18 августа 1969 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 29-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Десна» (Чернигов) – 3:1

«Днепр» (Днепропетровск) – «Десна» (Чернигов) 3:1 (1:1).
18 августа 1969 (понедельник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей.
Судьи: В. Басовский, В. Пушкарёв, В. Якунин (все – Московская область).
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы и гетры белые): Пильгуй – 4 Шпаков Сергеев, 3 Сарычев, Грибенник – 6 Гринько (Литовченко, 69), Шнейдерман, 10 Биба (к) – 8 Романюк, 9 Лябик, 11 Снитько (Назаров, 46).
Запасные: Семёнов, Мирошин, Пинчук.
«Десна» (футболки, трусы, гетры белые): А. Симович, А. Исаенко, В. Кравчинский (к), Ю. Глухих, В. Бровко, В. Лаевский, В. Попов, М. Чабайда, А. Процко, Л. Баженов (Г. Сёмин, 65), Ю. Панов.
Запасные: Л. Белкин, А. Чабайда, В. Беляков.
Старший тренер – В. Тугарин. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Лаевский (2), 1:1 Биба (37), 2:1 Биба (81), 3:1 Назаров (87, гп Романюк).

ЗУСТРІЛИСЯ «ДНІПРО» З «ДЕСНОЮ»
«Зоря» (19.08.1969)
Вчора у Дніпропетровську на стадіоні «Метеор» лідер третьої підгрупи — команда «Дніпро» зустрічалася в черговому матчі на першість країни з чернігівською «Десною».
Рахунок матчу 3:1 на користь господарів поля.

МАРНИМИ БУЛИ СПОДІВАННЯ
«Зоря» (20.08.1969)
Після великої поразки «Десни» у Запоріжжі, глядачі, які зібрались позавчора на стадіоні «Метеор», сподівалися на зливу голів у зустрічі гостей з «Дніпром».
Але сподівання ці не справдилися. Винні передусім самі господарі, які вийшли на поле занадто впевненими в своїй перевазі і почали матч на рідкість мляво, безвідповідально. Вже на другій хвилині захисник «Дніпра» Сергєєв необачним ударом вивів на вигідну позицію півзахисника «Десни» Лоєвського, і той не забарився відкрити рахунок. Та гол не активізував господарів. Вони ледве пересувались, поводили себе, як на розважальній прогулянці. А «Десна» тимчасом хоч і сумбурно, але атакувала. Моментами доходило до того, що п’ять захисників «Дніпра» не знали, як їм бути проти двох форвардів «Десни». Здивування глядачів поступово переростало в невдоволення. Трибуни почали підтримувати кожну, бодай найменшу спробу гостей взяти ворота «Дніпра».
Лише гол, несподівано і красиво забитий Бібою на 37 хвилині, дещо скрасив загальне враження від поганої гри «Дніпра».
І другий тайм мало чим різнився від першого. Дніпропетровці ніяк не могли надати своїй грі організований характер і дуже погано діяли в центрі поля. Тільки незадовго до кінця матчу «Дніпро», нарешті, «ввійшов у своє русло» і його «хвилі» стали набігати на «Десну». Сильний удар Біби застав воротаря зненацька, і він пропустив між рук м’яч у сітку. А незабаром Назаров примусив гостей втретє починати з центра. Трапилось це на 87 хвилині. Матч було зрештою доведено до переможного фіналу — 3:1.
Що й казати, ніхто з присутніх не сподівався, що «Дніпро» так несерйозно поставиться до матчу. Адже в боротьбі за очки не має ніякого значення, хто перед тобою — лідер чи аутсайдер. Дуже погано провели матч Романюк і Гринько. Моментами їх важко було пізнати.
Інші результати: СКА (О) — «Локомотив» (X) — 0:0, «Металіст» — «Буковина» — 0:1, «Хімік» — «Локомотив» (В) — 1:2, «Авангард» — «Таврія» — 3:2, СКА (Л) «Кривбас» — 2:0, «Динамо» — «Зірка» — 0:1, «Металург» — СКА (К) — 1:1, «Будівельник» «Автомобіліст» — 1:0, «Азовець» — «Суднобудівник» — 2:1. Гру «Шахтар» — «Карпати» перенесено.
У «Дніпра» — 42 очка, у «Зірки» — 37, у СКА (К) — 36, у «Металурга» — 34.

На знімку: момент гри «Дніпра» й «Десни» (в полосатой футболке  Виктор Романюк  Р.Л.). Фото М. Дмитрієва.

А ЕСЛИ БЫ НЕ БИБА?
«Днепровская правда» (20.08.1969)
Запорожский «Металлург» частенько служит для футболистов «Днепра» в качестве своеобразного барометра. Команда, которой предстояла игра в нашем городе, проходила вначале через запорожский «контрольно-пропускной пункт». Результат такого прохождения показывал «Днепру» на «ясно» или «пасмурно». Проиграет, допустим, «Металлург» одесситам, значит необходимо поднатужиться нашим ребятам в игре со СКА. Выиграет «Металлург» с минимальным преимуществом у «Азовца» — не теряют бдительности футболисты «Днепра». Черниговская «Десна» перед приездом в Днепропетровск проиграла с разгромным счетом запорожцам. Этот результат отразился и на настроении «Днепра», который вышел на поле с явным намерением забросать голами ворота «Десны».
Вторая минута игры заставила болельщиков всполошиться. Гол влетел в сетку ворот Пильгуя. Влетел по вине защитников «Днепра», выпустивших на простор полузащитника гостей Лаевского. Футболисты «Десны» заметно приободрились. Им было лестно повести в счете, играя с грозным лидером. К всеобщему удивлению, наши ребята не предприняли никаких попыток, чтобы изменить соотношение сил на поле. А ведь оно было явно не в пользу хозяев стадиона. Складывалось впечатление, будто футболисты «Днепра» намеренно хотели «пощекотать нервы» многотысячной аудитории болельщиков. Команда играла плохо, неизобретательно, допуская грубейшие ошибки. Но, пожалуй, самый большой брак наблюдался в тактике ведения игры, избранной футболистами «Днепра». Собственно, её-то и не было видно.
А. Биба неоднократно пытался своими действиями переломить игру «Днепра», но Гринько, Романюк, Снитько и Лябик оказались слабыми помощниками 32-летнего капитана команды. В жадности Бибу упрекнуть нельзя: он всегда с охотой расставался с мячом, если видел, что его партнеры занимали лучшую для удара позицию. Но на сей раз заслуженный ветеран изменил своему правилу. Он часто бьет по воротам соперников даже с неголевых расстояний. Один из таких ударов оказался результативным. На 37-й минуте Биба метров с 35-40 сильно пробил в правый угол ворот. Только после этого гола наши земляки заиграли чуть живее и целеустремлённее.
Во втором тайме вместо Снитько вышел Назаров, а вместо Гринько — Литовченко. Однако игровой энтузиазм Бибы ещё долго не передавался его молодым коллегам. Гости, откровенно начали затягивать время, пытаясь сохранить ничейный результат, а «Днепр» все подыскивал тот тип оружия, который бы мог сломить блеклую игру «Десны». И вновь отличился капитан команды. Получив в центре поля мяч, Биба обвел двух защитников и точно пробил низом. Вратарь гостей оказался беспомощным. Это случилось на 81-й минуте. А еще через шесть болельщики наконец-то стали свидетелями красивой комбинации, разыгранной во вратарской площадке гостей, следствием чего и явился третий гол, забитый Назаровым.
В. АСАЕВ.

На снимке:  с дальней дистанции.  Фото Ю. Серадского.

Почта болельщиков
Почти все участники конкурса отдавали предпочтение «Днепру» во встрече с «Десной» с преимуществом в четыре «сухих» мяча. Но никто не предполагал, что матч завершится с результатом 3:1 в пользу наших земляков.
Зато результат 2:0 в матче СКА (Львов) — «Кривбасс» предвидели многие. Результат встречи наших земляков с армейцами из Киева угадали житель Новомосковска А. Водяников, днепропетровцы А. Слободянюк и Л. Заславский. Только два болельщика предугадали исход матча «Авангард» — «Кривбасс». Это криворожанин Н. Коваль и днепропетровец Л. Ланцман.
Перед очередным туром положение лидеров конкурса таково: В. Канищак — 42 очка, С. Руликов – 41, А. Водяников – 40, по 38 очков у Л. Заславского и В. Петренко, А. Яцышин — 37.

ДРУГА ПОРАЗКА
«Деснянська правда» (Чернигов, 20.08.1969)
Чергову календарну зустріч футболісти чернігівської команди «Десна» провели 18 серпня у Дніпропетровську. Тут вони зустрічалися з лідером другої підгрупи — місцевою командою «Дніпро».
В першому таймі ніщо не віщувало загрози для деснянців. Вони навіть вели з рахунком 1:0. Та все вирішилося після перерви. Господарі поля забили у ворота «Десни» три «сухих» м’ячі і перемогли з рахунком 3:1.
Це друга підряд поразка деснянців у черговому турне.
З Дніпропетровська чернігівські футболісти виїхали у Полтаву, де 22 серпня гратимуть з місцевою командою «Будівельник».

БЕЗ ЗАВЗЯТТЯ
«Прапор юності» (21.08.1969)
Чернігівська «Десна», що напередодні зазнала нищівної поразки в Запоріжжі від «Металурга», і в зустрічі з дніпропетровцями мала одну-єдину, подаровану суперником, можливість взяти його ворота і чітко скористалась з неї.
Гол у ворота Пільгуя було забито вже на другій хвилині. Розпочавши матч у спокійному стилі, наші розігрували м’яч в середині поля, підключаючи до атаки і захисників. Сергєєв одержав м’яч на центральній лінії поля біля бровки, відійшов на свою половину поля і послав його своїм стоперам. Та так невдало, що ті не перехопили його, і м’яч потрапив до півзахисника гостей Лаєвського. Ніким не атакований, він швидко пройшов до штрафного майданчика і вдарив низом в дальній кут воріт. Пільгуй, здається, впав раніше, ніж цього вимагали обставини, і м’яч, торкнувшись штанги, затріпотів у сітці.
Після цього гості вирішили, що справу зроблено, і дуже неохоче, з оглядкою, йшли вперед, не вдаючись, однак, до рішучих дій. Господарі ж були цим голом «вибиті з сідла» і тривалий час не могли оговтатись.
Значну частину першого тайму гра відбувалась в центральній зоні поля. Дніпропетровці були дуже пасивними в боротьбі за м’яч, і це майже завжди приводило до того, що чернігівські футболісти випереджали їх. Налякані голом, наші захисники не підтримували своїх товаришів навіть в ті хвилини, коли ніщо не загрожувало воротам «Дніпра».
Попереду ж Лябік, Романюк і Снітько ніяк не могли налагодити комбінаційної гри, безрезультатно намагались пробитись до воріт «Десни» кожний в одиночку, перетримували м’яч, уповільнюючи і без того млявий ритм. Лише на 33-ій хвилині було створено першу голеву ситуацію. Снітько виграв верховий м’яч і віддав пас Романюку, що знайшов вільну зону. Удар був сильним, але неточним.
Врятував перший тайм Біба. На 37-ій хвилині метрах в десяти від штрафного майданчика він прийняв м’яч і спокійно невідпорним ударом послав його в лівий верхній кут. Воротар Симович був безпорадний зробити що-небудь.
Але навіть цей, рідкісної краси гол, не підняв духу «Дніпра». Поява в другому таймі Назарова замість Снітька теж не вплинула на характер боротьби. Згодом тренери замінили Гринька. Однак і вихід Литовченка не був цього разу таким ефективним, як в попередніх матчах. Команду залишило цього разу спортивне завзяття, і лише капітан за першої-ліпшої нагоди бив по воротах.
На 81-ій хвилині Бібі вдалось зробити прицільний удар низом. Симович дуже невпевнено прийняв м’яч, і він вислизнув з його рук у ворота. 2:1. А що груба помилка воротаря сталась в критичний момент зустрічі, то тренери «Десни» цілком логічно поставили своєму голкіперу одиницю за матч.
На 87-ій хвилині, яка була щасливою для дніпропетровців і в двох попередніх іграх, Назаров зіграв з «стінку» з Романюком і забив третій гол. «Дніпро» (Пільгуй, Сергєєв, Саричев, Шпаков, Гребеннік, Гринько (Литовченко, 69), Шнейдерман, Романюк, Лябік, Біба, Снітько (Назаров, 46)) переміг (3:1), залишивши, однак, гірке враження від своєї гри. Двійки в цьому матчі одержали Гребеннік, Гринько і Лябік. Для Лябіка це була перша незадовільна оцінка сезону.