21 сентября 1965 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А".
Турнир за 1-16 места. 1-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Текстильщик» (Иваново) – 0:1



«Днепр» (Днепропетровск) — «Текстильщик» (Иваново) 0:1 (0:0).
21 сентября 1965 (вторник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 35000 зрителей. Ясно. 20 градусов. Во втором тайме электрическое освещение.
Судьи: У. Пурцеладзе (Тбилиси), М. Надиров (Рустави), Н. Шевцов (Запорожье).
«Днепр» (футболки поперечно-полосатые бело-голубые, трусы голубые, гетры красные): Павлеченко – 3 Дановский (к) Канафоцкий, Белолюбский, Ануфриенко – 6 Галоян, Северухин (Савельев, 60) Пинчук, Кржечевский, 10 Крюковский, 11 Ерохин. 
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Текстильщик» (футболки и трусы белые, гетры белые с тёмной полосой): Ю. Трофимов (к), Б. Коколов, В. Бакшин, Е. Цыпляев, В. Щибров, Ю. Комаров, А. Шуляков, В. Белков, В. Неборонов, А. Абдульманов, Г. Пухов. 
Старший тренер – Ю. Забродин. – составы из протокола матча.
Гол: 0:1 Комаров (55).
Дублёры — 1:2.


І ЗНОВУ СТАРТ
«Зоря» (22.09.1965)
Не встигли ще влягтися пристрасті любителів футбола, що розгорілися на фініші попереднього етапу, як учора шістнадцять найсильніших фіналістів другої групи класу «А» знову взяли старт.
Нашим землякам — футболістам «Дніпра» випала нелегка доля: їм довелося в першому ж турі мати справу з лідером першої підгрупи — івановським «Текстильником», який вступив у фінальну частину змагань з найбагатшими «трофеями», очоливши стартову таблицю.
Про загадковий успіх івановців уже багато писалось. Здобувши навесні цього року право виступати в другій групі класу «А», вони одразу ж зарекомендували себе якнайкраще, перевершивши всі сподівання. І як результат, «Текстильник» набрав 18 «золотих очок», маючи чудову різницю забитих і пропущених м’ячів: 21—11.
Можна сказати без перебільшення, що такого інтересу, як до вчорашнього матчу, котрий відбувся на стадіоні «Металург», дніпропетровці вже давно не проявляли. Крім бажання подивитись гру лідера, всіх хвилювало ще й питання, чи зуміє «Дніпро» зберегти свій бойовий настрій і в цій відповідальній зустрічі.
Суперники провели перший тайм дуже обережно, побоюючись ризикувати. Після перерви більш активними були дніпропетровці, але реалізувати свою перевагу вони не зуміли. М’яч, забитий на 55-й хвилині після кутового удару у ворота «Дніпра», приніс перемогу «Текстильнику».
Напередодні зустрілись дублюючі склади обох команд. Гості перемогли з рахунком 2:1.


ПОБЕДИЛИ ГОСТИ
«Днепровская правда» (22.09.1965)
Вчера на стадионе «Металлург» состоялся первый тур финального розыгрыша между командами второй группы класса «А». «Днепр» принимал на своем поле команду «Текстильщик» (Иваново). Со счётом 1:0 победили гости.
Только одна команда на обширной второй группы класса «А» перейдёт на будущий год, согласно положению о всесоюзном футбольном чемпионате, в высшую лигу. Спор за эту единственную путёвку теперь продолжают по восьми сильнейших коллективов из каждой подгруппы. Заключительный «турнир шестнадцати» стартовал 21 сентября.
Свердловский «Уралмаш» выиграл на своём поле у «Арарата», который набрал в предварительных играх наибольшее количество «золотых» очков (18), со счётом 1:0.
В Алма-Ате хозяева поля одержали победу над грозненской командой «Терек». Нападающие «Кайрата» забили два «сухих» мяча.
Луганская «Заря» в матче с челябинским «Локомотивом» выиграла со счётом 2:1.
А вот результаты остальных игр первого тура:
«Авангард» — «Жальгирис» — 1:0, «Молдова» — «Даугава» — 1:0, «Карпаты» — «Волга» (Горький) — 3:0, «Шинник» — «Шахтёр» (Караганда) — 1:0.
Теперь в финальном «турнире шестнадцати» лидируют ивановский «Текстильщик» и харьковский «Авангард», в активе которых стало по 20 очков.


РОЗСУДЛИВІСТЬ ГОСТЕЙ
«Спортивна газета» (Киев, 23.09.1965)
Після гри можна було почути, як глядачі, обмінюючись враженнями, віддавали належне футболістам «Текстильника». Гості заслужили перемогу, довівши, що не випадково вийшли у фінал з значним «золотим запасом». Правда, спочатку здавалось, що результат матчу буде протилежним. Господарі поля почали гру досить енергійно, їх нападаючі тримали ворота «Текстильника» під обстрілом. Гості відповідали контратаками. Поступово з’ясувався їх тактичний план. Ігровому запалу «Дніпра» вони протиставили злагодженість між ланками оборони і нападу. Кінець кінцем невдалі атаки дніпропетровців призвели до того, що вони втратили віру в свої сили. Цього тільки й чекали текстильники. Вони вирівняли гру, заволоділи ініціативою, і на 55-й хвилині Комаров забив гол. «Дніпро» після цього посилив напад Савельєвим, багато атакував, але результат зрівняти не зміг.
Склади команд: «Дніпро»: Павличенко, Конафоцький, Дановський, Белолюбський, Ануфрієнко, Галоян, Сєвєрухін (Савельєв), Пінчук, Кржичевський, Крюковський, Єрохін; «Текстильник»: Трофімов, Коколов, Бакшин, Ципляев, Щибров, Комаров, Шуляков, Бєлков, Неборонов, Абдульманов, Пухов.
В. ШВЕДОВ.
Дублери — 2:1 на користь «Текстильника».


ТРУДНАЯ ПОБЕДА
«Рабочий край» (Иваново, 23.09.1965)
Днепропетровск. (По телеграфу). Первая финальная игра началась атаками хозяев поля. Уже на первых минутах «Днепр» буквально «прижал» гостей к воротам. Один за другим были поданы три угловых удара.
Постепенно игра выровнялась. А вскоре вратарь «Днепра» парировал сильный удар Комарова. Затем Шуляков пробил мимо пустых ворот.
Во второй половине встречи хозяева поля также упустили реальную возможность открыть счёт.
На одиннадцатой минуте после подачи Шуляковым углового набежавший Комаров забил гол. Он и решил исход встречи. Спортсмены «Днепра» пытались отыграться, но защитники и вратарь ивановцев Трофимов действовали чётко и самоотверженно.
Состоявшаяся накануне встреча дублёров также окончилась победой «Текстильщика». Счёт 2:1. Голы у ивановцев забили Соколов и Михеев.


ЗУСТРІЧ З ПЕРШИМ НЕВІДОМИМ
«Прапор юності» (24.09.1965)
Хоч фінальні ігри команди і розпочали, маючи на своєму рахунку результати 14 поєдинків, а все ж майже всі вони за винятком хіба що «Даугави» та челябінського «Локомотиву», ще зберігають шанси одержати путівку до групи кращих серед майстрів класу «А».
Першим невідомим для «Дніпра» був іванівський «Текстильник» — команда, яка, дебютувавши в другій групі класу «А», стала її лідером.
Суперники дуже обережно провели перший тайм, хоч, звичайно, «Дніпро» мав почувати себе впевненіше в рідних стінах. Нервове напруження давало досить багато технічного браку, і команди ніяк не могли налагодити комбінаційної гри. Ті гострі ситуації, які склались в першому таймі в результаті помилок захисників, результату не принесли. Помітно було, що агресивний в останніх іграх, захист «Дніпра» ніяк не наважиться залишити свою половину поля, аби прийти на допомогу нападу і півзахисту. А півзахист нашої команди цього разу вкрай потребував допомоги, бо у Сєвєрухіна гра явно «не клеїлась».
Жвавіше почали діяти футболісти після відпочинку. Особливо помітною була активізація нашої команди на лівому краю. Єрохін здійснив кілька небезпечних рейдів з послідуючими прострілами. Один з них мав неодмінно завершитись голом, але Пінчук, стоячи прямо проти воріт, не влучив по м’ячу. Пасивними, проте, залишились обидва центрфорварди «Дніпра» і це, зрештою, знову ввело гру нашого нападу в спокійне русло.
Далеко не кращим чином діяли гості, однак на їх боці було цього разу спортивне щастя. На 55-ій хвилині зустрічі півзахисник Комаров несильно пробив м’яч головою, але Павлюченко не зреагував на нього. З рахунком 1:0 перемогли гості.
А. БОРИСЕНКО.

Фото В. Шульгіна.


ПЕРШИЙ ТУР
«Зоря» (24.09.1965)
У вівторок, 21 вересня, крім Дніпропетровська, ще у семи містам Радянського Союзу стартували команди другої групи класу «А», які борються у фіналі за 1—16 місця.
Майже повсюдно успіх супроводив господарів поля. З однаковим рахунком — 1:0 — «Авангард» переміг «Жальгіріс», «Молдова» — «Даугаву», «Уралмаш» — «Арарат», «Шинник» — «Шахтаря». Найбільший рахунок було зафіксовано у Львові, де «Карпати» виграли у «Волги» — 3:0. «Кайрат» теж на своєму полі з рахунком 2:0 завдав поразки «Тереку». Лише «Локомотив», як і наш «Дніпро», програв удома. Челябінські футболісти програли луганській «Зорі» 1:2.
Після зустрічі з «Текстильником» наш кореспондент попросив тренера івановської команди П.С. Колотилова прокоментувати цей матч.
— Наші передбачення, що команди другої підгрупи, які увійшли до вісімки, не лише не поступаються, але де в чому й сильніші за фіналістів першої підгрупи, — справджуються. Це видно було і в зустрічі з «Дніпром». Особисто мені сподобалась ваша команда. В її складі є хороші футболісти, широкого ігрового діапазону. Команда тактично грамотно провадить змагання. Але мені здається, що добитися успіху дніпропетровцям важко лише тому, що їх атаки не дуже гострі. Форварди рідко обстрілюють ворота, дещо перетримують м’яч. Згадайте, що нашому воротареві не так уже й багато було роботи. Після пропущеного гола дніпропетровці значно активізувалися і мали перевагу, проте не змогли з цього скористатися. Можливо, я в чомусь помиляюся. Але таке моє перше враження після матчу.

На знімку: момент гри команд «Текстильник» — «Дніпро».



Таблица после 1-го тура



Комментариев нет:

Отправить комментарий