21 апреля 1965 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 5-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Таллин) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Таллин) — 1:0 (1:0).
21 апреля 1965 (среда). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 24000 зрителей.
Судьи: С. Пиголицын, В. Ермаков, К. Соловьёв (все – Иваново).
«Днепр» (футболки красные, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): Шпак Дановский Кузовенков, Белолюбский (Канафоцкий, 80), Ануфриенко Добрянский, Северухин Пинчук, Юлгушев, 10 Савельев (к), 11 Кравчук.
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Динамо» (футболки, трусы, гетры белые): В. Собковский, Х. Лехт, М. Карп, А. Тамкырв, А. Колтунов, К. Коло, Э. Белкин (к), Л. Гуткин, А. Гайкович (Л. Селюгин, 75), Т. Луйк, В. Мелис.
Старший тренер – Х. Вирмаа. – составы из протокола матча
Гол: 1:0 Юлгушев (32).
Дублёры – 0:1.

НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ З ФУТБОЛА
«Зоря» (22.04.1965)
Учора на Дніпропетровському стадіоні «Металург» відбулась чергова календарна зустріч на першість країни з футбола серед команд другої підгрупи класу «А». Футболісти «Дніпра» приймали динамівців Талліна.
Поєдинок закінчився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра». Гол забив Андрій Юлгушев.
Зустріч дублюючих складів, яка відбулась напередодні, виграли гості з рахунком 1:0.

С МИНИМАЛЬНЫМ СЧЁТОМ
«Днепровская правда» (22.04.1965)
Итак, команды мастеров второй подгруппы класса «А» прошли третью часть пути первого круга розыгрыша первенства страны по футболу. «Днепр» прошел его со сравнительно неплохими результатами: из десяти возможных взято восемь очков.
Вчера днепропетровцы, одержав победу над футболистами таллинского «Динамо», укрепили свои позиции в группе лидеров. Матч закончился с минимальным счетом 1:0. Единственный гол послал на 32-й минуте первого тайма в ворота соперников нападающий «Днепра» А. Юлгушев. Между тем голевых ситуаций было много у тех и у других ворот. Если в ворота гостей мячи не летели из-за ошибок, которые допускали хозяева поля, то в ворота «Днепра» — благодаря стараниям вратаря Е. Шпака. Он был героем этого трудного поединка.
Днепропетровцы начинали с глубины поля наступательные комбинации, создавали острые моменты на штрафной площадке противника, но взять ворота не могли. Завершающие удары не получались. Торопились крайние нападающие, а у дирижера атак капитана команды В. Савельева в этот раз игра явно не клеилась.
Но победителей, как говорится, не судят. И все же от футболистов «Днепра» многочисленные его поклонники ожидают красивой, содержательной игры. Такой, какую они показали во встречах с ленинградским «Динамо» и ярославским «Шинником».
В очередном, шестом туре розыгрыша первенства «Днепр» встречается на своем поле с сильным противником — калининской «Волгой».
Г. КОНОНЕНКО.

22 МАТЧА
«Советская Эстония» (Таллин22.04.1965)
Динамовцы Таллина играли в Днепропетровске с местным «Днепром». Гол, забитый хозяевами поля в первом тайме, решил исход встречи в их пользу. У дублеров с тем же счетом выиграли таллинцы.

СПОРТ
«Молодёжь Эстонии» (Таллин22.04.1965)
Команда «Днепр» (Днепропетровск) принимала динамовцев Таллина. Хозяева поля добились победы со счетом 1:0. У дублеров с таким же результатом выиграли динамовцы.

ГЕРОЙ МАТЧУ — ВОРОТАР
«Прапор юності» (23.04.1965)
У першому таймі матчу «Дніпро» — «Динамо» (Таллін) фоторепортери розділились на два табори — одні з них чекали на цікаву ситуацію біля воріт «Дніпра», інші стояли на варті біля воріт «Динамо». Виграли ті, що чекали гола у ворота гостей. І не лише тому, що мали можливість сфотографувати м’яч у сітці. Гра у першій половині зустрічі переважно велась на половині гостей, і нападаючі «Дніпра» створили чимало голевих ситуацій.
А от у другому таймі усі фоторепортери програли, бо всі зібрались біля воріт таллінців, в той час як гра велась в основному на протилежній частині поля...
І саме там розгорнулись найцікавіші події цього матчу, героєм якого, безумовно, став воротар дніпропетровців Євген Шпак. У цьому нерівному поєдинку з нападаючими гостей він продемонстрував справжню мужність і самовідданість.
Вступивши у гру вже на перших хвилинах другого тайму, Шпак одержував лише короткочасний перепочинок під час контратак своїх товаришів. Він брав, здавалось, безнадійні для нього м’ячі. Гості так і не змогли примусити Шпака вийняти м’яч з сітки воріт.
Нападаючі «Дніпра» під диригуванням В. Савельєва провели ряд гострих контратак, але на завершальній стадії їх дії були не дуже рішучими.
Гол, забитий на 32-ій хвилині гри А. Юлгушевим, виявився єдиним у цьому цікавому матчі.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

ДРУГИЙ ЕШЕЛОН
«Зоря» (23.04.1965)
У чотирнадцяти містах відбулись 21 квітня матчі п’ятого туру чемпіонату країни з футбола серед команд другої групи класу «А». Ось їх результати:
Перша підгрупа: «Молдова» (Кишинів) — «Труд» (Воронеж) — 1:0, «Терек» (Грозний) — «Спартак» (Гомель) — 1:1, «Енергетик» (Душанбе) — «Локомотив» (Челябінськ) — 3:0, «Будівельник» (Ашхабад) «Уралмаш» (Свердловськ) — 1:2, «Трактор» (Волгоград) — «Шахтар» (Караганда) — 0:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Волга» (Горький) — 0:0, «Локомотив» (Вінниця) — «Текстильник» (Іваново) — 1:1.
Друга підгрупа: «Алга» (Фрунзе) — «Шинник» (Ярославль) — 1:2, «Політвідділ» (Ташкентська обл.) — «Динамо» (Ленінград) — 1:1, «Арарат» (Єреван) — «Кайрат» (Алма-Ата) — 1:1, «Кубань» (Краснодар) СКА (Новосибірськ) — 1:2, «Зоря» (Луганськ) — «Жальгіріс» (Вільнюс) — 2:0, «Карпати» (Львів) — «Даугава» (Рига) — 1:1. (ТАРС).

В матчі з динамівцями Талліна у команді «Дніпро» відзначився воротар Євген Шпак. Він не раз рятував ворота дніпропетровців від неминучих голів.  Фото В. Шульгіна.

На знімку: атака дніпропетровців на ворота таллінського «Динамо», в якій бере участь центральний захисник
«Дніпра» Б. Дановський (№ 3).  Фото М. Дмитрієва.

ЧАС РОЗВЕСТИ ПАРУ
«Спортивна газета» (Киев, 24.04.1965)
«Дніпро» приймав таллінське «Динамо». Ще до перерви Юлгушов забив м’яч у ворота гостей. У дальшому рахунок 1:0 не змінився.
Завдяки цим перемогам «Зоря» і «Дніпро» очолили турнірну таблицю другої підгрупи, випередивши на одне очко такий досвідчений колектив, як алма-атинський «Кайрат».
Правда, не можна забувати про те, що українські команди виступали на своєму полі, а казахські футболісти всі ігри провели в гостях. Однак навіть це не применшує досягнень «Зорі» та «Дніпра». Дніпропетровці мають найбільшу кількість перемог серед команд другої групи — чотири, а луганчани ще не пропустили жодного м’яча в свої ворота.

«Советский спорт» (Москва, 27.04.1965)
Как правило, весной команды северных городов стартуют в первенстве страны в гостях у южан — там, где травяной покров уже окреп и можно проводить календарные игры без ущерба футбольным полям. Все шесть календарных игр динамовцы Таллина провели на стадионах среднеазиатских и украинских городов. Одна из них состоялась в Днепропетровске.