30 июля 1968 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 22-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) 1:0 (0:0).
30 июля 1968 (вторник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей.
Судьи:
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы и гетры белые): Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Сарычев, Грибенник – 6 Сизов, Шнейдерман, Гринько (Литовченко, 2 т.), 10 Биба – 8 Снитько, 11 Романюк.
Старший тренер – Л. Родос.
«Ростсельмаш» (футболки и трусы белые, гетры белые с тёмной полосой): Б. Шушара, Г. Качура, Р. Янборисов, В. Кузин, В. Чавкин, А. Чертков, И. Барашьян, В. Андриенко, А. Дерёмов, Ю. Шикунов, К. Барашьян. + С. Краев (вышел на замену).
Старший тренер – В. Понедельник. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.

«Зоря» (31.07.1968)
Черговий футбольний матч на першість країни між командами другої підгрупи класу «А» відбувся вчора на дніпропетровському стадіоні «Метеор». Господарі поля — футболісти «Дніпра» приймали команду «Ростсільмаш». В першому колі матч, який проходив в Ростові, закінчився поразкою наших земляків — 0:2. А вчора поєдинок цих колективів завершився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра».

ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (31.07.1968)
Вчера футболисты «Днепра» принимали на своём поле команду «Ростсельмаш» из Ростова-на-Дону. Выиграл «Днепр» — 1:0.

НЕ ПОВЕЗЛО
«Вечерний Ростов» (Ростов-на-Дону, 31.07.1968)
Вчера в первенстве страны футболисты «Ростсельмаша» встретились в Днепропетровске с местным «Днепром». Ростовчанам не повезло: они хорошо играли весь матч, но на последней минуте пропустили гол в свои ворота. В итоге — 0:1.

ВАЖКА ПЕРЕМОГА
«Прапор юності» (01.08.1968)
Вже на 3-й хвилині зустрічі «Дніпра» з «Ростсільмашем» господарі поля могли відкрити рахунок. Романюк одержав м’яч на правому фланзі і навісив його на дальній кут воротарського майданчика. Шушара, голкіпер ростовчан, не зумів перервати передачу: Снітько повернув мяч в центр штрафного майданчика, і Дановський сильно вдарив. М’яч проминув ворота, торкнувшись зовнішнього боку штанги.
Минає хвилина. Знову удар з вигідної позиції і знову — мимо цілі. Це вже бив Гринько, який то йшов вперед, на вістря атаки, то звільняв центральну зону Романюку, відтягуючись до другого ешелону. Гринько в першому таймі мав найбільше можливостей взяти ворота суперників, але кожного разу запізнювався з ударом.
Початок гри пройшов з повною територіальною перевагою «Дніпра». Та за цей час не було зроблено жодного прицільного удару. Дійшовши до штрафного, наші починали крутитись з мячем, шукати когось з партнерів, не беручи на себе відповідальності завершального удару. Характерний з цього приводу приклад Сизова. Чудово пройшовши до штрафного гостей, він зупинився на його лінії. Зупинились і його опікуни. Тут би зробити ривок вперед, і ти — на найсприятливішій позиції для взяття воріт. Та Сизов намагався віддати пас Романюку, прикритому суперниками, і чергова атака захлинулась.
Довгий розиграш побіля меж штрафного при щільній обороні вимагав наявності попереду великого числа футболістів. Тому усі наші півзахисники йшли вперед.
Помітивши, що вони не встигають вчасно повертатись назад, ростовчани почали все частіше контратакувати. До 15-ої хвилини їм вдалось вирівняти гру, і Пільгуй взявся до роботи. Гості не намагались увірватись до штрафного з мячем. Маючи на своєму озброєнні точний пас, вони швидко змінювали напрямок атаки і не раз ставили наших захисників у скрутне становище. Кілька разів Чертков довгим пасом виводив на ударну позицію швидкого правого крайнього І. Барашьяна. Після одного з його ударів мяч навіть побував у сітці, але боковий суддя зафіксував положення поза грою.
Ростовчан відзначають сильні низові удари з далеких відстаней. Андрієнко, Дерьомов, Шикунов завдали чимало клопоту Пільгую. До честі нашого молодого воротаря, жоден з них не застав його зненацька. Завдячуючи чіткій грі Пільгуя, «Дніпро» відстояв недоторканість своїх воріт.
Відчувши надійність тилу, наші знову пішли вперед. Тепер і вони почали частіше обстрілювати ворота суперника здалеку. Але удари Сизова, Гринька, Сергєєва — неточні.
На 22-ій хвилині Біба м’яко виконав штрафний удар, перекинувши м’яч через стінку. Романюк вирвався з оточення захисників, завдав сильного удару головою. Знову вище воріт.
На 43-ій хвилині Гринько не скористався стопроцентною можливістю відкрити рахунок, одержавши на 11-метровій позначці м’яч від Снітька з правого флангу. Воротарю і цього разу не довелось демонструвати свою майстерність.
Лише на 49-ій хвилині він вперше заявив про себе. Блискавичний удар в ближній лівий кут воріт Снітька Шушара взяв у блискучому стрибку, виявивши завидну реакцію.
На 55-ій хвилині в результаті швидкої контратаки Біба одержав пас на вихід від Романюка, але послав м’яч у штангу. Це був його перший і останній у цій грі удар по воротах. Прославлений футболіст ніяк не може набути належної спортивної форми, і в матчі з «Ростсільмашем» зіграв слабо.
Принагідно слід сказати, що й інший наш півзахисник Шнейдерман зіграв ось уже другий матч не кращим чином. Він більше адресував м’яч суперникам, ніж своїм партнерам.
Не дивлячись на невдачі, «Дніпро» не припиняв пошуків шляхів до гола. І, як і в матчі з «Металістом», його наполегливість на 78-ій хвилині увінчалась успіхом. Романюк з лівого флангу навісив м’яч на дальню штангу, і захисник Сергєєв послав його в сітку. 1:0.
До кінця зустрічі залишалось 12 хвилин. Вимотавши суперника, наші ще двічі могли збільшити рахунок. Спочатку Снітько влучив у штангу, залишившись сам-на-сам з воротарем, а потім Романюк з 8-9 метрів послав м’яч вище воріт, хоч ніхто йому не заважав вдарити прицільніше.
А. БОРИСЕНКО.

«ДНІПРО» ЗМІЦНЮЄ СВОЇ ПОЗИЦІЇ
«Зоря» (01.08.1968)
Глядачі, які зібралися у вівторок на Дніпропетровському стадіоні «Метеор», вже були певні, що підуть додому, так і не побачивши гола. Атаки «Дніпра» на ворота «Ростсельмаша», щоправда, тривали безперервно, але успіху не мали. Якщо в першому таймі господарі були неточні в завершальних ударах, то після перерви вони добре «пристрілялися», але їм дуже не щастило. Двічі після ударів А. Біби і В. Литовченка м’яч потрапляв у штангу, одного разу блискуче відбив м’яч після удару О. Снитька воротар гостей Б. Шушара.
Розв’язка настала лише за 12 хвилин до фінального свистка. Далекий рейд захисника В. Сергєєва закінчився сильним і точним ударом. «Дніпро» повів з рахунком 1:0.
Гості тут же відповіли гострою і небезпечною контратакою. Тепер вже верхня перекладина рятує «Дніпро» від гола.
Коротше кажучи, матч був цікавий, в ньому було немало хвилин, які принесли любителям футбола велику приємність. «Ростсельмаш» виявився зовсім не тією командою, якою дехто її уявляв. Гості грали в швидкому темпі, відзначились вмінням організовувати контратаки, часто і небезпечно бити по голу. І воротареві «Дніпра» В. Пільгую в першому таймі раз у раз доводилось демонструвати свою майстерність. Молодий спортсмен з честю виходив зі складних ситуацій.
Перемога з рахунком 1:0 принесла «Дніпру» два важливих очка, зміцнивши його позиції в лідируючій групі. Однак перейти з п’ятого на четверте місце нашим землякам завадили найближчі їх суперники. Так, «Металіст» з рахунком 3:0 переміг кременчуцьке «Дніпро». Кіровоградська «Зірка» виграла у моряків Севастополя — 1:0. Внічию 0:0 зіграли «Труд» і «Сокіл». Одне очко втратив лідер підгрупи «Суднобудівник», який у Запоріжжі зіграв внічию 2:2 з «Металургом». Причому гостям доводилось навіть відігруватись. До речі, «Суднобудівник» провів вже і зустріч наступного тура з командою СКЧФ, завдавши їй поразки з рахунком 0:1.
А ось інші результати минулого туру: «Кубань» — «Текстильник» — 2:0, «Авангард» — «Металург» (Липецьк) — 2:2, «Динамо» — «Звезда» — 0:0, «Спартак» — «Шинник» — 2:2.
Таким чином, місця у лідируючій підгрупі тепер розподілились так: «Суднобудівник» — 35 очок (зіграно на гру більше), «Зірка» (Кіровоград) — 31, «Металіст» і «Труд» — по 30, «Дніпро» — 29, «Сокіл» і «Кубань» — по 27, «Таврія» — 25 очок.

На знімку: момент зустрічі «Дніпра» і «Ростсельмаша». Захисник гостей Г. Качура вибиває м’яч, який, минувши воротаря, летів у порожні ворота. Фото М. Дмитрієва.
(В центре в полосатой футболке — Виктор Романюк — Р.Л.)

С ТРУДОМ, НО ПОБЕДИЛИ
«Днепровская правда» (01.08.1968)
Честно говоря, болельщики были уверены, что игроки «Днепра» легко «разделаются» с командой «Ростсельмаш». Ведь в предыдущем матче наши земляки победили коллектив, занимающий второе место в турнирной таблице. И действительно, первые же минуты поединка показали преимущество футболистов «Днепра». Дановский и Гринько имели не одну возможность поразить ворота противника, защищаемые голкипером Шушарой, но...
Второй тайм, как и первый, начался со шквальных атак «Днепра». Уже на 49 минуте Снитько сильным, красивым ударом посылает мяч в левый угол ворот, но Шушара в акробатическом прыжке спасает свою команду от неминуемого гола. На 55 минуте Биба мастерски пробивает... в штангу. Казалось, вот-вот мяч очутится в сетке ворот «Ростсельмаша», но спортивное счастье уберегало ростовчан от поражения. И, кто знает, если бы не защитник Сергеев, уходить бы болельщикам со стадиона с мрачными лицами. Именно он на 78 минуте удачно «расстрелял» ворота противника, воспользовавшись навесной передачей Романюка.
Даже в оставшееся время наши футболисты дважды имели реальную возможность увеличить счёт. Сначала результативности удара Снитько помешала штанга, а потом и Романюк не сумел забить гол, оставшись в штрафной площадке соперников один на один с вратарём.
Понравилась многим любителям футбола игра молодого вратаря днепропетровцев Владимира Пильгуя. Надёжно и уверенно он провёл весь матч.