«Металлист» (Харьков) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:1

Чтобы просмотреть изображение в оптимальном качестве, кликните по нему, нажмите правую                 кнопку мыши и выберите "Открыть картинку в новой вкладке". Для его увеличения нажмите "+".

Программа телевидения
24 августа 1984 года. Пятница

«Металлист» (Харьков) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:1 (2:1).

24 августа 1984 (пятница). 18:30. Харьков. Стадион «Металлист». 20000 зрителей. Пасмурно, в первом тайме дождь. 17 градусов.

Судьи: В. Баскаков (Москва), М. Кусень, И. Дудко (оба – Львов).

«Металлист» (футболки белые): Сивуха, Мотуз, Сусло, Каплун, Камарзаев (к), Крамаренко (Иванов, 53), Якубовский, Медвидь, Талько (С. Кузнецов, 46), Тарасов, Бондаренко.

Старший тренер – Е. Лемешко.

«Днепр» (футболки красные): Краковский, Башкиров, Вишневский, Пучков, Лысенко, Павлов (к), В. Кузнецов, Художилов (Багмут, 46), Дилай, Протасов, Таран (Лютый, 65).

Старший тренер – В. Емец.

Травмирован Литовченко.

Голы: 1:0 Бондаренко (21), 2:0 Медвидь (30), 2:1 Протасов (39, гп Художилов).

Дублёры – 1:2. Голы: Сааков – О. Таран, Дилай.

⃰⃰  Благодарим Евгения Каменецкого

за информацию по тактической схеме «Металлиста».

«Металлист» (Харьков) – «Днепр» (Днепропетровск)

24 августа 1984 года. Пятница. 18:30. Харьков. Стадион «Металлист». Пасмурно. Дождь. 17 градусов. 20 000 зрителей.

«Днепр» начал игру активнее харьковчан. Дважды мог отличиться Протасов, но сначала спас свои ворота Сивуха, а затем нападающий с линии вратарской площадки головой пробил выше ворот. «Металлист», начав игру в среднем темпе, постепенно наращивал обороты. Особенно опасными были их контратаки (счет в матче открыл Бондаренко). После этого гости уступили середину поля хозяевам, чем те воспользовались сполна: Медвидь забил второй гол. После этого харьковчане несколько успокоились, за что и поплатились (Протасов сократил разрыв в счёте)  –  2:1.

Второй тайм прошёл уже с полным преимуществом «Металлиста», но харьковчане не сумели реализовать многочисленные опасные моменты. Они продолжали атаковать, не давая соперникам возможности перехватить инициативу (несколько раз Тарасов угрожал воротам Краковского)  –  2:1.

Голы матча:

21-я минута (гол забил «Металлист»): Медвидь делает длинную диагональную передачу  →  рывок Тарасова на левом фланге завершается ударом с хода  →  мяч попадает в перекладину и отскакивает в поле  →  Бондаренко, которому не успевает помешать Павлов, ничего не остается, как направить мяч в ворота  –  1:0.

30-я минута (гол забил «Металлист»): Бондаренко отдает пас  →  Медвидь выходит один на один с Краковским и бьет по воротам  →  вратарь в падении отбивает мяч  →  Медвидь повторным ударом удваивает счет  –  2:0.

40-я минута (гол забил «Днепр»): Павлов отбирает мяч у харьковчанина и отдаёт передачу  →  Художилов пасует в штрафную площадь  →  Протасов опережает защитника и ставит точку в этой комбинации  –  2:1.

«Днепр вечерний»
25 августа 1984 года. Суббота

«Спортивна газета»

«Вечірній Харків»

Харьков. 25 августа 1984. Суббота

ПЕРЕКОНЛИВИЙ РЕВАНШ

Як відомо, в першому колі харків’яни поступилися чемпіонам країни з рахунком 1:2. Тому господарі цілком закономірно прагнули реваншу. Однак уже в дебюті потужний удар Протасова з-за меж штрафного майданчика у ліву «дев’ятку», а Сивуха, до речі, відмінно зреагував на нього, дав зрозуміти господарям, що «Дніпро» начебто настроєний по-бойовому. І в подальшому дніпропетровці, вдало контратакуючи флангами, намагались виводити на ударні позиції Протасова, Лисенка, Башкирова, але у завершальній стадії ці футболісти, на щастя харків’ян, не змогли точно пробити по цілі.

Гості, заздалегідь знаючи, що «Металіст» атакуватиме саме великими силами, головну увагу приділяли обороні, де в ній щораз можна було бачити шість-сім футболістів. Безперечно, нашим землякам подолати такий заслін було нелегко, тим паче, що форварди Тарасов і Бондаренко перебували під постійним наглядом захисників «Дніпра». Від цього, у свою чергу, постраждала середня лінія чемпіона країни, бо тут ініціатива вже належала харків’янам, де особливо виділялись Якубовський і Медвідь. І в одній із контратак «Металіста» саме Якубовський точною передачею вперед вивів на вільне місце Тарасова, і той без обробки сильно пробив, однак м’яч потрапив у перекладину, а відскочивши від неї, до Бондаренка, і той не схибив. Так у рахунку повели господарі.

Гості за будь-яких сил намагаються перевести гру в своє русло і вирівняти становище, але захист «Металіста» в ці хвилини грає без помилок. Витримавши тиск гостей, наші земляки знов-таки небезпечно атакують ворота Краковського, і невдовзі Бондаренко відмінною передачею виводить сам на сам із голкіпером «Дніпра» Медвідя, і Вячеслав, не вагаючись, б’є по воротах, але Краковський у падінні зумів відбити м’яч прямо… на Медвідя, повторний удар якого був невідпорним.

І все ж пропущені два м’ячі не збентежили гостей. Вдало підтримуючи напруження в районі штрафного майданчика харків’ян, дніпропетровці врешті-решт примусили помилитись оборону господарів: контратака, в якій брали участь Лисенко — Таран — Протасов, закінчилася взяттям воріт «Металіста».

По перерві перевага знов таки була на боці футболістів заводу імені Малишева. І свідчення тому — вісім кутових, поданих ними на ворота «Дніпра». На жаль, жоден з них не завершився взяттям воріт гостей. Прикро, але факт залишається фактом: наші земляки поки що досконало не оволоділи розиграшем цього стандартного становища, яке, приміром, вдало перетворюють його у голи київські динамівці.

Правда, на початку другого тайму після небезпечних контратак «Металіста» двічі підряд міг відзначитись найкращий бомбардир команди Тарасов, але його удари з близької відстані були неточними. Відверто кажучи, гра Тарасова цього разу була дещо невиразною, особливо в першому таймі, коли він не спромігся нанести жодного прицільного удару, а в другому, як бачите, у нього була можливість додати у свою копилку ще два м’ячі, але прийняти вірне рішення, коли йому ніхто не заважав, він, на жаль, не зміг.

Правда, з виходом молодого і здібного, на мій погляд, форварда Іванова гра у «Металіста» пожвавилась. Його сольні проходи раз у раз ставили у скрутне становище оборону гостей, і лише чіткі її дії не дали можливості відзначитись Олександрові,

Кінцівка матчу пройшла за переваги харків’ян, але рахунок першого тайму обом командам змінити так і не вдалося.

Відбулося ще вісім ігор 24-го туру. Армійці столиці, приймаючи своїх земляків-торпедівців, спочатку вели в рахунку — 3:1. Однак автозаводці не тільки вирівняли становище, але й зуміли забити переможний гол. 4:3 — на користь торпедівців.

«Арарат» подолав «Шахтар» — 1:0 (гол забив Мхітарян). Динамівці столиці провели п’ять сухих м’ячів у ворота «Пахтакора». До речі, Юрчишин («Пахтакор») і Газзаєв («Динамо») не змогли реалізувати пенальті. Лідер нинішньої першості «Зеніт» — удома поступився «Чорноморцеві» — 0:1 (відзначився Пасулько). Динамівці Києва, виступаючи у Вільнюсі проти місцевого «Жальгіріса», програли (за три хвилини до фінального свистка переможний гол забив Данісявічюс). Динамівці Мінська виграли в армійців Ростова-на-Дону — 3:0. І два матчі закінчилися внічию — «Нефтчі» — «Динамо» (Тб) — 1:1, «Кайрат» — «Спартак» — 0:0.

28 серпня матчем «Пахтакор» — «Спартак» розпочинається 25-й тур. Наступного дня решта ігор: «Дніпро» — «Нефтчі», «Шахтар» — «Металіст», «Динамо» (Тб) — Арарат», «Торпедо» — «Динамо» (М), «Кайрат» — ЦСКА, СКА — «Жальгіріс», «Динамо» (К) — «Зеніт», «Чорноморець» — «Динамо» (Мн).