28 июля 1971 года. Среда
Чемпионат СССР. Первая лига. 23-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Строитель» (Ашхабад) – 3:2

  

 

«Днепр» (Днепропетровск) — «Строитель» (Ашхабад) — 3:2 (2:1).

28 июля 1971 (среда). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей. Ясно. 34 градуса.

Судьи: К. Смирнов, А. Кишко, А. Буров (все — Ленинград).

«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): Собецкий – 3 Найда – 2 Сергеев (Федоренко, 46), 4 Богданов, 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Шалычев (Евсеенко, 55), 9 Назаров – 10 Христян, 11 Пилипчук (Романюк, 9).

Травмированы Колтун, Лябик.

Запасные: Семёнов, Артюх. 

Старший тренер – В. Лобановский.

«Строитель» (футболки, трусы, гетры белые): С. Покатилов, В. Вовк (В. Штукин, 70), Г. Полшков, И. Дзагоев, В. Орлов, О. Гельдыев (к) (К. Бердыев, 65), Р. Мензелеев, Е. Тимошенко, С. Фомин, Р. Шаулов, В. Литовкин. 

Вариант замен из «Прапора юності» и «Спортивної газети»: Вовк (Бердыев, 55), Тимошенко (Штукин, 74).

Запасные: У. Джиоев, В. Константинов, К. Хабалов. 

Старший тренер – С. Будагов. – составы из протокола матча.

Голы: 0:1 Литовкин (4), 1:1 Христян (14, гп Романюк), 2:1 Романюк (28? 32?, с пенальти за снос Христяна), 3:1 Христян (50, гп Назаров), 3:2 Тимошенко (59).

Предупреждён Гельдыев.

Дублёры2:1.

 

После назначения пенальти игроки «Строителя» покинули поле.

 

Анатолий Пилипчук получил серьёзную травму.



СНОВА ВЫИГРЫШ

«Днепровская правда» (28.07.1971)

Вчера на стадионе «Метеор» футболисты «Днепра» принимали ашхабадский «Строитель» и выиграли со счетом 3:2.



ЗАБУДЬТЕ ПРО АУТСАЙДЕРІВ

«Зоря» (30.07.1971)

Формула нинішнього чемпіонату, коли за спортивним принципом вибувають слабкі команди, незалежно від їх географічного розташування, з кожним туром загострює боротьбу. Це в повній мірі відчув на собі позавчора «Дніпро», приймаючи на своєму полі одного з аутсайдерів першої ліги — ашхабадський «Будівельник».

Гості одержали великий козир: спека, яка стоїть на Дніпропетровщині, для них не перешкода, тоді, як господарі мали деякий пригнічений вигляд, діяли вони у повільному темпі. До того ж проявлялися елементи недооцінки суперника, сподівання на те, що його можна буде «шапками закидати».

А гості показали свій характер: вже на 4 хвилині, скориставшись з розгубленості захисників «Дніпра», вони забили гол у ворота господарів. І зробив це наш земляк В. Литовкін, який виступає нині за «Будівельник». До речі, і другий м’яч у ворота «Дніпра» було забито при «мовчазній згоді» захисників, гра яких не витримувала ніякої критики. Недарма тренери виставили їм дуже низькі оцінки.

Втіхою матчу можуть служити для дніпропетровців красиво забиті О. Христяном м’ячі на 14 і 50 хвилинах, після хороших комбінацій. А пенальті на 28 хвилині забив В. Романюк, коли О. Христяна грубо збили з ніг в штрафному майданчику. Гості довго не давали виконати удар, і лише під загрозою, що арбітр має намір припинити матч, вони повернулися до гри.

Отже, важка перемога з рахунком 3:2. І серйозне застереження про необхідність пам’ятати: аутсайдери існують умовно. Кожного суперника треба поважати у повній мірі.

Склад «Дніпра»: Собецький, Сергєєв (Федоренко, 46), Найда, Богданов, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Шаличев (Євсєєнко, 55), Назаров, Христян, Пилипчук (Романюк, 9).

Інші результати 23 туру: «Даугава» — «Локомотив» — 1:0, «Жальгіріс» — «Текстильник» — 0:1, «Динамо» — «Шинник» — 0:2, «Памір» — «Молдова» — 1:0, «Алга» — «Чорноморець» — 1:2, «Шахтар» — «Металург» — 3:1, «Крила Рад» — «Кузбас» — 3:0, «Торпедо» — «Волгар» — 6:1, «Рубін» — «Уралмаш» — 0:0. Матч «Металіст» — «Спартак» перенесено на 5 серпня.



ПЕРЕСТОРОГА

«Прапор юності» (31.07.1971)

В тридцятип’ятиградусну спеку минулої середи на стадіоні «Метеор» відбувся матч команд, які займають нині протилежні місця в змаганні команд першої ліги. «Дніпро» приймав спортсменів ашхабадського «Будівельника».

Різне положення команд, різні цілі в турнірі. Дніпропетровці прагнуть розпрощатись з першою лігою, щоб стати під прапори сильніших команд країни, ашхабадцям загрожує перехід до нижчого класу. Кожній команді конче необхідне кожне очко, і з кожною грою, що наближає їх до фінішу, завзяття футболістів наростає. Варто поглянути на турнірну таблицю, і стане ясно, що тим, хто гратиме з аутсайдерами завтра, буде важче, аніж тим, хто зіграв з ними вчора ще не все втрачено, лише дватри, а то й одне очко відділяє команди останньої п’ятірки від безпечної зони.

Нема сумніву, дніпропетровці розуміли складність поєдинку з ашхабадцями, але, як показав його хід, зібратись до кінця не змогли, хоч побували в нокдауні вже на перших хвилинах. Захопившись атакою, вони забули про обережність і пропустили удар Литовкіна. В контратаці він одержав довгий пас від Шаулова, виграв повітряний поєдинок у двох наших захисників і головою послав м’яча у ворота. Собецький був безсилий врятувати становище.

Віктор Литовкін, який раніше захищав честь нашого міста, зараз виконує в «Будівельнику» приблизно ту ж роль, що і Василь Лябик в «Дніпрі». Блукаючий форвард-диригент, він вигідно вирізнявся на полі з-поміж своїх товаришів великою працездатністю. В тому, що Тимошенко, Фомін, Шаулов часто ставили в скрутне становище захист господарів, відчувалось його тонке розуміння гри. На 59-ій хвилині Тимошенко забив другий гол у ворота «Дніпра» саме з подачі Литовкіна.

Та на той час попереду вже були наші хлопці — 3:1. Зрівняти рахунок їм вдалося на 14-й хвилині. Сергєєв навісив м’яча на самісіньку лицеву лінію трохи ліворуч від воріт. Суперники думали, що м’яч залишить межі поля, але Романюк головою повернув його в центр воротарського майданчика і Христян довершив справу.

Олексій Христян був кращим серед дніпропетровців у цьому матчі. На 25-ій хвилині він небезпечно увірвався до штрафного майданчика і був збитий Орловим. Арбітр зустрічі суддя Всесоюзної категорії ленінградець К. Смирнов призначив одинадцятиметровий. Тільки на 28-ій хвилині Віктору Романюку вдалося чітким ударом реалізувати його. Ашхабадці не погоджувались з рішенням арбітра навіть після підтвердження бокового судді А. Кишка. Тільки погроза припинити зустріч подіяла на них.

Третій гол Христян забив в падінні головою з подачі Назарова з дуже незручного становища. В момент прийому м’яча він стояв спиною до воріт. Йшла п’ятдесята хвилина зустрічі.

Після того, як гості скоротили розрив, вони не залишили надії відігратись. Раз-по-раз захист «Дніпра» помилявся, проявляючи безпорадність у досить простих ситуаціях. На щастя все обійшлося.

«Дніпро» (Собецький, Сергєєв (Федоренко, 46), Найда, Богданов, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Шаличев (Євсєєнко, 55), Назаров, Христян, Пилипчук (Романюк, 9)) переміг вдруге в сезоні «Будівельника» (Покотилов, Вовк (Бєрдиєв, 55), Полшков, Дзагоєв, Орлов, Гельдиєв, Мензелєєв, Тимошенко (Штукін, 74), Фомін, Шаулов, Литовкін) з рахунком 3:2. Він одержав серйозну пересторогу перед відповідальним матчем із «Спартаком».

Цей матч, що відбудеться 1 серпня, за сприятливих умов може вивести «Дніпро» в лідери ліги. Московському «Локомотиву», який одягнув майку лідера ще в шостому турі, загрожує небезпека. Ризька «Даугава» (у рижан найбільші після «Дніпра» успіхи в останніх семи турах (12 очок)) відібрала у нього 2 очка — 1:0.

Вдало виступили одесити та івановці. «Чорноморець» у Фрунзе обіграв «Алгу» — 2:1, а «Текстильник» завдав у Вільнюсі поразки «Жальгірісу» — 1:0. Стрімко піднімається вгору кутаїське «Торпедо». Розгромивши астраханців (6:1), грузинські футболісти займають сьогодні п’яте місце. Ленінградці вдома програли «Шиннику» — 0:2. «Памір» виграв у «Молдови» — 1:0, «Шахтар» — у «Металурга» — 3:1, «Крила Рад» — у «Кузбаса», «Рубін» і «Уралмаш» розійшлися мирно — 0:0. «Металіст» і «Спартак» зустрінуться 5 серпня.

А. БОРИСЕНКО.

 

В боротьбі за м’яч — воротар «Будівельника» Покотилов 

і капітан «Дніпра» Гринько. Анатолій — найгрізніший півзахисник ліги. Він уже записав на рахунок 

дніпропетровців 8 мячів.  Фото Ю. Боловіна.



ПОБЕДА ПОБЕДЕ РОЗНЬ

«Днепровская правда» (31.07.1971)

Хотя «Днепр» и выиграл у ашхабадского «Строителя» со счетом 3:2, любители футбола покидали стадион неудовлетворенными. И это несмотря на пять забитых голов, что уже само по себе интересно. Однако не показали футболисты «Днепра» присущей им широкой, красивой, целеустремленной игры. Игры, которую противнику — хочешь не хочешь — приходится принимать.

А мини-начало матча было многообещающим: дважды подряд остро атакуют ворота гостей В. Шалычев и А. Христян. Но вот следует длинная навесная передача на правый угол штрафной площадки «Днепра», и П. Цунин не смог помешать левому крайнему «Строителя». В. Литовкину удалось ударом головы переправить мяч в дальний угол ворот. Шла четвертая минута встречи, а нашим футболистам уже пришлось начинать с центра поля.

Гол был отыгран ровно через десять минут: В. Сергеев справа навесил мяч на дальнюю штангу, и он, казалось, уйдет за линию ворот, но В. Романюк в высоком прыжке сумел вернуть его в поле, и А. Христян спокойно пробил мимо вратаря.

«Строитель» играл осмысленнее предыдущего соперника «Днепра». При ничейном счете команда действовала аккуратно, технично и ко второму голу в свои ворота не раз имела возможность выйти вперед. Но вот защитники гостей сносят в штрафной площадке А. Христяна, и судья назначает пенальти. Что тут творилось! Футболисты «Строителя» бурно протестовали и чуть не ушли с поля всей командой. Судья на поле К. Смирнов из Ленинграда намеревался было прибегнуть к крайней мере — прекращению матча. От этого спасло лишь благоразумие тренеров гостей. На 32 минуте В. Романюк четко реализовал одиннадцатиметровый штрафной удар.

Многие ожидали, что у «Строителя» разладится игра и во втором тайме голы в его ворота посыплются один за другим. Но если так думали болельщики, то футболистам это непростительно. А в том, что наша команда настроилась на такое продолжение встречи, убедил весь дальнейший ход матча.

Забив через пять минут после перерыва третий гол (А. Христян), днепропетровские футболисты решили, видимо, «доиграть» матч. Пропало движение не только без мяча, но и с ним, начались бесконечные поперечные перепасовки. И даже если кто-либо «вспыхивал», как это несколько раз делал В. Романюк, входивший с мячом прямо во вратарскую площадку и простреливающий вдоль нее, то принимать эти подачи было некому.

Грешно, конечно, было не воспользоваться такой игрой соперника. «Строитель» прибавил в темпе, и настойчивость нападающих В. Литовкина, П. Шаулова и Е. Тимошенко была вознаграждена: последний успешно завершил одну из быстро разыгранных комбинаций. 3:2 — счет весьма неустойчивый, но и он не заставил хозяев поля активизироваться. Не видно было направляющей роли полузащиты. А. Гринько ушел вперед, а Р. Шнейдерман с В. Назаровым и С. Евсеенко действовали разрозненно. Откровенно слабо выглядела защита.

Можно попытаться объяснить вялую, безынициативную игру «Днепра» «ашхабадской» погодой в день матча или отсутствием серьезно травмированного В. Лябика. Но больше всего подействовало, видимо, на футболистов их отношение к матчу. «Строитель», мол, в числе аутсайдеров, а одного из них мы обыграли три дня назад с крупным счетом. Поэтому на поле команда вышла как бы с «выигрышем в кармане». И чуть не поплатилась за это. Станет ли это ей наукой — посмотрим завтра.

«Днепр» выступал в таком составе: Собецкий, Сергеев (Федоренко, 46), Найда, Богданов, Цунин, Гринько, Шнейдерман, Шалычев (Евсеенко, 55), Назаров, Христян, Пилипчук (Романюк, 8).

А. КОСЫЙ.

 

Результаты остальных игр второго тура второго круга:

«Даугава» — «Локомотив» — 1:0, «Жальгирис» — «Текстильщик» — 0:1, «Динамо» — «Шинник» — 0:2, «Памир» — «Молдова» — 1:1, «Алга» — «Черноморец» — 1:2, «Шахтер» — «Металлург» — 3:1, «Крылья Советов» — «Кузбасс» — 3:0, «Торпедо» — «Волгарь» — 6:1, «Рубин» — «Уралмаш» — 0:0.



«ДНІПРО» — «БУДІВЕЛЬНИК» — 3:2

«Спортивна газета» (Киев, 31.07.1971)

Небувала в наших місцях спека гнітюче відбилася на діях дніпропетровців, ставши водночас добрим союзником ашхабадців. «Дніпро» грав значно нижче своїх можливостей. Позначилася і відсутність Лябика, який через травму вибув на кілька ігор. Особливо безпомічний вигляд мав захист, грубі помилки якого дали змогу гостям безперешкодно забити два м’ячі, причому перший з них на початку матчу, коли воротам господарів ніщо не загрожувало. Тренери «Дніпра» виставили захисникам «двійки».

Два красивих м’ячі забив Христян після швидких і яскравих комбінацій. Важко далася «Дніпру» перемога над одним з аутсайдерів. І в цьому ще одне підтвердження того, що слабких суперників немає. Тому елементи легковажності і недооцінки, які проявлялися на початку матчу наводять на думку, що господарі явно сподівались на легку здобич і ледь не зазнали великих неприємностей.

Я. НОВАК.

Дніпропетровськ (телефоном).

 

 

ФУТБОЛ

«Прапор юності» (19.08.1971)


Атакує О. Христян.  Фото Л. Беляєва.



Таблица после 23-го тура 


 

Комментариев нет:

Отправить комментарий