Чемпионат СССР. Первая лига. 4-й тур
«Металлист» (Харьков) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0

Билет матча

«Металлист» (Харьков) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:0 (1:0).
23 апреля 1971 (пятница). 18:30. Харьков. Стадион «Металлист». 28000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 30000). Пасмурно. 9 градусов.
Судьи: Т. Бахрамов (Баку), Н. Мамед-заде, С. Заргаров (оба — Кировабад).
«Металлист» (футболки тёмные, трусы белые, гетры тёмные): А. Савченко, В. Гунько, В. Аристов (к), Ю. Ванкевич, С. Павленко, А. Малявкин, А. Майборода (В. Пестриков, 46), Н. Коновалов, В. Чаплыгин (Г. Глеб, 65? 70?), Б. Панков (В. Бокатов, 46), Р. Шподарунок.
Запасные: В. Удовенко, В. Коберский.
Старший тренер – В. Каневский.
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Цунин (Мирошин, 68? 75?) – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Федоренко, 10 Назаров – 9 Лябик, 11 Снитько (Христян, 40? 46?)
Травмирован Романюк.
Запасные: Собецкий, Артюх, Грибенник.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Шподарунок (5? 9?).
Предупреждён Цунин (за грубую игру).
Дублёры – 0:2.

Последний матч за «Днепр» Виктора Мирошина (1969-1971, 83 матча, 7 мячей).

ЧЕТВЕРТИЙ ТУР
«Зоря» (24.04.1971)
Четвертий тур у першій групі класу «А» було розбито на два дні.
Позавчора ігри проходили у шести містах і принесли такі результати: «Даугава» — «Алга» — 0:0, «Жальгіріс» — «Шахтар» — 0:0, «Динамо» — «Памір» — 0:1, «Локомотив» — «Будівельник» — 2:0, «Текстильник» — «Волгар» — 2:1, «Шинник» — «Спартак» — 2:1.
«Дніпро» вчора увечері провів матч у Харкові з «Металістом». Гра викликала великий інтерес харківян, подивитися її приїхали і болільники з Дніпропетровська.
Федерація футбола надавала великого значення цьому принциповому поєдинку і довірила його проведення судді міжнародної і всесоюзної категорій Т. Бахрамову з Баку.
Рахунок 1:0 на користь «Металіста».

ПЕРЕМОЖНИЙ ГОЛ Р. ШПОДАРУНКА
«Вечірній Харків» (Харьков, 24.04.1971)
До цього матчу харків’яни, звичайно, готувалися старанно. Хоч він нічого остаточно й не вирішував — сезон тільки-но розпочався, — проте виграти у високотехнічного сильного конкурента по боротьбі за вищі місця в групі — і необхідно і почесно. І хоч в перші хвилини, як завжди, відчувалося дещо надмірне хвилювання господарів поля, однак воно швидко щезло, і гра налагодилася.
Дніпропетровці не марнують часу. Вже на 3-ій хвилині нашому воротареві доводиться вступати в гру, відбивати небезпечний м’яч. Федоренко, що активно грав у напівзахисті, прагне знову направити відбитий м’яч у ворота, але удар його неточний.
Наші футболісти чітко тримаються ліній, в яких грають. Правда, часто міняються місцями Чаплигін, Шподарунок, Панков — їх маневри не дають захисникам змоги зосередитись, звикнути до манери їх гри. Можливо, саме й це пішло на користь харків’янам. На 7-ій хвилині Малявкін, почавши атаку з глибини свого поля, передав м’яч наліво Коновалову. Останній відразу ж впоперек поля послав його на правий кут штрафного майданчика, куди стрімко виходила пара — захисник гостей і Шподарунок. Харків’янину вдалося виграти верховий м’яч, вийти один на один з Колтуном і... відкрити рахунок — 1:0. Комбінація була проведена чітко і швидко.
Гості розгубилися, повели гру сумбурно, але тривало це недовго: вони швидко оговталися і повели рішучий натиск на ворота «Металіста». До речі, значну частину матчу гості володіли ініціативою, дружно атакували, але відмінна гра Савченка, що не схибив ні разу, рішучі дії Аристова в захисті не дали змоги «Дніпру» успішно використати свою ігрову, технічну перевагу. До того ж, на мій погляд, цій класній команді не вистачало більшої рішучості, напористості в атаках, а її кращі гравці Снітько, Гринько, Шнейдерман не виявили вміння точно і сильно бити по воротах з вигідних позицій. Снітько наприклад, майже з 11-метрової відмітки не сильно, головою відпасував м’яч в руки... Савченку, на 23-ій хвилині програв у двобої з Аристовим. Гринько з 11-метрової відмітки «ухитрився» послати м’яч вище воріт. В кінці першого тайма Лябик дуже сильно і небезпечно пробив по воротах, але стрімко і вчасно виходить з воріт Савченко і відбиває м’яч далеко в поле. Кілька разів бив низом по воротах Федоренко, потім Христян, але обманути їм харківського голкіпера не пощастило.
М’яч у воротах гостей міг побувати ще, принаймні, двічі. На 28-ій хвилині Павленко обводить трьох дніпропетровців підряд, посилає м’яч вперед, на вихід Шподарунку. Той знову опиняється один на один з воротарем, його наздоганяють двоє, заважають пробити по воротах, Шподарунок падає саме на 11-метровій відмітці. Суддя Т. Бахрамов не вбачає в цій ситуації порушення правил. Через п’ять хвилин втретє віч-на-віч з воротарем виходить Панков, сильно б’є по воротах — м’яч потрапляє в штангу.
Отже, «Металіст» виконав завдання — здобув два важливі очки. Тепер у нього всього 7 очок, тобто стільки, скільки й у лідера «Шахтаря», котрий на виїзді відібрав очко у «Жальгіріса» (0:0), і у «Паміра» — останній зумів в Ленінграді перемогти «Динамо» — 1:0.
Словом, є у «Металіста» певний запас міцності перед п’ятьма матчами на виїзді — з «Рубіном», «Торпедо», «Шахтарем», «Паміром» та «Алгою» — сильними колективами. Як покажуть себе в цих матчах харків’яни? Сподіваємося на краще.
У матчі між дублюючими складами команд перемогли гості — 2:0.
В. МОРГУН.

На знімку: ще мить — і м’яч після удару настирливого
Р. Шподарунка потрапить в сітку воріт гостей. Фото С. Побєдіна.

ДРУГИЙ СЕАНС ЧЕТВЕРТОГО ТУРУ
«Зоря» (25.04.1971)
У п’ятницю 10 команд першої групи класу «А» провели так би мовити другий сеанс четвертого туру. Результати зустрічі такі: «Крила Рад» — «Молдова» — 1:0, «Уралмаш» — «Чорноморець» — 1:0, «Кузбас» — «Металург» — 2:1, «Рубін» — «Торпедо» — 2:2.
Як ми вже повідомляли, «Дніпро» програв у Харкові «Металісту» 0:1. Деякі подробиці матчу такі. Гол у ворота наших земляків на дев’ятій хвилині забив форвард «Металіста» Шподарунок, який добре скористався з помилки захисника «Дніпра» Цуніна. В цілому ж цікава гра проходила при деякій перевазі гостей. Однак воротар харків’ян Савченко зіграв блискуче, взявши кілька важких м’ячів.
Склад «Дніпра»: Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін (Мірошин, 75), Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Лябик, Назаров, Снітько (Христян, 40).

ЧЕМПИОНАТ ФУТБОЛИСТОВ
«Днепровская правда» (25.04.1971)
23 апреля в Харькове «Днепр» провёл очередную встречу на первенство страны по футболу с местной командой «Металлист».
Итог поединка — 1:0 в пользу хозяев поля.
Результаты других матчей: «Крылья Советов» (Куйбышев) — «Молдова» (Кишинёв) — 1:0, «Уралмаш» (Свердловск) — «Черноморец» (Одесса) — 1:0, «Кузбасс» (Кемерово) — «Металлург» (Запорожье) — 2:1, «Рубин» (Казань) — «Торпедо» (Кутаиси) — 2:2.

ТРУДНАЯ ПОБЕДА
«Красное знамя» (Харьков, 25.04.1971)
В очередном туре чемпионата страны футболисты харьковского «Металлиста» встретились на своем поле с командой «Днепр» из Днепропетровска. С первым свистком судьи международной категории Тофика Бахрамова гости повели осаду ворот Савченко.
Харьковчане дружно защищаются, временами идут в контратаку. Одна из них увенчалась успехом. Мяч у Коновалова. Он сильно посылает его с места левого полузащитника по диагонали на правый край. Шподарунок выигрывает борьбу за верховой мяч у Цунина, выходит один на один с вратарем гостей Колтуном и открывает счет 1:0.
Гол подлил масла в огонь атак днепропетровцев. Острые ситуации у наших ворот возникают одна за другой. И тут блестяще играет Савченко. Он предельно расчетливо выходит из ворот и на верховые передачи и на прострелы. Нелегко приходится и защитникам. Но вот харьковчанам предоставилась возможность для контратаки, и они тут же использовали ее. Павленко длинной передачей вывел Шподарунка один на один с вратарем. Казалось, гол неминуем, но защитники догнали нашего нападающего и, выбивая мяч, сбили его в штрафной площади. Пенальти Бахрамов не дал. И поступил, на мой взгляд, правильно. Конечно, Шподарунок падал не без помощи защитников, но и не без собственной инициативы, и потому падение выглядело несколько демонстративным. А попытайся Шподарунок в этом моменте сыграть до конца, пенальти было бы бесспорным.
Через несколько минут тот же Шподарунок, воспользовавшись ошибкой защитников, вновь один перед воротами Колтуна. Его удар отразила штанга.
Вот так шел матч. «Днепр» атаковал, «Металлист», имея три выхода один на один, мог обеспечить себе победу еще в первые 45 минут.
Второй тайм также проходил с территориальным преимуществом гостей. К девятой минуте футболисты «Днепра» были близки к цели. Под удары Шнейдермана дважды подкатывается Аристов, мяч отскакивает к Лябику, сильнейший низовой удар, но мяч попадает в штангу.
Острых моментов было много. Но отлично играли вратарь Савченко, капитан команды Аристов. Да и все ребята много отдали сил, чтобы добиться трудной победы.
Итак, после четырех игр харьковчане набрали 7 очков из восьми возможных. Пожелаем им успешных выступлений на чужих полях.
А. ПОСКОТИН,
мастер спорта.

На снимке: нападающий харьковчан Р. Шподарунок
(слева) атакует ворота гостей.  Фото Н. Бежиной.
(Справа – Владимир Сергеев. – Р.Л.)

З ТОЧКИ ЗОРУ СУДДІ
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 25.04.1971)
Якщо запитати у болільників футбола, що були присутні на матчі «Металіст» — «Дніпро» (Дніпропетровськ), хто їм на полі сподобався найбільше, то більшість, напевне, відповіла б: «Суддя». Так, арбітр міжнародної категорії бакинець Т. Бахрамов. Мінімум свистків. У разі потреби — красномовні жести, що підказували, як діяти далі. Рішуча непримиренність до «брудної» гри.
Був, щоправда, один епізод, коли трибуни висловили невдоволення його діями. Шподарунок упав у межах штрафного майданчика, але Т. Бахрамов подав знак на продовження гри. Подав, не вагаючись, бо перед цим нападаючий харків’ян відпустив від себе м’яч, його вже перехоплював Колтун. Реальної загрози для воріт гостей не виникло — отже, підстав для 11-метрового штрафного удару не було.
Після матчу я розмовляв з Т. Бахрамовим і попросив його прокоментувати гру. Він сказав:
— Матч був цікавим і, що дуже приємно, коректним, справді спортивним. Результат? Відверто кажучи, гості діяли тактично грамотніше. Гра ж харків’ян частіше нагадувала — тут він ужив англійський вираз, який одразу переклав — систему «бий—біжи».
Не погодитися з цим важко.
Початок гри пройшов у взаємній розвідці. Гострі моменти виникали то біля одних, то біля других воріт. На 5-й хвилині Шподарунок стрімко увійшов у штрафний майданчик гостей і повз Колтуна, який кинувся йому навперейми, точно послав м’яч у правий нижній куток воріт. Потім він же з найвигіднішого становища влучив у праву штангу. Про третій голевий момент ми вже згадували.
У чотирьох матчах Шподарунок забив 4 м’яча з 5. Це, звичайно, добре, та що ж решта форвардів? Не випадково за звітний матч тренери жодному з них не поставили найвищої оцінки. П’ятірки мали лише Шподарунок, півзахисник Павленко, центральний захисник Аристов та воротар Савченко — безсумнівний герой матчу. Чаплигін заробив «двійку», Панков і Майборода «трійки».
В. Лобановський, незважаючи на поразку 0:1, був щедрішим. Усім гравцям, крім Цуніна, він виставив «четвірки». І футболісти цілком заслуговували на це, бо показали красивий футбол і ще раз довели, що успіхи команди за останні роки не випадкові. Дніпропетровців проводили з поля оплесками.
У дублерів перемогли гості – 2:0.
Слід відзначити, що цього разу адміністрація стадіону не зуміла забезпечити порядку на переповнених трибунах. У проходах скупчилася велика кількість «безбілетників», які заважали стежити за подіями на полі.
Г. ЖАМОЙДО.

НЕГОСТИННІ ГОСПОДАРІ
«Молодь України» (Киев, 25.04.1971)
Аналізуючи результати чергового туру серед футбольних команд першої ліги, знову доводиться говорити про благотворний чи негативний вплив так званих «рідних» чи «чужих» стін. Факт залишається фактом: на очах у своїх глядачів команди грають рішучіше, наполегливіше, коли хочете, піднесеніше і, як правило, результативніше. Звичайно клас залишається класом, і більш сильний колектив зуміє перемогти і в гостях. Та ці перемоги даються ціною величезних зусиль, а іноді фаворитові доводиться і зовсім кепсько.
«Чорноморець» прибув до Свердловська в ролі одного з лідерів турніру. Місцевий же «Уралмаш», який, до речі, втримався в першій лізі завдяки вольовому втручанню Федерації футбола СРСР, розпочав сезон вкрай невдало. Але в рідному місті уральці не спасували перед гучною славою одеситів і провели відповідальну зустріч з піднесенням, одержавши в нагороду важливих два очка і впевненість, що можна грати на рівних з будь-яким суперником. У звітному турі не тільки «Чорноморець» не встояв перед навальними атаками господарів. За винятком душанбинського «Паміра», гості зібрали надто скромний урожай очків. А ось футболісти Таджикистану молодці. Не змирившись з думкою спеціалістів, які вважали стартові успіхи «Паміра» тимчасовими, вони активно провели важливий матч у Ленінграді і заслужили перемогу. Знову відзначився нападаючий таджицької команди Пекшев, один з головних бомбардирів минулого сезону. За чверть години до фінального свистка його потужний удар досяг мети.
Зуміли переграти свого «вічного» суперника футболісти харківського «Металіста». Пригадується торішня харківська зустріч цих команд. Харків’яни обмежилися тоді здобуттям очка, і на полі домінував «Дніпро». Тепер же «Металіст» вийшов на поле з твердим наміром перемогти, в той час як гості готові були «погодитися на нічию».
Душею атак харків’ян був молодий Роман Шподарунок. Не випадково на хлопця звернули увагу навіть тренери олімпійської збірної СРСР Олександр Пономарьов та Микола Гуляєв. Саме Роман на 9 хвилині і провів єдиний гол у ворота «Дніпра».
Нової невдачі зазнав запорізький «Металург», хоч він нічим не поступався перед суперником. Але спортивне щастя було на боці «Кузбаса». Запоріжці опинилися на передостанній сходинці турнірної таблиці. Відступати далі нікуди, якщо не бажаєш розлучатися з першою лігою.
П. ПЕТРІВ.

ПЕРШІСТЬ СРСР З ФУТБОЛА

«Робітнича газета» (Киев, 25.04.1971)

Третю перемогу на своєму полі здобули футболісти харківського «Металіста». Вони виграли у колективу «Дніпра» з Дніпропетровська. Харків’яни з самого початку матчу пішли в атаку і вже на дев’ятій хвилині Роман Шподарунок забив гол. На останніх хвилинах першого тайму він мало не збільшив рахунок, але м’яч попав у перекладину.

Друга половина зустрічі пройшла з незначною територіальною перевагою гостей. Боротьба була гостра, але м’яч так і не побував у жодних воротах. Суддя Тофік Бахрамов зафіксував перемогу «Металіста» з рахунком 1:0.

ПЕРШИЙ НУЛЬ «ДНІПРА»
«Прапор юності» (27.04.1971)
Четвертий тур першості країни серед команд першої групи класу «А» було проведено в два дні — 23 та 24 квітня. 23 квітня «Крила Рад» перемогли «Молдову» — 1:0, «Уралмаш» — «Чорноморець» — 1:0, «Кузбас» — «Металург» — 2:1, внічию — 2:2 — закінчили зустріч казанський «Рубін» з кутаїським «Торпедо».
«Дніпро» в цей день проводив матч з харківським «Металістом». Вже на девятій хвилині центральний нападаючий харківян Шподарунок, скориставшись з помилки Цуніна, забив гол, який став вирішальним. Блискуче зіграв воротар господарів поля Савченко, який взяв кілька важких мячів.
Інші результати четвертого туру: «Даугава» — «Алга» — 0:0, «Жальгіріс» — «Шахтар» — 0:0, «Динамо» — «Памір» — 0:1, «Локомотив» — «Будівельник» — 2:0, «Текстильник» — «Волгар» — 2:1, «Шинник» — «Спартак» — 2:1.

«ДНІПРО» СПОДОБАВСЬ УСІМ
«Спортивна газета» (Киев, 27.04.1971)
Після матчу арбітр міжнародної категорії Тофік Бахрамов, до якого я звернувся з проханням прокоментувати гру, без роздумів сказав:
– Цікавий поєдинок – напружений, емоційний, зовсім не весняний. Судити такі матчі приємно. Хай не ображаються на мене харків’яни, але «Дніпро» мені сподобався трохи більше. Дуже рівна високотехнічна команда, яка вміє робити, здається, все, крім завершальних ударів. У цілому колектив гідний того, щоб грати у вищій лізі. Проте для цього потрібно забивати голи.
Можна додати, що харків’яни дуже ретельно готувалися до матчу, про це, між іншим, говорили керівники та гравці команди на зустрічі з журналістами, яка відбулася напередодні в редакції «Вечірнього Харкова». Про інтерес до матчу свідчило й те, що вперше у сезоні за огорожею стадіону лишилося багато вболівальників, яким не вистачило квитків.
Атаки «Дніпра» розпочалися з перших же хвилин, але під час однієї з контратак «Металіста» невтомний Шподарунок, «вирвавши» у захисників м’яч, зробив удар, що й вирішив долю матчу. Цей форвард мав ще дві можливості збільшити рахунок. Однак перший раз він влучив у штангу, а вдруге – упав і загубив м’яч. Більшість же часу ініціативою володіли футболісти «Дніпра», які майстерно і грамотно розігрували м’яч. Лобановський цілком справедливо виставив своїм вихованцям «четвірки», лише дії Цуніна оцінивши «двійкою». Цей захисник дозволяв собі грати в антифутбол, за що був покараний і арбітром матчу.
Ю. ГРОТ.
Харків (телефоном).

НА ВИЇЗД ЛІДЕРОМ
«Ленінська зміна» (Харьков, 27.04.1971)
Це був надзвичайно важкий поєдинок для обох команд — і «Дніпра», і «Металіста». Напружена боротьба точилась буквально за кожен метр футбольного поля. І гості, і господарі кинули у цей бій свої кращі сили. Спортивні кольори «Дніпра» захищали: Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Лябик, Назаров, Снитько (Христян). За «Металіст» грали: Савченко, Гунько, Аристов, Ванкевич, Павленко, Малявкін, Майборода (Пестриков), Коновалов, Чаплигін (Глєб), Панков (Бокатов), Шподарунок.
Гості сконцентрували у півзахисті значні сили. І це дозволило їм завоювати середину поля. Майже протягом усього матчу дніпропетровці мали територіальну перевагу. Вони часом мало не всією командою йшли вперед, зриваючи контратаки харків’ян застосуванням штучного положення «поза грою». Правда, атакувати гостей примусили обставини: вже на п’ятій хвилині матчу у ворота Леоніда Колтуна було забито гол. Автором його став молодий нападаючий «Металіста» Роман Шподарунок. І слід сказати, що забив його харків’янин майстерно.
Контратака господарів поля розвивалась лівим краєм. Микола Коновалов навісив м’яч на лінію штрафного майданчика гостей, де стояли Володимир Чаплигін і Роман Шподарунок в оточенні захисників «Дніпра». Здавалось, нічого загрозливого для воріт Колтуна немає. Та сталося все блискавично: Шподарунок начисто виграв у Цуніна боротьбу за верховий м’яч, перекинувши його через голову захисника у штрафний майданчик, розвернувся й опинився сам на сам з Колтуном. Завершальний удар було виконано блискавично і сильно, точно у правий нижній кут. 1:0.
Але не та команда «Дніпро», що здається без бою. Гості повели планомірні атаки на ворота Савченка. Та він діяв у цьому матчі бездоганно, не раз рятував команду від, як кажуть, неминучих голів.
Харків’яни атакували рідше, але дуже гостро. В один із моментів знову віч-на-віч з Колтуном вийшов Шподарунок. Захисники «обійшлися» з ним у штрафному майданчику досить безцеремонно. Але суддя матчу Т. Бахрамов не наважився дати пенальті.
На 33-ій хвилині відмінну можливість забити гол мав Борис Панков. Він залишився з м’ячем один перед Колтуном. Сильний удар, і м’яч від «хрестовини» відлітає далеко в поле.
У другому таймі «Дніпро» не складає зброї. Гості атакують майже всією командою. Були моменти, коли здавалось, що рахунок ось-ось зрівняється. Віч-на-віч з Савченком залишився Христян, двічі дуже небезпечно «закручував» кутові Шнейдерман, сильно і точно бив по воротах Федоренко. Але Савченко й захисники вистояли.
Десь на 82-й хвилині здавалось, що «Дніпро» доб’ється-таки свого: Гринько з м’ячем опинився прямо на одинадцятиметровій позначці. Та капітан гостей пробив вище.
«Металіст» здобув важку, але заслужену перемогу. Тепер у команди серія напружених матчів на виїзді. Уже сьогодні харків’яни зустрічаються в Казані з місцевим «Рубіном».
Наводимо результати інших матчів четвертого туру: «Даугава» (Рига) — «Алга» (Фрунзе) — 0:0, «Жальгіріс» (Вільнюс) — «Шахтар» (Караганда) — 0:0, «Динамо» (Ленінград) — «Памір» (Душанбе) — 0:1, «Локомотив» (Москва) — «Будівельник» (Ашхабад) — 2:0, «Текстильник» (Іваново) — «Волгар» (Астрахань) — 2:1, «Шинник» (Ярославль) — «Спартак» (Орджонікідзе) — 2:1, «Крила Рад» (Куйбишев) — «Молдова» (Кишинів) — 1:0, «Уралмаш» (Свердловськ) — «Чорноморець» (Одеса) — 1:0, «Кузбас» (Кемерово) — «Металург» (Запоріжжя) — 2:1, «Рубін» (Казань) — «Торпедо» (Кутаїсі) — 2:2.
Після четвертого туру лідирують карагандинський «Шахтар», харківський «Металіст» і душанбінський «Памір», які мають по 7 очок, 6 очок набрали футболісти «Текстильника».
О. БІРЮКОВ.

На знімку: Савченко зриває ще одну атаку «Дніпра».
Фото А. Сорокіна.

«МЕТАЛЛИСТ» ПЕРЕСТРАИВАЕТСЯ
«Футбол-Хоккей» №18 (Москва, 02.05.1971)
…Вернёмся к разговору об оборонительных тенденциях.
— Я играл в высшей лиге, — говорит нападающий Бокатов, — там такого нет. Тут сплошной заслон, куда ни повернись — стена...
Видимо, после встречи с «Днепром» у Бокатова несколько отлегло от сердца, оказалось, что не все команды на чужих полях «зарываются в окопы».
С первой минуты соперники рванулись к чужим воротам, причем «Днепр» вёл наступление большими силами, чем хозяева поля. В первой линии атаки были, так сказать, официальные форварды — Лябик, Назаров, Снитько и полузащитник Гринько. В зону штрафной площади «Металлиста» то и дело пробирались Шнейдерман и Федоренко. А после того как харьковчане повели в счёте, в стане «Металлиста» стали появляться, и не так уж редко, даже защитники гостей.
Опять, как и в матче с «Жальгирисом» и ленинградским «Динамо», ключ к чужим воротам подобрал Шподарунок. На 5-й минуте он выиграл единоборство у защитника «Днепра», овладел мячом и тотчас же пробил метров с 12-ти под острым углом. Это был четвертый гол дебютанта в нынешнем сезоне. В первом тайме он имел ещё один верный шанс: ловко проскользнул между двумя защитниками и вышел один на один с вратарем Колтуном, но удар пришёлся в штангу.
«Днепр» приложил много стараний, чтобы отыграться. Гости вели наступление широким фронтом, в их действиях не было нервозной суетливости — всё размеренно, четко, точно. Единственное, что не удавалось команде, это высечь искры вдохновения. Атаки велись красиво, умно, но несколько монотонно. Как капли дождя...
«Металлист», особенно во втором тайме, преимущественно оборонялся. Защитники иногда играли на отбой, «зажигали свечи», но явных ошибок не допустили. В том, что ворота харьковчан остались на замке, особая заслуга и голкипера Савченко. Он превосходно сыграл на выходах, взял несколько трудных мячей.
Если подвести итог этому матчу в нескольких словах, то можно сказать так: «Днепр» произвёл впечатление, «Металлист» забрал два очка...