25 июня 1970 года. Четверг
Чемпионат СССР. Первая лига. 15-й тур
«Карпаты» (Львов) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0




«Карпаты» (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:0 (0:0).
25 июня 1970 (четверг). 19:00. Львов. Стадион «Дружба». 36000 зрителей. Ясно. 23 градуса.
Судьи: Ю. Черников, Б. Соловьёв, А. Кадетов (все – Москва).
«Карпаты» (футболки зелёные, трусы белые, гетры зелёные): М. Лупол, И. Герег, Р. Поточняк, М. Сарабин (В. Булгаков, 65), В. Сыров, Л. Броварский, В. Данилюк (Б. Грещак, 54), О. Савка, Я. Габовда (к), И. Кульчицкий, Г. Лихачёв. 
Старший тренер – Э. Юст.
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Грибенник – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Назаров, 10 Мирошин (Кржечевский, 66) – 9 Пинчук, 11 Романюк. 
Запасные: Семёнов, Литовченко, Соколов. 
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Грещак (88).
Предупреждён Лихачёв (2-й тайм, за грубую игру).


Слева направо: Владимир Данилюк, Пётр Найда,
Леонид Колтун, Янош Габовда


Слева направо:  Владимир Данилюк, Пётр Найда, Анатолий 
Грибенник, Лев Броварский, Леонид Колтун, Янош Габовда


Слева направо:  Николай Пинчук, Остап Савка, Виктор Назаров (на дальнем плане). За мяч борются Владимир Данилюк и Владимир Сергеев. Крайний справа Пётр Найда.

Фотографии из архива Александра Паука (Львов)


ВСТРЕЧА С ЛИДЕРОМ
«Львовская правда» (Львов, 26.06.1970)
Вчера на стадионе «Дружба» состоялся один из наиболее интересных матчей первого круга розыгрыша первенства страны по футболу среди команд первой группы. «Карпаты» встречались с лидером — командой «Днепр».
Игра, как и ожидалось, прошла в напряженной борьбе и закончилась со счетом 1:0 в пользу «Карпат».
Л. ПЕВНЫЙ.


«КАРПАТИ» — «ДНІПРО»
«Вільна Україна» (Львов, 26.06.1970)
Є матчі, яких болільники чекають з особливим нетерпінням. І не завжди це тому, що зустрічаються лідери, призери або популярні колективи. Цікавість часто-густо обумовлена іншим — сподіванням побачити справді гострий, темпераментний спортивний поєдинок. До команд, які вміють вести гру саме в такому стилі, безумовно, належать «Карпати» і «Дніпро».
Матчі між ними, як правило, проходять у безкомпромісній, напруженій боротьбі. Ми добре пам’ятаємо торішню розгромну поразку, якої завдали телевізійники на старті змагань противникові, проте дніпропетровці у другому колі взяли реванш.
Учора стадіон «Дружба» був переповнений. Понад 30 тисяч львів’ян прийшли сюди подивитись зустріч «Карпат» з «Дніпром». Як відомо, наші гості — лідери першості. У них після 14 ігор 21 очко. Тільки у попередньому турі дніпропетровці зазнали першої в цьому сезоні поразки.
Рахунок вчорашньої зустрічі 1:0 на користь господарів поля. Гол на 88-й хвилині забив Б. Грещак.
О. МАТОВ.


ПОПЕРЕДУ – УКРАЇНСЬКЕ ТРІО
«Прапор юності» (27.06.1970)
Три хвилини до кінця принципового поєдинку «Карпати» — «Дніпро». На табло нулі. Суддя Всесоюзної категорії москвич Юрій Черніков призначає штрафний у бік господарів поля. Капітан дніпропетровців Гринько, поглянувши на секундомір, ретельно встановлює м’яча. 50 000 глядачів, які прийшли на стадіон «Дружба» подивитись гру лідерів першої групи класу «А», затамували подих. Над ворітьми львів’ян нависла серйозна небезпека в матчі, який, здавалося б, незважаючи на всю гостроту нервової боротьби, мав закінчитись мирним результатом. Гринько повільно відходить від м’яча, придивляється до «стінки», до позиції своїх форвардів. Ще раз поглядає на секундомір, а в цей час несподівано для товаришів по м’ячу б’є Назаров. Б’є невдало, влучає у Кульчицького. М’яч відлітає до захисників, а ті одразу ж сильно посилають вперед, на половину дніпропетровців, де тільки Найда і Грещак. Львів’янин обігрує захисника, виходить сам на сам з Колтуном і воротар дніпропетровців, що впевнено провів увесь матч, цього разу був безсилий врятувати «Дніпро». «Карпати» виграли зустріч (1:0), в якій гості переважали їх у маневреності, швидкісній підготовці, але не відзначались влучністю при завершенні атак.
Суперники виступали в таких складах: «Карпати» — Лупол, Герег, Поточняк, Сарабін, Сиров, Броварський, Данилюк (Грещак), Савка, Габовда, Кульчицький, Лихачов; «Дніпро» — Колтун, Сергєєв, Найда, Шпаков, Грибеннік, Гринько, Шнейдерман, Назаров, Пінчук, Мірошин (Кржечевський), Романюк.
Львів’яни тепер стали поруч з «Дніпром». Вони випередили московський «Локомотив» і куйбишевські «Крила Рад», які на своїх полях втратили по очку в матчах з київськими армійцями і ризькою «Даугавою».


БОРОТЬБА ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ
«Зоря» (27.06.1970)
Після закінчення позавчорашнього матчу у Львові між «Карпатами» і «Дніпром» тренер львівської команди Е. Юст поставив семи своїм вихованцям трійки, вважаючи, що вони провели матч на «посередньо». Так воно насправді й було. І все ж господарі пішли з поля, взявши у лідера два очка. Розв’язка наступила менш як за три хвилини до фінального свистка. В цей момент «Дніпро» дістав право на штрафний. Виконати його готувався капітан команди А. Гринько, але раніше від нього з власної ініціативи удар вирішив завдати В. Назаров. Зробив він це недбало. Львів’яни відбили м’яч далеко в поле, його перехопив Б. Грещак, який потім виграв єдиноборство у П. Найди, вийшов один проти воріт і забив гол. Часу, щоб відігратися, вже не вистачало. Лідер знову програв з рахунком 0:1.
Прикра поразка, тим більш, що на полі гості були значно активнішими. Вони міцно тримали в своїх руках ініціативу, позбавили маневреності небезпечних форвардів «Карпат». Один прояв недисциплінованості і всі зусилля зведено нанівець.
Склад «Дніпра»: Колтун, Сергєєв, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько, Шнейдерман, Назаров, Пінчук, Мірошин (Кржечевський), Романюк.
Щоправда, завдяки тому, що сусіди «Дніпра» по таблиці минулий тур теж провели не зовсім вдало, наші земляки утрималися на своїх позиціях, але боротьба між лідерами ще більш загострилася.
Результати туру: «Будівельник» — «Металіст» — 0:2, «Памір» — «Кубань» — 2:0, «Алга» — «Локомотив» (Тб.) — 3:1, «Крила Рад» — «Даугава» — 1:1, «Текстильник» — «Жальгіріс» — 2:0, «Локомотив» (М.) — СКА (Кв.) — 1:1, СКА (Хб.) — «Уралмаш» — 2:0, «Кайрат» — «Рубін» — 5:0, «Шахтар» — «Динамо» — 4:2, «Волгар» — «Молдова» — 0:0.


И ОПЯТЬ ВСЁ СНАЧАЛА
«Днепровская правда» (27.06.1970)
После одиннадцати туров «Днепр» опережал «Карпаты» на шесть очков. Завершилось 15 туров, а команды-соперницы уже вплотную приблизились к нашим землякам. Во Львове «Днепр» не сумел противостоять обладателю Кубка СССР. На 88-й минуте гол в ворота нашей команды забил Грещак. «Днепр» выступал в таком составе: Колтун, Сергеев, Найда, Шпаков, Грибенник, Гринько, Шнейдерман, Назаров, Пинчук, Мирошин (Кржечевский, 70), Романюк. 


ЗАСЛУЖЕНА ПЕРЕМОГА ЛЬВІВ’ЯН
«Спортивна газета» (Киев, 27.06.1970)
З перших хвилин дніпропетровці дали зрозуміти львів’янам, що їх цілком влаштовує нічия. «Карпати», навпаки, почали зустріч хвацько.
Дніпропетровці добре захищались, весь час збиваючи темп. Впевнено діяв і їхній воротар. Та головна «заслуга» в нульовому рахунку першого тайма належала форвардам «Карпат», серед яких тільки Лихачов по-справжньому турбував захист гостей.
До перерви «Дніпро» по суті мав тільки одну нагоду для взяття воріт, але Назаров пробив мимо. Зате другий тайм почався спалахом активності гостей. Та запалу вистачило ненадовго. Львів’яни приблизно з 55-ї хвилини розпочав справжню облогу воріт дніпропетровців. Колтун грав з повним навантаженням. «Карпати» подають кілька кутових, дотепно розігрують штрафні удари, Габовда влучає в штангу...
Здавалося, все скінчиться миром. Та раптом дніпропетровці на останніх хвилинах усією командою пішли в наступ. І ледве не добились успіху. Врятував «Карпати» Лупол. А ось гості поплатилися за поспішну гру в ендшпілі. Грещак дістав передачу з району своїх воріт, де в цей час зібралися майже всі дніпропетровці, обіграв Найду і вийшов сам на сам з Колтуном…
Львів’яни заслужили перемогу, бо діяли активніше, дбали більше про атаку.
Є. БОБКО.
Львів (телефоном).

Богдан Грещак, интервью 2013 года: «Грали ми у 1970-му проти «Дніпра», який на той момент тренував тандем Архипов-Лобановський. Я зі стартових хвилин не вийшов, оскільки відновлювався після травми. Замість мене грав Данилюк. Але рахунок 0:0, від початку другого тайму минуло хвилин десять і Юст гукає: «Бодю, роздягайся!» Перевдягаюся, а перед виходом на поле кажу тренеру: «Добре, я виходжу, але якщо забиваю гол, то на наступний тур у Хабаровськ не лечу». «Добре, Бодю», – каже Юст. Виходжу, як Ростислав Поточняк, хоч він потім і казав, що побачив мене і віддавав передачу, але, думаю, насправді банально виносив м’яч куди подалі, дає передачу, я приймаю, обводжу двох оборонців і забиваю гол. Щойно це сталося, подумав: «Прощавай, Хабаровськ! Здрастуй, Тернопіль, пляж, радіоприймач». Мені від самої думки – скільки то треба летіти – ставало погано».


НЕПРИЯТНОСТИ ЛИДЕРА
«Советский спорт» (Москва, 27.06.1970)
После поражения в предыдущем туре от «Молдовы» лидеру не хотелось рисковать: топот догоняющих не так уж приятен. Но, как часто бывает, ставка на ничью подвела.
Львовяне, явно нервничавшие вначале, к концу тайма надолго прижали гостей к воротам. Защитники и полузащитники «Карпат» постоянно обеспечивали своей команде территориальный перевес. Среди них выделялся Броварский, сумевший не только «обезвредить» капитана гостей Гринько, но и помогать нападающим.
После перерыва гости пытались атаковать, но вскоре им опять пришлось обороняться. И снова четкие комбинации львовян вызывали аплодисменты на трибунах, а завершающие удары сопровождались досадными вздохами.
Произведя замены, «Карпаты» нацелились на усиление атаки. Вышедший со свежими силами Грещак заиграл остро. Гол был забит так: за три минуты до финального свистка Броварский, перехватив у соперника мяч, послал в прорыв Грещака. Тот обыграл защитника, стремительно вошел в штрафную площадь и, выманив на себя вратаря, послал мяч мимо него в сетку.
Ю. КОРДИЯК,
Л. ПЕВНИЙ.
(Наши обществ. корр.).


ЛІДЕРАМ «ТІСНО»
«Вільна Україна» (Львов, 27.06.1970)
Ще зовсім недавно здавалось, що дніпропетровці досить міцно закріпилися на найвищій сходинці турнірної таблиці, що їм із їх «солідним запасом» очок ніхто не загрожує. Та ось, як це часто буває у футболі, кілька нічиїх і дві поразки підряд зробили лідерство «Дніпра» хитким, ілюзорним. Тепер уже кілька команд мають реальні шанси очолити таблицю першої групи класу «А».
Про результати позавчорашньої зустрічі телевізійників з «Дніпром» ми повідомили. Господарі поля здобули важливу перемогу. Та, відверто кажучи, мінімальний рахунок аж ніяк не відповідає тій безперечній ігровій перевазі, якою володіли карпатці. Це було особливо відчутно у другому таймі, коли гості вдалися до «глухого», масованого захисту, якого, до речі, не визнає їх наставник В. Лобановський.
Після перерви дніпропетровці майже не переходили лінії свого майданчика. Реальні можливості взяти ворота суперника втрачали Я. Габовда, Г. Лихачов. Не мали логічного закінчення загрозливі рейди І. Кульчицького. Звичайно, важко було пройти «стінку» гостей, проте, як кажуть, такі голи повинні забиватися...
Тур, що минув, значно загострив боротьбу провідних колективів. По одному очку втратили «Крила Рад» і московські залізничники, зустрічі яких відповідно з «Даугавою» та армійцями Києва закінчилися з однаковим рахунком — 1:1. «Металіст» переміг у гостях «Будівельника» — 2:0. Розігрався на своєму полі «Кайрат». Алма-атинці розгромили «Рубін» — 5:0. Нам здається, що кайратці ще не сказали свого «останнього» слова.
Наводимо результати інших матчів: «Памір» — «Кубань» — 2:0, «Алга» — «Локомотив» (Тбілісі) — 3:1, «Текстильник» «Жальгіріс» 2:0, СКА (Хабаровськ) — «Уралмаш» 2:0, «Шахтар» — «Динамо» 4:2, «Волгар» «Молдова» 0:0.
Провідна п’ятірка нині складається з таких команд: «Дніпро» — 21 очко, московський «Локомотив», «Крила Рад», «Карпати» і «Металіст» набрали по 20, причому у москвичів одна гра в запасі.
О. МАТОВ.


ВАЖКА ПЕРЕМОГА «КАРПАТ»
«Ленінська молодь» (Львов, 27.06.1970)
Численні глядачі, які заповнили стадіон позавчора, з приємністю згадували минулорічний матч «Карпат» з «Дніпром» у першому колі. Як відомо, тоді львів’яни нокаутували дніпропетровців, а рахунок 6:1 довго був рекордним.
Цьогорічна зустріч мала трохи інший характер, хоча господарі, як і тоді, перемогли.
«Дніпро» з першої хвилини дає зрозуміти карпатцям, що вони приїхали до Львова без прагнень будь-що розгромити господарів, що нічия їх цілком влаштовує. А «Карпати» відразу почали хвацько, і вже на 2-й хвилині Данилюк мало не забив гола. На 10-й хвилині не влучає з вигідної позиції Я. Габовда. А на 19 хвилині Лихачов створив настільки зручний момент для відкриття рахунку, що аж дивно, як Габовда, Данилюк, Кульчицький, Броварський не зуміли використати його. Вони самі були немало здивовані, і тут же, на полі, провели малу «виробничу нараду», щоб на місці розібратися, що сталося. Але до кінця тайму забити бажаний гол таки не вдалося, хоч більш-менш зручні моменти для цього були і надалі.
То правда, що дніпропетровці захищалися вміло, збивали, як могли, темп, впевнено діяв їхній воротар, — але все-таки в нульовому рахунку першого тайму найбільша «заслуга» львів’ян. З них лише Лихачов завдавав багато клопоту захисникам гостей. Габовда ж був настроєний досить «миролюбно», Данилюк неохайно поводився з мячем, не дорожив ним, Кульчицький провів перший тайм досить пасивно.
Гості, по суті, в першій половині мали тільки одну можливість повести в рахунку — на 6-й хвилині Назаров одержав м’яч в досить вигідній позиції перед воротами Лупола, але пробив мимо.
Другий тайм почався спалахом активності дніпропетровців. А потім вони знову почали «присипляти» карпатців поперечними передачами. Та львів’янам потрібна була перемога.
Десь приблизно з 10-ї хвилини почався справжній штурм, спочатку половини поля гостей, а згодом і штрафного майданчика. Колтун весь час працює в «поті чола», з подвійним навантаженням. Але гола нема. Починається серія замін: Грещак виходить замість Данилюка, Кржичевський замінює Романюка (ошибка, Кржечевский заменил Мирошина – Р.Л.), Булгаков — Сарабіна. «Карпати» продовжують «облогу» чужих воріт. Вони подають кілька кутових ударів, дотепно розігрують штрафні удари, — а гола нема.
В цей час дніпропетровцям світила, мабуть, щаслива зірка. Одного разу Габовда мало не зломив штанги, таким сильним був його «вистріл в упор», але мяч у ворота не влетів.
Залишались лічені хвилини до кінця гри. «Карпати» догравали спокійніше. Це відчули дніпропетровці, і всією командою рушили вперед. Вони в останні хвилини і собі всією командою вчинили штурм воріт. І були близькі до перемоги, бо оборона львів’ян відбійною грою допомагала супернику створювати загрозливі ситуації. На щастя, Лупол виявився на висоті.
На 88 хвилині Грещак одержав гарну подачу від своїх воріт, де були майже усі дніпропетровці, обіграв Найду і вийшов віч-на-віч з Колтуном. Удар був точним.
Львів’яни заслужили цю перемогу, хоч це і не був кращий матч команди.
Відверто кажучи, і від «Дніпра» як лідера першої групи, ми сподівались більшого.
«Карпати» знову ввійшли у групу лідерів, і якщо їм вистачить завзятості і волі до перемоги, то вони, без сумніву, мають можливість очолити турнірну таблицю.
Ще кілька слів про справу менш приємну. У другому таймі, за удар суперника по ногах без м’яча, одержав попередження Лихачов. Це тим більше прикро, що саме він був найкращим гравцем у цьому матчі. Такі вчинки ганьблять не тільки окремого гравця, а й команду в цілому. «Карпати», якщо вони бажають зберегти свій, без сумніву великий, авторитет у спеціалістів і любителів футбола, мусять нарешті покласти край таким інцидентам.
Є. БОБКО.



Таблица после 15-го тура

3 комментария:

  1. Ну что скоро приедет с ЧМ Лобановский, расставят вокруг поля на "Метеоре" барьеры и побегут наши супербизоны до куч кала и без зарплаты?😆😆😆

    ОтветитьУдалить
  2. Аккурат в дни после матча с "Карпатами" и бегали, видать. Хотя Сергеев подобного не помнит, специально уточнял.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. А может это тот случай когда человеческая память отказывается хранить негативную информацтю?😉😊

      Удалить