21 июня 16 тур "Шахтёр" (Кадиевка) – "Днепр" (Днепропетровск) – 2:0


16 тур
«Шахтёр» (Кадиевка) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:0 (0:0).
21 июня 1969 (суббота). 18:30. Кадиевка. Стадион «Победа». 14000 зрителей. Ливень.
Судьи: Г. Пономарёв, Л. Арановский, В. Кашлик (все – Киев).
«Шахтёр» (футболки белые): Г. Лисенчук, А. Номинас, А. Метейко, Н. Вербицкий, В. Шпота, А. Черемин, В. Пуговкин (к), Н. Кириллов, Ю. Клюзов, В. Марченко, Ю. Сакадынский. Запасные: В. Волков, Н. Яковлев, В. Кольцов, Ю. Тенищев. Старший тренер – В. Солдатченко.
«Днепр» (футболки красные): 1 Пильгуй – 4 Шпаков – 2 Сергеев, 3 Сарычев, 5 Грибенник (к) – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, 8 Пинчук (14 Кржечевский, 60), 10 Мирошин (15 Биба, 46) – 9 Лябик, 11 Романюк. Запасные: Семёнов, Литовченко. Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Пуговкин (60), 2:0 Марченко (70).
Согласно протоколу матча, второй гол забил Сакадынский.


ЧОРНИЙ ДЕНЬ ЛІДЕРІВ
«Прапор юності» (24.06.1969)
Шістнадцятий тур приніс розчарування прихильникам «Дніпра», який виступав в Кадієвці проти «Шахтаря».
Ось що розповідає про гру в Кадієвці В. Лобановський:
Злива перетворила футбольне поле в справжнісіньке болото. За таких умов ми були позбавлені переваги в техніці. Все мала вирішити фізична підготовка. В першому таймі ні ми, ні господарі не змогли добитись успіху, хоч несподівано-драматичних ситуацій виникало біля воріт чимало.
На 65 та 75-й хвилинах «Шахтар» скористався з грубих помилок Пільгуя і Шпакова і забив два м’ячі. Спочатку Пільгуй нерозсудливо вискочив уперед, а потім у Шпакова зрізався м’яч перед незахищеними воротами.
«Дніпро» міг уникнути поразки, та спортивне щастя було на боці «Шахтаря». Одного разу після удару Романюка м’яч відбила штанга, іншого разу Гребеннік, намагаючись головою підправити м’яч, вибив його з порожніх воріт суперника.
У цьому матчі дніпропетровці виступали в такому складі: Пільгуй, Сергєєв, Саричев, Шпаков, Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Мірошин (Біба), Пінчук (Кржечевський), Романюк, Лябік.
Того дня дощі йшли по всій Україні. Можливо, саме ця обставина позначилась і на решті результатів туру, в якому, за незначним винятком, перемагали господарі, хоча більшість з них і посідає значно скромніші місця в турнірній таблиці, ніж їх суперники. 21 червня стало чорним днем лідерів.
Після гри в Житомирі 14 травня запорізький «Металург» не пропустив жодного м’яча. До того ж, ніхто з суперників не зміг цього року забити більше одного гола в його ворота. І ось сєверодонецький «Хімік» виграє у запоріжців з рахунком 2:1 і позбавляє майки лідера.
Невдача спіткала і «Зірку» в Чернівцях. Кіровоградці програли «Буковині» — 0:2.
А вперед знову вийшов «Металіст». Харків’яни закінчили внічию пропущений матч з вінницьким «Локомотивом» — 0:0, і здобули перемогу в черговій зустрічі з полтавським «Будівельником» — 3:0.
Слідом за ним стали «Карпати», які у відмінному стилі обіграли сімферопольську «Таврію» — 4:1.
«Кривбас» був безсилий вистояти в матчі з вінницьким «Локомотивом» і програв 0:3. «Суднобудівник» не зміг зламати опору «Десни» — 0:0. Не було відкрито рахунку і в Херсоні, де «Локомотив» зустрічався з «Автомобілістом». Внічию — 2:2 — зіграли армійці Львова і хмельницьке «Динамо».
З однаковим рахунком 1:0 «Азовець» виграв у «Авангарда», а армійці Києва у своїх одеських одноклубників.


ТІСНОТА НА ФІНІШІ
«Зоря» (24.06.1969)
Командам третьої підгрупи залишилось провести по пять ігор, щоб досягти фінішу першого кола. Але не знайдеться, мабуть, провидця, який назвав би можливого переможця на проміжному етапі. Нині на це право претендують щонайменше 10-11 колективів. А останній 16-й тур ще більше загострив боротьбу за лідерство.
Тримався на першій сходинці запорізький «Металург» минулої суботи він пішов у Сєверодонецьку з поля переможеним, програвши «Хіміку» 1:2. Характерно, що запоріжці в попередніх 15 зустрічах пропустили лише 4 мячі, а в останніх пяти турах їх ворота залишались недоторканими.
Залишив другу сходинку і «Дніпро». У Кадіївці наші земляки несподівано для своїх прихильників зазнали відчутної поразки від місцевого «Шахтаря» 0:2. Матч, щоправда, проходив на вкритому калюжами полі. І все ж обидва м’ячі, що влетіли в сітку в другому таймі, результат необачності воротаря Пільгуя і захисника Шпакова. Залишаючись одним з лідерів по забитих мячах (27), «Дніпро» в той же час пропустив 18 мячів, що у два з половиною раза більше, ніж «Металіст» і більше навіть ніж дехто з аутсайдерів, зокрема полтавський «Будівельник». До речі, в 16 турі полтавчани програли 0:3 в Харкові, допомігши «Металісту» стати одноосібним лідером у підгрупі.
Рвалася на перше місце і «Зірка», та змушена була зробити зупинку у Чернівцях, де над гостями взяла верх «Буковина» (2:0). Ми вже писали, що «Кривбас», який вдома «творить чудеса», невдало виступає на виїзді. Так трапилось і цього разу черговий виїзд і чергова поразка 0:3 від вінницького «Локомотива». З інших претендентів на лідерство успіх супроводжував армійців Києва. Вони в Одесі забили єдиний і вирішальний мяч у ворота своїх одноклубників. Змушений був задовольнитись нічиєю (0:0) «Суднобудівник», який вдома не зумів подолати опір «Десни».
В решті матчів минулого туру зафіксовано такі результати: СКА (Л) «Динамо» — 2:2; «Локомотив» (Хр) «Автомобіліст» — 0:0; «Карпати» «Таврія» — 4:1; «Азовець» «Авангард» — 1:0.
Тепер у «Металіста» 22 очка, у «Карпат» 21 очко, у «Металурга», «Дніпра», київського СКА і «Суднобудівника» — по 20 очок.


ИСКАТЬ «СЕКРЕТЫ» ПОБЕД
«Кадиевский рабочий» (Кадиевка, 24.06.1969)
Заканчивается первый круг первенства СССР украинской зоны класса «А». Командам осталось провести по 5-6 игр. Чем ближе к финишу, тем острее разгорается борьба среди участников, команды все увереннее входят в форму, демонстрируют хороший футбол. Это, в первую очередь, относится к лидерам. Но и дебютанты начинают осваиваться в высшей лиге. И мы уже не раз были свидетелями того, как «новички» в отличном стиле побеждали сильных соперников.
Матч, который состоялся 21 июня на стадионе «Победа», лишний раз подтверждает сказанное. В этот день играли днепропетровский «Днепр» и «Шахтер». Футболисты «Днепра» являются одними из лидеров зоны. На счету у днепропетровцев (как ни у одной другой команды этой зоны) — 27 забитых мячей. В составе «Днепра» играют вратарь Владимир Пильгуй (в этом году он выступал в составе молодежной сборной СССР), заслуженный мастер спорта Андрей Биба, игравший несколько лет в составе киевского «Динамо», и другие хорошие футболисты. Все это вызвало у кадиевчан повышенный интерес к матчу.
Встреча, как обычно бывает в таких случаях, началась с обоюдной разведки. Но уже примерно с пятой минуты первого тайма обе команды заиграли размашисто, остро, в быстром темпе. Завязался упорный поединок. Много интересных моментов возникает то у одних, то у других ворот. Отличное мастерство демонстрируют вратари. Причем в первой половине встречи вратарю гостей чаше приходилось вступать в игру, так как «Шахтер» наступал на редкость настойчиво, целеустремленно, тактически грамотно. Много опасных ударов наносили по воротам «Днепра» Ю. Сакадынский, В. Марченко, В. Пуговкин. И вот на 30-й минуте, прерывая атаку хозяев поля, защитники «Днепра» посылают мяч на угловой. После отличной подачи Н. Кириллова он оказывается в воротах гостей. Однако судья усмотрел в действиях кадиевчан какое-то нарушение и не засчитал гол.
Днепропетровцы тоже настойчиво наступали, но уверенная игра защиты и особенно вратаря Геннадия Лисенчука не позволила им добиться успеха. Команды так и ушли на отдых, не открыв счет.
Во втором тайме борьба разгорелась с новой силой. Гости произвели две замены. С выходом А. Бибы «Днепр» заметно оживился и уже на 10-й минуте у ворот «Шахтера» возникает опаснейшая ситуация: это А. Биба со штрафного удара сделал свою «коронную» верховую подачу. Вратарь кадиевчан выпустил мяч, а нападающий гостей не использовал выгоднейшего момента для взятия ворот.
«Днепр» не сумел навязать «Шахтеру» свою манеру игры. Наоборот, все чаще стали появляться у ворот гостей кадиевчане, а 15-я и 25-я минута второго тайма решили судьбу матча: сначала В. Пуговкин, получив пас от В. Марченко, забивает желанный гол, а затем уже сам В. Марченко сильным низовым ударом с близкого расстояния удваивает счет.
Итак, одержана еще одна, очень важная победа. Этот матч показал, что «Шахтер» может выступать значительно сильнее и задача тренеров — найти тот «источник», который давал бы хороший настрой не только на отдельные игры.
И. ЗАХАРЧЕНКО, Е. НИЧИПОРУК,
спортивные обозреватели «Кадиевского рабочего».


Таблица после 16-го тура


Комментариев нет:

Отправка комментария