21 июня 1970 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. Первая лига. 14-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Молдова» (Кишинёв) – 0:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Молдова» (Кишинёв) — 0:1 (0:1).
21 июня 1970 (воскресенье). 17:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 15000 зрителей. Ясно. 22 градуса.
Судьи: И. Мейлахштейн, Н. Хачатуров, Р. Павлов (все — Москва).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры белые с красной полосой): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Литовченко (Соколов, 46), 10 Мирошин (Кржечевский, 46) – 9 Пинчук, 11 Романюк.
Запасные: Семёнов, Грибенник, Назаров.
«Молдова» (футболки продольно-полосатые, трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): В. Карев, В. Катков, В. Волостных (к), А. Рыбак, В. Гасперский, Л. Тарасов, Ю. Лукащук, И. Бордовских, М. Шевчук, А. Теслев, В. Алексеев.
Запасные: В. Полищук, И. Надеин, А. Яковлев, В. Матвеенков, Л. Рошка.
Старший тренер – В. Цинклер. – составы из протокола матча.
Гол: 0:1 Теслев (14).

НЕВИКОНАНЕ ЗАВДАННЯ
«Прапор юності» (23.06.1970)
21 червня на стадіоні «Метеор» ми побачили невиразну тінь команди, яка рівно місяць тому переграла тут по всіх статтях одного з футбольних грандів першої групи класу «А» вільнюський «Жальгіріс» і в тривалому турне зміцнила позиції лідера, взявши 5 очок в матчах з «Металістом», тбіліським «Локомотивом», «Кубанню» і «Волгарем». Жодній з команд нової ліги радянського футбола не вдалось до минулої неділі відсвяткувати перемогу над дніпропетровцями.
Природно, кожен новий суперник «Дніпра» вважав за особливу честь взяти гору над лідером. А він, перенісши напруження гостевих поєдинків, повернувся додому і прагнув скинути з себе тягар змореності і скутості. Не беремося судити, чи відпочинок, який команда одержала після повернення з Астрахані, був занадто коротким (адже минуло лише 3 дні від того дня), чи футболісти не зуміли його використати належним чином, але на матч з «Молдовою» вийшла команда, розслаблена фізично і не підготовлена психологічно до гри з одним з аутсайдерів.
То правда, що наші завжди важко грали проти «Молдови». Але з часу останнього поєдинку суперників минуло замало не два роки, і «Дніпро» пережив за цей час якісне оновлення, тоді як кишинівці лишились командою настрою. Саме цей факт і не було враховано в підготовці до зустрічі, хоч результати останніх матчів молдавських футболістів мали насторожити. Вони зуміли завдати поразки «Жальгірісу», обіграли київських армійців, зіграли внічию з «Металістом» і «Карпатами», ведучи в обох цих останніх перед приїздом до Дніпропетровська матчах.
В. Цинклєр, старший тренер «Молдови», не приховував після зустрічі свого здивування тим, що лідер на матч з аутсайдером виставив лише двох нападаючих.
— Для нас уже одне це було подарунком, бо ми не затримуємось в центрі, і, як ви помітили, в першому таймі легко минали півзахисні порядки «Дніпра», де у нього були зосереджені основні сили.
Для багатьох було відкриттям, коли захист, який пропустив за 13 матчів лише 3 м’ячі у свої ворота, не зумів протистояти швидкій маневреній грі невисоких на зріст метких форвардів «Молдови». Вже на 12-й хвилині Алексєєв міг відкрити рахунок, обігравши на високій швидкості Сергєєва, а потім і Шпакова, що кинувся йому навперейми. Тільки стрибок Найди в ноги супернику врятував становище. На 14-й м’яч, однак, побував у сітці воріт господарів. Теслєв на правому куті воротарського майданчика зовсім спокійно дочекався передачі Лукащука і, ніким не атакований, точно вдарив у дальній кут. Колтун, новий воротар «Дніпра», ніяк не зреагував та й не міг, мабуть, зреагувати на цей постріл з кількох метрів.
Короткий спалах активності дніпропетровців змінився ще пасивнішою грою в кінці тайму. Відверто простоювали на полі Литовченко і Мірошин, а Гринько ніяк не міг спонукати до активних дій Романюка і Пінчука. Поява на полі після перерви Кржечевського і Соколова теж не внесла корінного перелому у гру, хоч ініціатива й перейшла до «Дніпра». В кількох ситуаціях вдало зіграв на виходах кращий воротар гостей Карєв, що після травми знову повернувся в стрій, але в основному атаки лідера були беззубими. Час минав, а організованості в діях «Дніпра» глядачі так і не побачили.
Тренери поставили трійку за гру з «Молдовою» лише Гриньку. Литовченко, Мірошин, Найда одержали одиниці, решта — двійки. Справедлива оцінка невиконаного завдання.
Команди виступали в цьому матчі в таких складах: «Дніпро» — Колтун, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Литовченко (Кржечевський, 46), Пінчук, Мірошин (Соколов, 46), Романюк; «Молдова» — Карєв, Катков, Волостних, Рибак, Гасперський, Тарасов, Лукащук, Бордовських, Шевчук, Теслєв, Алексєєв.

На знімку: одна з атак «Дніпра».  Фото Г. Шевченка.
(Крайний слева  Николай Пинчук  Р.Л.)

ПЕРША ПОРАЗКА ЛІДЕРА
«Зоря» (23.06.1970)
Після місячної перерви глядачі знову побачили команду «Дніпро» в себе вдома на «Метеорі». Побачили... і були вкрай здивовані. Невже це та команда, яку вони тепло проводжали в травні, після її блискучої перемоги над «Жальгірісом». Лідера ніби хтось підмінив, настільки мав він безпомічний вигляд у недільному матчі.
«Молдова», щоправда, половину своїх набраних очок виборола у колективів нашої республіки. Але найбільшу неприємність вона все-таки піднесла лідеру, завдавши йому першу поразку, і до того ж на його полі.
Гості створили біля воріт «Дніпра» лише три гострих моменти і один з них завершився голом. Помилка захисників дозволила Теслєву на 14-й хвилині опинитися одному проти воріт і його удар був точним. До речі, захист «Дніпра» і далі допускав багато помилок. Особливо цим грішили В. Сергєєв і П. Найда. Не клеїлась гра в центрі поля.
Лише в другому таймі, після зроблених замін, гра дніпропетровців у якійсь мірі активізувалася. Однак атакам бракувало організованості. Верхні навіси на ворота «Молдови» легко ліквідовував воротар В. Карєв. Пять разів ніхто з наших футболістів не міг влучити в ціль з кількох метрів.
Поразка з рахунком 0:1 значно похитнула позиції лідера перед його зустрічами із своїми головними конкурентами
Склад «Дніпра»: Колтун, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Литовченко (Соколов, 46), Пінчук, Мірошин (Кржечевський, 46), Романюк.
Інші результати недільного турніру: «Будівельник» — «Кубань» — 2:0, «Памір» — «Локомотив» (Тб.) — 1:0, «Алга» — «Металіст» — 1:1, «Крила Рад» — «Жальгіріс» — 3:2, «Текстильник» — СКА (Кв.) — 0:1, «Локомотив» (М.) — «Даугава» — 0:0, СКА (Хб.) — «Рубін» — 0:0, «Кайрат» — «Динамо» — 2:0, «Шахтар» — «Уралмаш» — 1:2, «Волгар» — «Карпати» — 0:1.
У «Дніпра» — 21 очко, московського «Локомотива» — 19 і гра в резерві. 19 очок також в команди «Крила Рад».

ПЕРВОЕ ПОРАЖЕНИЕ
«Днепровская правда» (23.06.1970)
Никто не ожидал, что лидер первой группы «споткнется» на 14 туре. Ведь «Днепр» принимал на своем поле команду, которая занимала 19 место в турнирной таблице. Но футболистов «Молдовы» не испугали «чужие стены». В гостях они чувствовали себя, как дома. Уже на 14 минуте Теслев сильным ударом сумел направить мяч в ворота, защищаемые новым голкипером «Днепра» Колтуном. Наши земляки так и не сумели уйти от поражения.
Составы играющих команд: «Молдова» — Карев, Катков, Волостных, Рыбак, Гасперский, Тарасов, Лукащук, Бардовских, Шевчук, Теслев, Алексеев.
«Днепр» — Колтун, Сергеев, Найда, Шпаков, Цунин, Гринько, Шнейдерман, Литовченко (Кржечевский, 46), Пинчук, Мирошин (Соколов, 46), Романюк.
Результаты остальных поединков: «Строитель» — «Кубань» 2:0, «Памир» — «Локомотив» (Тб) 1:0, «Алга» — «Металлист» 1:1, «Крылья Советов» — «Жальгирис» 3:2, «Текстильщик» — СКА (К) 1:0, «Локомотив» (М) — «Даугава» 0:0, СКА (Хб) — «Рубин» 0:0, «Кайрат» — «Динамо» 2:0, «Шахтёр» — «Уралмаш» 1:2, «Волгарь» — «Карпаты» 0:1.

СЕНСАЦІЯ НА «МЕТЕОРІ»
«Спортивна газета» (Киев, 23.06.1970)
Результат матчу став, мабуть, найбільшою сенсацією чотирнадцятого туру. Лідер удома програв одному з аутсайдерів. Перемога гостей цілком заслужена й закономірна. Вона дісталася їм завдяки винятковій наполегливості.
«Молдова» взагалі виявилася досить небезпечним суперником для українських клубів — у зустрічах з ними набрала половину своїх наявних очок. Та навряд чи хто міг сподіватися, що «Дніпро», в момент, коли його тіснять сусіди по таблиці, майже без бою віддасть два важливих очка. А сталося саме так.
Гості переважали в першому таймі з усіх поглядів. У дніпропетровців грубих помилок припускалися захисники, серед яких зовсім безпорадними були Сергєєв і Найда. У центрі поля, через слабку гру Мірошина і Литовченка, умови теж диктували молдавські футболісти. А кілька розрізнених атак «Дніпра» серйозної загрози воротам кишинівців не створили.
На 14-й хвилині Теслєв зумів прослизнути повз кількох захисників і, опинившись сам на сам з воротарем, без перешкоди забив гол. Невдача, однак, не вплинула на лідера. Він продовжував грати в уповільнений, багатий на помилки футбол.
Лише у другому таймі, завдяки замінам, дніпропетровці трохи активізувалися. І все ж їхні атаки мали неорганізований характер, здебільшого нагадуючи звичайний «навал». До того ж, верхні м’ячі бездоганно забирав Карєв. Щонайменше в п’яти випадках ніхто з господарів не влучив у ціль з кількох метрів.
Від поразки, звичайно, ніхто не застрахований. Але й програвати слід гідно. Хвилює, що лідер саме напередодні зустрічі зі своїми головними суперниками продемонстрував таку безпорадну гру.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).

ПОБЕДА НАД ЛИДЕРОМ
«Молодёжь Молдавии» (Кишинёв, 23.06.1970)
Первое поражение в чемпионате страны потерпели футболисты «Днепра» — лидеры турнира. И «виновниками» их неудачи стали кишиневцы — спортсмены «Молдовы», которые отлично провели матч на выезде. Они забили в ворота днепропетровцев гол (автор — А. Теслев), не пропустив в свои ни одного.
Сейчас у «Молдовы» после 14 игр в активе 12 очков.