22 июля 1969 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 23-й тур
«Динамо» (Хмельницкий) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:2


«Динамо» (Хмельницкий) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:2 (0:1).
22 июля 1969 (вторник). 19:00. Хмельницкий. Стадион «Динамо». 10000 зрителей.
Судьи: В. Шехтер (Одесса), Р. Газда, М. Кусень (оба – Львов).
«Динамо» (футболки комбинированные): В. Удовенко, Ю. Бойко (А. Заскальный, 46), Й. Штефуца (к), И. Махно, А. Морговский (Г. Ковтун, 46), Л. Лемещенко, Е. Даннекер, А. Тимофеев, Р. Саркисов, А. Евтушенко, И. Шопа. 
Запасной: А. Ионов. 
Старший тренер – Е. Лемешко.
«Днепр» (футболки белые): Семёнов – 3 Дановский Сергеев, Шпаков, 8 Сарычев, Грибенник – 6 Гринько, Шнейдерман, 10 Биба (к) (Мирошин, 75) – 9 Лябик, 11 Романюк (Назаров, 75). 
Запасные: Владимирцев, Литовченко, Кржечевский. 
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Биба (24), 0:2 Романюк (70, гп Шнейдерман).
Дублёры – 1:2.


БЕРЕЖИСЬ АУТСАЙДЕРА!
«Прапор юності» (24.07.1969)
Минулого вівторка футболісти дніпропетровського «Дніпра» здобули чотирнадцяту перемогу в змаганні 22-х колективів України за вихід до турніру претендентів. Їх найближчий конкурент — армійці Києва втратили ще одне очко. «Дніпро» виступав у Хмельницькому проти динамівців, які напередодні виграли у запоріжців, і забив у їх ворота два сухі м’ячі. Кияни в Кадіївці в матчі проти «Шахтаря» змушені були задовольнитись нульовою нічиєю і тепер відстають від «Дніпра» на 4 очка.
Отже, на матч на «Метеорі» проти запорізького «Металурга», що, безперечно, для дніпропетровців має стати поєдинком престижу, наші хлопці вийдуть 3 серпня в майках лідерів незалежно від того, як вони проведуть два останні матчі липневого турне. Але для подальшої боротьби за перемогу в підгрупі ігри у Львові з армійськими футболістами і у Полтаві з «Будівельником» мають виключно важливе значення. Особливо відповідальною є зустріч з львів’янами, які до двадцять третього туру були незмінними аутсайдерами. Залишити останнє місце їм дозволила перемога над «Металургом» — 1:0.
Але ще до цього матчу армійці зуміли подолати значну відстань, яка відділяла їх від найближчих суперників. Ось уже п’ять турів вони не знають поразок, забивши 10 м’ячів і набравши 9 очок (за попередні 18 турів відповідно 6 м’ячів і 8 очок).
Обігравши сильну команду житомирського «Автомобіліста» — 2:0, до трійки лідерів повернулись харків’яни. А що проводять вони і наступну гру вдома проти чернігівської «Десни», то цілком можливо, що вони обійдуть киян, у яких важкий матч з «Хіміком».
«Десна» стоїть сьогодні останньою в турнірній таблиці. У неї після відчутної поразки від сєверодонецького «Хіміка» — 0:3 — найгірша в підгрупі різниця забитих і пропущених м’ячів. З рахунком 3:0 одесити перемогли наших криворізьких земляків, а вінничани — «Буковину».
Цікавий поєдинок відбувся у Херсоні. «Локомотив» приймав сімферопольську «Таврію». Глядачі побачили результативну гру, в якій судді зафіксували нічию — 2:2.
Лише один м’яч було забито в зустрічі тернопільського «Авангарда» з «Будівельником». Перемогли полтавчани.
Матчі «Азовець» — «Карпати» та «Суднобудівник — «Зірка» перенесено.


ЧЕТЫРЕ ИЗ ЧЕТЫРЁХ
«Днепровская правда» (24.07.1969)
Вторую игру на выезде команда «Днепр» проводит удачно. Встречаясь во вторник в Хмельницком с местными динамовцами, наши земляки провели два безответных мяча в ворота соперников. Приводим результаты поединков остальных команд третьей подгруппы: «Локомотив» (Херсон) — «Таврия» (Симферополь) 2:2, «Шахтёр» — СКА (Киев) 0:0, «Металлист» — «Автомобилист» 2:0, «Химик» — «Десна» 3:0, «Авангард» — «Строитель» 0:1, СКА (Львов) — «Металлург» 1:0, «Локомотив» (Винница) — «Буковина» 3:0, СКА (Одесса) — «Кривбасс» 3:0. Матчи с участием «Карпат» и «Судостроителя» перенесены.

Почта болельщиков
Знакомясь с письмами футбольных провидцев, невольно удивляешься интуиции болельщиков в предсказании счета. Абсолютно верный результат поединков, проведенных на чужих полях нашими земляками, угадали В. Петренко, Ю. Ресенчук, А. Морозов, А. Водяников, Л. Заславский и В. Лесняк. Некоторым участникам конкурса удалось и предсказание авторов голов во встрече «Днепра» с «Динамо», которыми стали А. Биба и В. Романюк.
Жюри конкурса определило пятёрку лидеров. По 22 очка набрали В. Канищак и С. Руликов. На очко от них отстает В. Петренко. У В. Лесняка и Л. Заславского по 19 очков.


«ДИНАМО» — «ДНІПРО» 0:2
«Корчагінець» (Хмельницкий, 24.07.1969)
Цією перемогою футболісти дніпропетровського «Дніпра» закріпили за собою лідерство, тим більш, що київські армійці, які намагались наздогнати їх, тепер відстають на 4 очки.
Для наших же динамівців становище ускладнилось. Тепер їм, щоб закріпитись у вищій лізі, потрібно виграти саме менше половину із тих 18 матчів, що залишились до кінця сезону.
А взагалі гра, що відбулась у неділю між «Динамо» і «Дніпром», була цікавою, і гості, і господарі поля створювали багато голевих моментів біля воріт суперників. І хоча відчувалось, що дніпропетровці технічніші за наших футболістів, гра йшла на рівних. І лише помилки динамівських захисників дали можливість гостям забити два «сухих» голи.
Хмельницькі динамівці з 18 очками залишились на 20 місці.


ВІДКРИТО РАХУНОК П’ЯТОМУ ДЕСЯТКУ М’ЯЧІВ
«Зоря» (25.07.1969)
«Дніпро» — єдина команда в класі «А»яка почала після 23-х матчів відраховувати п’ятий десяток забитих голів в чемпіонаті країни. Сталося це минулого вівторка, після чергової календарної зустрічі, яку наші земляки провели у Хмельницькому з динамівцями.
Господарі поля, які в останніх турах завдали поразки «Металісту» і «Металургу», змушені були цього разу скласти зброю перед лідером третьої підгрупи. «Дніпро» здобув перемогу з рахунком 2:0.
Тепер у дніпропетровців, які впевнено продовжують очолювати турнірну таблицю, відмінна різниця забитих і пропущених м’ячів 41:20.
Інші результати 23-го туру такі:
«Локомотив» (Вінниця) — «Буковина» — 3:0, «Локомотив» (Херсон) — «Таврія» — 2:2, СКА (Одеса) — «Кривбас» — 3:0, «Шахтар» — СКА (Київ) — 0:0, «Металіст» — «Автомобіліст» — 2:0, «Хімік» — «Десна» — 3:0, «Авангард» — «Будівельник» — 0:1, СКА (Львів) — «Металург» — 1:0.
Зустрічі «Суднобудівник» — «Зірка» та «Азовець» — «Карпати» перенесено.
У «Дніпра» — 33 очка, у київського СКА — 29, у «Металіста» — 28, у «Металурга» і «Зірки» — по 26.


ЛІДЕР ВІРНИЙ СОБІ
«Радянське Поділля» (Хмельницкий, 25.07.1969)
Гра з лідерами завжди дуже відповідальна. Дніпропетровська команда «Дніпро» нині одноособовий лідер. Вона однаково рівно грає як на своєму полі, так і на виїздах. Команда після 22 туру виграла 13 матчів, зробила 5 нічиїх, лише чотири рази зазнала поразки і мала на своєму рахунку 31 очко.
Як складеться матч з динамівцями? Адже хмельничани передостанні дві зустрічі виграли у сильних суперників — харків’ян і запорожців, теж лідерів.
На перших хвилинах відчувається деяка нервозність господарів поля. Вони все частіше відтягуються на захист своїх воріт, залишаючи попереду двох-трьох гравців. Та згодом гра дещо вирівнялась. Але перевага дніпропетровців відчутна. Вони переважають в техніці, швидкості, грають широко, приймають несподівані рішення. Особливо небезпечно діє десятка «Дніпра» колишній бомбардир київських динамівців Заслужений майстер спорту Андрій Біба (именно с заглавной буквы  Р.Л.). Можна тільки позаздрити нев’янучій грі цього футболіста.
На 24 хвилині першого тайму настає розв’язка. Суддя призначає удар поблизу штрафного майданчика. Динамівці вишиковують стінку. Воротар Удовенко обирає неправильну позицію, і сильний удар Андрія Біби досягає мети.
У другому таймі гості грають більш обачно, відтягують багатьох гравців на захист своїх воріт. Але при нагоді гостро контратакують. Така контратака закінчилася другим голом у ворота хмельничан. Правий крайній нападник Шнейдерман змістився на лівий край, точно відпасував м’яч лівому крайньому нападникові Романюку, і той, скориставшись з розгубленості динамівських захисників, подвоїв рахунок.
На цей раз взяв верх досвід, висока індивідуальна і колективна майстерність.
Гра дублерів також закінчилася перемогою гостей з рахунком 2:1.
Г. МИХАЙЛОВ.


КОНКУРЕНЦІЯ АУТСАЙДЕРІВ

«Радянська Україна» (Киев, 25.07.1969)

Матчі двадцять третього туру другої групи класу «А» коментує майстер спорту В. Богданович:

— На останніх етапах першого кола після кожного ігрового дня мінявся лідер. Поступово, нарощуючи міць в атаках, його нелегкі обов’язки взяв на себе «Дніпро». Несподіванкою таке не назвеш: команда ця досить сильна, має рівний склад. Дніпропетровці невдало почали сезон і пережили кризу раніше за своїх головних конкурентів. А такий неприємний період майже обов’язковий у турнірних буднях. Тепер справа в іншому — чи встигнуть найближчі суперники швидко подолати смугу невдач?

Лідери квітня—травня «Металіст» і «Карпати» набагато відстають від дніпропетровців за кількістю втрачених очок. Несподівано здали київський СКА і запорізький «Металург». Хоч можливості інших членів першого десятка не знизились, все-таки найбільш реальні шанси на перемогу в турнірі у згаданої п’ятірки.

Герої кубкового розиграшу «Карпати» і «Суднобудівник» посідають скромні сходинки в середині таблиці. Правда, у львів’ян не зіграно три матчі, у миколаївців — один. Але ж їх доведеться проводити в невеликих паузах між календарними днями. А це особливо незручно фіналістам Кубка СРСР.

Новина в турнірі: зрушив з останнього місця львівський СКА. Протягом 22 турів він нікому не віддавав цієї неприємної позиції. Спочатку здавалось, що безнадійний аутсайдер втратить до кінця престиж своєї команди. Та схоже на те, що тренерам вдалось, нарешті, побороти організаційні непорядки, підібрати надійний склад і налагодити гру своїх вихованців. В останніх чотирьох матчах львівські армійці набрали 7 очок з 8. Кращий результат хіба тільки у «Дніпра» (8 з 8). Тому особливий інтерес викликає зустріч цих команд у наступному турі на львівському полі. Не можна не згадати, що львівські армійці не випустили «сухими» з нього недавно команду «Металіст», а в останньому турі — «Металург».

Загострилась конкуренція за право лишитись у класі «А». У ній практично бере участь друга половина таблиці. Нагадаємо, що за положенням три останні команди переходять до класу «Б».

Наводимо результати матчів: «Локомотив» (Вінниця) — «Буковина» (Чернівці) — 3:0, «Локомотив» (Херсон) — «Таврія» (Сімферополь) — 2:2, СКА (Одеса) — «Кривбас» (Кривий Ріг) — 3:0, «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Зірка» (Кіровоград) — 1:1, «Шахтар» (Кадіївка) — СКА (Київ) — 0:0, «Металіст» (Харків) — «Автомобіліст» (Житомир) — 2:0, «Хімік» (Сєверодонецьк) — «Десна» (Чернігів) — 3:0, «Авангард» (Тернопіль) — «Будівельник» (Полтава) — 0:1, СКА (Львів) — «Металург» (Запоріжжя) — 1:0, «Динамо» (Хмельницький) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — 0:2. Матч «Азовець» (Жданов) — «Карпати» (Львів) відкладено.



«ДНІПРО» РОЗБУРХАВСЯ

«Робітнича газета» (Киев, 25.07.1969)

Команди другої групи класу «А» пройшли турнірний екватор і почали друге коло ігор чемпіонату країни. Першими проміжний фініш пересікли футболісти дніпропетровського «Дніпра». Команда у нинішньому сезоні показує досить хорошу гру і… чоловічу вдачу. Адже на старті дніпропетровці зазнали серйозних неприємностей. У третьому турі вони були розгромлені «Карпатами» — 1:6. Потім на своєму полі поступилися перед кіровоградською «Зіркою». Але команда стійко подолала всі незгоди.

Є ще одна досить цінна якість у лідера. «Дніпро» вміє показувати агресивний футбол на полях суперників. От і у другому колі, розпочавши турне в Тернополі, дніпропетровці перемогли місцевий «Авангард» — 2:1, а у попередньому турі виграли на полі стадіону в Хмельницькому у «Динамо» — 2:0. Ці перемоги дали змогу «Дніпру» відірватися від найближчого суперника — київського СКА — на 4 очка. Вихованці Валерія Лобановського лідирують нині і за забитими у ворота суперників м’ячами — 41.




Таблица после 23-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий