24 июня 1966 (пятница). 18:30. Кировоград. Стадион «Звезда». 10000 зрителей.

Судьи: А. Мугурдумов, Б. Швецов, Г. Пономарёв (все – Киев).

«Звезда» (футболки белые, трусы тёмные, гетры белые): А. Нестеренко, В. Зайцев, В. Архипов, А. Кравченко, И. Хоткевич, В. Ястребов (Ю. Галдин, 65), Ю. Горожанкин (к), Е. Сприкут, А. Кацман, Г. Швец, В. Квасов.

«Днепр» (футболки поперечно-полосатые бело-голубые, трусы белые, гетры красные с белой полосой): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Северухин, 11 Забелин – 8 Пинчук, 9 Крюковский (Кротков, 60), 10 Паис.

Старший тренер – А. Зубрицкий. – составы из протокола матча.

Борьба в центре поля. Слева направо: Роман Канафоцкий, главный судья Александр Мугурдумов, Валерий Северухин, ?, Юрий Горожанкин, Анатолий Кравченко (на дальнем плане), Давид Паис, Николай Пинчук

Фото из личного архива Романа и Ирины Канафоцких

ПОРАЗКА ЛІДЕРА

«Зоря» (26.06.1966)

Кіровоград. (Кор. «Зорі»). Футбольна практика знає немало випадків, коли лідер програє аутсайдеру. Пригадаймо хоча б минулорічну поразку киян у Кутаїсі, яка позбавила їх золотих медалей чемпіона. Тому програш «Дніпра» у Кіровограді з рахунком 0:1 можна було б розцінювати просто як невдачу лідера. Але це буде неправильно. В цьому матчі дніпропетровці протягом усіх 90 хвилин мали велику територіальну та ігрову перевагу, але пішли з поля переможеними лише тому, що не змогли її реалізувати.

Гол у ворота «Дніпра» було забито на 14-й хвилині, коли ніщо не загрожувало гостям. Господарі з правого флангу через все поле навісили м’яч на свій лівий край. І тут трапилось несподіване: невеличкий на зріст форвард «Зірки» Квасов у високому стрибку дотягнувся до м’яча і головою забив гол в дальній від воротаря кут.

А далі відбувалось ось що. Через хвилину Крюковський, одержавши добрий пас від Пінчука, не зумів проткнути м’яч з двох метрів у пусті ворота. Ще через хвилину воротар «Зірки» Нестеренко необачно вибіг далеко в поле. І ніхто не встиг переправити м’яч в пусті ворота. На 26-й хвилині Крюковський добре вивів на прорив Забєліна. Той вийшов один на один з воротарем, міг спокійно кинути м’яч у будь-який кут воріт. Проте він сильним ударом спрямував м’яч у воротаря. За три хвилини до перерви Паїс вивів на вигідну позицію Забєліна. Той знову пробив сильно й точно. І треба ж було, щоб м’яч, який пролетів під воротарем, вцілив у ногу захисникові, котрий забіг під сітку.

Скільки ще було таких моментів, коли дніпропетровці могли зрівняти рахунок і вийти вперед. Проте поступово їх запал згас, і за 15 хвилин до кінця матчу вони здалися на милість переможця, ледь не поплатившись ще одним голом.

Поразка відразу ж відсунула лідера на друге місце і його турнірне становище стало дуже небезпечним.

ВО ВТОРОМ ЭШЕЛОНЕ

«Днепровская правда» (26.06.1966)

Игры состоялись 24 июня.

СКА (Львов) — «Авынтул» (Кишинёв) — 2:1, «Локомотив» (Винница) — «Шинник» (Ярославль) — 4:1, «Судостроитель» (Николаев) — «Авангард» (Харьков) — 1:1, «Таврия» (Симферополь) — «Заря» (Луганск) — 1:2, «Звезда» (Кировоград) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:0, «Динамо» (Ленинград) — «Карпаты» (Львов) — 1:0, «Волга» (Калинин) — СКА (Киев) — 3:0, «Волга» (Горький) — «Труд» (Воронеж) — 1:3, «Сокол» (Саратов) — «Металлург» (Запорожье) — 1:2. (ТАСС).

НА РІВНИХ

«Кіровоградська правда» (Кировоград, 26.06.1966)

Цієї зустрічі з нетерпінням чекали кіровоградські любителі футбола. Адже дніпропетровська команда «Дніпро» — лідер зони. Отже, місцеву «Зірку» чекало серйозне випробування. Що ж, наші земляки його витримали. І справа не тільки в тому, що вони виграли відповідальний матч (єдиний гол на початку першого тайма головою забив В. Квасов) і здобули два дорогоцінних очка. Головне — гра проходила на рівних, а наприкінці — з явною перевагою місцевих спортсменів. Рахунок міг би бути куди більшим, якби Ю. Сприкут, О. Кацман використали сприятливі можливості для взяття воріт.

Злагоджено діяв захист кіровоградців. У ньому важко когось особливо виділити — В. Зайцева, В. Архипова, А. Кравченка, І. Хаткевича чи воротаря А. Нестеренка. З нападаючих знову продемонстрував високу майстерність В. Квасов.

Звітна зустріч показала, що «Зірка» може на рівних грати з будь-якою командою другого ешелону вищої ліги. Хочеться побажати тільки, щоб вона демонструвала таку волю до перемоги в кожній зустрічі.

Наводимо результати інших матчів: СКА (Львів) — «Авинтул» (Кишенів) — 2:1, «Локомотив» (Вінниця) — «Шинник» (Ярославль) — 4:1, «Таврія» (Сімферополь) — «Зоря» (Луганськ) — 1:2, «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Авангард» (Харків) — 1:1.

«ЗІРКА» — «ДНІПРО» — 1:0

«Спортивна газета» (Киев, 28.06.1966)

Перед початком матчу болільники кіровоградців піднесли транспарант «Зірка»: відступати далі нема куди!» Думка болільників збіглася з намірами керівників команди. І хоч суперником був лідер підгрупи, господарі поля на цей раз відмовилися від суто захисного варіанту. Кіровоградські форварди Сприкут, Кацман, Швець, Квасов у перші ж хвилини зустрічі почали шукати проходи до воріт дніпропетровчан. І вже на дев’ятій хвилині їхні намагання завершилися успіхом. Пройшовши по правому краю, Сприкут зробив відмінну прострільну передачу вздовж воріт, і Квасов головою послав м’яч у сітку. Ще через хвилину господарі могли подвоїти рахунок, але Городенко виявився на висоті.

Опинившись перед загрозою поразки, футболісти «Дніпра» перехопили ініціативу. Проте захисники Зайцев та Кравченко дуже щільно опікали небезпечних Паїса і Забєліна. На 31-й хвилині кіровоградці прогавили вихід Забєліна, який опинився віч-на-віч з воротарем Нестеренком. Кіровоградець переміг у поєдинку. До речі, Нестеренко впевнено провів цю зустріч.

М. РОДОХЛІБ.

Кіровоград (телефоном).

Зустріч у Кіровограді між одним з лідерів другої групи класу «А» дніпропетровським «Дніпром» і місцевою «Зіркою» закінчилася перемогою господарів поля.  На фото: момент гри. Фото В. Ковпака.