20 июля 1968 года. Суббота
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 20-й тур
«Труд» (Воронеж) — «Днепр» (Днепропетровск) – 2:2




«Труд» (Воронеж) — «Днепр» (Днепропетровск) 2:2 (1:2).
20 июля 1968 (суббота). 18:00. Воронеж. Стадион «Труд». 15000 зрителей. Перед матчем дождь.
Судьи:
«Труд»: В. Татаренко, А. Третьяков, В. Мельников, И. Тельнов, А. Миронов, А. Голодубов, В. Янишевский, В. Проскурин, В. Сухоруков (В. Елфимов), В. Мануйлов (В. Межов), В. Рейнгольд. 
Старший тренер – В. Белов.
«Днепр»: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Сарычев, Грибенник Сизов, Шнейдерман, 10 Гринько (Литовченко) Снитько,Кржечевский, 11 Романюк. 
Старший тренер – Л. Родос. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 1:0 Янишевский (1), 1:1 Кржечевский (30), 1:2 Кржечевский (42), 2:2 Янишевский (70).
Дублёры1:0.


 В АКТИВЕ 27 ОЧКОВ
«Коммуна» (Воронеж, 21.07.1968)
Вчера команды второй подгруппы второй группы класса «А» провели последние матчи первого круга. Воронежский «Труд» на своём поле принимал футболистов днепропетровского «Днепра». Несмотря на дождь, который прошёл перед началом встречи и сильно испортил поле, игра проходила интересно, в острой спортивной борьбе. Счёт матча 2:2. У воронежцев оба мяча забил Владимир Янишевский.
После этой встречи «Труд» имеет 27 очков из 40 возможных. 


ТУР ДВАДЦЯТИЙ
«Прапор юності» (23.07.1968)
20 липня відбулись заключні ігри першого кола на першість СРСР з футбола серед команд другої групи класу «А».
Доля першого місця в другій підгрупі вирішувалась в Липецьку, де місцевий «Металург» грав з «Суднобудівником», і в Харкові, де гостей з Кіровограда приймав «Металіст». Команда Ю. Войнова одержала свою одинадцяту перемогу в сезоні (2:0) і залишилась лідером, а вихованці А. Архипова зазнали другої поразки (0:4) і відкотились на четверте місце. Натомість перемога «Металіста» підняла його з 28-ма очками на другий щабель турнірної таблиці.
Третім в ній стоїть нині воронезький «Труд», якому вдалось на своєму полі вирвати нічию в матчі з дніпропетровським «Дніпром». Воронежці вже на 1-й хвилині відкрили рахунок. Зробив це Янішевський. Але до кінця тайму Кржечевський спочатку зрівняв рахунок, а потім вивів свою команду вперед — 2:1. У другому таймі господарі доклали максимум зусиль, аби уникнути поразки і добились бажаного. В результаті — нічия — 2:2. У «Труда», як і у кіровоградської «Зірки», — 27 очок, але краща різниця забитих і пропущених мячів.
Далі йде саратовський «Сокіл». В двадцятому турі він обіграв кременчуцький «Дніпро» — 2:0, і має 26 очок. Саратовці — найрезультативніша команда підгрупи і у них найкраща різниця забитих і пропущених мячів (+19).
У дніпропетровського «Дніпра» — 25 очок і шосте місце за підсумками першого кола. Інша наша команда — жовтоводський «Авангард» — на сімнадцятому місці. Після розгрому куйбишевського «Металурга» (3:0) у жовтоводців 14 очок.
До першого десятка входять сімферопольці («Таврія» програла «Шиннику» — 0:1), краснодарці («Кубань» виграла у нальчицького «Спартака» — 1:0 і зіграла внічию зі ставропольським «Динамо» — 0:0), запоріжці («Металург» зазнав невдачі в Іваново — 0:2) і «Шинник».
Замикають турнірну таблицю команд другої підгрупи севастопольці. В останньому матчі моряки програли рязанській «Зірці» з рахунком 0:4.
Гра в Ростові між «Ростсільмашем» і херсонським «Локомотивом» закінчилась перемогою господарів поля — 1:0. 


 АНТРАКТ ПЕРЕД ДРУГОЮ ДІЄЮ
«Зоря» (23.07.1968)
Минулої суботи відбувся останній 20 тур першого кола змагань команд другої підгрупи. Ось його результати: «Кубань» «Динамо» 0:0, «Металург» (К) «Авангард» — 0:3, «Сокіл» «Дніпро» (К) 2:0, «Звезда» (Р) СКЧФ 4:0, «Шинник» «Таврія» 1:0, «Текстильник» «Металург» (З) 2:0, «Металіст» «Зірка» (К) 4:0, «Ростсельмаш» «Локомотив» 1:0, «Металург» (Л) «Суднобудівник» 0:2.
Отже, настав антракт між першою і другою діями чемпіонату. Команди пройшли половину турнірного шляху.
Несподіванкою для багатьох став очевидний тепер успіх «Суднобудівника», якому два місяці тому ніхто нічого подібного не пророкував. Захопивши в середині першого кола лідерство, миколаївці міцно утримали його до проміжного фінішу. В цьому, безперечно, немала заслуга тренера команди заслуженого майстра спорту Ю. Войнова, який зумів за порівняно короткий час створити сильний ансамбль гравців.
Серед так званих фаворитів другої підгрупи — наш «Дніпро». Але чи відповідає потенціальним можливостям команди шосте місце, яке вона нині займає? Думаємо, що ні. Якби дніпропетровці провели всі матчі на повну силу, не було б прикрих зривів у Ростові, Куйбишеві, Севастополі і навіть вдома в зустрічах з «Суднобудівником» і «Таврією». Біда в тому, що команда грає нерівно, іноді залежно від настрою. До того ж у неї досить обмежені резерви. І тому вийшло, що на дев’ять перемог припало чотири поразки і сім нічиїх. Власне, вийшло так, що очки віддано не сильнішим, а тим, хто поступався дніпропетровцям у ході матчів.
Приємно, що в нинішньому сезоні глядачі побачили кількох молодих спортсменів — воротаря В. Пільгуя, форвардів В. Романюка, О. Снітька, які непогано вписалися в загальний ансамбль. Значну користь приніс колективу заслужений майстер спорту А. Біба. Молодим спортсменам, що грають разом з ним, є чого повчитись.
Дніпропетровці показали загалом непогану результативність. Характерним був останній матч у Воронежі з місцевим «Трудом». Вже на 30-й секунді наші земляки опинилися в скрутному становищі. В. Янишевський забив гол у ворота «Дніпра». Але наші земляки не занепали духом. Енергійний і наполегливий Г. Кржечевський уже в першому таймі двічі примушував господарів починати з центру. Лише в другому таймі «Труду» зусиллями того ж Янишевського вдалось відігратися. В підсумку 2:2. Результат непоганий.
Кого ж тепер слід вважати головними бомбардирами «Дніпра»? Сім мячів на рахунку Г. Кржечевського. Особливо він розігрався в останніх матчах. І якщо не знизить своєї активності, то має всі можливості повторити торішній успіх, коли провів у ворота суперників 17 мячів, ставши лідером атак у другій групі. П’ять м’ячів у нинішньому сезоні забив молодий В. Романюк, а чотири — невтомний капітан команди центральний захисник Б. Дановський. По два м’ячі забили півзахисники А. Біба, Р. Шнейдерман, А. Сизов, А. Гринько, і один – О. Снитько.
Загалом забито 25 мячів, а пропущено 15 — менше ніж по одному в зустрічі. Це свідчить, що захист команди діяв впевнено. Досить нагадати, що суперникам «Дніпра» лише тричі вдавалось в одній грі провести по два м’ячі у ворота наших земляків.
Через чотири дні — старт другого кола. Календар його для дніпропетровців вдалий. Команда дома приймає всіх своїх найголовніших суперників, за винятком «Суднобудівника», і зустрічається на своєму полі з більшістю аутсайдерів. Не кожного року складається така сприятлива ситуація, і з неї слід неодмінно скористатися.
Два колективи, які теж представляють нашу область в класі «А» — жовтоводський «Авангард» і «Кривбас», — перебувають у кінці турнірних таблиць своїх підгруп. «Кривбас» дебютант, і в якійсь мірі це для нього пояснимо, а невдачу «Авангарда», в якого девять поразок і лише три перемоги, зрозуміти важко. Команда лишилась фактично без резервів і кожна травма породжує серйозні труднощі. В колективі немало футболістів з «критичним» для спортсмена віком. Треба думати про заміну для них.
Обласна рада спортсоюзу має допомогти цим колективам, бо є загроза, що між чотирма колективами України, яким доведеться восени покинути клас «А», можуть опинитись два з нашої області. І Дніпропетровщина відразу ж загубить своє широке представництво в класі «А».


РАЗГОВОР В РАЗДЕВАЛКЕ
«Молодой коммунар» (Воронеж, 23.07.1968)
Перед началом игры пошёл сильный дождь. Но болельщиков он не испугал: никто не покинул своих мест. А футболистов «Труда» дождь даже будто бы вдохновил. Не успели ещё днепропетровцы «акклиматизироваться», как ворвавшийся в зону их штрафной площадки В. Янишевский с подачи В. Проскурина сильно пробил по воротам. Вратарь гостей, распластавшись, вынужден был оглянуться назад. Мяч трепетал в сетке. Это случилось на первой минуте. Не успел стадион «остыть», а Янишевский уже опять один на один с вратарём гостей. Но мяч летит выше ворот.
В середине первой половины матча игроки «Труда» сбавили темп. Игра, по меткому выражению одного из болельщиков, «стала тоскливой». Чем и воспользовались гости. Не встретив в линии нашей защиты достаточного запаса прочности, нападающий «Днепра» Г. Кржечевский без особого труда пробивается к воротам В. Татаренко и... «Труд» вынужден на тридцатой минуте начать с центра поля. Но этот ответный гол не «отрезвил» наших игроков. За три минуты до перерыва вездесущий Г. Кржечевский вновь таранит линию обороны хозяев поля. В. Татаренко пытается исправить ошибку защитников, парирует сильный удар. Но скользкий мяч удержать нелегко. И он отскакивает от вратаря. Девятка один на один с пустыми воротами, ему остаётся лишь ещё раз легонько подправить мяч.
При счёте 1:2 футболисты уходят на перерыв. Давайте и мы последуем за ними. Посмотрим, что происходит в раздевалке в эти десять минут отдыха у футболистов «Труда».
Ребята рассаживаются вдоль стенки. Сидят, повесив головы. Переживают поражение. Слышно, как о пол стучат капли пота. На столе бутылки с ситро. К ним никто не притрагивается. Тренеры молча отсчитывают шаги. Десять — вперед, десять — назад. Тишину нарушает начальник команды, старший тренер В. Белов:
— Ничего страшного, ребята, нет. Не вешать голову. Нам будет тяжело, но мы должны взять инициативу в свои руки. Больше работоспособности. Пробивные силы у нас есть. Необходимо использовать малейшую возможность. Удар! Удар! И ещё раз удар по воротам! Каждый момент у ворот противника должен завершаться голом. Не забывайте, что у «Днепра» ещё есть запас прочности. И каждый удобный момент у его ворот необходимо реализовать в нашу пользу. Конечно, очень обидно. Наша игра и вдруг... Не держите двое одного. Растягивайте их оборону. Чувствуйте себя хозяевами на поле. Не вешать голову, ребята!..
С желанием и уверенностью одержать победу над сильным противником и вышли наши парни на поле. Но болельщики встретили их… свистом (!). Здесь уже мы вынуждены сделать справедливый упрек в адрес поклонников «Труда». Будьте объективными. Умейте вместе со своими футболистами переживать поражение. Не свистом, а аплодисментами и добрым словом вдохновляйте их на победу. Ошибки – исправляются. Свист — травмирует.
Но вернёмся к матчу. После разговора в раздевалке футболисты «Труда» на первой же минуте прорываются к воротам противника, и лишь чёткая игра их вратаря спасает «Днепр» от неминуемого гола. «Труд» тут же выпускает на поле свежие силы. Нападающего В. Сухорукова заменяет В. Елфимов, полузащитника В. Мануйлова — В. Межов. Инициатива на поле полностью за нашими парнями. Атаки следуют одна за другой. И в который уж раз вратарь гостей спасает свою команду от неминуемого гола. На семидесятой минуте В. Янишевский с подачи В. Рейнгольда под острым углом забивает свой второй гол в ворота «Днепра». Страсти разгораются. Болельщики скандируют: «Шайбу! Шайбу!» Наши нападающие буквально продираются к воротам днепропетровцев. Игра проходит на одной половине поля. Но, увы, некому растянуть защиту соперников, слишком уж их много на штрафной площадке. Мяч не идёт в ворота.
Игра так и закончилась с ничейным результатом. И хотя «Труд» потерял важное для себя очко, есть все основания надеяться, что в будущем наши парни будут проводить все свои игры так, как они провели в этот раз свой второй тайм с футболистами «Днепра».
П. МАКСИМОВ.



Таблица после 20-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий