24 марта 1965 года. Среда
Товарищеский матч
«Черноморец» (Одесса) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0


«Черноморец» (Одесса) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0.
24 марта 1965 (среда). Одесса. Стадион СКА.
Судьи:                                        
«Черноморец»:                                       Старший тренер – Ю. Войнов.
«Днепр»                                                  Старший тренер – А. Зубрицкий.
Дублёры – 0:1.



Є ТАКИЙ СПЛАВ – «ДНІПРО»
«Прапор юності» (26.03.1965)
Прогнози не виправдались. Рейс березень-квітень не відбувся. Літак, врізавшись по нахиленій траєкторії з висоти 2000 метрів в суцільну молочно-попелясту масу хмар, наче потрапив у холодний жовтень. Над Одесою, як і над Дніпропетровськом, похмуре і сіре небо, по-осінньому вологе повітря. І все-таки весна прийшла в це південне місто. Футбольна весна. Афіші, що сповістили про перші товариські зустрічі між майстрами шкіряного м’яча першого і другого ешелонів, з’явилися на вулицях, на рекламних тумбах ще на початку березня. В Одесі проводять тренувальні збори місцеві команди, дебютанти вищої ліги «Чорноморець» і СКА, «Автомобіліст» — першорічник класу «Б», херсонський «Будівельник», алма-атинський «Кайрат», кишинівська «Молдова», «Жальгіріс» (Вільнюс), і наш «Дніпро». Словом, спаринг-партнери зібрались різні за досвідом і класом гри. Результати зустрічей між ними, однак, бурхливо обговорюються одеськими болільниками, які по цих, пристрілочних іграх, роблять спроби визначити силу своїх команд. Більшість віддають перевагу морякам, до яких перейшов киянин В. Лобановський. Нічия (1:1) з «Кайратом», командою, що повністю зберегла свій минулорічний склад, розцінюється як перемога армійців, колектив яких оновився майже на 90 процентів.
В колективній пам’яті прихильників футбола зберігаються найменші подробиці матчів і багаторічної давнини, і кількаденної свіжості. Одесити пам’ятають і ігри дніпропетровського «Динамо», коли їх командам доводилось неодноразово залишати футбольні поля переможеними, і поєдинок між «Дніпром» і СКА в 1964 році, коли армійці повернулися додому переможцями, буквально розгромивши наших футболістів.
До сьогоднішніх перевірочних ігор «Дніпра» тут ставляться з певною мірою недовір’я. Мовляв, щасливчики, що зіграли 1:1 з «Молдовою».
Врешті-решт, зрозуміло, справа не в голах, забитих в матчах на півдні. Можна програти всі і добре підготуватись до нового сезону. Мета перевірочних ігор - зіграність колективу, взаєморозуміння між гравцями, між окремими ланками і лініями, поновлення футболістами загальнофізичних і технічних навичок, засвоєння нових тактичних варіантів і схем.
Але все ж таки тренувальні поєдинки дають змогу зробити певні висновки щодо підготовленості на даному етапі команди, окремих її футболістів. Проти виявлених вад і помилок застосовуються відповідні «антибіотики». Так, повертаючись до гри між «Дніпром» і «Молдовою», слід сказати, що вона вказала на старе «захворювання» нашої команди — відсутність належної фізичної підготовки. Якщо в першому таймі наші земляки діяли наполегливо, швидко і досить злагоджено, то в заключному періоді ініціатива перейшла до молдавських футболістів. В «Дніпрі» наче зламався якийсь важливий привідний маховичок, що живив енергією руху всі інші «механізми». Не вистачило витривалості, без якої нічого не варті технічні якості спортсменів, без якої вони не в змозі виконати тактичні задуми і настанови тренера. Власне, в такому разі можна говорити лише про потенціальні можливості колективу, не більше. Керівники команди зробили належні висновки, визначили «лікувальні заходи»: посилення загальнофізичного гарту.
Після матчу з кишинівцями дніпропетровці більше тижня не проводили контрольних зустрічей. Тривала пауза була заповнена щоденними триразовими тренуваннями.
Робочий день в колективі починається рано. На відміну від минулого року, сьогоднішні ранкові заняття не можна визначити як просто фіззарядка. Після гімнастичних вправ футболісти працюють з м’ячами, відшліфовують ті чи інші прийоми, вивчають і опановують нові. Звичайно, найбільш інтенсивними є тренування вдень і ввечері. Вони триваліші, різноманітніші, з більшими дозами навантаження в програмах спеціальної футбольної і загальнофізичної підготовки. Під час тренувань, за якими мені довелось спостерігати на стадіоні заводу радіальних систем, тренери «Дніпра», так би мовити, зробили наголос на фізичному гарті колективу. Гравці за принципом поступового збільшення навантажень виконували силові вправи, відпрацьовували техніку бігу, ривка тощо. До початку занять в «секціях» нападу і захисту на обличчях спортсменів вже виступили краплинки солоного поту. І коли говорити про другий етап підготовки команди до чемпіонату, учбово-тренувальні збори, то чи не найголовніший показник роботи — саме оці солоні струмочки, важливі і необхідні компоненти міцного сплаву колективу як ігрового ансамблю, вольового і витривалого. Старанно трудиться, наполегливо працює над собою капітан Борис Дановський. Його енергії вистачає і на своєчасний вихід на далеку передачу, і на єдиноборство з нападаючим, і на підстраховку партнерів по захисту.
Стараються новачки, особливо молодь. Вони, видно, серйозно прагнуть скоріше позбавитися своїх недоліків і якомога надійніше закріпитися в команді.
Дебютантів в «Дніпрі» багато — одинадцять чоловік. Це і такі досвідчені футболісти, як нападаючі Віталій Савельєв, Анвар Юлгушев, напівзахисник Валерій Кравчук, і новачки в класі «А»: Іван Сааков, Анатолій Гринько, Володимир Кривуненко, Анатолій Білолюбський та інші.
Який почерк гри у «незнайомців»? На якому саме місці краще за все «вписується» в колектив той чи інший футболіст? Виконавцями яких тактичних варіантів можуть бути дніпропетровські майстри другої групи класу «А»? Питань в передсезоння постає чимало перед тренерами «Дніпра». І відповіді на них вони шукають щодня, в контрольних матчах з спаринг-партнерами, в двосторонніх іграх під час своїх внутрікомандних занять. Тренувальні збори перевіряють все: і вміння думати на полі, і здатність діяти в певному ключі і темпі, і, коли треба, перешиковуватись по ходу гри так, щоб гідно зустрічати в двобої майбутніх суперників.
Минулої середи «Дніпро» провів ще одну контрольну гру в Одесі — проти місцевого «Чорноморця». Результат зустрічі 0:0.
Не будемо його коментувати: справа не в голах. Трапляється, що перемоги на Півдні не радують, і, навпаки, поразки не засмучують. Адже, передусім, в контрольних іграх перевіряються взаєморозуміння, фізичні, технічні і тактичні якості гравців. Випробовується на міцність футбольний сплав, ім’я якому — колектив. І є такий сплав - «Дніпро». А чого вартий «Дніпро» зразка 1965 року, покажуть вже перші календарні матчі, які команда проведе вдома. Наполегливо готуються до них наші хлопці, і хочеться вірити, що труд їх буде плідним: в новому сезоні принесе більше перемог, ніж невдач.
А. ПІВНЕНКО,
наш спец. кор.
Дніпропетровськ — Одеса.



ЗНОВУ НІЧИЯ
«Зоря» (26.03.1965)
Одеса. (Телефоном). 24 березня футболісти «Дніпра» провели другу контрольну зустріч. На цей раз їх суперником була сильна команда одеського «Чорноморця», яка, як відомо, в минулому році здобула право виступати в першій групі класу «А». Обидві команди вийшли на поле в бойовому складі. За грою спостерігало багато тисяч глядачів. Безперервні атаки з обох сторін розбивалися в добре організований захист. Рахунок так і не було відкрито — 0:0.
Напередодні грали дублюючі склади цих команд. Перемогли дніпропетровці з рахунком 1:0.



Комментариев нет:

Отправить комментарий