«Днепр»: 1 Семёнов (Банников) – 3 Ермаков – 2 Сергеев, 4 Цунин, 5 Шнейдерман – 6 Соколов, 7 Федоренко, 8 Пугач, 11 Торопов – 9 Кржечевский (Пинчук), 10 Снитько
«Металлист»: А. Савченко, В. Зайцев, В. Аристов, И. Матвиенко, В. Марченко (В. Гунько), Н. Коновалов, А. Кафаджи, В. Пестриков, А. Гулаков (В. Бондаревский), А. Майборода, А. Борисенко.
Голы: 0:1 Пестриков (20? 25?), 0:2 Майборода (60).

«Днепр»-д (Днепропетровск) — «Металлист»-д (Харьков) — 2:2 (1:1).
«Днепр»-д: В. Ганжа, Н. Гриневич, А. Ермаков (В. Ермоленко), В. Санин, А. Васюта, Б. Дановский, Г. Выштеюнас, Ю. Хиль, Е. Куликов, Е. Кондратенко, А. Кошлатенко.
«Металлист»-д: В. Удовенко, В. Марченко (В. Гунько), В. Несмиян, Л. Аптерман, В. Зайцев (Курбатов), А. Панов, Ю. Еськин, Ю. Пузик, В. Бондаревский, В. Трубчанинов, Б. Панков.
Голы: 0:1 Панков (29), 1:1 Дановский (40), 1:2 Пузик (55), 2:2 Ермоленко (88).

ЗНАЙОМСТВО
«Прапор юності» (31.01.1970)
Цього року в зв’язку з дальніми переїздами команд 1-ї групи класу «А» і зв’язаними з цим великими витратами, Федерація футбола прийняла рішення не проводити серед них змагань дублерів. Ось чому є особливий сенс у тому, що задовго до початку першості тренери «Дніпра» перевіряють боєм молодих футболістів, запрошених на тренувальний збір до Сочі.
29 січня «Дніпро» зустрічався двома складами з харківським «Металістом», майбутнім своїм суперником. В матчовій обстановці тренери познайомились зі своїм резервом і одержали деяке з’явлення про силу суперників, хоч, природно, основних козирів вони не відкривали.
Молодіжна команда «Дніпра», яку очолив ветеран Борис Дановський, зіграла з харків’янами внічию — 2:2. Голи у нас забили Дановський і Єрмоленко (спортсмен з Придніпровська).
У другій грі кольори «Дніпра» захищали Семенов, Сергєєв, Єрмаков, Цунін, Шнейдерман, Соколов, Федоренко, Пугач, Кржечевський (Пінчук), Торопов, Снітько. Дві помилки Семенова дозволили Майбороді і Пєстрікову забити два м’ячі, на які наші не відповіли жодним.

ВІСТІ З СОЧІ
«Зоря» (31.01.1970)
Футболісти «Дніпра» змішаними складами провели зустріч з харківським «Металістом». У першій грі в нашій команді в основному була молодь, яка вийшла на поле разом з тренером Б. Дановським. Він цього разу знову грав центральним захисником. Зустріч закінчилась внічию — 2:2. М’ячі у ворота харків’ян забили Дановський і Єрмоленко.
Другий матч «Дніпро» грав у такому складі: Семенов, Сергєєв, Єрмаков, Цунін, Шнейдерман, Соколов, Федоренко, Пугач, Кржечевський (Пінчук), Торопов, Снітько. Переміг «Металіст». Голи у ворота «Дніпра» провели Майборода і Пєстриков.

СМЕШАННЫМ СОСТАВОМ
«Днепровская правда» (31.01.1970)
В четверг на сочинском стадионе футболисты «Днепра» провели две товарищеские игры с харьковским «Металлистом». На первый поединок команду вывел Борис Дановский, ушедший в этом году на тренерскую работу. И теперь он провел игру в амплуа центрального защитника. Дановский не только отлично исполнял функции капитана команды, но и забил один из двух голов. Встреча завершилась ничейным результатом — 2:2. Второй мяч в ворота харьковчан провел Ермоленко.
А вот команде, в составе которой были Семенов, Сергеев, Ермаков, Цунин, Шнейдерман, Соколов, Федоренко, Пугач, Кржечевский (Пинчук), Торопов, Снитько, пришлось испытать горечь поражения. «Днепр» проиграл — 0:2.

ЗНОВУ ПЕРЕМОГА
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 31.01.1970)
Перебуваючи на тренувальних зборах в Сочі, харківський «Металіст» посилено готується до чемпіонату країни з футбола. Ми уже повідомляли, що у трьох проведених іграх наші земляки вийшли переможцями. Чергову контрольну гру двома складами «Металіст» провів 28 і 29 січня з командою «Дніпро». Зустріч других складів закінчилася внічию з рахунком 2:2. Дебютанти «Металіста» Панков і Пузік забили по голу.
За перший склад «Металіста» грали: Савченко, Зайцев, Арістов, Матвієнко, Марченко (Гунько), Коновалов, Кафаджі, Пестріков, Гулаков (Бондаревський), Майборода, Борисенко. Гра відразу прийняла обопільно-гострий характер. Під час однієї з атак харків’ян на 25-й хвилині Пестріков використав помилку голкіпера «Дніпра», і спрямував м’яч у пусті ворота. З рахунком 1:0 команди пішли на перерву.
У другому таймі дніпропетровці, намагаючись відігратись, перейшли в атаку. Захист «Металіста» діяв чітко і витримав натиск. А на 16-й хвилині нападаючий харків’ян Майборода здійснив сольний прохід, обійшов кількох захисників і точно пробив по воротах «Дніпра». М’яч в сітці. З рахунком 2:0 на користь «Металіста» так і закінчився цей цікавий матч.
Г. ШУБ.

ПОДАРУНОК ІМЕНИННИКАМ
«Вечірній Харків» (Харьков, 02.02.1970)
…Коли під час вечері колектив поздоровляв іменинників — Владислава Гунька і Панаса Гулакова — лікар команди Олександр Григорович Шуб, вручаючи їм торт, сказав:
— Прийміть наші щирі поздоровлення і скромний подарунок.
Та перш, ніж пролунали оплески, Віктор Пестриков і Анатолій Майборода додали:
— І наш.
Справа в тому, що в сьогоднішньому матчі з дніпропетровським «Дніпром» було забито два переможні голи. Авторами їх були Пестриков і Майборода. Як це сталося? Розповімо по порядку.
Футболісти «Металіста» і «Дніпра» — давні знайомі. Кожна їх зустріч завжди проходить у цікавій спортивній боротьбі. Минулого року, як відомо, агресивнішими були гості. В Харкові перемогли дніпропетровці — 2:0, а в місті на Дніпрі харків’яни — 2:1.
За домовленістю старших тренерів обох команд спершу помірялись силами молодіжні склади. На поле сочинського стадіону вийшли такі гравці.
«Дніпро»: Ганжа, Гриневич, Єрмаков (Єрмоленко), Санін, Васюта, Дановський, Віштаюнас, Хіль, Куликов, Кондратенко, Кашлатенко.
«Металіст»:      Удовенко, Марченко (Гунько), Несміян, Аптерман, Зайцев (Курбатов), Панов, Єськін, Пузик, Бондаревський, Трубчанінов, Панков.
Як і в попередніх матчах, установка В.І. Каневського була та ж сама: грати широко, використовуючи діагональні передачі, розтягувати по фронту захист суперника і рухатися, рухатися якомога більше.
Гравці «Металіста» виконали це завдання. Вони домінували на полі, часто обстрілюючи ворота суперників. На 29-й хвилині Панов, одержавши м’яч від Несміяна, негайно пасує Бондаревському, а той відразу ж Панкову. Сильний удар з ходу — 1:0 веде «Металіст». Проте через 11 хвилин ветеран Дановський встановлює рівновагу.
На 55-й хвилині сольний прохід Пузика від центра поля завершується другим голом. Здавалось, харків’янам вже забезпечена перемога. Та варто було їм на якусь мить втратити пильність, як тут же Єрмоленко на 88-й хвилині зрівнює рахунок — 2:2. Так внічию і закінчилась гра.
Наступного дня в Адлері зустрілись основні склади. За «Дніпро» виступали: Семенов (Банников), Сергєєв, Єрмаков, Цунін, Шнейдерман, Соколов, Пугач, Федоренко, Кржичевський (Пінчук), Торопов, Снітко.
«Металіст» представляли: Савченко, Марченко (Гунько), Аристов, Матвієнко, Зайцев, Пестриков, Коновалов, Гулаков (Бондаревський), Кафаджі, Борисенко, Майборода.
Матч пройшов при повній перевазі харків’ян. Вони вміло використовували довгі передачі з фланга на фланг, весь час розхитуючи захист «Дніпра». В.І. Каневський після поєдинку сказав: «Задоволений ігровою дисципліною команди. Сьогодні я вже бачив накреслення майбутньої злагодженої системи гри. Поки все йде добре».
Ми вже сказали, що зустріч закінчилась перемогою «Металіста» — 2:0. А як були забиті м’ячі? Обидва після багатоходових красивих комбінацій в одне торкання м’яча.
На 20-й хвилині відкривається Пестриков. Йому хутко адресує м’яч Борисенко. Воротар «Дніпра» кидається в ноги Пестрикову. Та дарма — Віктор холоднокровно перекидає через нього м’яч у сітку.
Другий тайм. 60-та хвилина. Стрімкий розиграш комбінації завершується сильним ударом Коновалова. Воротар неспроможний втримати м’яча, і Майборода спрямовує його у ворота.
Що показала ця контрольна зустріч? Злагоджену гру середньої лінії, в якій відзначились Кафаджі, Коновалов і Пестриков. Добре провели поєдинок також Борисенко і Майборода.