28 июня 1971 года. Понедельник
Чемпионат СССР. Первая лига. 17-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Текстильщик» (Иваново) – 3:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Текстильщик» (Иваново) — 3:1 (2:0).

28 июня 1971 (понедельник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 20000). Ясно. 22 градуса.

Судьи: П. Казаков, Р. Павлов, И. Павлов (все — Москва).

«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры белые с красной полосой): Собецкий – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Федоренко (Цунин, 70? 75?) – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Назаров – 9 Лябик, 10 Пилипчук, 11 Романюк (Христян, 55).

Травмированы Колтун, Евсеенко.

Запасные: Семёнов, Артюх.

«Текстильщик» (футболки, трусы, гетры белые): В. Скоропеев, С. Любавин (к), В. Бакшин, Ю. Веселов, В. Савинов, В. Бутов, А. Шуляков, М. Потапов (С. Веньков, 46), Ю. Пьянов (И. Пономарёв, 46), И. Куркин (В. Паргин, 72), В. Сафонов.

Запасные: Н. Шапкин, С. Зернов.

Старший тренер – Ю. Забродин. – составы из протокола матча.

Голы: 1:0 Назаров (14, гп Шнейдерман), 2:0 Лябик (31), 2:1 Бутов (53), 3:1 Христян (87, гп Сергеев).

Дублёры0:2.

«Зоря» (29.06.1971)

Учора на стадіоні «Метеор» у черговому турі на першість країни футболісти «Дніпра» зустрічалися з івановським «Текстильником».

Рахунок матчу 3:1 на користь «Дніпра».

«ТЕКСТИЛЬНИК» ПОСТУПАЄТЬСЯ МІСЦЕМ «ДНІПРУ»

«Зоря» (30.06.1971)

Івановський «Текстильник» і «Дніпро» стояли в турнірній таблиці після 16-го туру поруч. Але остання зустріч цих команд, що проходила на стадіоні «Метеор», принесла перемогу дніпропетровцям, і «Текстильнику» довелося поступитися своїм третім місцем, віддавши його «Дніпру».

«Текстильник» — команда рівна за своїм складом і демонструє цього сезону стабільну гру. І в звітному матчі дніпропетровці мали докласти багато зусиль, щоб заволодіти ініціативою і утримати її. Плідно потрудився в центрі поля Р. Шнейдерман, активніше ніж завжди грав В. Назаров, знову порадував В. Лябик, через якого велася більшість атак «Дніпра». Без побоювання за свої тили сміливо підключалися в атаки захисники В. Сергєєв, В. Федоренко, М. Богданов.

Гол назрівав, але забити його вдалося лише на 14 хвилині, після подачі кутового. Зробив це В. Назаров. Другий гол у ворота гостей на 31-й хвилині забив ВЛябик з далекої позиції.

Початок другого тайму відзначився активністю гостей, які зуміли, напрочуд швидко, використати елементи розгубленості в захисті «Дніпра». На 53 хвилині В. Бутов в межах штрафного майданчика обіграв двох захисників «Дніпра» і спокійно послав м’яч в ціль. Рахунок став 2:1. Скоротивши розрив у голах до мінімуму, івановці відчули, що можна врятувати очко. Вони посилили свій тиск на ворота господарів. «Дніпро», відтягнувши значні сили до своїх воріт, діяв на контратаках, кожна з яких, до речі, була близькою до того, щоб завершитись голом. Тільки на 87 хвилині О. Христяну вдалося збільшити рахунок. В. Сергєєв з штрафного удару вдало навісив м’яч на далекий кут, де О. Христян у високому стрибку опинився вище своїх опікунів, забивши головою гол.

Арбітр матчу суддя міжнародної категорії П. Казаков зафіксував перемогу господарів 3:1.

Склад «Дніпра»: Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Федоренко (Цунін, 70), Гринько, Шнейдерман, Назаров, Лябик, Пилипчук, Романюк (Христян, 55).

«ДНЕПР» СРЕДИ ЛИДЕРОВ

«Известия» (Москва, 30.06.1971)

Матчи 17-го тура футбольного чемпионата страны команд первой лиги внесли некоторые изменения в положение лидирующих клубов. На первом и втором местах по-прежнему остались «Локомотив» и «Черноморец». Правда, разрыв между ними сократился до трёх очков: москвичи сыграли вничью с харьковским «Металлистом», а «Черноморец» победил «Молдову».

Накануне 17-го тура ивановский «Текстильщик» занимал третье место, днепропетровский «Днепр» — четвёртое. Встреча этих команд закончилась победой «Днепра». И теперь днепропетровцы в тройке лидеров. «Текстильщик» перешёл на пятое место.

Самый крупный результат был зафиксирован в Ленинграде, где местные динамовцы со счётом 5:0 выиграли у «Кузбасса» (Кемерово). А всего в прошедшем туре забито 23 мяча.

ПОЄДИНОК СИЛЬНИХ

«Прапор юності» (01.07.1971)

Заслужений тренер РРФСР Володимир Осипов, виступаючи на сторінках щотижневика «Футбол-хокей» з оглядовою статтею – характеристикою деяких команд першої ліги класу «А», особливо тепло пише про футболістів івановського «Текстильника». «Текстильник» — зізнається він, — імпонує мені більш від інших. Його гравців охоче запрошують клуби вищої ліги. Та, не дивлячись на плинність кадрів, івановці, у яких далеко не ідеальні умови, встигають готувати молодих футболістів, виховувати з них справжніх патріотів і бійців. Зараз «Текстильник» — у лідируючій групі. Але радують не стільки очки, скільки їх настрій на кожний матч, прагнення до перемоги, бойовитість. Приклад «Текстильника» примушує згадати про вміння грати на чужих полях...».

До приїзду в Дніпропетровськ івановці програли один матч з шістнадцяти. Лише московським залізничникам вдалося відсвяткувати перемогу над ними — 2:1. Вирішальний гол Біляков забив з одинадцятиметрового штрафного удару на 78-ій хвилині.

В матчі з «Дніпром» «Текстильник» підтвердив репутацію вольового, технічного колективу, але на діях івановці позначилась змореність. Вже на початку матчу вони виявились затиснутими в межах свого штрафного майданчика агресивно настроєними господарями поля. Однак добитись успіху «Дніпру» вдалось не одразу. Івановці показали, що вміють захищатись. Підвів їх воротар. На 14-ій хвилині Скоропєев не зміг виграти у Романюка єдиноборство за верховий м’яч, поданий Шнейдерманом з кутового, і Назаров послав його в сітку. 1:0.

Івановці одразу ж відмовились від тактики глухого захисту і надалі гра проходила в обопільних атаках. Дніпропетровці в цій боротьбі були дещо швидшими і це виявилось вирішальним фактором їхньої перемоги. На 31-ій хвилині Лябик подвоїв рахунок. Трохи раніше штанга відбила м’яч, посланий ним з-за штрафного майданчика. Цього разу м’яч, пробитий здалеку, теж влучив у штангу, але влетів від неї в сітку — 2:0.

Після цього «Текстильник» знову зайняв оборонні рубежі, щоб після відпочинку, увівши в передню лінію свіжі сили, високою активністю поставити під сумнів перемогу «Дніпра». На 53-ій хвилині півзахисник Бутов обіграв двох захисників в штрафному майданчику господарів і скоротив розрив в рахунку. М’яч влучив у ту ж саму штангу, що і після удару Лябика, і влетів у ворота — 2:1.

На 60-ій хвилині Христян і Пилипчук могли, по суті, вирішити долю зустрічі. Вдвох вони вийшли на ворота, але не змогли обіграти Скоропєєва. Неточно пробив з вигіднішої позиції і Гринько, а на 72-ій і 73-ій хвилинах Пилипчук і Христян знову не виявили такої необхідної форвардам рішучості.

Івановці теж часто турбували Собецького, який своєю невпевненою грою вніс нервозність в дії захисників. Були такі хвилини в кінці зустрічі, коли здавалось, що гості ось-ось відіграються. Врятував становище гол, забитий Христяном головою на 87-ій хвилині після штрафного удару.

Суперники провели матч в таких складах: «Дніпро» — Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Федоренко (Цунін, 70), Гринько, Шнейдерман, Назаров, Лябик, Пилипчук, Романюк (Христян, 55); «Текстильник» — Скоропєєв, Любавін, Бакшин, Веселов, Савинов, Бутов, Шуляков, Потапов (Веньков, 46), П’янов (Пономарьов, 46), Куркін (Паргін, 72), Сафонов.

В решті матчів 17-го туру зафіксовано такі результати: «Молдова» — «Чорноморець» — 1:2, «Даугава» — «Крила Рад» — 1:0, «Динамо» — «Кузбас» — 5:0, «Памір» — «Будівельник» — 2:0, «Алга» — «Волгар» — 2:0, «Шахтар» — «Спартак» — 0:0, «Металіст» — «Локомотив» — 0:0, «Торпедо» — «Шинник» — 1:0, «Рубін» — «Металург» — 1:1, «Жальгіріс» — «Уралмаш» — 1:2.

СЧЁТ ПО ИГРЕ

«Днепровская правда» (01.07.1971)

Команда гостей приехала в наш город рекордсменом по ничьим и была удостоена в последнем номере «Футбола-Хоккея» весьма лестной оценки. Особо отмечалась размашистая и смелая игра ивановцев на чужих полях, здоровый дух и целеустремленность всего коллектива. Впрочем, это подтверждало и место «Текстильщика» в турнирной таблице третье.

С первых же минут игры все похвалы подтвердились: впереди у гостей четко обозначились белые майки лидера и лучшего бомбардира команды А. Шулякова и В. Сафонова. Чуть сзади расположились оба центральных нападающих. «Текстильщик» предложил неторопливый темп, заиграл солидно и уверенно, не суетясь ни в нападении, ни в защите. Такая неторопливость не принесла ивановским футболистам в первом тайме успеха, и молодому вратарю «Днепра» С. Собецкому по существу ни разу не пришлось показать, на что он способен.

Воспитанники же В. Лобановского, по самым скромным подсчетам, производили прицельные удары по воротам каждые 2-3 минуты. Хорошим для вратаря В. Скоропеева это кончиться не могло. В. Лябик, который был несомненно одним из лучших игроков матча, уже на первых минутах «выстрелил» в нижний угол ворот, но удачно сыграл вратарь; опасно комбинируют В. Назаров и А. Пилипчук; подает угловой Шнейдерман; хорошо навешивает мяч в штрафную площадь В. Романюк. На четырнадцатой минуте снова следует угловой, и Назаров успевает «протолкнуть» мяч в ворота. 1:0.

Предполагалось, что гости ответят вспышкой активности, но дальше углового дело не пошло. Игра снова надолго, практически до перерыва, переместилась на половину поля «Текстильщика». «Днепр» атаковал настойчиво и целеустремленно. Уже на 20-й минуте дальний удар Лябика потряс боковую штангу, тут же опасно бьют по воротам ивановцев Сергеев, Шнейдерман, Романюк. И так целые десять минут.

Но вот идет 30-я минута встречи. Центральный нападающий И. Куркин не использует верный шанс сквитать счет, выйдя почти один на один с Собецким. Бывший московский спартаковец промедлил. Последовала резкая контратака, и неутомимый Лябик с помощью своего главного оружия — дальнего удара — добивается успеха: мяч попал в ту же штангу, что и в первый раз, и рикошетом влетел в сетку ворот. 2:0.

Судя по неиспользованным возможностям, первая половина игры должна была завершиться как минимум еще одним или двумя голами в ворота гостей.

Второй тайм футболисты Иваново начали по-прежнему неторопливо. Однако впереди замаячили два новых игрока, и это наложило свой отпечаток на игру. Настойчиво рвется в штрафную «Днепра» С. Веньков, его поддерживают крайние нападающие А. Шуляков и В. Сафонов. Собецкий занервничал. На 53-й минуте подключившийся в атаку В. Бутов успел мгновенно обработать мяч и с близкого расстояния забить ответный гол. Чувствуется, что давление гостей неторопливое, методическое нарастает.

Выход А. Христяна поставил все на свои места. Снова заработал на полную мощность «мотор» команды — В. Лябик, снова посыпались удары по воротам «Текстильщика». Старший тренер ивановцев, заслуженный тренер РСФСР Ю. Забродин выпускает еще одного «свежего» форварда В. Паргина, но даже почти полная замена нападения не приносит ему желанного результата. Лишь к концу игры, когда заметно устал Лябик, ушел с поля Федоренко, также хорошо, с подъемом проведший матч, игра несколько выровнялась и зрители стали с опаской посматривать на секундомер: много ли времени осталось?

Но концовка матча за футболистами «Днепра»: с отличной подачи Сергеева Христян забивает головой красивый гол.

Аплодисментов был удостоен и арбитр матча, судья всесоюзной и международной категории П. Казаков (Москва) за четкое и объективное судейство.

А. КОСЫЙ.

На снимке:  атакует Христян.  Фото В. Жука.

Результаты остальных матчей: «Молдова» — «Черноморец» 1:2, «Даугава» — «Крылья Советов» 1:0, «Динамо» — «Кузбасс» 5:0, «Памир» — «Строитель» 2:0, «Алга» — «Волгарь» 2:0, «Шахтёр» — «Спартак» 0:0, «Металлист» — «Локомотив» 0:0, «Торпедо» — «Шинник» 1:0, «Рубин» — «Металлист» 1:1, «Жальгирис» — «Уралмаш» 1:2.

«ДНІПРО» – «ТЕКСТИЛЬНИК» – 3:1

«Спортивна газета» (Киев, 01.07.1971)

Не можна сказати, щоб «Текстильник», якого останнім часом звинувачували в прагненні до нічиїх, дотримувався чистої оборони. Обидві команди віддали велику увагу наступальним діям, але у «Дніпра» вони велися організованіше, а головне — розвивалися продуктивно за участю значних сил. Атаки здебільшого починав Лябик. На його долю випав чи не найбільший обсяг робіт, з яким цей футболіст добре впорався, одержуючи корисну допомогу насамперед від Шнейдермана.

Івановці швидко відчули на собі наступальну силу «Дніпра». На 14-й хвилині подача кутового дала змогу Назарову відкрити рахунок. На 31-й хвилині після несподіваного і сильного удару Лябика з далекої відстані м’яч влучив у штангу й відскочив у ворота.

Початок другого тайма відзначився наступом «Текстильника». На 53-й хвилині Бутов у межах штрафного майданчика обіграв двох захисників, перехитрував воротаря і легко відквитав один м’яч. Але більшого гостям зробити не вдалося. Поступово ініціатива знову перейшла до «Дніпра», і вже під завісу, коли Сергєєв добре виконав штрафний і зробив м’яку передачу Христяну, останній головою красиво забив третій гол.

Я. НОВАК.

Дніпропетровськ (телефоном).

СОСЕДИ ПОМЕНЯЛИСЬ МЕСТАМИ

«Рабочий край» (Иваново, 01.07.1971)

Днепропетровск. (По телеграфу). Здесь «Текстильщик» встретился в очередной игре с местным «Днепром» — своим соседом по турнирной таблице. Лишь победа позволяла хозяевам поля обойти ивановцев.

Поединок начался настойчивыми атаками днепропетровцев, которые, завладев серединой поля, планомерно усиливали натиск на ворота В. Скоропеева. На 14 минуте они забили первый мяч, а спустя 15 минут удвоили результат — 2:0. Слабая взаимосвязь линий полузащиты и нападения так и не позволила «Текстильщику» организовать наступление.

Во второй половине встречи, когда вместо полузащитников Ю. Пьянова, М. Потапова и И. Куркина на поле вышли И. Пономарёв, С. Веньков и В. Паргин, игра выровнялась. На 53 минуте ивановцам удалось отыграть один мяч. Это сделал В. Бутов. Он же имел возможность сравнять счет, но сильно пробитый мяч прошел мимо ворот. За три минуты до финального свистка днепропетровцы вновь добиваются успеха — 3:1. Это второе поражение «Текстильщика» в нынешнем сезоне.

Во встрече дублирующих составов победили ивановцы — 2:0.