25 мая 1969 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 11-й тур
«Металлург» (Запорожье) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0

«Металлург» (Запорожье) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0 (0:0).
25 мая 1969 (воскресенье). 17:00. Запорожье. Стадион «Металлург». 10000 зрителей. Пасмурно. Перед игрой ливень.
Судьи: В. Ханенко, Л. Раппопорт, В. Ландюк (все – Львов).
Телетрансляция – прямая, 2-я программа.
«Металлург» (футболки жёлтые): А. Прохоров, В. Марченко, Г. Вуль, Б. Сорока, А. Чучко, В. Кочегаров, В. Портнов, В. Ерёменко (к), В. Кутин, Е. Сатаев, Б. Балуев (В. Чаплыгин, 67).
Запасные: В. Гургач, А. Пугачёв, Н. Тимошенко, А. Томах.
Старший тренер – С. Коршунов.
«Днепр» (футболки красные): Пильгуй – 3 Дановский Сергеев, Шпаков, 6 Сарычев, Шнейдерман – 7 Гринько, 8 Мирошин (Пинчук, 46), 10 Биба (к) – 9 Лябик, 11 Снитько.
Запасные: Семёнов, Грибенник, Романюк, Кржечевский.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Портнов (81).
Предупреждён Биба (после окончания матча).

КОНКУРС-ЕКСПРЕС
Хто стане переможцем зустрічі футбольних колективів
«Металург» — «Дніпро»
«Прапор юності» (24.05.1969)
Завтра в Запоріжжі на футбольне поле капітани команд майстрів класу «А» другої підгрупи «Металург» та «Дніпро» виведуть свої колективи на чергову зустріч одинадцятого туру.
За давньою традицією зустрічі цих команд привертають до себе пристрасну увагу болільників і відбуваються в упертій боротьбі. Ми не будемо зараз наводити загальний рахунок перемог та нічийних результатів між суперниками, відзначимо лише, що кожний з колективів не раз залишав п0ле на щиті і зі щитом. Але хто переможе цього разу? Хто піде з поля з піднесеною головою? Чи знову команди змушені будуть розділити між собою очки?
Редакція газети «Прапор юності» запрошує любителів спорту висловити свою думку про зустріч у першому колі між суперниками і відповісти на питання:
1. З яким рахунком закінчиться зустріч?
2. Яка команда заб’є в цьому матчі перший і останній голи?
Болільники, які зуміють правильно відповісти на ці запитання, будуть нагороджені призами та подарунками. Перший приз – м’яч з автографами футболістів «Дніпра».

ЗАКОНОМІРНІСТЬ ЧИ НЕВЕЗІННЯ?
«Прапор юності» (27.05.1969)
У болільників Придніпров’я завжди викликає особливий інтерес зустріч футбольних колективів «Дніпра» та запорізького «Металурга». Мабуть, це через те, що, незалежно від стану команд у турнірній таблиці, матч між ними завжди відбувається в упертій боротьбі і має принциповий характер. За час перебування суперників-сусідів в класах «Б» та «А» вони зустрічались в ранзі чемпіонату країни 26 разів. В п’ятнадцяти зустрічах перемогу здобували запорізькі спортсмени. В десяти матчах сильнішого так і не було виявлено. І тільки одного разу нашим спортсменам вдалось вирвати дуже бажані два очка.
Любителі статистики роблять із цих цифр логічний висновок: команду Дніпропетровська переслідує незрозуміла фатальність. Ми ж хочемо додати, що перед нашими футболістами стоїть ще і психологічний бар’єр, подолати який їм і цього разу не вдалося. Рахунок матчу знову на користь запорізьких спортсменів.
Проливний дощ, який ішов дві години і закінчився перед самим початком футбольного поєдинку, добре полоскотав нерви болільникам. Але він зробив свою справу. Грати було нелегко. І від футболістів вимагалось чимало мужності та технічної озброєності, щоб вести боротьбу.
Тренер господарів поля С. Коршунов виставив команду в такому складі: Прохоров, Марченко, Вуль, Сорока, Чучко, Кочегаров, Томах, Єрьоменко, Кутін, Сатаєв, Балуєв (у другому таймі Чаплигін).
Валерій Лобановський змінив склад «Дніпра» порівняно з минулими зустрічами. На запорізький стадіон вийшли: Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Саричев, Шнейдерман, Гринько, Мірошин (в другому таймі Пінчук), Лябік, Біба, Снітько.
З перших хвилин матчу було зрозуміло, що футболісти «Металурга» взяли під особливий догляд найрезультативнішого та найактивнішого гравця «Дніпра» Лябіка. Весь час його переслідував дует захисників господарів поля. І все ж Лябік знаходив можливість уникати опіки і раз за разом створювати гольові моменти біля воріт запоріжців. Саме це і спричинило те, що Марченко та Вуль забувають про закони гри та люб’язну гостинність господарів і беруть на озброєння «брудну» гру. Вони у будь-який спосіб намагаються зупинити Лябіка. Адже проти технічного гравця у їх арсеналі не знайшлося нічого. На жаль, судді своєчасно не покарали винних і тому стали мовчазними співучасниками футбольного хуліганства. І все ж...
На 27-й хвилині Лябік на великій швидкості почав свій черговий рейд між захисниками. Обвів Марченка, але «спіткнувся» на Вулі. Суддя цього разу зафіксував порушення правил. І Дановський з 35-и метрів посилає м’яч у ворота. Прохоров демонструє всю свою майстерність, аби врятувати команду від гола.
У першому таймі перевага «Дніпра» була відчутна. Моментів гольових біля воріт «Металурга» створювалось багато. Ось тільки м’яч так і не зміг побувати у воротах. На 36-й хвилині Балуєв вдало використовує помилку Сергєєва і направляє м’яч Кутіну, який стоїть біля Пільгуя. Гол, здалось, буде обов’язково. Але Кутін пробив вище воріт.
Другий тайм минув у рівній боротьбі. У запорізьких футболістів можна відзначити Сатаєва. Він прагнув будь-що поразити ворота «Дніпра». Але захисні лінії нашої команди пильно стежили за своїм минулим колегою по команді і досить вчасно ліквідували його сольні проходи. І лише одного разу простріл Сатаєва вздовж воріт мало не закінчився для наших спортсменів небезпекою. Пільгуй намагався відбити м’яч, але раніше біля нього опинився Єрьоменко, який і пробив по воротах. Якимось чудом Дановський зупиняє м’яч на лінії воріт.
Здавалось, зустріч закінчиться мирно. Але все ж запоріжцям пощастило і цього разу. Ліквідуючи чергову атаку «Дніпра», захисник господарів посилає м’яч своєму нападаючому Томаху. І той добивається успіху. Це трапилось на 81-й хвилині.
А. ВЛАДІМІРОВ.

В ОБОПІЛЬНИХ АТАКАХ
«Зоря» (27.05.1969)
Гра старих суперників — запорізького «Металурга» і дніпропетровського «Дніпра», яка відбулася у неділю в Запоріжжі, почалась без розвідки. Команда «Дніпра» виступала в такому складі: Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Шнейдерман, Саричев, Гринько, Мірошин (у другому таймі — Пінчук), Лябик, Біба, Снітько.
Незважаючи на важке поле — матч почався при рясному дощі, команди запропонували високий темп, який витримали до кінця. Раз у раз то біля одних, то біля других воріт виникають небезпечні ситуації. Воротарі майже весь час у грі. Добре діють захисники, перша половина матчу закінчилась з рахунком 0:0.
У другому таймі тривали обопільні атаки, але господарі поля наступали більш активно і гостро. І ось за 8 хвилин до кінця матчу запорізький форвард одержує з глибини поля точну передачу. Захисники «Дніпра» вирішили, що гравець у положенні поза грою. Та суддівського свистка не було. Сильний і точний удар — м’яч у сітці воріт.
«Дніпро» залишив поле переможений.
Решта українських команд другої групи класу «А» також провели чергові зустрічі. Вони закінчилися з такими результатами: «Металіст» (Харків) — «Кривбас» (Кривий Ріг) — 0:1, «Шахтар» (Кадіївка) — «Таврія» (Сімферополь) — 2:0, «Хімік» (Сєверодонецьк) — «Зірка» (Кіровоград) — 1:1, СКА (Одеса) «Буковина» (Чернівці) — 1:1, «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Карпати» (Львів) — 4:1, «Локомотив» (Херсон) — «Локомотив» (Вінниця) — 3:1, СКА (Львів) — «Автомобіліст» (Житомир) — 2:0, «Авангард» (Тернопіль) — СКА (Київ) — 1:1, «Динамо» (Хмельницький) — «Десна» (Чернігів) — 0:1, «Азовець» (Жданов) — «Будівельник» (Полтава) — 1:0.

КАМЕНЬ ПРЕТКНОВЕНИЯ
«Днепровская правда» (27.05.1969)
Интерес к матчу у запорожцев проявлялся необычайный. Афиши на всех видах городского транспорта звали болельщиков на традиционно захватывающий поединок футболистов местного «Металлурга» с «Днепром». А у касс стадиона уже с утра собирались большие группы наиболее тонких знатоков, которые пытались предугадать исход предстоящей встречи «на высшем уровне». И как ни странно, большинство запорожцев отдавало предпочтение не своим землякам, а гостям.
— На сей раз «Днепр» впервые увезет от нас два очка, — уверенно говорили одни.
— Да, гости показывают на выездах хорошую игру, — соглашались другие. — Только вот с нами им не везет. Возможно, вариант невезения повторится и на этот раз.
— Говорят, Лябик особенно опасен. Он у них чуть ли не в каждом матче забивает голы.
— Ну, если он играет на краях, то опасаться нам нечего. Бетон защиты его остановит.
Прогнозы запорожских болельщиков во многом оправдались.
...С первых же минут хозяева стадиона предприняли затяжной штурм ворот «Днепра». Но атаки велись хаотично, непродуманно, а потому особых угроз для Пильгуя не представляли. Наши земляки построили игру на контратаках. Опасны сольные рейды Лябика, и, ощущая это, тренер запорожцев С. Коршунов прикрепляет к днепропетровцу защитный тандем. Обведет Лябик одного опекуна, а вот на втором обязательно споткнется. Правда, не без помощи защитника. Особенно агрессивен Вуль, который дважды сносил ретивого нападающего, на что судьи реагировали моментально, назначая штрафные в пользу... провинившегося. И все же «неожиданная помощь» львовской бригады арбитров не позволяет хозяевам добиться перевеса.
Как та, так и другая команда в первом тайме имела голевые моменты. На 27-й минуте Вуль откровенно сбивает с ног Лябика. Метров с 35 Дановский кинжальным ударом заставляет Прохорова перевести мяч на угловой. Через две минуты удачно проходит заслон защитников Биба и с левого края простреливает вдоль ворот. Гринько красиво, с лету бьет, но мяч проходит чуть левее штанги. На 36-й минуте хозяева могли забить гол в ворота Пильгуя, только Кутин умудрился с четырех метров послать мяч намного выше цели. А через минуту верхняя штанга спасает запорожцев от удара Лябика.
Второй тайм начался атаками днепропетровцев. Уже на четвертой минуте Биба заставляет поволноваться Прохорова. Однако хозяева не остаются в долгу. Ушедший по левому краю от защитников Сатаев опасно навешивает мяч на ворота. Пильгуй не рассчитал с выходом. Кто-то из нападающих запорожцев прицельно бьет в пустые ворота. Хозяева уже подняли победно руки вверх, но поспешили. На пути мяча вырос Дановский и спокойно переадресовал его Лябику. Тот — на открывшегося Снитько. Однако Снитько почему-то не бьет по воротам, а пасует на 11-метровую отметку. К сожалению, находившийся в штрафной площадке Гринько упал, поскользнувшись.
Неоднократно Пинчук, заменивший со второго тайма Мирошина, Гринько и Лябик беспокоили вратаря хозяев, но безрезультатно. На 81-й минуте, отбивая очередную атаку гостей, запорожские защитники чуть ли не через всё поле отдают мяч одиноко стоящему около штрафной площадки Пильгуя полузащитнику Томаху (на самом деле  нападающему Портнову  Р.Л.). Сергеев, Дановский и Шпаков были уверены, что тот находится вне игры, и не предприняли попыток преследовать Томаха. Все судьи в эту минуту находились у ворот «Металлурга». Ни свистка, ни отмашек флажками не последовало. А Томах, приблизившись к воротам, без труда пробил в верхний угол. Гол был засчитан. (По словам участника матча Виктора Мирошина, гол Портнова был забит из явного офсайда  Р.Л.)
27 раз меряются силами эти два коллектива. «Металлург» 16 раз торжествовал победу, тогда как только однажды «Днепру» удалось склонить чашу весов в свою пользу, да и то на своем поле. От судьбы, как говорят, никуда не денешься. И на этот раз запорожцы доказали, что нашим землякам даже при лучшей игре не под силу преодолеть пороги, ставшие настоящим камнем преткновения. Правда, препятствовали футболистам «Днепра» не только соперники из Запорожья, но и судьи из Львова, которые порой принимали на удивление странные решения.
В. АСАЕВ.
г. Запорожье.

«МЕТАЛУРГ» – «ДНІПРО» 1:0
«Спортивна газета» (Киев, 27.05.1969)
Двогодинний дощ, який ущух, коли команди вийшли на поле, створив украй несприятливі умови для гри. Але це не вплинуло на темперамент зустрічі. Вона проходила в доброму темпі, в безкомпромісній, як завжди в матчах цих команд, боротьбі. І господарі, й гості прагнули тільки перемогти.
У першому таймі деяка територіальна перевага була за господарями, хоча гості, в яких атаки організовував Біба, частенько загрожували воротам «Металурга».
Долю матчу вирішив єдиний гол — його красиво забив Портнов. Він вчасно вискочив з-за спини захисника на навісну передачу, зроблену з глибини поля Вулем, опинився віч-на-віч з воротарем і відкрив рахунок.
Це була 27-а зустріч старих суперників у чемпіонатах країни й шістнадцята перемога «Металурга».
М. ЗОЛОТИХІН.
Запоріжжя (телефоном).

НЕ НАРУШИВ ТРАДИЦИИ
«Индустриальное Запорожье» (Запорожье, 27.05.1969)
Двухчасовой дождь затих тогда, когда футболисты «Металлурга» и «Днепра» выходили на поле. Это очень осложнило условия игры, но не сказалось на ее темпераменте. Матч проходил в острой бескомпромиссной борьбе, как всегда во встречах этих команд.
Обе команды выставили свои сильнейшие составы. За «Металлург» играли А. Прохоров, В. Марченко, Г. Вуль, Б. Сорока, А. Чучко, В. Кочегаров, В. Портнов, В. Еременко, В. Кутин, Е. Сатаев, Б. Балуев (В. Чаплыгин, 66 мин). В составе «Днепра» были В. Пильгуй, В. Сергеев, Б. Дановский, А. Шпаков, Р. Шнейдерман, Г. Сарычев, А. Гринько, В. Мирошин (Н. Пинчук, 46 мин.), В. Лябик, А. Биба, А. Снитко.
Соперники начали без разведки — они давно и хорошо знают друг друга. Атаки гостей в глубине поля организовывал А. Биба. Он умело выводил длинными передачами вперед то энергичного и напористого центрального нападающего В. Лябика, то быстрого левого крайнего А. Снитко. Часто угрозы на правом фланге создавали выходы А. Гринько. Когда атаковали хозяева поля, защитные ряды гостей увеличивались до шести человек: в оборону отходили и А. Биба, и Г. Сарычев.
У «Металлурга» на флангах активно действовали В. Портнов и Б. Балуев. По центру поля преимущественно атаковали Е. Сатаев и В. Кутин. Середину поля контролировали В. Кочегаров и В. Еременко, который особенно выделялся в роли диспетчера.
Острых моментов было достаточно, и у ворот «Металлурга», и у ворот «Днепра». Но вратари действовали предельно внимательно и ошибок не совершали. Был и обстрел с дальних позиций. Однажды Б. Дановский проверил бдительность А. Прохорова сильным ударом издали, но счет в первом тайме так и не был открыт.
Во втором тайме игра стала еще более активной. За действиями A. Бибы еще пристальней стали следить наши полузащитники. Но игру гостей обострили энергичные действия Н. Пинчука, который заменил B. Мирошина. Несколько раз А. Прохорову пришлось демонстрировать свое искусство.
Гостям все чаще приходится отчаянно отражать натиск «Металлурга». Несколько хороших голевых ситуаций не использовали наши нападающие.
Футболисты «Днепра» при каждом удобном моменте контратаковали. На 81-й минуте они решительно двинули вперед, даже защитники подтянулись к центральному кругу. В этот момент Г. Вуль отобрал у кого-то из гостей мяч и сильно послал вперед навесной передачей. И тут из-за спины опешившего защитника стремительно выскочил В. Портнов. Он обыграл пытавшегося помешать другого защитника и произвел точный неотразимый удар. Гол! Он и решил судьбу матча.
Это была 27-я встреча команд-соперниц в чемпионатах страны и шестнадцатая победа «Металлурга» над футболистами Днепропетровска. Десять матчей закончились вничью и только один раз днепропетровцы выиграли у «Металлурга» на своем поле. Это было в 1958 году. Соотношение мячей в этих матчах 46:16 в пользу «Металлурга». Днепропетровцам ни разу до сих пор не удалось выиграть у «Металлурга» на его поле. И сейчас эта традиция не была нарушена.
М. ЗОЛОТИХИН.

«МЕТАЛУРГ» – «ДНІПРО» – 1:0
«Запорізька правда» (Запорожье, 27.05.1969)
У цікавій боротьбі пройшов футбольний матч на першість країни між давніми друзями-суперниками командами «Металург» і «Дніпро.
Гру команди почали в такому складі: «Металург» — «Прохоров, Марченко, Вуль, Сорока, Чучко, Кочегаров, Портнов, Єременко, Кутін, Сатаєв, Балуєв, «Дніпро» — Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Шнейдерман, Саричев, Гринько, Мірошин, Лябик, Біба, Снітко.
Перший тайм пройшов з невеликою ігровою перевагою запоріжців. Однак дніпропетровці на підступах до свого штрафного майданчика організували могутній захисний заслон, подолати який дуже важко. Спроби Балуєва, Кутіна, Сатаєва влучити у ворота «Дніпра» успіху не мають. Захисники гостей, очолювані Дановським, дуже уважно стежать за діями своїх підопічних. В свою чергу дніпропетровці, у яких в атаці дуже небезпечні Лябік і Гринько, не раз створюють гострі ситуації біля воріт «Металурга».
Слід сказати, що дніпропетровці значно поліпшили свою гру порівняно з минулим сезоном. Не випадково «Дніпро» був фіналістом «Підсніжника».
У другому таймі темп гри значно зріс. Події в матчі розвиваються з калейдоскопічною швидкістю. Прохоров рятує ворота після небезпечного виходу Гринька і тут же гостра ситуація виникає біля воріт, які захищає Пільгуй. Дружно і самовіддано грають захисники запоріжців. Вони зуміли нейтралізувати дії таких гравців, як Заслужений майстер спорту Біба (именно так, с большой буквы! – Р.Л.), Пінчука, котрий вийшов замість Мірошина.
Одну заміну в матчі зробили і наші земляки. На 67-й хвилині Балуєва замінив Чаплигін.
Йшла 81 хвилина зустрічі. Вячеслав Портнов одержує м’яч від Григорія Вуля. Стрімкий ривок до воріт. Удар Вячеслава був невідхильним. Свисток судді всесоюзної категорії Володимира Ханенка з Львова фіксує перемогу «Металурга». Дружна гра всього колективу принесла команді дуже важливі два очка.
Набравши 14 очок в одинадцяти зустрічах запоріжці значно поліпшили своє турнірне становище і зуміли обійти дніпропетровців. У «Дніпра» зараз 13 очок.
Наступну гру «Металург» проведе 29 травня у Полтаві.

ШІСТНАДЦЯТА ПЕРЕМОГА
«Комсомолець Запоріжжя» (Запорожье, 27.05.1969)
Матч футболістів «Металурга» і «Дніпра», який проходив у неділю в Запоріжжі, був, мабуть, за красою і напруженістю найкращим з усіх, які бачили любителі футбола в цьому сезоні на стадіоні «Металург». Його не зіпсував і дощ, який добре змочив поле перед грою.
З перших же хвилин, без розвідки команди по черзі починають атаки. Неслухняний мокрий м’яч інколи важко обробити, але гравці приборкують його і зав’язують гострі комбінації. Територіальна та ігрова переваги поступово переходять до господарів поля, вони частіше створюють небезпечні ситуації біля штрафного майданчика дніпропетровських футболістів. їх воротареві Пільгую доводиться бути напоготові. Тільки неточні удари врятовують його ворота від гола. Особливо запам’ятався момент, коли Балуєв з близької відстані, ніким не прикритий, умудрився послати м’яч вище воріт.
Перший тайм не приніс успіху жодній з команд. У другій половині гри запоріжці знову мали більше можливостей забити гол. І тільки за 10 хвилин до кінця матчу Вячеслав Портнов, прорвавшись по центру, забиває м’яч у ворота «Дніпра». Наполегливі атаки гостей на останніх хвилинах не принесли їм успіху. Рахунок 1:0 на користь «Металурга» і зафіксував фінальний свисток.
Це була шістнадцята перемога «Металурга» у зустрічах з дніпропетровцями за час їх перебування в класах «А» і «Б». У турнірній таблиці «Металург» піднявся на сходинку вище від «Дніпра».
К. ВАРЛАМОВ.

ТІСНО НА ВЕРХНІХ СХОДИНКАХ

«Радянська Україна» (Киев, 27.05.1969)

Українські команди другої групи класу «А» подолали чверть дистанції турнірного марафону. Минулої неділі вони провели одинадцятий тур. Його результати коментує тренер федерації футбола УРСР П. Безносенко:

— По одинадцять матчів, проведених суперниками, — немало для того, щоб визначити, «хто є хто». Та саме зустрічі останнього календарного дня переплутали всі попередні уявлення про сили й можливості недавніх одноосібних лідерів. Здавалось, що з кожним наступним календарним днем становище у провідній групі команд повинно було стабілізуватись. Але виходить усе не так. У взаємовідносини між лідерами активно втручаються і команди, які найменше претендують на головні ролі. Схоже на те, що підготовка першого десятка команд майже однакова. Гостра боротьба на верхніх сходинках таблиці, звичайно, — найкраща передумова створення атмосфери, яка сприяє підвищенню класу гри. Таке варто вітати. Адже та команда нашої республіки, яка пройде горнило цієї турнірної баталії, буде готова виборювати єдину путівку до найвищої ліги і краще, ніж торік «Карпати» і «Суднобудівник».

Тепер уже немає жодної серед 22 команд, яка б не зазнала поразки. Вперше їх дістали «Металіст» і «Таврія». «Металістові» торік дорого обійшлись очка, які він удома віддав кременчуцькому «Дніпру». От і тепер на своєму полі «Металіст» програв «Кривбасові». А новачок — кадіївський «Шахтар» — начисто переграв «Таврію».

Львівські армійці здобули, нарешті, першу перемогу в сезоні. Вони виграли у «Автомобіліста», який приїхав до Львова після гучної перемоги в Кубку СРСР над донецьким «Шахтарем». І все ж згадані результати частково віднесеш до приємних несподіванок. Та були в останній ігровий день принципові зустрічі і, здається, справедливі у них рахунки.

Торішньої, глибокої осені, у дні сочинського «турніру претендентів», «Суднобудівник» завдав «Карпатам» фатальної поразки. Свердловському «Уралмашеві» відкрилась дорога до першої групи класу «А». Здавалось, що «Карпати» у першому ж матчі доведуть, що то був прикрий випадок. Але «Суднобудівник» на своєму стадіоні повторив «сочинський результат» тільки з переконливішим рахунком.

«Металургові» вдома можуть пробачити будь-яку осічку, але тільки не у матчі з «Дніпром». Збудження трибун передається і гравцям. А нервозність ніколи не була найкращим помічником і порадником футбольному колективу.

Наводимо технічні результати туру: «Металіст» (Харків) — «Кривбас» (Кривий Ріг) — 0:1, «Шахтар» (Кадіївка) — «Таврія» (Сімферополь) — 2:0, «Хімік» (Сєверодонецьк) — «Зірка» (Кіровоград) — 1:1, СКА (Одеса) — «Буковина» (Чернівці) — 1:1, «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Карпати» (Львів) — 4:1, «Локомотив» (Херсон) — «Локомотив» (Вінниця) — 3:1, «Металург» (Запоріжжя) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — 1:0, СКА (Львів) — «Автомобіліст» (Житомир) — 2:0, «Авангард» (Тернопіль) — СКА (Київ) — 1:1, «Динамо» (Хмельницький) — «Десна» (Чернігів) — 0:1, «Азовець» (Жданов) — «Будівельник» (Полтава) — 1:0. Результат відкладеної гри десятого туру: СКА (Львів) — СКА (Київ) —0:1.

Турнірну таблицю очолюють чотири команди: «Суднобудівник», «Металіст», «Локомотив» (Херсон) і «Зірка». Вони набрали по 15 очок. У «Карпат», СКА (Київ), «Металурга» (Запоріжжя) — по 14 очок. «Металіст» і «Карпати» провели на матч менше.

«Днепровский металлург» (Запорожье, 28.05.1969)
25 мая на стадионе «Металлург» состоялась очередная календарная встреча по футболу на первенство СССР класса «А» (украинская зона). Запорожские мастера кожаного мяча принимали гостей из Днепропетровска — команду «Днепр».
Игра была упорной и трудной, ведь проводилась она на мокром поле после проливного дождя. Тем не менее наши ребята, да и гости, показали отличную физическую подготовку и выдержку.
Интересный матч закончился победой футболистов «Металлурга» (гол забил Вячеслав Портнов).
В. БЕЗБОРОДОВ,
старший инструктор СК «Металлург».

НЕПРИЄМНЕ СУСІДСТВО

«Робітнича газета» (Киев, 29.05.1969)

Цікаве становище склалося в другому ешелоні класу «А» в третій підгрупі. Приблизно 10-12 команд будь-якої миті можуть окупувати верхню сходинку турнірної таблиці. До одинадцятого туру претендентом номер один спеціалісти вважали харківський «Металіст». Команда вдало подолала на своєму нелегкому шляху десять бар’єрів і завоювала 15 очок. Шість перемог, три нічиї і жодного програшу. Та ось в одинадцятому турі харків’янам довелося пережити гіркоту поразки. Зустрічаючись на своєму полі з «Кривбасом», вони дозволили гостям забити у свої ворота єдиний у матчі гол. Причому, харків’яни навіть не докладали зусиль переломити хід гри на свою користь.

Дуже цікава боротьба склалася у Миколаєві, де місцевий «Суднобудівник» приймав «Карпати». Торік ці дві команди змагалися на сочинському стадіоні за одну-єдину путівку до вищої ліги. І саме миколаївці підставили, якщо можна так сказати, ніжку львів’янам, відібравши у них важливе очко. Тоді «Карпати» були сильнішими за своїх суперників. Якщо корабели вели боротьбу позиційну, то львів’яни — гостро атакуючу.

І ось нова зустріч. На цей раз уже на перших хвилинах Полуянов мало не забив гол. Ініціатива повністю на боці миколаївців, які намагалися захопити всю територію противника. Спочатку Дерев’яга, потім Полуянов, Кімалов і знову Дерев’яга забили у ворота «Карпат» чотири м’ячі, давши змогу гостям сквитати лише один гол.

Уже стало традицією, коли команди на чужому полі обирають тактику контргри. В одинадцятому турі подібною зброєю користувалися не тільки львів’яни, але й армійці Києва, футболісти «Дніпра» і «Десни» та інші команди. Правда, у Тернополі проти «Авангарду» армійцям Києва вдалося підписати мир —- 1:1. У цьому поєдинку авангардівці відразу ж повели рішучий наступ на ворота гостей, намагаючись прямолінійними атаками пробитися до мети. Штурм воріт армійців тривав кілька хвилин. Але варто було гостям перехопити м’яч, як відразу ж почалась навальна контратака і... гол. Слід віддати належне господарям поля. Після пропущеного м’яча вони не розгубилися, а продовжували атакувати. Тепер уже не оголяючи свого тилу. І сквитали гол.

Така ж картина склалася і в поєдинку між динамівцями Хмельницька і чернігівською «Десною». Динамівці, що називається, замкнули гостей у штрафному майданчику. Кутові удари йшли один за одним. Чернігівські футболісти стійко обороняються. Та ось на 73-й хвилині вони провели контратаку і забили гол. А динамівці, безперервно погрожуючи воротам гостей, майже жодного разу сильно і точно не пробили по цілі. Очевидно, форвардам слід з подібних уроків зробити для себе висновки.

Цього дня завоювали два дорогоцінних очка футболісти запорізького «Металурга», перемігши на своєму полі з рахунком 1:0 «Дніпро» (Дніпропетровськ). Гра пройшла цікаво, темпераментно. Обидві команди докладали чимало сил для взяття воріт. Мирно закінчилися поєдинки між СКА (Одеса) і «Буковиною» (Чернівці) — 1:1; «Хіміком» (Північнодонецьк) і «Зіркою» (Кіровоград) — 1:1.

«Шахтар» (Кадіївка) — «Таврія» (Сімферополь) — 2:0, «Локомотив» (Херсон) — «Локомотив» (Вінниця) — 3:1, СКА (Львів) — «Автомобіліст» (Житомир) — 2:0, «Азовець» (Жданов) — «Будівельник» (Полтава) — 1:0.

Становище в турнірній таблиці нині таке: з 15 очками попереду чотири команди — «Будівельник» (Миколаїв), «Металіст», «Локомотив» (Херсон) і «Зірка» (Кіровоград). По 14 очок мають «Карпати», «Металург» і СКА (Київ).

О. ОЛЬГІН.

КОНКУРС – ЕКСПРЕС ТРИВАЄ
«Прапор юності» (29.05.1969)
Майже чотириста листів-відповідей одержала редакція від учасників конкурсу «Хто стане переможцем зустрічі футбольних колективів «Металург»  «Дніпро»?
Приємно відзначити, що більшість учасників, незважаючи на футбольну статистику, висловилась в дусі патріотизму та любові до свого міста, до його спортивної слави. Вони передбачали рахунок на користь команди «Дніпро». Але, як ми вже знаємо, результат матчу не підтвердив їх оптимізму.
Не пощастило і тим, хто вирішив, що спортивна феміда не зможе назвати сильнішого в цьому матчі і арбітри зафіксують на табло нічийний результат.
І тільки дев’ять футбольних болільників зуміли заздалегідь назвати вже всім відомий результат — 1:0 на користь запорізького «Металурга». Отже називаємо переможців конкурсу.
Це Володимир Дундук, Віра Соколова, студентка другого курсу механіко-математичного факультету Дніпропетровського державного університету Раїса Товкач, Леонід Струтинський, зубний лікар другої стоматологічної лікарні Є. Карташова, студент-дипломант Криворізького гірничорудного інституту Михайло Єлісєєв, В. Максимова, М. Чушко та Олександр Циганко. Зрозуміло, редакція опинилася в скрутному становищі. З дев’яти переможців треба було визначити одного, першого. Все вирішило жеребкування. Пощастило Раїсі Товкач, представниці студентів-болільників університету. Вона і нагороджується головним призом редакції — футбольним м’ячем з автографами спортсменів команди «Дніпро».
Інші учасники-переможці одержать фотознімки команди «Дніпро» теж з автографами спортсменів.