3 августа 1968 года. Суббота
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 23-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлург» (Липецк) – 2:1




«Днепр» (Днепропетровск) «Металлург» (Липецк) 2:1 (1:1).
3 августа 1968 (суббота). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 22000 зрителей.
Судья: В. Ковалёв (Минск).
«Днепр»: Пильгуй – 3 Канафоцкий – 2 Сергеев, Сарычев, Грибенник – 6 Сизов, Шнейдерман, Литовченко (Гринько, сер. 2 т.), 10 Биба (к) – 8 Снитько, 11 Романюк. 
Старший тренер – Л. Родос.
«Металлург»: Ю. Литвинов, А. Проскурин, Г. Апухтин, И. Максимов, Ю. Кусуров, А. Просиков, Г. Зорькин, В. Кирсанов (В. Алёхин), В. Балацкий, Е. Бондаренко, В. Силохин. 
Старший тренер – Б. Разинский. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 1:0 Романюк (18, гп Шнейдерман), 1:1 Балацкий (42), 2:1 Снитько (75, гп Грибенник).
Дублёры – 0:0.

Впервые с 1961 года в матче чемпионата не играл Борис Дановский.

С этого матча начало работать электронное табло стадиона «Метеор».


ПЕРЕД ТРИВАЛИМ ТУРНЕ
«Зоря» (04.08.1968)
Перед відправкою в тривале турне до Рязані, Ярославля, Іванова і Сімферополя футболісти «Дніпра» провели вчора матч на першість країни з командою липецького «Металурга».
Матч закінчився з рахунком 2:1 на користь «Дніпра». 


2:1
«Днепровская правда» (04.08.1968)
С таким счётом «Днепр» выиграл вчера у липецкого «Металлурга». Это третья победа наших земляков во втором круге.


ОБЕРЕЖНО – АУТСАЙДЕР!
«Прапор юності» (06.08.1968)
Переклавши стосовно до «Дніпра» відому народну приказку, можна сказати так: «Скажи мені, з ким гратиме «Дніпро», і я скажу тобі, як він гратиме». Це вже стало парадоксом, але чим слабший суперник, тим гірше грає «Дніпро». Памятаєте фініш першого кола — поразка в Куйбишеві позбавила наших земляків місця в лідируючій трійці.
І ось знову зустріч з одним з аутсайдерів підгрупи — липецьким «Металургом». Початок матчу багатообіцяючий. Вже на 3-ій хвилині за небезпечну гру проти Литовченка мінський арбітр В.І. Ковальов призначає вільний удар на два метри праворуч від одинадцятиметрової позначки. Короткий пас — і сильний удар Біби. Щастя гостей, що бив він прямо на воротаря: Литвинов з-під перекладини перевів м’яч на кутовий. Не минає й хвилини, як ворота «Металурга» знову двічі зряду у великій небезпеці. Першого разу Снітько на якусь мить запізнився з ривком на м’яч, поданий з правого флангу захисником Сергєєвим на дальню штангу. Тільки-но поновлено гру, як уже наш лівий захисник Гребеннік підключається в атаку, проходить до лицевої лінії і точно випасовує м’яч в центр штрафного Романюку. Позиція для взяття воріт пречудова, але форвард перекидає мяч і через Литвинова, і через перекладину. Забігаючи наперед, скажемо, що саме з цього ж місця Романюк пізніше пробив точно в ціль, вивівши «Дніпро» вперед.
Та трапилось це на 18-ій хвилині, а до тієї щасливої для дніпропетровців миті наші футболісти більше не загрожували реально «Металургу». Тривалим розиграшем мяча в центрі поля гості ввели гру у спокійне русло, вигідне для них. Час від часу вони посилали вперед швидкого центрального нападаючого Балацького, але оскільки на перших порах його нікому було підтримати, то наші захисники мали змогу ліквідувати небезпеку. До того ж удари по воротах Пільгуя з дальніх дистанцій були неточними.
Не пожвавився темп зустрічі і після того, як атака, розпочата на правому фланзі, була переведена на лівий і комбінація Снітько — Шнейдерман Романюк закінчилась голом.
Гості так само повільно розігрували мяч і остаточно заколисали наших футболістів, які, мабуть, повірили, що «Металург» і не прагнутиме відігратись. На пасивності «Дніпра» у ці хвилини позначилось, напевне, і те, що два наших півзахисники Біба і Литовченко, які мали задавати темп атакуючим діям, вийшли на гру не зовсім здоровими. Знову не виступав через травму Кржечевський і вперше за багато останніх років не вийшов на поле Дановський, що одержав, як і Литовченко, пошкодження на тренуванні.
Десь на 30-ій хвилині «Металург» перейшов до більш активних дій, підключаючи до атаки все нових футболістів. На 33-ій хвилині Пільгуй двічі рятує ворота. Спочатку дуже небезпечно і сильно бив Силохін. Мяч вдалось парирувати на кутовий. Подача — і тепер уже стрибком в ноги Кирсанову Пільгуй ліквідує небезпеку. На 42-ій хвилині з глибини поля м’яч посилається знову на вихід Балацькому. Здається, що Конафоцький випереджає форварда. Він і справді першим встигає до мяча, але грає дуже неточно і суперник забиває гол 1:1.
Відпочинок додає «Дніпру» активності. Все частіше ідуть вперед крайні захисники. Тиск на ворота гостей наростає. На 55-ій хвилині Біба в гострій ситуації, що мала принести гол, не влучає по м’ячу, а Литовченко б’є прямо в захисника. Через три хвилини Біба знову посилає у вільну зону на правому фланзі Литовченка. Той не встигає на чудову передачу.
В цей час все агресивніше діють на лівому фланзі Снітько і Романюк. Снітько часто обходить своїх опікунів, віддає небезпечні паси в штрафний. На жаль, завершити їх прицільним ударом не вдається. На 69-ій хвилині він проходить по центру, залишивши позаду кількох суперників. У нього вигідна позиція, назустріч кидається воротар, Снітько намагається перекинути м’яч, але неточно.
Час іде, багато хто вже втрачає надію на успіх. І раптом... Тільки-но грубо помилившись, Гребеннік одержує м’яч, іде вперед і адресує його Снітьку, що зміщується на місце півсереднього. Той приймає його на куті штрафного майданчика у стрибку і, не давши приземлитися, зльоту сильно б’є в лівий кут воріт. Це було настільки несподівано і красиво, що трибуни на якусь мить замовкли, перш ніж зірватись оплесками.
«Дніпро» вийшов вперед — 2:1 і зберігав ініціативу до кінця зустрічі.
Два переможних очка поставили дніпропетровців після 23-го туру на третій щабель турнірної таблиці.
А. БОРИСЕНКО. 


КОМЕНТУЮТЬ ГРАВЦІ
«Зоря» (06.08.1968)
Цього разу трапилось так, що моїми сусідами на трибуні для глядачів були аж два футболісти з «Дніпра» — капітан команди Б. Дановський і нападаючий М. Пінчук. Вперше за вісім останніх років капітан не зміг через травму вивести своїх товаришів на гру. М. Пінчук переніс складну операцію і зараз видужує.
Так ось вони мимоволі стали коментаторами в зустрічі «Дніпра» і липецького «Металурга».
— Дехто, мабуть, гадає, що коли маємо справу з аутсайдером, то неодмінно легко переможемо, — почав свій коментар Б. Дановський. — Та ми і в Липецьку виграли у важкій боротьбі, а сьогодні буде ще важче. Суперник досвідчений, вміє грати.
Капітан не помилився. Гості, очевидно, врахували, що їх фізична підготовка поступається молодшому віком «Дніпру», і поставили собі за мету збивати темп, побільше тримати в себе м’яч, не дати противнику грати в його стилі. Щоправда, дніпропетровці в дебюті провели кілька блискавичних і небезпечних атак. Одна з них на 18 хвилині завершилась ударом В. Романюка, і рахунок став 1:0. Але дніпропетровці поступово все більше почали збиватись на манеру гостей. Темп почав спадати і, зрештою, ввійшов у спокійне русло. Господарі трохи демобілізувались, втратили пильність в обороні. На 42 хвилині Р. Конофоцький необачно відкинув мяч своєму воротареві, із-за спини захисника вискочив форвард «Металурга» В. Балацький і безперешкодно зрівняв рахунок.
— Якщо наші хлопці після перерви не посилять темп, буде погано, — коментував далі Б. Дановський. — Ой, як нам потрібна перемога!
А тут ще диктор стадіону повідомив, що в Жовтих Водах «Авангард» зіграв внічию з «Металістом» — 0:0. З’явилась реальна можливість наздогнати харків’ян, обійти найближчих суперників і це ніби додало дніпропетровцям нових сил. В другому таймі вони відверто показали, що нічия їх не влаштовує. Особливу активність проявляв О. Снітько. Він раз у раз вдавався до свого улюбленого фінта.
Спостерігаючи за ним, капітан зауважив:
— Трохи зловживає наш Сашко. Перетримує мяч. Та думаю, що він і сам це зрозуміє.
І Снітько справді відчув, що самому не пробитись, і почав діяти спільно з своїми партнерами та з їх допомогою шукати шлях до цілі. Воротареві «Металурга» Ю. Литвинову не було ні хвилини спокою. І все ж він діяв без помилок.
А час минає. Вже 75 хвилина гри. Та ось Снітько в межах штрафного майданчика одержує хороший пас. З незручного становища форвард б’є точно і сильно. Рахунок 2:1. Перемогу вирвано!
— Ми ж вам казали, що «Дніпро» виграє, — задоволено промовив М. Пінчук.
— Та хай йому грець, — додає Б. Дановський. — Більше не хочу бути глядачем. Скільки тут нанервувався, скільки пережив. На полі все це якось інакше, ми там почуваємо себе, як в рідній стихії.
Спасибі вам, Борисе і Миколо, за коментар. Швидше видужуйте!
Ще одна приємна новина чекала минулої суботи болільників на стадіоні «Метеор». Вперше засяяли літери на електричному табло. Його спроектували проектанти Донецька, а змонтували на громадських засадах працівники Південного машинобудівного заводу. Табло — унікальної конструкції. Воно зроблене цілком з вітчизняних матеріалів.
Н. ЯНОВ.
Подаємо результати інших ігор минулого туру: «Таврія» — «Зірка» (К) — 4:0, «Металург» (З) — «Локомотив» — 2:0, «Дніпро» (К) — «Ростсельмаш» — 0:2, «Кубань» — «Шинник» — 1:1, «Динамо» — «Текстильник» — 1:1, «Спартак» «Звезда» (Р) — 0:1, «Металург» (К) — «Сокіл» — 1:0.


ПЕРЕД ДАЛЬНЕЙ ДОРОГОЙ
«Днепровская правда» (06.08.1968)
Ещё два очка вписал в свой актив «Днепр» после встречи с футболистами липецкого «Металлурга». Правда, гости, хоть и находятся в числе аутсайдеров подгруппы, нелегко уступили победу нашим землякам.
Обе команды начали игру напористо и агрессивно. Опасные ситуации создаются у тех и других ворот. Первая единица на табло, которое, кстати, впервые зажглось на стадионе «Метеор», возвестила об успехе хозяев поля. На 18 минуте В. Романюк сильным ударом послал мяч в ворота «Металлурга».
Гол не обескуражил гостей. Они продолжают наступать. На 30 минуте отлично сыгравший Р. Конафоцкий нейтрализует атаку «Металлурга». А буквально через минуту пришлось самоотверженно сыграть нашему вратарю В. Пильгую, чтобы спасти команду от гола. Однако гостям удаётся добиться равновесия в счете. На 42 минуте мяч снова оказался у ворот «Днепра». К нему бросился Р. Конафоцкий. Но на какую-то долю секунды его опередил нападающий «Металлурга» В. Балацкий и направил мяч в ворота.
На перерыв команды ушли при счёте 1:1.
Во второй половине игры наши земляки играли лучше и увереннее гостей. Опасные положения у ворот «Металлурга» возникали всё чаще и чаще. А на 75 минуте А. Снитько выводит «Днепр» вперёд.
Счёт 2:1 так и не изменился до конца матча. Набрав после этой встречи 31 очко, «Днепр» вышел на третье место в турнирной таблице второй подгруппы. Его опережают николаевский «Судостроитель» и «Металлист» (Харьков).
После игры мы попросили старших тренеров команд высказать своё мнение о матче.
Б.Д. РАЗИНСКИЙМеталлург»): Наша команда ещё во многом уступает «Днепру». Конечно, проигрыш никогда не радует. Но эта встреча многое дала нам. Есть чему поучиться моим питомцам у спортсменов «Днепра». Мне понравилась скоростная игра команды. Отлично провёл игру ваш вратарь В. Пильгуй. В голе, забитом нами, его нельзя винить.
Л.А. РОДОС («Днепр»): Выигрышем доволен, а игрой не совсем. Есть ещё технические огрехи у футболистов. Нам сейчас предстоит месячное турне по другим городам. А ведь известно, что играть на чужом поле всегда труднее. Если этот выезд будет для нас удачным, выход на первое место в подгруппе, к чему стремимся, станет более реальным. 


В КЛАССЕ «А»
«Ленинское знамя» (Липецк, 06.08.1968)
В очередном туре первенства страны по футболу среди мастеров класса «А» второй группы липецкий «Металлург» потерпел в Днепропетровске поражение от местного «Днепра» со счётом 1:2. Остальные встречи закончились так: «Таврия» (Симферополь) — «Звезда» (Кировоград) — 4:0, «Металлург» (Запорожье) — «Локомотив» (Херсон) — 2:0, «Авангард» (Жёлтые Воды) — «Металлист» (Харьков) — 0:0, «Кубань» (Краснодар) — «Шинник» (Ярославль) — 1:1, «Динамо» (Ставрополь) — «Текстильщик» (Иваново) — 1:1, «Спартак» (Нальчик) — «Звезда» (Рязань) — 1:0, «Металлург» (Куйбышев) — «Сокол» (Саратов) — 1:0.


«Прапор юності» (08.08.1968)

Як ми вже повідомляли, на стадіоні «Метеор» змонтовано електричне табло. На знімку ви бачите момент його наладки. Фото М. Дмитрієва.



Таблица после 23-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий