 Лябик, 10 Христян (Пилипчук, 81), 11 Романюк.

Травмирован Цунин.

Запасной: Собецкий.

Старший тренер – В. Лобановский.

«Шинник» (футболки белые, трусы тёмные, гетры белые): И. Домантиевский (В. Чуркин, 81), Н. Растегаев, В. Санин (к), И. Вьюгин, Ю. Иванов (Б. Гаврилов, 46), В. Панков, В. Клещёв, А. Напреев, А. Стенищев (В. Волков, 70), В. Наумов, В. Коротков.

Запасной: Н. Вихарев.

Старший тренер – В. Марьенко. – составы из протокола матча.

Голы: 1:0 Лябик (2, с углового), 2:0 Лябик (13), 3:0 Романюк (30, с пенальти за снос Христяна), 4:0 Евсеенко (35, гп Шнейдерман), 5:0 Шнейдерман (55, с углового), 5:1 Напреев (62), 6:1 Гринько (79).

Дублёры3:3.

Впервые в официальном матче на стадионе «Метеор» «Днепр» забил 6 мячей.

ФУТБОЛ-71

«Зоря» (03.07.1971)

Учора футболісти «Дніпра» приймали в себе вдома на стадіоні «Метеор» дебютанта першої ліги команду «Шинник» з міста Ярославля.

Гра закінчилась з рахунком 6:1 на користь «Дніпра».

6:1

«Днепровская правда» (03.07.1971)

Вчера футболисты «Днепра» принимали ярославский «Шинник». Встреча закончилась убедительной победой наших земляков — 6:1.

РЕКОРД НА «МЕТЕОРІ»

«Зоря» (04.07.1971)

Своєрідний рекорд на стадіоні «Метеор» було встановлено позавчора в зустрічі «Дніпра» і ярославського «Шинника». Глядачі побачили цілу зливу голів. В середньому вони забивалися кожні 12-13 хвилин. М’яч сім разів побував у сітці воріт, шість з них у воротах «Шинника».

Дехто схильний тієї думки, що велика поразка гостей пояснюється помилками їх воротаря І. Домантієвського. Природно, що в якійсь мірі невпевнена гра голкіпера вплинула на його товаришів. Та головне не в цьому. Надто вже відчутною була перевага «Дніпра» над своїми суперниками протягом всіх 90 хвилин.

Стрімкі і наполегливі атаки «Дніпра», зачинателем яких знову виступав В. Лябик, примушували гостей в основному тримати оборону. Захисники «Шинника» поступалися атакуючим в швидкості, не встигали перекрити небезпечні місця в районі своїх воріт. В таких умовах господарі одержали широкий простір для тактичного маневрування.

Тільки під натиском переважаючого суперника гості почали все частіше помилятися, а їх воротар допустив кілька промахів.

Два м’ячі на 2 і 55 хвилинах опинилися у воротах «Шинника» безпосередньо після кутових, які подавали В. Лябик і Р. Шнейдерман. У першому випадку воротар не зумів прийняти м’яч і випустив його з рук. У другому — м’яч, описавши у повітрі дугу, опустився у сітку за спиною голкіпера. А на 13 хвилині І. Домантієвський не втримав м’яча, який послав В. Назаров, а В. Лябик довершив справу. На 30 хвилині в межах штрафного майданчика збили з ніг О. Христяна. Арбітр з Москви В. Зуєв показав на 11-метрову позначку. Пенальті чітко реалізував В. Романюк. На 35 хвилині гості довго не могли вибити м’яч подалі від своїх воріт, де він опустився після подачі кутового. С. Євсєєнко добре скористався нагодою і довів рахунок до 4:0. І, нарешті, на 79-й хвилині, коли на табло світилися цифри 5:1, А. Гринько несподіваним і точним ударом з 30-метрової відстані забив останній гол у цьому матчі.

При рахунку 3:0 гості дещо перебудувалися, спробувавши змінити хід матчу. Вони до перерви двічі навіть могли добитися успіху. Та лише одного разу тільки на 62-й хвилині їх нападнику А. Напрєєву вдалося відіграти один м’яч.

«Дніпро» прощався позавчора з своїми земляками майже на весь липень місяць. І розлука була радісною не лише тому, що команда впевнено перемогла. В останніх матчах наші земляки показують красиву стабільну гру.

Склад «Дніпра» у цьому матчі був таким: Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Федоренко (Артюх, 67), Шнейдерман, Євсєєнко (Гринько, 67), Лябик, Назаров, Христян (Пилипчук, 78), Романюк.

На знімку: перший гол у ворота «Шинника».  Фото Ю. Боловіна.

* * *

Сенсацією минулого туру була поразка лідера — московського «Локомотива» від кутаїського «Торпедо». У переможців голи забили на 42-й хвилині Є. Хуцішвілі, а Д. Херхадзе на 66-й хвилині.

Інші результати: «Чорноморець» — «Металург» — 1:1, «Даугава» — «Кузбас» — 1:0, «Памір» — «Спартак» — 0:2, «Металіст» — «Текстильник» 0:2, «Шахтар» — «Волгар» — 0:0. Кілька матчів відбулося вчора.

НА КРЫЛЬЯХ АТАКИ

«Днепровская правда» (04.07.1971)

Перед матчем «Днепра» с ярославским «Шинником» любители футбола с опаской посматривали на небо: разгулявшийся штормовой ветер гнал низкие дождевые тучи. Надвигалась буря.

Начало матча ничего особенного не предвещало: гости играли по ветру и первые две минуты футболисты «Днепра» редко переходили на их половину поля. Но вот следует рывок А. Христяна по левому флангу — угловой. Через несколько секунд резко уходит к правому угловому флагу В. Лябик, и снова ярославские защитники выбивают мяч за линию ворот. Лябик подает прямо на вратаря, но опытный И. Домантиевский вместо того, чтобы намертво взять его, кулаками отбивает в сетку собственных ворот.

Открыв счет, хозяева поля начали наращивать мощь своих атак. Впереди удачно комбинировали А. Христян и В. Романюк, их поддерживали неутомимый В. Лябик, В. Назаров, не всегда заметный, но крайне полезный на поле Р. Шнейдерман. Впрочем, Шнейдерман на сей раз был особенно активен. Он создавал угрозы дальними ударами, опасными навесами в штрафную площадку, а во втором тайме прекрасно подал угловой мяч, и он, не коснувшись никого, вошел в верхний дальний от вратаря угол ворот. Это был уже пятый гол в ворота гостей.

Как же были забиты остальные мячи?

Первый тайм закончился со счетом 4:0. Такой результат полностью отражал события на поле. Второй гол был рожден после остроумно начатой Лябиком комбинации. С правого фланга он сместился в центр, обыграв по пути двух защитников и отбросив мяч назад набегавшему В. Назарову, сам устремился к воротам. Сильнейший удар нашего полузащитника И. Домантиевский сумел парировать, но Лябик успевает добить мяч в сетку ворот. Шла 13-я минута матча.

Третий гол был забит на 30-й минуте с пенальти за снос в штрафной площадке В. Романюка. Одиннадцатиметровый четко реализовал сам пострадавший. А через три минуты во время очередной атаки, в которой участвовали, пожалуй, все нападающие и полузащитники «Днепра», опытный С. Евсеенко все-таки сумел точно пробить по цели.

После перерыва сначала Р. Шнейдерман и А. Напреев обменялись голами, а минут за десять до конца игры вышедший А. Гринько пушечным ударом со штрафного пробил в девятку. Голкипер увидел мяч уже в воротах.

Итак, 6:1. Поражение, что и говорить, крупное. Такое не часто бывает у любой команды. Коллектив же ярославского «Шинника» всегда был крепким и обладал всеми признаками высокого класса. В прошлые годы «Шинник» играл на равных с лучшими командами класса «А». Об этом же говорит и история его встреч с «Днепром».

Прошедший накануне тур был также неудачным для ярославцев: они проиграли в Кутаиси, а перед этим — тяжелая ничья (2:2) в Харькове. Это, видимо, сказалось на боеспособности команды: к воротам «Днепра» искали дорогу лишь настойчивые А. Напреев, В. Коротков да капитан команды В. Санин. Остальные были заняты в основном обороной и шли вперед лишь эпизодически. К тому же как-то растерялся после первого гола опытный вратарь гостей И. Домантиевский, и в конце игры его пришлось заменить молодому В. Чуркину.

Перед выездом в Свердловск, Кемерово и Куйбышев «Днепр» вплотную приблизился к лидерам и имеет неплохие шансы на успешное завершение первого круга.

А. КОСЫЙ.

На снимках:  гол в ворота «Шинника»;

герой матча Василий Лябик.  Фото В. Жука.

МАТЧ–РЕКОРД

«Прапор юності» (06.07.1971)

Після матчу з «Шинником» футболісти дніпропетровського «Дніпра» стали лідерами і рекордсменами першої ліги класу «А». Лідерами — за числом забитих м’ячів (29) і кращій різниці забитих і пропущених (+ 14), рекордсменами — за кількістю голів, забитих у ворота суперника в одному матчі нинішнього сезону. 2 липня на «Метеорі» зафіксовано найкрупніший результат в іграх команд класу «А» за всю історію цього стадіону — 6:1. Переконлива перемога дніпропетровців поставила їх на досить зручний для атаки позицій кращих двох команд ліги рубіж.

Початок справі було зроблено вже на другій хвилині. Стрімкий прохід Христяна на місці правого півсереднього ярославці зупинили, віддавши перевагу кутовому перед більшими неприємностями. Лябик відкрутив м’яча і Домантієвський запізнився рятувати команду. Він зреагував на м’яч, коли той вже перетнув лінію воріт під перекладиною. Голкіпер тільки добив його в сітку — 1:0.

Лябик, який почувається в останніх матчах досить впевнено, забив незабаром ще один м’яч, наздогнавши за результативністю лідера дніпропетровських форвардів Христяна. На особистому рахунку обох футболістів сьогодні по 5 голів.

Вдруге розпочати з центра поля господарі примусили гостей за таких обставин. Назаров на підступах до штрафного майданчика одержав передачу від Лябика і, не гаючи часу, сильно пробив низом. Воротар не чекав цього удару і зміг тільки парирувати його. Лябик першим встиг до м’яча, на великій швидкості увірвавшись до штрафного і залишивши позаду неначе скам’янілих захисників — 2:0.

В подальшому дніпропетровці повністю домінували на полі, геть розхитавши захист гостей широким фронтом атаки і безперервними ударами по воротах деморалізованого Домантієвського. Забігаючи наперед, скажемо, що коли на 81-ій хвилині тренери замінили його на молодого і малодосвідченого за їх словами Чуркіна, Домантієвський не мав сил залишити поле і сів у розпачі тут же біля воріт, щоб прийти до пам’яті. Звичайно ж, керівники «Шинника» допустились помилки, не замінивши його після першого тайму, коли відігратись все рівно було неможливо.

А ще далеко до кінця тайму «Дніпро» не залишив суперникові ніяких надій. На 30-ій хвилині Романюк вдруге в нинішньому сезоні реалізував одинадцятиметровий штрафний удар (ще два м’ячі записали на рахунок «Дніпра» з пенальті Гринько і Пилипчук), після того як Растєгаєв, що несподівано віддав м’яч Христяну, зупинив його неподалік від воріт підніжкою. На 35-ій хвилині відзначились Шнейдерман і Євсеєнко. Шнейдерман виконав кутовий удар так, що Домантієвський не зміг як слід відбити м’яча, а Євсеєнко виявився холоднокровнішим від інших і спрямував його у ворота — 4:0.

Гості остаточно розгубились. Щоб якось рятувати становище, капітан ярославців Санін намагався виходом на передню лінію підняти бойовий дух товаришів. Але дарма. Тільки перепочинок якоюсь мірою повернув боєздатність «Шиннику».

Другий тайм пройшов у більш рівній боротьбі. Наш захист часом не готовий був зустріти суперника. Вже на 50-ій хвилині Наумов в кількох метрах від Колтуна одержав чудовий пас Короткова, який досить легко обіграв на правому фланзі кількох наших захисників. На щастя, завершальний удар був неточним. Але на 62-ій хвилині гості все ж таки «розмочили» рахунок. Стрімкий прохід Короткова на лівому фланзі застав наш захист зненацька і Напрєєв легко довершив справу.

Та ще до цього Шнейдерман прямо з кутового забив п’ятий гол. А на 79-ій хвилині Гринько поставив крапку у матчі, пославши більш як з тридцяти метрів м’яч у «дев’ятку» зі штрафного — 6:1.

А. БОРИСЕНКО.

Результати інших матчів 18-го туру: «Чорноморець» — «Металург» — 1:1, «Даугава» — «Кузбас» — 1:0, «Жальгіріс» — «Крила Рад» — 1:0, «Динамо» — «Уралмаш» — 1:0, «Памір» — «Спартак» — 0:2, «Алга» — «Будівельник» — 0:1, «Шахтар» — «Волгар» — 0:0, «Металіст» — «Текстильник» — 0:2, «Торпедо» — «Локомотив» — 2:0. «Рубін» з «Молдовою» зустрічались вчора.

«ДНІПРО» «ШИННИК» – 6:1

«Спортивна газета» (Киев, 06.07.1971)

Такої зливи м’ячів в одному матчі на «Метеорі» ще ніколи не бачили. З шести голів, які припали на долю «Дніпра», кожен був по-своєму красивий. Двічі (на 2-й і 55-й хвилинах) м’ячі опинялися в сітці «Шинника» безпосередньо після подачі кутових ударів, виконаних Лябиком і Шнейдерманом. Гол, проведений на 13-й хвилині, став наслідком блискавичної «багатоходівки» — з допомогою Назарова відзначився Лябик. Чітко реалізував пенальті Романюк. До гола, «автором» якого виявився Євсєєнко, привів кутовий. Ярославці ніяк не могли вибити м’яч за межі свого штрафного майданчика, і півзахисник «Дніпра» покарав їх. І, нарешті, вшосте м’яч потрапив у сітку воріт гостей після сильного і несподіваного удару з 30-метрової відстані. Надісланий Гриньком, він стрілою влетів у «дев’ятку».

Але, незважаючи на розгромний рахунок, гості не здавалися на милість переможця, який переважав їх з усіх поглядів. Вони робили спроби якось перебудуватись, атакували великими силами, але нестримний натиск «Дніпра» не дозволив їм повністю перехопити ініціативу. Отже, ярославцям доводилося більше думати про захист. Щоправда, гол престижу вони все ж забили.

У переможців не варт кого-небудь відзначити. Колективна гра, добре взаєморозуміння футболістів зробили свою справу. Тепер «Дніпро» йде на чільному місці в першій лізі за кількістю забитих голів, він до того ж має і найкращу різницю м’ячів.

Я. НОВАК.

Дніпропетровськ (телефоном).

ФУТБОЛ

«Прапор юності» (24.07.1971)

Василь Лябик – один з найрезультативніших футболістів «Дніпра». Він тонко відчуває гру, вміє обрати найслушніший момент для атаки.

На знімку: В. Лябик іде вперед.  Фото А. Красножона.