«Металлист» (Харьков) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0

«Металлист» (Харьков) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:0 (1:0).
22 октября 1967 (воскресенье). 13:00. Харьков. Стадион ХТЗ. 1000 зрителей.
«Металлист»: А. Савченко (М. Лупол), В. Онисько, В. Гунько, Е. Несмеян (И. Панин), А. Поскотин, А. Кафаджи, Е. Панфилов, Н. Каштанов, В. Милес, В. Садовников, Я. Немировский.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков (Крюковский), 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 10 Снитько, 11 Сатаев.
Старший тренер – Л. Родос. — составы из «Прапора юності».
Гол: 1:0 Милес (17).
Результат матча дублёров неизвестен.

Матч перенесён с 13 сентября.

Последний официальный матч за «Днепр» Евгения Кузовенкова (1964-1967, 90 матчей) и Евгения Сатаева (1964, 1967, 33 матча, 7 мячей).

ОСТАННІЙ МАТЧ
«Зоря» (24.10.1967)
Отже, чемпіонат закінчено. Позавчора в Харкові футболісти «Дніпра» провели останній матч команд другої групи, зустрівшись з «Металістом». Матч практично не мав ніякого значення для турнірного становища команд. Лише виграш з перевагою в два м’ячі давав змогу дніпропетровцям переміститися з четвертого на третє місце. Але жодне з тих місць ніякого призу не давало.
Мабуть, тому господарі вирішили провести матч на зовсім непристосованому стадіоні ХТЗ. Та й дістатися туди болільникам не так легко. Тому матч проходив при порожніх трибунах.
Результат поєдинку — 1:0 на користь «Металіста». Автора ж гола ніхто назвати не зміг. Справа в тому, що після навісного удару харків’янина Мілеса м’яч спинився біля ніг захисника «Дніпра» Гребенника, не долетівши до воріт щонайменше півметра. Суддя матчу Б. Стрілецький (Донецьк) все ж поспішив зафіксувати взяття воріт. Довелося починати з центру.
Як в першому, так і в другому таймі дніпропетровці багато, але безплідно атакували. У першому таймі Кржечевський залишився один проти порожніх воріт і не влучив по м’ячу. Тут же воротар «Металіста» Савченко ледь-ледь відбив м’яч, сильно посланий Сатаєвим. У другому таймі верхня перекладина врятувала господарів від, здавалося б, неминучого гола.
Програвши 0:1, «Дніпро» так і лишився на четвертому місці.

ПРОИГРЫШ ПОД ЗАНАВЕС
«Днепровская правда» (24.10.1967)
Последнюю встречу первенства страны по футболу днепропетровцы провели в Харькове против «Металлиста». Эта игра оставляла днепропетровцам надежду на 3-е место во второй подгруппе второй группы класса «А». Для этого в воскресном матче «Днепру» необходимо было победить харьковчан с перевесом в два мяча. «Металлист» же в случае победы поднимался сразу на два места в итоговой таблице подгруппы, входя в первую десятку.
Харьковчане активней провели дебют и сумели дважды пробить по воротам. На 3-й минуте удар их центрального нападающего Милеса парировал Городенко, а на 17-й Милесу удалось перебросить мяч через вратаря.
Днепропетровцы начали с центра поля и в дальнейшем имели игровое преимущество, которое, однако, из-за неточных ударов использовать не смогли.
Проиграв последний поединок, «Днепр», набрав 46 очков, занял четвертое место в подгруппе.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

ПОСЛЕДНИЙ МАТЧ
ИГРУ КОММЕНТИРУЕТ ИГРОК КОМАНДЫ «МЕТАЛЛИСТ»
«Красное знамя» (Харьков, 24.10.1967)
— Ребята, выигрыш в два мяча даёт нам право закончить сезон на почётном третьем месте в нашей зоне... — так нацеливал своих воспитанников старший тренер команды «Днепр» (Днепропетровск) — Родос. Примерно в это же время на спортбазе в Пятихатках проводил установку на игру с «Днепром» старший тренер харьковского «Металлиста» Каневский.
— Наставления будут короткими. Играем в составе: Савченко, Онисько, Несмиян, Поскотин, Гунько, Кафаджи, Садовников, Панфилов, Каштанов, Милес, Немировский. И все остальные, кто выйдет на поле, должны решить судьбу последнего матча в нашу пользу.
И вот команды встретились в центре поля. Приветствия, свисток, и белый мяч, учитывая коррективы сильного ветра и неровного поля, заметался по площадке. Не прошло и 10 минут, как Г. Кржичевский (№9) наносит травму нашему центральному защитнику Евгению Несмияну. Еще через 2-3 минуты правый защитник откровенно бьёт по ногам Якова Немировского. Ну нет, так заполучить им 2 очка не удастся! И вот уже Милес проходит по левому краю, простреливает вдоль ворот, и от вратаря мяч закатывается в ворота. 1:0!
До конца — считанные минуты. Раздавались последние удары по мячу этого неудачного для нас сезона. Счёт 1:0 так и сохранился до конца матча.
Набрав 40 очков и опередив Винницу по лучшей разнице забитых и пропущенных мячей, «Металлист» занял 9-е место.
Сейчас настало время подвести итоги двум последним неудачным сезонам, сделать правильные выводы, укрепить состав команды, создать, наконец, базу для тренировочной работы и всё это подчинить успешному выступлению команды «Металлист» в 30-м первенстве СССР по футболу.
А. ПОСКОТИН,
мастер спорта.

НА ДЕВЯТОМУ МІСЦІ
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 24.10.1967)
Харківський «Металіст» провів свою останню в цьому сезоні зустріч на першість країни з футбола. Його суперником була дніпропетровська команда «Дніпро». Долю матчу вирішив єдиний гол, забитий «Металістом» у ворота «Дніпра». Наші гравці набрали 40 очок, забили у ворота суперників 35 м’ячів, пропустили 30, мають 16 перемог, 8 нічиїх і 14 поразок, посіли 9 місце в турнірній таблиці.

«МЕТАЛІСТ» — «ДНІПРО» — 1:0
«Прапор юності» (25.10.1967)
На останній матч першості СРСР з футбола серед команд другої підгрупи класу «А» тренери Л. Родос і В. Канєвський виставили бойові склади:
«Дніпро» — Городенко, Кузовенков (Крюковський), Дановський, Саричев, Гребеннік, Шнейдерман, Сизов, Пінчук, Снітько, Кржечевський, Сатаєв;
«Металіст» — Савченко (Лупол), Онисько, Гунько, Несмеян (Панін), Паскотін, Кафаджі, Панфілов, Каштанов, Мілес, Садовніков, Немировський.
Дніпропетровці мали за мету перемогу з перевагою в два м’ячі, яка виводила їх на третє місце, а харків’ян влаштовували 2 очка з будь-яким рахунком, бо вони піднімали команду з 11-го на 9 місце.
Але організовано недільний матч у Харкові було вкрай незадовільно. Він проходив на третьорозрядному стадіоні заводу ХТЗ на околиці міста і зібрав якусь тисячу глядачів. Природно, це позначилось і на характері матчу, що, до того ж, був зіпсований некваліфікованим суддівством донецького арбітра Б. Стрілецького, який не встигав за футболістами і часто допускався грубих помилок.
Гра розпочалась активними наступальними діями харків’ян, які добре використовували швидкісні якості Мілеса і Немировського. Вже на 3-й хвилині Мілес небезпечно атакував ворота Городенка, але наш голкіпер парирував важкий мяч. Вдаючись до переміщень по фронту атаки, харківяни примушували і наших півзахисників відтягуватись до штрафного майданчика.
Поступово в захисті «Дніпра» була налагоджена чітка взаємопідстраховка, і атаки господарів поля втратили гостроту. І тут сталось несподіване. Мілес з лівого флангу послав м’яч на дальній кут воріт, Гребеннік відбив м’яч на Городенка, а суддя показав на центр поля, вважаючи, що м’яч перетнув лінію воріт.
Футболісти «Дніпра» одразу ж пішли в наступ. На 23-й хвилині Кржечевський не скористався з чудової передачі Сатаєва, а на 28-ій наш лівий крайній сильно вдарив по воротах з-за штрафної. Воротар лише кінчиками пальців дотягнувся до м’яча, але йому на допомогу прийшла штанга.
На жаль, спалах активності «Дніпра» був нетривалим, хоч наші і надалі зберігали контроль над мячем. У другому таймі Кржечевський з розвороту не влучив в порожні ворота, а за хвилину до кінця зустрічі м’яч, посланий Пінчуком, відбила штанга. Перед цим одна з контратак харківян закінчилась виходом Панфілова сам-на-сам з Городенком, але півзахисник діяв нерішуче, і воротар перехопив мяч.
Отже, «Металіст» переміг з рахунком 1:0 і зайняв девяте місце в турнірній таблиці. «Дніпро» з 46 очками закінчив турнір четвертим.

«МЕТАЛІСТ» ФІНІШУЄ ПЕРЕМОГОЮ
«Ленінська зміна» (Харьков, 25.10.1967)
Цей останній матч першості країни серед команд другої групи класу «А», який відбувся минулої неділі на стадіоні ХТЗ. Мав велике значення для обох колективів. Якби виграли гості — футболісти дніпропетровського «Дніпра» вони змогли б зайняти трете місце у другій підгрупі. А харківянам перемога давала змогу піднятися на девяту сходинку турнірної таблиці.
З перших хвилин атакують господарі поля. Рахунок було відкрито вже на п’ятнадцятій хвилині — сильний удар Мілеса, м’яч вже в сітці — 1:0. Гості небезпечно контратакують, але їх удари не досягають мети.
Після перерви футболісти «Металіста» грають ще гостріше. Але М. Каштанов і двічі Я. Немировський не реалізують зручні моменти воріт «Дніпра». Останні хвилини матчу проходять у безперервних атаках господарів поля, але рахунок не змінився.