4 октября 1968 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 34-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Авангард» (Жёлтые Воды) – 3:3

«Днепр» (Днепропетровск) «Авангард» (Жёлтые Воды) 3:3 (2:3).
4 октября 1968 (пятница). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 18000 зрителей.
Судьи:
«Днепр»: 1 Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, Литовченко (Сизов, 73), 10 Биба – 9 Кржечевский, 11 Снитько.
Старший тренер – Л. Родос.
«Авангард»: А. Семёнов, И. Лесников, Ю. Варакута, В. Чебанов, В. Кузьминский, А. Криворучко, В. Лапшин (к), Ю. Голов, А. Мухачёв, М. Жиряков, А. Ткач (Н. Головко, 68).
Старший тренер – В. Морозов. – составы из «Прапора юності».
Голы: 0:1 Мухачёв (2), 0:2 Голов (5), 0:3 Голов (22), 1:3 Гринько (33, гп Биба), 2:3 Дановский (35, с пенальти за снос Кржечевского), 3:3 Сизов (88).
Дублёры – 1:2.

Валерий Лапшин, интервью 2017 года: "В перерыве матча Леонид Родос был снят с поста главного тренера команды «Днепр»"

НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (05.10.1968)
Учора на Дніпропетровському стадіоні «Метеор» в черговому матчі на першість країни зустрілися дві команди нашої області — «Дніпро» і жовтоводський «Авангард».
Рахунок матчу — 3:3.

И СНОВА НИЧЬЯ
«Днепровская правда» (06.10.1968)
4 октября в очередном туре розыгрыша первенства страны по футболу среди команд второй подгруппы класса «А» «Днепр» принимал на своём поле желтоводский «Авангард». Результат матча 3:3.

ЗА 2 ХВИЛИНИ ДО ПОРАЗКИ
«Прапор юності» (08.10.1968)
Ще не встигли усі футболісти включитись в боротьбу в матчі «Дніпра» з «Авангардом», а воротар дніпропетровців В. Пільгуй змушений був вийняти мяч з сітки. Це центральний нападаючий жовтоводців О. Мухачов стрімко кинувся вперед на місці правого півсереднього і, тільки-но увірвавшись до штрафного, вдарив. Мяч, ударившись об землю, змінив напрямок польоту і на 2-ій хвилині «Дніпро» розпочав з центра поля.
Трибуни ще обговорювали політ цього підступного мяча, а Ю. Голов подвоїв рахунок. У тій же зоні, з якої перший гол забив Мухачов, Голов рвучко обійшов А. Гребенніка, залишивши його метрів на три позаду, і перекинув мяч через воротаря, що кинувся на допомогу захисникові.
Йшла пята хвилина зустрічі і команда, що в останніх семи турах не дозволила суперникам жодного разу взяти свої ворота, програвала на своєму полі — 0:2. Слід віддати належне нашим жовтоводським футболістам, але навряд чи їх стартовий ривок міг би мати такий переконливий результат, аби дніпропетровці з належною повагою поставились до суперника і вийшли на цю зустріч зібраними.
Початок був настільки несподіваним, що господарі поля в наступні чверть години не провели жодної небезпечної атаки на ворота гостей. На 16-й хвилині, правда, А. Біба непогано розіграв з Б. Дановським штрафний удар. Захисник одержав можливість несподівано вдарити та мяч пройшов поруч зі штангою.
Гра була дуже млявою, коли жовтоводці на 22-ій хвилині добились нового успіху. Вони оригінально розіграли штрафний удар і Голов, перекинувши мяч через Пільгуя, спочатку влучив у штангу, а потім вніс його у ворота.
Жодному суперникові не вдавалось у цьому сезоні в одному матчі тричі взяти ворота дніпропетровців. «Авангард» був переконаний, що «Дніпру» не відігратись.
Вони заспокоїлись занадто рано. Бачачи, що втрачати їм уже нічого, господарі поля усією командою пішли вперед. Команда настільки захоплювалась наступом, що іноді два, а то й три футболісти опинялись в положенні «поза грою». Судді це не завжди помічали, але скористатись з їх помилок «Дніпро» не зміг. До 30-ої хвилини він повністю заволодів штрафним майданчиком гостей. Перший гол у відповідь забив А. Гринько з подачі А. Біби на 33-їй хвилині. Він зумів знайти кілька вільних метрів, перехопити навісну передачу і головою послати мяч у дальній верхній кут.
На 35-ій хвилині Г. Кржечевський вирвався з оточення жовтоводців, перед ним в двох метрах був лише голкіпер О. Семенов, і захисники схопили форварда руками. Б. Дановський, як завжди, чітко реалізував одинадцятиметровий штрафний удар.
До кінця тайму футболісти обласного центру не випускають жовтоводців за межі штрафного майданчика, але жоден з них не зміг завдати влучного удару в умовах щільної опіки.
На початку другого тайму «Авангард» вдався до атакуючих дій, але дніпропетровці незабаром знову перехопили ініціативу. На 53-ій хвилині Кржечевський «втік» від захисників, але не зумів обіграти воротаря в ситуації ще зручнішій, ніж ті, коли «Авангард» забив другий і третій гол. На 71-ій хвилині О. Снітько не зміг завдати прицільного удару з кута воротарського майданчика після помилок жовтоводців при прийомі прострільної передачі.
«Дніпро» повністю домінує на полі. На 75-ій хвилині О. Снітько серією фінтів обходить захисників і хоч ті наздоганяють його, встигає послати мяч вздовж воріт. Кржечевський не зумів наздогнати мяч.
Контратаки «Авангарда» в ці хвилини не являють для «Дніпра» загрози, бо дуже незначні сили відряджають вони для цього.
Однак час іде, але й атакуючі не можуть добитись успіху. Нарешті, за дві хвилини до поразки четвертий зряду кутовий приносить дніпропетровцям нічию. Це Сизов, що замінив Литовченка, посилає мяч в нижній кут воріт — 3:3.
Земляки виступали у цьому матчі в таких складах: «Дніпро» — Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Саричев, Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Литовченко (Сизов — 73-тя), Кржечевський, Біба, Снітько; «Авангард» — Семенов, Лесніков, Варакута, Чебанов, Кузьминський, Криворучко, Лапшин, Голов, Мухачов, Жиряков, Ткач (Головко — 68-ма).
А. БОРИСЕНКО.

САМІ СЕБЕ ПОКАРАЛИ
«Зоря» (08.10.1968)
Останній матч двох провідних колективів нашої області не зібрав великої кількості глядачів. Трибуни стадіону «Метеор» напівпустували. Любителі футбола, очевидно, не покладали великих надій на цей матч і розраховували на легку перемогу «Дніпра». Мабуть, такої думки дотримувались і господарі поля. Тому, коли вже на другій хвилині мяч опинився в їх воротах, вони сприйняли це як випадковість, на яку не слід звертати уваги. А трапилось все так. Авангардівець О. Мухачов з правого флангу наніс удар по воротах «Дніпра». В. Пільгуй був готовий ліквідувати небезпеку, але мяч, ударившись об землю, різко змінив напрям і влетів у сітку.
Дніпропетровці не зробили для себе належного висновку і продовжували проявляти в захисті безтурботність. Тим часом на пятій хвилині Ю. Голов вільно сам на сам вийшов з Пільгуєм і подвоїв рахунок. І, нарешті, на 22 хвилині той же Голов, після добре розіграного штрафного, примусив «Дніпро» втретє починати з центру.
Програвати у себе вдома 0:3 — це вже трагедія для колективу, який претендує на лідерство. До того ж, у жодному з попередніх 33 турів «Дніпро» не пропускав протягом одного матчу більше двох мячів.
Три мячі, проведені безперешкодно у ворота дніпропетровців, були розплатою за їх самовпевненість. Вони самі себе покарали, бо не розраховували на те, що «Авангард» зуміє показати таку бурхливу і добре побудовану тактичну гру.
Та, очевидно, і авангардівці теж не сподівалися на такий блискучий для себе розвиток подій. І коли вони повели з рахунком 3:0, то вирішили, що перемога у них «в кишені». І тут гості допустили прорахунок, різко послабивши свою наступальну силу, за що теж негайно були покарані. Ініціатива повністю перейшла до «Дніпра». На 33 хвилині А. Гринько добре прийняв на голову мяч, навішений А. Бібою, і відіграв один гол. Ще через дві хвилини гол мав забити Г. Кржичевський, але в межах штрафного майданчика його схопили за руку. Б. Дановський реалізував 11-метровий штрафний удар.
У другому таймі жовтоводці проявляли активність, але їх рідкі контратаки завершувались невдало. В той же час «Дніпро» мав реальну змогу вирвати два очка: щонайменше тричі форварди «Дніпра» упускали стопроцентні гольові моменти. Лише на 88 хвилині, коли на ворота «Авангарду» подавалися підряд п’ять кутових, А. Сизов зумів врятувати свою команду від поразки.
Шість мячів в одному матчі явище приємне в футболі і, мабуть, глядачі мусять бути вдячними за це гостям, які задали тон. Хто знає, якщо б не три мячі, забиті у ворота «Дніпра», ми не побачили б ще трьох мячів, які доводилось відігравати дніпропетровцям.
Наводимо результати інших ігор минулого туру: «Суднобудівник» — «Сокіл» — 2:1, «Локомотив» — «Металург» (К.) — 1:0, «Зірка»«Труд» 1:0, «Таврія» «Динамо» — 1:0, СКЧФ — «Кубань» — 0:2, «Металург» (З.) — «Спартак» — 1:3, «Металіст» «Текстильник» — 1:0, «Ростсельмаш» — «Шинник» — 0:1, «Металург» (Л.) — «Звезда» (Р) — 0:0.
У «Суднобудівника» — 49 очок, у «Металіста» — 48, «Дніпра» — 44, «Труда» і «Кубані» — по 42, «Сокола», «Таврії» і «Зірки» по 41. А далі вже йде «Шинник» з 36 очками.