14 августа 28 тур "Днепр" (Днепропетровск) – "Автомобилист" (Житомир) – 2:1


28 тур

«Днепр» (Днепропетровск) – «Автомобилист» (Житомир) 2:1 (1:1).
14 августа 1969 (четверг). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 29500 зрителей.
Судьи: Н. Болотников, С. Беляев, В. Лушин (все – Москва).
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы и гетры белые): Пильгуй – 4 Шпаков Сергеев, 3 Сарычев, Грибенник – 6 Гринько, 7 Мирошин (Литовченко, 70), Назаров (Снитько, 65), 10 Биба (к) – 9 Лябик, 11 Романюк. Запасные: Семёнов, Шнейдерман, Пинчук. Старший тренер – В. Лобановский.
«Автомобилист» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): М. Форкаш, В. Жуков, П. Белый, В. Гуменюк, В. Горбач, Н. Васютин, В. Чирва, А. Александров, В. Косов (к) (А. Горелов, 70), В. Сладковский, Э. Губаний. Запасные: Т. Сицинский, И. Шандор, А. Шепель. Старший тренер – В. Жилин. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Чирва (13), 1:1 Жуков (24, в свои ворота, «гп» Сергеев), 2:1 Снитько (87, гп Биба).


Слева направо: Виктор Романюк, игрок «Автомобилиста», Виктор Назаров, игрок «Автомобилиста». Фото М. Камионского.

Фотография из архива Виктора и Елены НазаровыхФотографии памятного приза, вручённого Александру Снитько, любезно предоставлены его племянницей Натальей Бондаренко


ХТО ЗАБЄ ТРЬОХСОТИЙ ГОЛ?
«Прапор юності» (12.08.1969)
Календар розиграшу першості СРСР серед українських команд другої групи класу «А» складено за тритуровим циклом. Після кожного з них колективи отримують тижневу перерву. Два з семи циклів другого кола завершено. Як і раніше, лідирують дніпропетровці. Вони вже забили пятдесят мячів у ворота суперників — більше, ніж будь-яка з 105 команд класу «А», маючи водночас найкращу серед них різницю забитих і пропущених мячів. «Дніпро» основний претендент на приз республіканського спортивного щомісячника «Старт» «За кращу різницю», єдиний приз, що його виборюють команди обох груп вищої ліги.
Гол Гринька, забитий в матчі з «Азовцем», не тільки закінчив рахунок першій півсотні мячів нинішнього року (минулого року 50 мячів було забито за весь сезон (40 матчів)), а й поставив «Дніпро» перед ще більш вагомим «ювілеєм»: він був 299-м за весь час виступів «Дніпра» в класі «А».
Хто ж забє трьохсотий гол?
Перед матчем з «Автомобілістом», в якому це може статись, лідером дніпропетровського нападу є Віктор Романюк. На його рахунку одинадцять мячів. Разом з Василем Лябіком, який в зустрічі з запорізьким «Металургом» забив свій десятий гол, обидва молоді форварди прагнуть побити рекорд Георгія Кржечевського, що в сезоні 1967 року в 38 матчах забив у ворота суперників 17 мячів.
А може ювіляром стане Андрій Біба? На рахунку капітана 6 мячів, чотири з них забито в другому колі. Зараз майже в кожному матчі Біба забиває голи. Він є душею команди. Мабуть, ніколи після 1966 року, коли його було визнано кращим футболістом країни, Андрій не грав так натхненно, як нині, ведучи «Дніпро» від перемоги до перемоги.
Анатолій Гринько стоїть четвертим у списку бомбардирів команди (5 мячів). Він може зробити дубль, ставши автором ще одного ювілейного гола.
Хто б не забив цей гол, він буде вдвічі цінним, якщо це станеться в зустрічі з «Автомобілістом», командою, що в другому колі має найкращі в підгрупі показники: житомиряни набрали 10 очок, пять матчів вигравши і зазнавши лише однієї поразки при чудовій різниці забитих і пропущених мячів (12:3).
А. БОРИСЕНКО.

Андрій Біба – 6 мячів

Віктор Романюк – 11 мячів

Свій десятий мяч Василь Лябік забив запоріжцям 

Анатолій Гринько – 5 мячів

Фото Л. Беляєва, М. Дмитрієва та Г. Шевченка.


ПАМ’ЯТНИЙ ПРИЗ
«АВТОРУ ТРЬОХСОТОГО ГОЛА «ДНІПРА» В КЛАСІ «А»»
«Прапор юності» (14.08.1969)


Як ми вже повідомляли, дніпропетровські футболісти за час перебування в класі «А» забили 299 м’ячів у ворота суперників. Сьогодні в зустрічі «Дніпро» — «Автомобіліст» ми можемо стати свідками ювілейного гола.
Редакція газети «Прапор юності» встановила спеціальний пам’ятний приз «Автору трьохсотого гола «Дніпра» в класі «А»» (див. знімок).
Бажаємо нашим хлопцям результативної гри в боротьбі за цей приз.


ЛІДЕР ПРОТИ ЛІДЕРА
«Прапор юності» (16.08.1969)
Це був важкий для «Дніпра» матч зі щасливим фіналом: гості забили два мячі з трьох, але... програли, один з них пославши у власні ворота.
«Автомобіліст» агресивна команда, що добилась значних успіхів і вийшла на гру з лідером підгрупи лідером другого кола. Дніпропетровці не готові були належним чином зустріти стартовий натиск житомирян і допустились ряду грубих помилок. Вже на 4-ій хвилині лівий крайній нападаючий гостей Губаній в центральній зоні втік з мячем від захисників і завдав прицільного удару. Пільгуй взяв мяч в лівій від себе «девятці».
Наші півзахисники не зуміли створити передньої лінії оборони і атакуючі лави «Автомобіліста» одразу ж, як сніг на голову, падали на захисників «Дніпра». На краях Сергєєв і Гребеннік роботи мали не дуже багато і діяли чітко, а от Шпаков і Саричев, програючи в швидкості своїм опонентам і не налагодивши чіткої взаємостраховки, були дуже ненадійною охороною найважливішої ділянки останнього перед воротами рубежу.
Можна зрозуміти В. Лобановського, який сподівався, що Лябік, Романюк, Назаров, Мірошин, Біба і Гринько своєю активністю примусять гостей більше дбати про захист, ніж про напад. Та окрім Лябіка і Біби, решта не витримала темпу, запропонованого гостями, і поступилась ініціативою.
Гості активніші в боротьбі за мяч і навіть точніші в передачах. Александров тонко диригує нападаючими. На 13-ій хвилині він виводить вперед Губанія, той відривається від суперників і, опинившись трохи праворуч від воріт, завдає сильного удару. Пільгуй в падінні відбиває мяч, але Чирва виявляється швидшим за інших і добиває його в сітку. 1:0. «Автомобіліст» веде в рахунку і зберігає ігрову перевагу десь аж до двадцятої хвилини.
На 20-ій хвилині першу можливість взяти, нарешті, ворота гостей має Романюк. На лівому фланзі він обігрує двох захисників і має таку ж саму позицію для атаки, з якої було забито гол у ворота «Дніпра». На жаль, найрезультативніший наш форвард зволікає з ударом і, знову атакований суперниками, посилає мяч мимо воріт.
Поступово до атак підключаються обидва крайні захисники. На 26-ій хвилині небезпечна передача Сергєєва з правого флангу. Форкаш не встигає перехопити мяча, і правий крайній захисник «Автомобіліста» Жуков, втративши в оточенні дніпропетровців орієнтировку, головою посилає мяч у власні ворота.
Непередбачена ситуація — трьохсотий гол «Дніпра» в класі «А» записав на його рахунок суперник. Значить, приз «Прапора юності» одержить той з дніпропетровців, хто забє наступний гол.
Кілька небезпечних мячів Біби і Мірошина з кутових та штрафних ударів відбиває воротар. На 36-ій хвилині гарматний постріл Гребенніка. Мимо. На 38-ій Лябік проривається на правому фланзі, пас в центр, Назаров приймає мяч і віддає його Гриньку. Несподівано, красиво, чітко. Удар. Мяч перелітає через Форкаша і падає наперекладину. На 46-ій хвилині Лябік не забиває гола, одержавши мяч на одинадцятиметровій позначці.
А потім знову, до виходу на поле Снітька і Литовченка, ініціатива належить «Автомобілісту». В ці хвилини чітко грає Пільгуй. Снітько вносить пожвавлення в гру нападу, а Литовченко своєю невтомною боротьбою в центрі поля створює умови для плідних атак. На 87-й хвилині Снітько одержує точний пас від Біби і бє в правий нижній кут воріт. Форкаш ледве дотягується до мяча і він, вдарившись в штангу, влітає в ворота. 2:1. Це — перемога!
Олександр Снітько завойовує приз «Прапора юності».
«Дніпро» виступав у такому складі: Пільгуй, Сергєєв, Саричев, Шпаков, Гребеннік, Гринько, Мірошин (Литовченко, 70), Назаров (Снітько, 65), Лябік, Біба, Романюк.
А. БОРИСЕНКО.

На знімку: ось він, гол, що приніс Олександру Снітьку приз «Прапора юності».  Фото Г. Шевченка.


НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (15.08.1969)
Житомирський «Автомобіліст» на початку чемпіонату країни не давав підстав вважати його претендентом на перемогу в підгрупі. Команда більше проявила себе як кубковий боєць і дійшла до чвертьфіналу, де лише після дводенної боротьби поступилася команді ЦСКА, завоювавши симпатії москвичів.
Кубкові баталії розвинули бойові якості «Автомобіліста» і команда напрочуд швидко почала поліпшувати свої турнірні справи. За результатами шести турів, проведених у другому колі, «Автомобіліст» мав найкращі результати: у нього пять перемог і десять набраних очок, тоді як у лідера підгрупи на одне очко менше.
Нагадаємо, що «Дніпро» і «Автомобіліст» до вчорашнього матчу в нинішньому сезоні зустрічались уже двічі. У кубковій зустрічі, що проходила в Дніпропетровську, перемогли гості 1:0, а в поєдинку на першість, який відбувався в Житомирі, перемога дісталася нашим землякам 2:0.
Вчорашній матч обох цих команд, що проходив на стадіоні «Метеор», викликав неабиякий інтерес. Він підігрівався ще й тим, що за період виступів у класі «А» «Дніпро» забив до звітного матчу 299 мячів. Отже, болільників цікавило, хто ж стане автором трьохсотого гола? Редакція «Прапора юності» встановила навіть спеціальний приз для футболіста, який його забє.
Матч пройшов цікаво і закінчився з рахунком 2:1. Приз за 300-й гол одержав Олександр Снітько.


ВАЖКО ВИБОРЮВАТИ ОЧКИ
«Зоря» (16.08.1969)
Лише за три хвилини до фінального свистка в зустрічі «Дніпра» і «Автомобіліста» стало можливим назвати володаря призу «Прапора юності» за 300-й гол дніпропетровців в класі «А». Але фактично то був 301-й гол, бо спершу два м’ячі в цьому матчі забили гості з Житомира — один у ворота «Дніпра», і один у свої власні.
Лідеру стає все важче виборювати очки. Його суперники грають тепер проти «Дніпра» у повну силу і вважають для себе за честь бути його достойним партнером. Саме так був настроєний на матч і «Автомобіліст». Це був, мабуть, один з найбойовитіших поєдинків на стадіоні «Метеор» в нинішньому сезоні. До того ж дії гостей в якійсь мірі полегшувались тим, що вони не зустрічали належного опору в центрі поля, і весь тягар боротьби лягав на захист «Дніпра», якому на початку матчу довелося зазнати серйозних випробувань. Капітан «Дніпра» А. Біба був зайнятий своїми головними функціями — організацією атак, а інші півзахисники уникали єдиноборства з суперником.
Коли реальна небезпека втратити очко (або ж і всі два) нависла над лідером, «Дніпро» перебудувався і гравці почали проявляти більше активності. Особливо це стало помітним, коли замість В. Мірошина на поле вийшов В. Литовченко. Перемога була вирвана лише перед самим фінальним свистком після точного удару О. Снітька.
Своєрідний рекорд сезону було встановлено позавчора у Запоріжжі, де місцевий «Металург» виграв у «Десни» з рахунком 8:1 (перший тайм 2:0). Три м’ячі забив молодий центральний нападник «Металурга» В. Кутін.
А ось як закінчились позавчора інші зустрічі: «Суднобудівник» — «Локомотив» (X) — 0:1, СКА (Л) — «Таврія» — 2:0, «Авангард» — «Зірка» — 0:1, «Будівельник» — СКА (К) — 1:1, «Азовець» — СКА (О) — 4:0, «Хімік» — «Буковина» — 0:2, «Шахтар» — «Локомотив» (В) — 2:1, «Динамо» — «Кривбас» — 1:0.
Зустріч «Металіста» і «Карпат» перенесено на 25 жовтня.

На знімку: момент зустрічі «Дніпра» і «Автомобіліста».
Фото М. Дмитрієва.


НАСТОЙЧИВОСТЬ ВОЗНАГРАЖДАЕТСЯ
«Днепровская правда» (16.08.1969)
«Днепр»: Пильгуй, Сергеев, Сарычев, Шпаков, Грибенник, Гринько, Мирошин (Литовченко, 81), Назаров (Снитько, 78), Лябик, Биба, Романюк.
«Автомобилист»: Форкаш, Жуков, Белый, Гуменюк, Горбач, Васютин, Чирва, Александров, Косов (Горелов, 85), Сладковский, Губаний.
Голы забили: Чирва (13), Жуков (24, в свои ворота), Снитько (87).
Это была не рядовая игра. Встречались два лидера подгруппы, забившие в двух предыдущих турах по 7 безответных мячей.
«Днепр» начал игру вяло, в замедленном темпе. Достаточно сказать, что уже на первой минуте быстрый левый крайний гостей Губаний заставляет Сергеева отправить мяч на угловой. На противоположном фланге активничает их «мотор» Александров.
Наши футболисты контратаковали редко, да и то лишь за счет одного Лябика и... Сергеева. Однако тут еще раз подтвердилась современная истина: без полузащиты трудно нынче выиграть матч. А она-то как раз в эти минуты и не была на высоте. Это позволило Губанию сместиться на правый фланг, получить передачу и сильно пробить по воротам. Пильгуй в падении отбил мяч прямо на набегавшего Чирву... Так на тринадцатой минуте (счастливой, кстати, для нас в двух предыдущих матчах) счет стал 1:0.
Как ни странно, забитый гол не внес сначала заметных корректив в игру. По-прежнему ошибается даже Биба, блестяще, «по-киевски» проведший два вышеупомянутых матча. Но где-то с 22-й минуты «Днепр» атакует все чаще, все мощнее. На 24-й минуте угловой подает Мирошин. Опытный Форкаш в прыжке ликвидирует опасность, но следует новый навес Сергеева вдоль ворот, и защитник Валентин Жуков головой отправляет мяч в ...собственные ворота.
За восемь минут до конца первого тайма у футболистов «Днепра» был отличный шанс выйти вперед. Длинным рывком Лябик уходит на правый фланг, делает оттуда передачу во вратарскую площадку, но набежавший Гринько в падении метров с четырех бьет в верхнюю перекладину.
Развязка наступила за три минуты до конца игры. Вошедший в ритм матча Александр Снитько после редкой по красоте комбинации забил трехсотый гол за время выступления команды в классе «А». Долгожданная победа пришла благодаря настойчивости, целеустремленности наших футболистов, сражавшихся до последней минуты матча.
А. КОСЫЙ.

На снимке: еще мгновение и мяч от защитника «Автомобилиста» попадет в сетку собственных ворот.
Фото В. Жука.


ПОЖЕЛАНИЯ «ДНЕПРУ»
«Днепровская правда» (17.08.1969)
В редакцию «Днепровской правды» приходит много писем болельщиков. Любители футбола из Мурманска и Новосибирска, Москвы и Владивостока внимательно следят за игрой команды «Днепр» и в своих письмах желают воспитанникам В. Лобановского главного успеха в розыгрыше чемпионата страны 1969 года стать 17-й командой высшей лиги. Редакция решила опубликовать наиболее интересные письма наших земляков, проживающих в настоящее время в других городах страны.

Я уже много лет живу и работаю в Москве, но почти ежегодно приезжаю в родной Днепропетровск. Трудно было мне, ветерану отечественного футбола, переживать неудачи моих молодых коллег из Днепропетровска, которые никак не могли в течение многих лет подняться на высшую ступеньку пьедестала почета в своей подгруппе. А ведь когда-то днепропетровские футболисты являлись грозой не только для команд Украины, но и сильнейших футбольных клубов страны.
В двадцатых годах я играл в «Пищевике», известной в прошлом команде. Помню то мастерство, которым великолепно владели В. Рокош, П. Лайко, братья Кривошеевы, П. Бутенко, Н. Гутарев и И. Кузьменко. На мой взгляд, успех днепропетровских футболистов предопределялся не только сильным составом, но и дружбой, взаимопониманием, которыми славились тогда мои земляки. Много побед было на счету днепропетровцев. В 1928 году сборная города обыграла команду Москвы, в составе которой находились знаменитые братья Старостины, Ильин и Селин. Славный матч провели футболисты днепропетровского «Динамо» в 1936 году. Тогда сборная страны готовилась к встрече турецких футболистов и решила провести в Москве контрольный матч с моими земляками. Каково же было удивление, когда днепропетровцы выиграли со счетом 3:1. Вот тогда и произошел распад дружного и сплоченного коллектива. Многих игроков забрали в киевское «Динамо», а Гребера пригласили в московский «Спартак». И никак днепропетровским футболистам не удавалось возродить былую славу.
В этом году мне посчастливилось побывать на игре «Днепра» с «Металлургом». Остался доволен воспитанниками В. Лобановского. Класс игры днепропетровцев значительно возрос по сравнению с прошлыми годами. И если настоящий ансамбль игроков, неустанно совершенствуя свое мастерство, будет предан Днепропетровску, то команду ждет блестящий успех. Я верю, что с таким составом можно добиваться побед и над командами высшей лиги. Надеюсь, что в этом году «Днепр» вырвется на широкий футбольный простор.
В. ЗМЕЯНОВ,
старший инженер Министерства путей сообщения. 
Москва.

Раньше я не следила за розыгрышем чемпионата страны среди команд второй подгруппы. Моей любимой командой была и остается киевское «Динамо». Но когда А. Биба перешел в «Днепр», я стала внимательно следить за играми второй группы. По-настоящему ощутила мощь ваших футболистов, когда они удачно провели матчи на кубок «Подснежник». Я побывала на игре «Днепра» в Жданове. Тогда матч завершился безрезультатно, но мастерство воспитанников В.В. Лобановского неоспоримо. Они играют красиво, корректно и технично. Когда газета «Комсомольское знамя» объявила о конкурсе болельщиков, я сразу же приняла в нем участие. На вопрос «Кто станет победителем 3-й подгруппы 2-й группы класса «А»? без промедления ответила: «Днепр».
И вот сейчас днепропетровцы впереди. Остались сложные игры с «Автомобилистом», киевским СКА, «Звездой», «Карпатами» и другими командами, но я верю, что «Днепр» сумеет в победном ритме завершить чемпионат и стать командой первого эшелона. Удачи вам, днепропетровцы!
Т. КРАВЦОВА. 
Жданов.

Дорогие наши земляки! Болельщики команды «Днепр» шлют вам с Камчатки пламенный привет. Мы внимательно следим за результатами игры днепропетровских футболистов и радуемся их победам. Когда мы узнали о поражениях любимой команды на футбольных полях Львова, то долгое время ходили мрачные, однако продолжали верить, что команда Лобановского воспрянет духом и добьется реванша на стадионе «Метеор».
На дальних рубежах нашей Родины мы стережем небо Страны Советов, стараемся, чтобы ни один нарушитель не ушел от нас незамеченным. Желаем и «Днепру» надежно защищать подступы к своим воротам от нападающих команд-соперниц, а нашим форвардам во главе с А. Бибой наносить разящие удары, которые, мы уверены, принесут успех команде.
От имени днепропетровцев, служащих в Н-ской части,
секретарь комсомольской организации, 
рядовой А. МАРТЫНОВ.


«Спортивна газета» (Киев, 21.08.1969)

Футболісти дніпропетровського «Дніпра» в календарному матчі з житомирським «Автомобілістом» здобули свій 300-й гол у розиграшах першостей. Забив йогозахисник «Автомобіліста» Жуков (на фото крайній праворуч) у власні ворота
Фото М. Витька (Дніпропетровськ).


ПОРАЗКА В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
«Радянська Житомирщина» (Житомир, 16.08.1969)
Команди другої групи класу «А» провели матчі чергового туру. В Дніпропетровську місцевий «Дніпро» переміг житомирського «Автомобіліста» з рахунком 2:1.Таблица после 28-го тура


Комментариев нет:

Отправка комментария