СКА (Львов) – «Днепр» (Днепропетровск) – 3:1

СКА (Львов) – «Днепр» (Днепропетровск) – 3:1 (1:0).
26 июля 1969 (суббота). 19:00. Львов. Стадион СКА. 7000 зрителей. 30 градусов.
Судьи: И. Мейлахштейн (Московская область), Д. Мирза, В. Лушин (оба – Москва).
СКА (футболки зелёные): А. Швойницкий, В. Щерба, Ю. Ковба, В. Крот, Б. Цап (к), М. Гуминилович, Э. Гурскас, В. Пинковский, В. Колодий, А. Васин (Р. Хижак, 30), Э. Козинкевич.
Запасные: Б. Малямин, И. Зубач, Й. Бордаш, В. Бестужев.
Старший тренер – И. Беца.
«Днепр»: Семёнов – 3 Дановский (Мирошин, 46) Сергеев, Шпаков, 8 Сарычев, Грибенник – 6 Гринько, Шнейдерман, 10 Биба (к) (Назаров, 75) – 9 Лябик, 11 Романюк.
Запасные: Владимирцев, Литовченко, Пинчук.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Ковба (40), 2:0 Колодий (68, с пенальти), 3:0 Колодий (81), 3:1 Романюк (88).
Предупреждён Романюк (18-я минута).
Дублёры – 3:3.

Примечание: в этот день основной вратарь «Днепра» Владимир Пильгуй выступал за молодёжную сборную СССР в товарищеском матче с молодёжной сборной ГДР (0:0).

ВДОМА І В ГОСТЯХ
«Ленінська молодь» (Львов27.07.1969)
Учора львівські «Карпати» та СКА виступили в календарних матчах. Армійці приймали на своєму полі дніпропетровське «Дніпро». Матч закінчився з рахунком 3:1 на користь армійців.
«Карпати» грали у Чернівцях з місцевою «Буковиною». Результат матчу – 1:1.

СКА – «ДНІПРО»
«Вільна Україна» (Львов27.07.1969)
Вчора львівські армійці на своєму полі приймали одноосібного лідера — дніпропетровців. Гості нині впевнено очолюють змагання, значно випереджують суперників. Нагадаємо нашим читачам, що в першому колі чемпіонату футболісти з берегів Дніпра перемогли львів’ян — 2:1.
Чи вдасться господарям взяти реванш?
Це питання хвилювало глядачів, що заповнили трибуни стадіону спортивного клубу армії. Матч закінчився з рахунком 3:1 на користь львів’ян.
О. МАТОВ.

ПОЕДИНОК С ЛИДЕРОМ
«Львовская правда» (Львов27.07.1969)
На стадионе СКА вчера проходил матч, пожалуй, наиболее трудный и ответственный для львовских армейцев: они принимали единоличного лидера третьей подгруппы второй лиги класса «А» – команду «Днепр» (Днепропетровск). Это определило остроту и бескомпромиссность игры. Она отличалась быстрым темпоминтересными комбинациями и завершилась победой хозяев поля со счётом 3:1.

ЗАГОСТРЕННЯ БОРОТЬБИ
«Прапор юності» (29.07.1969)
3:1. З таким досить переконливим рахунком аутсайдер, армійці Львова, завдав вдома поразки лідерові українських колективів другої групи класу «А» дніпропетровському «Дніпру». Армійці у другому колі мають тепер найкращий у підгрупі результат серед усіх 22 колективів. Вони взяли 6 очок в трьох зустрічах, забивши сім і пропустивши лише один м’яч. Це дозволило їм вперше в нинішньому сезоні піднятись на 19 місце.
Справжній бій з таким суперником мав стати справою спортивної честі для «Дніпра», команди, що одержала шість перемог зряду. Дніпропетровці були активнішими в дебюті матчу. З середини тайму гра проходить в обопільних атаках, а під кінець на полі вже домінують господарі. На 40-й хвилині після подачі кутового Щерба відкрив рахунок, реабілітувавши себе за той мяч, що він його забив у власні ворота в дніпропетровській зустрічі.
На початку другого тайму Шнейдерман міг зрівняти рахунок, залишившись сам-на-сам з Швойницьким. Однак, ударив прямо воротареві в руки.
На 55-й хвилині Гребеннік зіграв рукою в штрафному майданчику і суддя Й. Мейлахштейн з Московської області призначив одинадцятиметровий. Його реалізував Колодій. Незабаром він же забив третій гол у ворота Семенова.
Господарі ще принаймні двічі могли взяти ворота гостей, але Семенов зіграв надійно.
Лише в кінці матчу Романюк, найрезультативніший форвард «Дніпра» (11 м’ячів), «розмочив» рахунок.
«Дніпро» виступав у такому складі: Семенов, Сергєєв, Дановський (Мірошин), Саричев, Шпаков, Гребеннік, Біба (Назаров), Гринько, Шнейдерман, Лябік, Романюк.
Однак, як це не дивно, ніхто не наблизився до «Дніпра» в турнірній таблиці. Все ті ж самі 4 очка відділяють його від армійців Києва (кияни виступали в Сєверодонецьку проти «Хіміка» і теж зазнали відчутної поразки — 0:2). Не зуміли скористатись виступом на своєму полі проти аутсайдера харків’яни. «Металіст» програв з мінімальним рахунком 0:1 чернігівській «Десні».
Третє місце зайняла кіровоградська «Зірка». Як і «Дніпро», в трьох зустрічах на виїзді вона взяла чотири очка. Щоправда, у неї тільки одна перемога над одеськими армійцями — 2:0, але вона не зазнала жодної поразки (нічиї в Херсоні — 0:0 і в Миколаєві — 1:1). Успіхи кіровоградців можна вважати навіть більш вагомими, оскільки суперниками «Зірки» були колективи першого десятка. Тепер у них 29 очок і гра в запасі. А що вже завтра кіровоградці розпочинають домашній тур, то разом з киянами, які прийматимуть львівських армійців, вони на найближчий час залишаються основними конкурентами дніпропетровців. «Металіст», який виїздить у Сімферополь, Кривий Ріг і Кіровоград, має провести дуже важкі зустрічі і навряд чи збереже за собою високе місце.
Одним з його суперників будуть і наші криворізькі земляки. «Кривбас», що набрав в домашніх іграх першого кола солідний запас очок, розгубив його. У восьми останніх зустрічах криворіжці взяли тільки 3 очка, забивши 4 м’ячі і пропустивши 14. Останньої поразки вони зазнали в Херсоні від «Локомотива» — 0:2. Сьогодні команда займає лише чотирнадцяте місце. Відступати нікуди. Ще одна поразка — і «Кривбас» може опинитись в числі аутсайдерів. Хочеться вірити, що це найнижчий його щабель, і в подальшому криворіжці знайдуть в собі мужність знову піднятись вгору.
Результати в середній частині турнірної таблиці настільки тісні, що перемога підносить на кілька сходинок вгору, а поразка на стільки ж може відкинути вниз. До минулої суботи «Суднобудівник» займав тринадцяте місце. Скромна перемога над «Таврією» — 1:0 — піднесла його на восьме.
Після тривалої перерви, викликаної участю в розіграшу Кубка СРСР і міжнародній зустрічі, де вони добились значних перемог, відновили ігри на першість країни «Карпати». Перший матч другого кола вони провели в Чернівцях проти «Буковини» і взяли одне очко 1:1.
Внічию закінчились також зустрічі «Авангард» — «Металург» і «Динамо» — «Будівельник». В Тернополі суперники обмінялись голами — 1:1, а в Хмельницькому рахунок не був відкритий.
Ще в двох зустрічах 24-го туру було зафіксовано результат 2:0. З таким рахунком «Автомобіліст» виграв в Кадієвці у «Шахтаря», а «Азовець» в Жданові — у вінницького «Локомотива». Всього в одинадцяти іграх туру забито 20 м’ячів.
Завтра — тур двадцять п’ятий. Дніпропетровці останній липневий матч на виїзді проводять в Полтаві.

ЛІДЕРИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ НА МІСЦЯХ
«Зоря» (29.07.1969)
Свій третій матч на виїзді «Дніпро» провів у Львові проти місцевих армійців. Зустрічались лідер і аутсайдер третьої підгрупи. Гості відразу ж захопили ініціативу, показавши, що вони мають намір взяти від зустрічі коли не все можливе, то як мінімум хоча б одне очко. Лідер атакував значними силами. Поступово гра вирівнялась і проходила з перемінним успіхом. Коли тайм наближався до кінця, армійці дістали право на кутовий. Він і закінчився неприємністю для «Дніпра»: мяч опинився в сітці.
Після відпочинку наші земляки зробили спробу знову перехопити ініціативу. Та в гострій ситуації арбітр матчу призначає 11-метровий удар у ворота «Дніпра». Рахунок став 2:0. Такий поворот подій на якийсь час розладнав дії лідера і армійці швидко добилися нового успіху, забивши третій гол. Лише після цього «Дніпро» мобілізував усі свої сили, і В. Романюк скоротив розрив в рахунку 1:3.
В трьох зустрічах, проведених на чужих полях, добре показав себе нападник «Дніпра» В. Романюк, який в кожній грі забив по одному мячу, ставши найрезультативнішим форвардом команди. На його рахунку 11 голів.
За рішенням федерації футбола України, з другого кола почали змагання і футболісти дублюючих складів команд третьої підгрупи. Резервісти «Дніпра» в проведених трьох матчах здобули дві перемоги над «Авангардом» і «Динамо» (2:0, 2:1), а також зробили нічию у Львові (3:3).
В суботньому турі невдачі, крім лідера, спіткали й інші команди, що йшли слідом за «Дніпром». «Металіст» вдома програв «Десні» (0:1), армійці Києва зазнали поразки від «Хіміка» 0:2.
Результати інших ігор такі: «Буковина» «Карпати» 1:1, «Суднобудівник» «Таврія» 1:0, «Локомотив» (Хр.) «Кривбас» 2:0, СКА (Од.) «Зірка» 0:2, «Шахтар» «Автомобіліст» 0:2, «Динамо» «Будівельник» 0:0, «Авангард» «Металург» 1:1, «Азовець» «Локомотив» (Вн.) 2:0.

РАЗРЫВ ПРЕЖНИЙ
«Днепровская правда» (29.07.1969)
Команда «Днепр» провела во Львове третью игру второго круга. На этот раз лидер не смог противостоять мастерству и упорству армейцев. Львовяне добились реванша за проигрыш в первом круге с довольно убедительным счетом 3:1.
Приводим результаты встреч остальных команд класса «А» украинской зоны. «Буковина» — «Карпаты» 1:1, «Судостроитель» — «Таврия» 1:0, «Локомотив» (X) — «Кривбасс» 2:0, СКА (О) «Звезда» 0:2, «Химик» — СКА (К) 2:0, «Шахтёр» — «Автомобилист» 0:2, «Металлист» — «Десна» 0:1, «Динамо» — «Строитель» 0:0, «Авангард» — «Металлург» 1:1, «Азовец» — «Локомотив» (В) 2:0.

Почта болельщиков
Для участников конкурса прошедший тур явился самым неудачным. Почти все болельщики были уверены, что их любимая команда сумеет если не нанести поражение армейцам из Львова, то, по крайней мере, свести матч вничью. Зато прогнозы относительно игры «Кривбасса» с херсонским «Локомотивом» оказались верными. Счет 0:2 предсказали В. Петренко, Н. Коваль, В. Канищак и Л. Гусар. Им начисляется по два очка. По очку заносится в актив А. Слободянюка, А. Мороза, Л. Ланцмана, Е. Гнатюка, А. Водяникова.

СКА – «ДНІПРО» 3:1
«Спортивна газета» (Киев, 29.07.1969)
Цього дня ртутний стовпчик у Львові піднявся вище позначки 30. Грати у таку спеку важко. Однак погода позначилася чомусь лише на діях дніпропетровців. Гості були на полі такими млявими, ніби вони вже напередодні провели одну зустріч. Армійці переважали суперників і в швидкості, й у боротьбі за м’яч. Свою досить значну перевагу львів’янам удалося реалізувати за 5 хвилин до перерви, коли Ковба у високому стрибку переадресував м’яч у ворота.
І після відпочинку картина не змінилася. Армійці впевнено контролювали хід подій на полі. Другий гол вони забили з пенальті — Грибенник зіграв рукою в штрафному майданчику. Третій гол був результатом чіткої багатоходової комбінації.
Під завісу Романюк лише до деякої міри скрасив гіркоту поразки лідера від аутсайдера.
С. ПЛОТКІН.
Львів (телефоном).

ВПЕЧАТЛЯЮЩАЯ ПОБЕДА
«Львовская правда» (Львов, 29.07.1969)
В последнее время львовские армейцы значительно улучшили свою игру. Они одержали победы над «Металлистом», «Химиком», «Строителем», «Металлургом», а в прошедшую субботу в отличном стиле выиграли у «Днепра».
Матч с днепропетровцами был особенно интересен. Форварды СКА при интенсивной поддержке полузащиты атакуют широко, напористо, четко распасовывают мяч. К концу тайма подается угловой, почти все игроки — у ворот «Днепра». Даже защитник Юрий Ковба. Он-то неожиданным ударом и открывает счет.
Темп, накал игры еще более усилился после перерыва. На 67-й минуте гости, отражая атаку, нарушили правила в штрафной. Пенальти уверенно реализовал Владимир Колодий. Он же за 10 минут до конца встречи, после отличной распасовки, забил третий гол. Лишь «под занавес» нападающему «Днепра» Романюку удалось «размочить» счет.
Победа над одной из сильнейших команд подгруппы впечатляет, радует. И надо надеяться, что армейцы добьются новых успехов.
Р. ВЛАДКО.

АТАКУЮТ ХОЗЯЕВА
«Слава Родины» (Львов, 29.07.1969)
В 24-м туре чемпионата СССР футболисты Львовского СКА принимали лидера 3-й подгруппы — днепропетровский «Днепр». Сразу скажем: счет 3:1 в пользу СКА не отражает полностью соотношения сил в матче, который состоялся в минувшую субботу. Хозяева поля почти все время были и хозяевами положения. С каждой минутой натиск армейцев нарастал. Защитники «Днепра» четыре раза отправляли мяч на угловой. Один из них — на 40-й минуте — увенчался голом: Ковба реабилитировал себя за мяч, забитый в собственные ворота во время игры в Днепропетровске.
Во втором тайме атаки хозяев поля усилились. На 3-й и 4-й минутах мяч чудом не попал в ворота «Днепра». На 23-й минуте защитник гостей сыграл рукой на штрафной площадке, и судья назначил 11-метровый штрафной удар. Колодий не промахнулся. Он же через 13 минут забил третий гол. Затем еще трижды были возможности для увеличения счета, но мяч проходил мимо цели.
Из нескольких контратак гостей грозными были только три. От двух «верных» голов спас ворота Швойницкий. Но мяч, пробитый на последних минутах, он не взял. Хозяева поля подали 10 угловых, а гости — на 6 меньше.
(Наш корр.).

ФІАСКО ЛІДЕРІВ
«Ленінська молодь» (Львов30.07.1969)
Минулий тур був багатий на сенсації. Всі три лідери зазнали поразки.
У Львові місцеві армійці приймали дніпропетровське «Дніпро». Цього дня ртутний стовпчик піднявся до позначки 30°С. У таку спеку грати важко. Важко грати обом командам. Дніпропетровці були на полі такі мляві, мовби вчора провели матч. Армійці переважали лідера у швидкості, в боротьбі за м’яч і цілком заслужено здобули перемогу. Перший гол за 5 хвилин до перерви забив захисник Ковба. На 23-й хвилині другого тайму Колодій реалізував пенальті, яке суддя призначив за гру Гребенника рукою в штрафному майданчику. Ще через тринадцять хвилин той же Колодій завершив чітку комбінацію сильним ударом у нижній кут воріт. І лише за дві хвилини до фінального свистка дніпропетровець Романюк відквитав одного гола.
Сенсаційно закінчився поєдинок у Харкові, де «Металіст» програв чернігівській «Десні» — 0:1. Армійці Києва зазнали поразки від північнодонецького «Хіміка» — 0:2. А ось результати інших матчів: «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Таврія» (Сімферополь) — 1:0, «Локомотив» (Херсон) — «Кривбас» (Кривий Ріг) — 2:0, СКА (Одеса) — «Зірка» (Кіровоград) — 0:2, «Шахтар» (Кадіївка) — «Автомобіліст» (Житомир) — 0:2, «Динамо» (Хмельницький) — «Будівельник» (Полтава) — 0:0, «Авангард» (Тернопіль) — «Металург» (Запоріжжя) — 1:1, «Азовець» (Жданов) — «Локомотив» (Вінниця) — 2:0.

ЛІДЕР ПРОГРАЄ
«Вільна Україна» (Львов30.07.1969)
Якщо є у футболі поняття «не щастить», то найбільше відчули це на собі дніпропетровці, виступаючи у Львові. Міркуйте самі: в обох матчах, проведених з нашими командами, гості пропустили дев’ять м’ячів — майже половину голівзабитих їм за весь нинішній сезон.
Остання гра з армійцями теж склалася для вихованців В. Лобановського невдало. Лише на початку матчу «Дніпро» грав, як личить лідеру. Потім до фінального свистка господарі поля були повними господарями становища.
Рахунок відкрив при розиграші кутового захисник Ю. Ковба. До речі, цим він «реабілітував» себе: у Дніпропетровську армієць забив м’яч у власні ворота, що і вирішило тоді поразку СКА (ошибка, в днепропетровском матче автоголом отличился В. Щерба – Р.Л.). Після перерви характер гри не міняється: перевага господарів очевидна. Дружний «дует» Е. Козинкевич – В. Колодій завдає чимало клопоту захисникам. Останній особливо відзначився: він чітко реалізував пенальті, а згодом забив третій м’яч. Лише перед кінцем поєдинку гостям вдалося «розмочити» рахунок. Це зробив В. Романюк.
Отже, перемога — 3:1. Наші армійці стали «грозою» для лідерів. Згадайте відібрані очки у «Металіста», «Металурга», а ось тепер — «Дніпро». Зовсім непогано!
«Карпати» виступали в Чернівцях. Тут зафіксована нічия. Команди обмінялися голами, причому телевізійникам довелось відігруватися.
О. МАТОВ.

ТУРБОТИ НОВАЧКІВ

«Радянська Україна» (Киев, 30.07.1969)

Матчі двадцять четвертого туру українських команд другої групи класу «А» коментує старший тренер полтавського «Будівельника», майстер спорту О. Алпатов.

— Позиції команд, розташованих на протилежних полюсах таблиці, завжди бувають визначені справедливо. Вони відповідають реальним можливостям кожного з клубів, їх турнірному досвіду і з’ясовуються на тривалій дистанції марафону першості. Але в будь-якому футбольному змаганні лідерів досить часто чекають невдачі у матчах з аутсайдерами. Цим взаєминам немало приділяють уваги спеціалісти і оглядачі, але вони не зникають у футбольних зустрічах. Може тому, що фаворити несвідомо розслаблюються, а аутсайдери у матчах з ними здобувають додаткові симпатії своїх прихильників.

У всякому разі «Дніпру» двічі не пощастило на львівському полі і з різних обставин. На старті першого кола він програв «Карпатам», а на старті другого — СКА. Та у першій невдачі дніпропетровців несподіваним здавався лише рахунок, а у другій? Львівські армійці набувають сил у своїй грі. Думаю, що вони не повернуться на ті рубежі, де їх звикли бачити, але певен, що вони не залишаться там, де засиділись у першому колі.

Психологія особистих стосунків між аутсайдерами і лідерами позначилась на результатах ще двох матчів: київський СКА капітулював перед «Хіміком», а «Металіст» вдома програв «Десні». І хоча «Дніпро» сьогодні вирвався вперед, я не вважаю, що він так спокійно потрапить до фінішу.

Але справжній шторм зачинається у другій половині таблиці. Ніхто не хоче бути серед «трьох зайвих», яким доведеться перекочувати до класу «Б». Тут в основному боротьба точиться між тими командами, чия біографія у класі «А» дуже коротка — рік-два.

Полтавці торік дебютували серед команд другого ешелону. Команду було сформовано наспіх, і не випадково у її складі опинилось чимало досвідчених гравців, запрошених з інших товариств і міст. Вони чимало допомогли нам за один сезон закріпитись у класі «А». Але ми розуміли, що треба вводити молодь, головним чином, виховану на Полтавщині.

Це складний процес навіть для київського «Динамо» та московського «Спартака», не те, що для полтавського «Будівельника». Такі молоді гравці у нас появились, та от півзахисника Маслова запрошено до одеського «Чорноморця», молодого воротаря Собецького — до київського «Динамо». Я не скаржусь — нехай виступають у командах вищого класу. Та прошу зрозуміти, як важко нам. У свій час полтавець Бардешин був «мобілізований» до донецького «Шахтаря». Тепер він — ветеран «Будівельника» і разом із своїми колегами захищає честь команди рідного міста. Одним словом, хотів пояснити, що у кадрових питаннях такій команді, як наша, ніхто не допомагає. А втім ми й далі будемо виховувати власну молодь і сподіваємось, що разом з ветеранами нам вдасться сформувати хорошу команду. В нинішньому сезоні вона невдало стартувала, але останні матчі переконують, що криза минула і «Будівельник» набирає темпи.