2 мая 1971 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. Первая лига. 6-й тур
«Рубин» (Казань) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0

«Рубин» (Казань) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:0 (1:0).
2 мая 1971 (воскресенье). 14:00. Казань. Центральный стадион им. Ленина. 10000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 6500). Солнечно. 8 градусов.
Судьи: Ю. Черников, А. Качкачашвили, А. Евграфов (все — Москва).
«Рубин»: Г. Суханов, Р. Минкин, Вл. Зайцев (к), С. Чеблуков, А. Файзуллин, В. Савельев, В. Марамыгин, Н. Пензин, В. Кадыров, В. Демидов, М. Задикашвили.
Запасные: В. Лукович, П. Желанов, Е. Тихонов, Вал. Зайцев, А. Зигельбойм.
Старший тренер – Н. Сентябрёв.
«Днепр»: 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Федоренко, 10 Назаров (Торопов, ?) – 9 Лябик, 11 Снитько (Романюк, 46).
Травмирован Христян.
Запасные: Семёнов, Артюх, Грибенник.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Задикашвили (26).
Предупреждён Задикашвили (30-я минута).
Дублёры0:6.

ВИЩЕ ГОЛОВУ, «ДНІПРЕ»!
«Прапор юності» (04.05.1971)
Шостий тур першості СРСР з футбола серед команд першої ліги класу «А», який розпочався ще 30 квітня в Ленінграді і Москві, закінчився 3 травня зустріччю в Кутаїсі місцевих торпедівців з харківським «Металістом».
Лідер — душанбінський «Памір» — склав свої повноваження, хоч і залишився в провідній групі. Він зазнав першої поразки (1:2) в сезоні в матчі з вільнюським «Жальгірісом».
Зараз тільки дві команди йдуть без поразок. Це — фрунзенська «Алга», що зуміла в гостях виграти (1:0) у досить сильного колективу ленінградського «Динамо», та івановський «Текстильник», футболісти якого поділили очки з ашхабадським «Будівельником» в одному з найрезультативніших матчів туру — 2:2. Чотири м’ячі було забито і в ярославській зустрічі «Шинника» з «Волгарем». Перемогли (3:1) господарі поля, піднявшись вгору у турнірній таблиці.
А очолив її московський «Локомотив». Напередодні свята залізничники переконливо (2:0) обіграли спартаківців Орджонікідзе. Другий рядок займає сьогодні карагандинський «Шахтар». Казахські футболісти завдали в Ризі поразки (1:0) «Даугаві», яка, не записавши ще на свій рахунок жодної перемоги, посідає місце аутсайдера.
Приємний сюрприз підніс своїм землякам «Металург». Запоріжці здобули, нарешті, перемогу, забивши єдиний м’яч у зустрічі з «Уралмашем» у Свердловську. Кемеровський «Кузбас» вдома виграв у кишинівської «Молдови» — 1:0, куйбишевські «Крила Рад» і одеський «Чорноморець» розійшлись мирно, не порадувавши глядачів голами — 0:0.
Дніпропетровський «Дніпро» провів у гостях другу зустріч. Наші хлопці, як і в Харкові, мали в Казані відчутну ігрову перевагу, але не змогли відповісти жодним результативним ударом на гол, забитий на 25-ій хвилині Задікашвілі після помилки захисників. Проти «Рубіна» виступали Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Назаров (Торопов), Лябик, Снітько (Романюк).
Дублери «Дніпра» перемогли з рахунком 6:0.
Тепер нашу команду чекає важке випробування в Середній Азії і Казахстані. «Памір», «Алга» і «Шахтар» знаходяться в лідируючій п’ятірці і вдома не віддадуть без бою жодного очка. «Дніпру» доведеться показати справжній бійцівський характер, щоб у цих поєдинках підтримати репутацію класної команди.
Вище голову, «Дніпре»!

ЗНОВУ ВИЇЗД І ЗНОВУ ПОРАЗКА
«Зоря» (05.05.1971)
Не щастить поки що «Дніпру» нинішнього сезону на чужих полях: минулої неділі наші земляки провели другу зустріч на виїзді і вдруге програли. Цього разу вони поступилися в Казані місцевому «Рубіну» 1:0. М’яч на 25 хвилині першого тайму у ворота гостей провів нападник господарів швидкий М. Задікашвілі. Як і у Харкові, гол став результатом помилки, яку допустили захисники «Дніпра», не зумівши вчасно перекрити ближні підступи до своїх воріт.
Дніпропетровці знову багато наступали, атаки велися красиво, розумно... Але їм не вистачало швидкості, несподіваності. Правильно заявив нещодавно спортивним кореспондентам суддя міжнародної категорії Тофік Бахрамов, що «Дніпру» бракує вміння забивати голи. І хоч футбол багатий не голом єдиним, але без нього він зовсім бідний, і розраховувати на перемогу ніяк не можна. Отож, не забивши жодного м’яча у ворота суперника за 180 хвилин, проведених на чужих полях, «Дніпро» відразу ж втратив на старті чотири очка.
Тепер наші земляки відправляються до Середньої Азії і Казахстану, де зустрінуться з «Паміром», «Алгою» і «Шахтарем», які на нинішньому етапі розиграшу стоять в турнірній таблиці вище. Всі три команди зарекомендували себе з початку чемпіонату з найкращої сторони. Будемо сподіватися на щасливу подорож «Дніпра».
Проти «Рубіна» дніпропетровці грали у такому складі: Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Назаров (Торопов), Лябик, Снітько (Романюк).
Дублери перемогли 6:0. Нагадуємо любителям статистики, що у другого складу «Металіста» резервісти «Дніпра» виграли 2:0, у торпедівців Кутаїсі — 4:1.
Шостий тур чемпіонату у першій лізі дав такі результати: «Жальгіріс» — «Памір» — 2:1, «Даугава» — «Шахтар» — 0:1, «Текстильник» — «Будівельник» — 2:2, «Шинник» — «Волгар» — 3:1, «Крила Рад» — «Чорноморець» — 0:0, «Уралмаш» — «Металург» — 0:1, «Кузбас» — «Молдова» — 1:0, «Торпедо» — «Металіст» — 3:2.

ДАВЛЕНИЕ ЧУЖОГО ПОЛЯ
«Днепровская правда» (05.05.1971)
«Днепр» ощущает вторично. На сей раз наши земляки со счетом 0:1 потерпели поражение от футболистов казанского «Рубина». Победа над «Днепром» вывела «Рубин» с 19 на 14 место.

НЕ ПОДОЛАЛИ ОБОРОНУ
«Спортивна газета» (Киев, 05.05.1971)
Матч почався без розвідки. Відразу ініціативу захопили футболісти «Дніпра». Вони довго атакували, притиснувши господарів до штрафного майданчика. Однак захист «Рубіна» з честю виходив із важких випробувань. Вдало грав і воротар Суханов.
Казанці побудували гру на контратаках. Щоправда, вони проводили їх досить рідко, але свого все ж таки добилися. Дебютант «Рубіна» Демидов дав точну передачу лівому крайньому Задікашвілі. Останній обіграв когось із дніпропетровських захисників, потім ще й воротаря гостей і забив м’яч у порожні ворота.
І знову «Дніпро» кинувся в атаку. Ще до перерви Суханов тричі виручав свою команду від вірних голів. Після перерви картина не змінилася. М’яч переважно гостював на половині поля «Рубіна». Але дніпропетровцям так і не пощастило добитися успіху. І тут основна вина, напевно, форвардів. Замість того, щоб зіграти широко, вони скупчилися на штрафному майданчику казанської команди. Це полегшувало господарям поля захисні дії.
Р. САФІН.
Казань (телефоном).

СПОРТИВНЫЙ ПЕРВОМАЙ
«Комсомолец Татарии» (Казань, 05.05.1971)
…В 2 часа дня эпицентр спортивных баталий переместился на Центральный стадион. Здесь футболисты «Рубина» принимали одного из лидеров — днепропетровский «Днепр». Казанцы добились победы со счетом 1:0 (гол в первом тайме забил Задикашвили). Этот успех значительно поправил турнирное положение «Рубина». Он сейчас занимает 13 место. 9 мая у казанских футболистов матч с московским «Локомотивом».

ВТОРОЕ ЗНАКОМСТВО
«Футбол-Хоккей» №20 (Москва, 16.05.1971)
...У харьковчан мы выиграли — 1:0, но победа досталась нелегко. С таким же счетом мы выиграли и у «Днепра», но днепропетровцы играли слишком академично, без страсти, монотонно.