27 апреля 5 тур "Днепр" (Днепропетровск) – "Торпедо" (Кутаиси) – 2:0

5 тур

«Днепр» (Днепропетровск) — «Торпедо» (Кутаиси) — 2:0 (0:0).
27 апреля 1971 (вторник). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета — 21000). Облачно. 9 градусов.
Судьи: К. Андзюлис (Каунас), И. Мулёлис, В. Сокол (оба — Вильнюс).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры белые с красной полосой): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Цунин (Снитько, 46) – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман (Артюх, 75? 82?), 8 Федоренко, 10 Назаров – 9 Лябик, 11 Христян (Торопов, 75? 82?). Запасные: Семёнов, Грибенник. Старший тренер – В. Лобановский.
«Торпедо» (футболки, трусы, гетры белые): Т. Грдзенишвили, Ю. Чхаидзе, А. Цверава, Г. Абзианидзе, Р. Чохонелидзе (Е. Хуцишвили, 70), Б. Фридман, В. Хабуржания, М. Дзагания (Р. Пественидзе, 75? 81?), Р. Чоладзе, Д. Херхадзе, А. Еркомаишвили (к) (Д. Векуа, 46). Запасные: Р. Квасхадзе, З. Мазиашвили. Старший тренер – У. Солдадзе. – составы из протокола матча.
Вариант замен в «Прапорі юності» и «Спортивній газеті» – Чхаидзе (Векуа, 46), Фридман (Хуцишвили, 75).
Голы: 1:0 Назаров (58, гп Шнейдерман), 2:0 Лябик (67, гп Снитько или Федоренко).
Дублёры4:1.

Травмирован Романюк.


ЗНАЙОМСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ПЕРЕМОГИ
«Прапор юності» (29.04.1971)
Суперник, з яким «Дніпро» зустрічався в п’ятому турі чемпіонату країни серед команд першої групи класу «А», був для наших футболістів зовсім невідомим, якщо не враховувати газетних звітів і телерепортажів. В усякому разі «Дніпро» на футбольному полі з торпедівцями Кутаїсі зустрічався вперше. Представники спортивного клубу Кутаїського автозаводу ім. С. Орджонікідзе вісім останніх років виступали у вищій лізі, іншими словами, були класом вище за «Дніпро». Але наші земляки за півтори години довели, що нічим не поступаються гостям, показали змістовний і технічний футбол.
Команди виступали у звітній грі в такому складі: «Дніпро» — Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін (Снітько, 46), Гринько, Шнейдерман (Артюх, 82), Федоренко, Лябік, Назаров, Христян (Торопов, 82); «Торпедо» — Грдзенішвілі, Чхаїдзе (Векуа, 46), Цверава, Абзіанідзе, Чохонелідзе, Фрідман (Хуцишвілі, 75), Хабурдзані, Дзаганія (Пештвенідзе, 80), Чоладзе, Херхадзе, Єркомаїшвілі.
В перші хвилини гра проходила переважно в центрі поля, звідки захисники намагались вивести на прорив своїх крайніх і центральних нападаючих. Це частіше вдавалось робити господарям, серед яких виділявся Федоренко, який уміло керував діями своєї команди. Він став немов би диригентом футбольного оркестру «Дніпра» і по праву грав у ньому першу скрипку.
Якщо «Дніпро» в першому таймі мав декілька нагод взяти ворота, то кутаїсцям загрожувати Колтуну майже не довелося. Четвірка дніпропетровців-захисників, дуже вміло і вчасно користуючись штучним положенням «поза грою», заважала висунутим на самісіньке лезо атаки Чоладзе, Херхадзе та Єркомаїшвілі, серед яких своєю швидкістю і гостротою виділявся Херхадзе, зробити такі потрібні гостям атакуючі ходи. Грузинські футболісти, впевнившись у міцності й дружних, злагоджених діях захисту «Дніпра», намагались взяти ворота з далеких відстаней, бомбардуючи їх при першій же нагоді. Один з таких ударів Херхадзе на 15-ій хвилині був дуже загрозливим, але м’яч пролетів над верхньою перекладиною. «Дніпро» в першому таймі був активнішим, і лише неточні удари Лябіка, Гринька, Христяна і Шнейдермана не давали йому змоги відкрити рахунок. На 39-ій хвилині Грдзенішвілі ледве перевів м’яч на кутовий після сильного удару нашого лівого крайнього.
У другому таймі В. Лобановський з явним наміром посилити напад заміняє Цуніна на Снітька. Такий же хід роблять і торпедівці. Замість Чхаїдзе на полі з’являється Векуа.
«Дніпро» продовжує свої гострі дії. Гості ледве встигають захищатись. Явну можливість забити м’яч втрачає Гринько. Замість того, щоб з ходу пробити по воротах, він довго обробляє м’яч...
Розв’язка наступила на 58-ій хвилині. Шнейдерман відмінно подав кутовий на воротарський майданчик, де до прийому м’яча були готові Назаров і Гринько. Назаров головою посилає м’яч в сітку. 1:0. Буквально через хвилину Фрідман мав можливість зробити рахунок нічийним, коли захисники «Дніпра» невпевнено створили положення «поза грою», але в цьому епізоді на висоті був Колтун. Забитий гол ніби надихнув «Дніпро». Він проводить одну за одною гострі і цілеспрямовані атаки. На 65 хвилині, після вдалого прострілу з лівого флангу, Лябік сильним ударом подвоює рахунок.
Напередодні грали дублюючі склади команд. Матч виграв «Дніпро» — 4:1. Цікаво, що один з м’ячів забив вихованець футбольного клубу заводу ім. К. Лібкнехта Сергій Бичков, який входив до складу збірної «Прапора юності» і був автором єдиного гола у ворота «Дніпра».
В. КРАСНОВ.

На знімку: в атаці Олексій Христян.  Фото В. Жука.


ПЕРША ПОРАЗКА ЛІДЕРІВ
«Зоря» (28.04.1971)
П’ятий тур команди першої ліги почали позавчора. Цього дня зустрічалися вісім команд. Результати матчів такі: «Жальгіріс» — «Алга» — 0:0, «Динамо» — «Шахтар» — 1:0, «Локомотив» — «Волгар» — 2:0, «Текстильник» — «Спартак» — 0:0. Таким чином, лідер — карагандинський «Шахтар» — зазнав першої поразки.
А учора на дніпропетровському стадіоні «Метеор» господарі поля — футболісти «Дніпра» приймали кутаїське «Торпедо». Наші гості вперше виступали у Дніпропетровську за останні десять років. Матч закінчився з рахунком 2:0 на користь «Дніпра».


СЕНСАЦІЯ НА СТАРТІ
«Зоря» (30.04.1971)
Лише п’ять турів провели команди першої ліги, а їх результати вже викликали чимало роздумів. Чи міг хтось передбачити, що турнірну таблицю очолить «Памір», той самий «Памір», який торік ледве уник неприємної місії залишити клас «А». Сьогодні футболісти з Душанбе примусили заговорити про себе, як про досить грізного суперника. І справді, на чужих полях з шести очок «Памір» набрав п’ять. Причому він переміг у Ленінграді досвідчену команду «Динамо». Найближчий час покаже, наскільки серйозними є наміри «Паміра» і які «секрети» таїть у собі ця молода команда.
Успіх «Паміра» поки що єдина сенсація стартової частини чемпіонату, хоч і інші торішні невдахи тепер значно поліпшили рівень гри.
Щодо «Дніпра», то він на старті вдома втратив лише одне очко, причому в матчі з ленінградцями, коли мав відчутну перевагу. Невдача наших земляків у Харкові, де вони, як відомо, програли «Металісту» — 0:1, примусила їх мобілізуватися на зустріч з торпедівцями Кутаїсі. Матч «Дніпро» виграв досить переконливо — 2:0. Голи забили в другому таймі: Назаров — на 58 хвилині і Лябик — на 67 хвилині. Та найбільше радує те, що дніпропетровці показали красиву гру і довели вміння не тільки розігрувати комбінації, а й доводити їх до логічного фінішу. Тепер «Дніпро» — лідер по забитих м’ячах, показавши на старті хорошу результативність.
Склад «Дніпра» в матчі з торпедівцями був таким: Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін (Снітько, 46), Гринько, Шнейдерман (Артюх, 81), Федоренко, Лябик, Назаров, Христян (Торопов, 81).
У звітному матчі добре показав себе Колтун, якому хоч і доводилось мало працювати, але все ж двічі він показав завидну майстерність. Порадував і Лябик з його великою активністю і широким діапазоном дій.
Перемога важлива ще й тим, що вона повернула «Дніпру» на даному етапі його друге місце, втрачене після матчу в Харкові.
Решта ігор п’ятого туру принесли такі результати: «Даугава» — «Памір» — 0:1, «Шинник» — «Будівельник» — 2:0, «Крила Рад» — «Металург» — 2:1, «Уралмаш» — «Молдова» — 1:1, «Кузбас» — «Чорноморець» — 1:1, «Рубін» — «Металіст» — 1:0.

На знімку: момент атаки «Дніпра» в другому таймі, який завершився голом у ворота «Торпедо».  Фото В. Жука.


УДАЧИ ТЕБЕ, «ДНЕПР»!
«Днепровская правда» (29.04.1971)
Судья международной категории К. Андзюлис пользуется большим авторитетом в кругах болельщиков. Он не раз возглавлял список лучших судей страны. Однако в матче «Днепра» с кутаисским «Торпедо» реакция Андзюлиса на действия футболистов была замедленной. Он с опозданием пресекал грубость, а порой и просто ошибался в своем решении. Так, на 20 минуте он не усмотрел, когда грузинский защитник Чхаидзе рукой подыграл себе мяч в штрафной площадке. Правда, после матча Андзюлис сам признался в своей нерешительности по этому эпизоду, но что с того толку: ведь пенальти-то не последовало.
Начало первого тайма проходило в позиционной игре. Наши земляки старались обосноваться в средней линии поля, чтобы оттуда снабжать нападающих острыми передачами. Торпедовцы избрали такую же тактику, выдвинув вперед Чоладзе и Херхадзе. Но эти быстрые футболисты так часто попадали в ловушку защитников «Днепра», которые удачно создавали искусственное положение вне игры, что им невольно пришлось помогать своим полузащитникам. Временами Назаров, Лябик и Христян использовали сольные проходы в глубь штрафной площадки соперников, но атака малыми силами не приносила успеха. Не одну возможность открыть счет не смог использовать Гринько, игравший в роли центрфорварда. Это амплуа оказалось ему явно не по силам. Капитан «Днепра» часто не успевал к острым передачам, допускал ошибки в обработке мяча. А ведь в начале прошлого сезона Гринько радовал болельщиков своей надежной и агрессивной игрой.
К концу первого тайма превосходство наших земляков было явным. Моментов открыть счет создавалось много, но футболисты «Днепра» неудачно выбирали ударную позицию, постоянно скапливаясь на одном пятачке.
Совершенно иной рисунок появился в игре хозяев поля, когда Снитько заменил Цунина. Сразу же получил оперативный простор Лябик, смело действующий на правом фланге, в центре успешно комбинировали Назаров и Христян, а на левом краю господствовал Снитько. И до того высокий темп игры еще более взвинтился. Растерялись гости, ушли в глухую оборону.
59 минута. Торпедовцы вынуждены остановить прорыв Снитько, выбив у него из-под ног мяч за лицевую сторону своих ворот. Шнейдерман красиво послал мяч с отметки углового чуть ли не в ворота Грдзелишвили, за действиями которого внимательно следил Назаров. На какую-то долю секунды он успел опередить грузинского вратаря, головой подправив мяч прямо в цель. А на 65 минуте игроки «Днепра» вновь победно вскинули вверх руки. И опять соавтором гола стал Снитько, который сумел вырваться из окружения четырех защитников и передать мяч сместившемуся в центр Лябику.
«Днепр» продемонстрировал острокомбинационную, красивую игру. Надежно действовали в защите Найда и Богданов, уверенно развивали атаки Лябик, Назаров, Снитько и Христян. Чувствуется, что этот квартет способен разрушить планы многих тренеров соперничающих команд.
Теперь нашим землякам предстоит долгий путь по полям Казани, Душанбе, Фрунзе и Караганды. И верится, что «Днепр» проведет трудные матчи с таким же подъемом, который мы наблюдали в поединке с торпедовцами.
Против гостей из Кутаиси за нашу команду выступали: Колтун, Сергеев, Найда, Богданов, Цунин (Снитько, 46), Гринько, Шнейдерман (Артюх, 75), Федоренко, Лябик, Назаров, Христян (Торопов, 75).

На снимке: острая ситуация у ворот гостей, закончившаяся голом.  Фото Н. Дмитриева.


КОРИСНІ ЗАМІНИ
«Спортивна газета» (Киев, 29.04.1971)
Команди використали в ході гри всі три заміни. Але та, яку зробили тренери «Дніпра» одразу після перерви, була, безперечно, найраціональнішою. Вона докорінно змінила весь хід гри господарів. По-перше, п’ятий захисник, за умов, коли противник атакує малими силами, був абсолютно зайвим. Поява ж Снітька посилила передню лінію «Дніпра». По-друге, Федоренко, зайнявши місце лівого захисника, дістав змогу частіше підключатися до атак. Нерідко він починав цікаві комбінації, спільно з Снітьком створював гострі моменти на лівому фланзі оборони «Торпедо». До речі, другий гол було забито після тонкого паса, яким Федоренко вивів на удар Лябика. А до цього м’яч уже побував у воротах «Торпедо» після кутового. Назаров в оточенні захисників проштовхнув його в сітку.
Усе це трапилося після перерви. А в першому таймі «Дніпро» втратив щонайменше чотири 100-відсоткові нагоди відкрити рахунок. У цілому ж господарі провели матч організовано, в хорошому темпі. Хотілося б відзначити Лябика, який нагадав про свої найвдаліші ігри, проведені ним позаторік на «Метеорі». Щоправда, у кутаїсців теж були два шанси забити гол. Приміром, наприкінці зустрічі Векуа опинився сам на сам з Колтуном, але воротар витримав випробування.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).


НЕ ГОЛОМ ЕДИНЫМ
«Советский спорт» (Москва, 29.04.1971)
После матча старший тренер «Днепра» В. Лобановский сказал: «Мы проиграли предыдущий матч в Харькове, но играли тогда содержательнее и интереснее, чем сегодня…»
Чем же объясняется столь нелестная оценка тренером выигранного матча? Посмотрим на игру с позиции стороннего наблюдателя, понимающего психологию тренера, нервы которого добрых 70 минут были напряжены до предела.
Игра сложилась для днепропетровцев нелегко. Преимущество они, правда, заполучили быстро. Короткие передачи в начале комбинации неожиданно чередовались с длинными диагональными, которые, как правило, рассекали оборону кутаисцев на несколько изолированных групп. Несмотря на то, что в защите у «Торпедо» почти все время находилась большая часть игроков, грозные моменты у их ворот создавались беспрерывно.
Нет, это не значит, что у гостей не было возможностей для контратаки и взятия ворот хозяев поля. Кутаисцы (Векуа, например) на последних минутах матча могли забить если не два, то один мяч наверняка. Но именно в этот раз отлично сыграл Колтун, бросившийся под удар нападающего.
Почему же хозяева поля так долго не могли воплотить игровой перевес в голы? Ответ для этого периода игры однозначен: помешали противоречия между возможностями игроков и качеством исполнения. В конце первого тайма, например, трижды мяч попадал к днепропетровцам в моменты, когда Грдзелишвили был беспомощен, но атакующие не решались пробить с лёта, а принимались обрабатывать мяч, теряя драгоценные мгновения.
Случалось и по-иному. Так, на 52-й минуте с правого фланга Сергеев переправил мяч на противоположную сторону. Там, метрах в семи от ворот, одиноко стоял Гринько. Времени на укрощение мяча у него было предостаточно, но боязнь совершить простейшую техническую ошибку привела к парадоксу. Он решил пробить по цели в прыжке с падением. Да еще черед голову. В итоге мяч полетел к угловому флагу...
Такие грубые просчеты долго не позволяли хозяевам поразить ворота «Торпедо». И, естественно, отразились на оценке, которую дал их игре тренер. Первый гол не был плодом хорошо выполненной комбинации. Подавали угловой, и в борьбе за мяч в воздухе счастливее оказались днепропетровцы. Правда, второй гол был забит красиво. Федоренко классической диагональной передачей вывел на удобную позицию Лябика, а тот пробил неотразимо.
Подытожив все сказанное, можно понять, почему не голом единым бывает доволен тренер...
А. ЛЕОНТЬЕВ,
мастер спорта.
(Наш спец. корр.).


«Старт» №1 (Киев, январь 1972)

Таку «карусель» влаштували біля воріт «Торпедо» (Кутаїсі) футболісти «Дніпра» (темні футболки). Фото Г. Шевченка.
(Крайние справа Василий Лябик (№ 9) и Алексей Христян — Р.Л.)


Таблица после 5-го тура


Комментариев нет:

Отправка комментария