26 июня 1965 года. Суббота
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 16-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Алга» (Фрунзе) – 1:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Алга» (Фрунзе) — 1:1 (0:1).
26 июня 1965 (суббота). 17:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 25000 зрителей.
Судьи: О. Ревзин, В. Липатов, А. Кадетов (все – Москва).
«Днепр» (футболки продольно-полосатые бело-голубые, трусы голубые): Павлеченко – 3 Дановский Канафоцкий, Белолюбский, Ануфриенко – 6 Добрянский, Северухин Пинчук, Савельев (к), 10 Крюковский (Юлгушев, 70), 11 Ерохин.
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Алга»: В. Переудин, В. Фомин, Г. Шевченко, Р. Бибаев, Д. Бибаев, И. Фефлов, З. Султанов, Б. Стрельцов, Г. Мерзликин (к), Н. Узинцев (П. Шубин, 72), М. Тягусов.
Старший тренер – В. Новиков. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Мерзликин (1 т.), 1:1 Ерохин (2 т.).
Дублёры – 2:0.

«Днепровская правда» (27.06.1965)
Вчера, после десятидневного тайм-аута, на стадионе «Металлург» состоялась первая игра второго круга по футболу команд класса «А». Хозяева поля принимали фрунзенскую «Алгу». Матч закончился вничью — 1:1.
Накануне встречались дублёры. Хозяева поля выиграли с «сухим» счётом 2:0.

ЗНОВУ СТАРТ
«Зоря» (27.06.1965)
Позавчора команда другої підгрупи класу «А» провела три останні календарні зустрічі першого кола попереднього етапу. Динамівці Ленінграда перемогли своїх таллінських одноклубників (3:1), армійці Новосибірська несподівано програли дома «Ростсільмашу» (0:1), а «Кайрат» узяв верх над «Жальгірісом» (2:1).
Таким чином, до фінішу прийшли всі 16 колективів. Але результати для них виявилися аж ніяк неоднакові. Про це свідчить підсумкова турнірна таблиця.
Вчора команди другої підгрупи прямо з ходу знову взяли старт, але на цей раз — вже другого кола попереднього етапу.
Футболісти «Дніпра» приймали на своему полі фрунзенську «Алгу». То була вже шоста зустріч суперників за останні три роки. І що характерно, п’ять разів перемога була за нашими земляками.
Невдало почавши нинішній сезон, наші гості в останніх змаганнях значно поліпшили свою гру. Вони записали на свій актив перемоги над «Карпатами», «Кубанню», зробили нічию з «Зорею».
Вчорашній матч з «Дніпром» мав бути для кожного колективу своєрідною заявкою на друге коло. Тому суперники вийшли з неприхованим наміром записати на свій рахунок ще по два очка.
Однак жодній з сторін не вдалося здійснити свого наміру. В першому таймі після штрафного удару Ю. Мерзлікіна гості вийшли вперед. А після відпочинку захисник гостей Ю. Бібаєв, намагаючись перехопити м’яч після прострільного удару В. Єрохіна, забив гол в свої ворота. Рахунок 1:1 залишився незмінним.
У дублерів 2:0 на користь «Дніпра».

ГОСПОДАРІ ВІДІГРУЮТЬСЯ
«Спортивна газета» (Киев, 29.06.1965)
…Ще важчі випробування випали на долю дніпропетровського «Дніпра», який приймав фрунзенську «Алгу». Здавалося, поєдинок лідера з аутсайдером нагадуватиме тренування в одні ворота. Тим більше, що в першому крузі, коли команди зустрілися у Фрунзе, «Дніпро» добився порівняно легкої перемоги. Та на цей раз все було інакше. Незаперечна перевага гостей у першому таймі закінчилась взяттям воріт дніпропетровців. Гол забив Мерзлікін. Тільки після перерви рахунок став нічийним. Але в цьому «Дніпру» допоміг захисник гостей Бібаєв, який забив м’яч у власні ворота.

КАРДІОГРАММА… «ДНІПРА»
«Прапор юності» (30.06.1965)
Якщо уявити на хвилинку, що під час останньої календарної зустрічі було зроблено кардіограму виступу команд-суперниць, то дії «Дніпра» відбилися б на ній рівною, майже горизонтальною лінією. Припливи енергії у дніпропетровських футболістів спостерігалися лише на початку матчу, після пропущеного гола і ще декілька разів в середині і наприкінці гри. Розрахунок на легку перемогу (виграли у «Алги» на її полі, а вдома і стіни допомагають) позначився на грі негативно. Наші земляки грали якось байдуже, до того ж, прагнули будь-що зламати оборону гостей у центрі і тим самим полегшували завдання захисників.
Фрунзенці атакували рідко, але небезпечно. Щоправда, гол, який забив їх центрфорвард з штрафного удару, можна сміливо назвати випадковим: воротар Ю. Павличенко, закритий, не очікував, що м’яч знайде бреш у стінці, яку утворили захисники.
Територіальна перевага господарів поля (а вона була у них майже всі 90 хвилин) зводилась нанівець на підступах до штрафного майданчика гостей. Скупченість перед воротами «Алги» нагадувала часом купу малу. Здавалось, дніпропетровці зовсім забули про фланги. А втім, М. Пінчук (він знов був кращим гравцем у команді «Дніпро») і В. Єрохін могли б доставити більше турбот своїм сторожам. Свідчення тому гол, забитий киргизькими футболістами у... власні ворота після прострілу В. Єрохіна. На жаль, гра без запалу, в одноманітному тактичному варіанті не дозволила нашим землякам добитись перемоги. Вони віддали гостям одне очко — 1:1.
А. ПІВНЕНКО.

«Комсомолец Киргизии» (Фрунзе, 30.06.1965)
В первом туре второго круга чемпионата страны «Алга» сыграла вничью с «Днепром» (Днепропетровск). Счёт — 1:1. В первом тайме гол забил Мерзликин, во втором – Бибаев... в свои ворота.

«Днепровская правда» (01.07.1965)
Луганская «Заря» оставалась единственной футбольной командой класса «А», не имевшей до 29 июня поражений в чемпионате страны. Во вторник «Заря» впервые познала горечь проигрыша, да к тому же с крупным счётом — 0:3. Так закончился её поединок в Алма-Ате с «Кайратом».
А вот результаты остальных встреч команд той же подгруппы второй группы класса «А»: «Арарат» (Ереван) — «Динамо» (Ленинград) — 3:1, «Жальгирис» (Вильнюс) — СКА (Новосибирск) — 3:1, «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) — «Даугава» (Рига) — 3:1. Таким образом, во вторник всюду успех сопутствовал хозяевам поля.  (ТАСС).