7 сентября 1968 года. Суббота
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 29-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлург» (Запорожье) – 0:0




«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлург» (Запорожье) 0:0.
7 сентября 1968 (суббота). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 40000 зрителей. 
Судья: К. Андзюлис (Каунас).
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы и гетры белые): 1 Пильгуй – 3 Канафоцкий – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, 10 Биба (к)Снитько, Кржечевский (Сизов, сер. 2 т.), 11 Романюк (Литовченко, 46). 
Старший тренер – Л. Родос.
«Металлург» (футболки, трусы и гетры белые): В. Гургач, В. Марченко, В. Лукашенко, С. Медведев, А. Метейко, А. Томах (А. Райко), Г. Вуль, С. Вовк, Б. Балуев, В. Малаховский, В. Латышев. 
Старший тренер – С. Коршунов. – составы из "Спортивної газети".
Дублёры – 0:0.


ЗУСТРІЧ З «МЕТАЛУРГОМ»
«Зоря» (08.09.1968)
Учора на дніпропетровському стадіоні «Метеор» відбувся один з найцікавіших матчів сезону. Зустрілися давні суперники — «Дніпро» і запорізький «Металург». Як відомо, нинішнє турнірне становище команд далеко не однакове. Дніпропетровці посідають третє місце в другій підгрупі, запоріжці — десяте.
Незважаючи на це, матч викликав великий інтерес і зібрав майже 30 тисяч глядачів. Рахунок гри 0:0.


 НА ПОЛЕ ДАВНИЕ СОПЕРНИКИ
«Днепровская правда» (08.09.1968)
Вчера на стадионе «Метеор» состоялась очередная встреча на первенство страны по футболу. «Днепр» принимал своих давних соперников — команду «Металлург» из Запорожья. Матч закончился со счётом 0:0.


НА ТАБЛО ЗАЛИШИЛИСЬ НУЛІ
«Прапор юності» (10.09.1968)
Це вже третя гра зряду, в якій «Дніпро» не може взяти воріт суперника. Іншого часу нічия в матчі з запорізьким «Металургом» сприймалася б як належне. 7 вересня для дніпропетровців вона була розчаруванням.
Команда готувалась до цієї зустрічі весь сезон і одразу пішла в наступ. Запоріжці не виявили присущої їм агресивності в дебюті. Втрачаючи мяч, вони одразу ж відступали на свою половину поля, але тут переслідували суперника на кожному кроці. Їм важливо було збити темп, вони прагнули навязати «Дніпру» позиційну боротьбу і відсидітись за захисним валом, в слушний момент посилаючи в контратаку довгими передачами трійку форвардів — Вовка, Балуєва і Латишева. Як правило, запоріжці робили попереду не більше 2-3 передач і били по воротах.
Остільки простір перед воротами «Дніпра» був значно розрідженішим, ніж у тилу «Металурга», форварди мали змогу маневрувати на великій швидкості. І хоч таких рейдів було небагато, вони дали запоріжцям принаймні дві можливості забити гол.
На 10-ій хвилині Балуєв з місця лівого півсереднього (тут він провів майже увесь перший тайм) діагональною передачею послав м’яч на дальній кут воротарського майданчика. Вовк випередив захисників, та Пільгуй накрив м’яч раніше, ніж форвард завдав удару. На 25-ій хвилині, намагаючись перешкодити проходові Малаховського, Конафоцький піднімає м’яч високо над штрафним майданчиком. Пільгуй кидається вперед, але цього разу його випереджає Вовк. Форвард б’є по пустих воротах та Конафоцький встигає виправити помилку, в падінні перетинаючи шлях м’ячеві.
Після матчу, коментуючи хід поєдинку, суддя міжнародної категорії К. Андзюліс, сказав, що «Дніпро», безперечно, мав перевагу і сподобався йому атакуючим стилем гри. Але ви знаєте, продовжував він, що чимало команд будують гру на контратаках (у вищій лізі я можу назвати, як характерного представника такої тактики ЦСКА) і часто добиваються успіху. В першому таймі спортивне щастя було на боці місцевих футболістів, коли вони перетнули шлях м’ячеві у пусті ворота. Але матч, я думаю, все ж повинні були виграти ваші. Ви знаєте, вони перетримували м’яч, і їх атаки через те не мали результативного завершення. В кінці гри, коли мені здавалось, що суперники вже погодились розійтись мирно, дніпропетровці раптом спалахнули і провели кілька атак в найкращому стилі. Отой ваш високий хлопець (К. Андзюліс мав на увазі А. Гринька) добре бив по воротах.
І все ж таки, як же проходив поєдинок?
В дебюті «Дніпро» показав суперникові, що з лівим своїм флангом у нього пов’язані найагресивніші наміри. Йому вдалося прикути сюди увагу запоріжців, бо кілька атак, на зразок тієї, що її провели на 3-ій хвилині Романюк, Снітько і Кржечевський, мали дуже агресивний характер. Однак, скоро ця ділянка боротьби стала такою насиченою, що про розігрування тут комбінацій годі було й думати. І тоді Біба змінив напрямок атаки. Він міцно заволодів правим флангом і раз по раз адресував небезпечні передачі своїм форвардам. Найчастіше м’яч знаходив Кржечевського. Та він не вмів нічого з ним робити і посилав, як правило, за ворота.
Зі зміщенням Біби на правий фланг, в центрі спрямовувати атаку мав Романюк. Він у цьому поєдинку занадто перетримував м’яч, уповільнюючи розвиток подій. Після відпочинку його було замінено Литовченком. Біба поступився йому правим флангом, а сам зайняв пост диригента в центральній зоні. На 55-ій хвилині Литовченко від самісінької лицевої лінії послав м’яч до воріт, Кржечевський випередив Метейка, та вдарив прямо на Гургача. Потім два небезпечних удари Гринька і Снітька відбивають захисники. Наші знову і знову намагаються завершити атаку через Кржечевського, але у нього гра не йде.
В середині тайму замість нього на полі з’являється Сизов. Він займає місце Гринька, а той йде вперед. Майже повністю перебудована лінія нападу не одразу знаходить спільну мову, і темп гри спадає. Та ось все частіше Біба, Гринько і Снітько розігрують «стінку» і зморений захист «Металурга» не завжди встигає перекрити зони виходу на ворота. І то Снітько, то Гринько вириваються вперед. На жаль, Снітько майже завжди намагається переадресувати м’яч комусь з партнерів, не бере на себе відповідальності завершального удару.
На 86-ій хвилині Гринько, одержавши від Біби пас врозріз між двома захисниками, виходить сам-на-сам з Гургачем. Це було на межі штрафного майданчика. Гринько зробив два кроки вперед, і вдарив, так, як він може бити. Але воротар зіграв ще краще, блискавично зреагувавши на його гарматний постріл.
К. Андзюліс зафіксував нульову нічию в матчі, в якому честь «Металурга» захищали Гургач, Марченко, Лукашенко, Медведєв, Метейко, Томах (Райко), Вуль, Вовк, Балуєв, Малаховський, Латишев, а «Дніпра» — Пільгуй, Сергєєв, Конафоцький, Саричев, Гребеннік, Шнейдерман, Біба, Гринько, Романюк (Литовченко), Кржечевський (Сизов) і Снітько.
Тренер «Металурга» С.О. Коршунов поставив всім своїм футболістам за матч четвірки, відзначивши п’ятіркою Гургача, а Л.А. Родос змушений був «відзначити» Кржечевського і Романюка двійками.
А. БОРИСЕНКО. 


СВЯТО НА «МЕТЕОРІ»
Центральний матч сезону коментує арбітр К. Андзюліс
«Зоря» (10.09.1968)
Велике спортивне свято відбулося минулої суботи на Дніпропетровському стадіоні «Метеор». В урочистій обстановці тут відкрилися фінальні змагання десяти найсильніших футбольних команд Радянського Союзу — вихованців груп підготовки при колективах майстрів класу «А» і юнацьких футбольних шкіл. Приїхали представники Москви, Ленінграда, Києва, Тбілісі, Баку, Єревана, Донецька, Кірова, Челябінська.
Відбувся парад учасників змагань. Юних футболістів тепло вітала заступник голови виконкому Дніпропетровської міської Ради депутатів трудящих, голова оргкомітету змагань З.Г. Суміна. Потім до них звернулися з словом піонери міста, які піднесли гостям квіти.
Урочисто звучать Гімн Радянського Союзу і Гімн Української Республіки. Під їх звуки капітани команд піднімають на центральній щоглі прапор змагань.
Юнаки здійснюють круг пошани навколо зеленого поля і під оплески глядачів залишають стадіон.
А глядачів у суботу зібралося на «Метеорі» понад 30 тисяч. Жодного вільного місця. Любителів футбола чекав ще матч між «Дніпром» і запорізьким «Металургом». Рахунок цього поєдинку вже відомий — 0:0. Але, незважаючи на те, що не було голів, сумувати нікому не довелося. Глядачі дружно підтримували футболістів «Дніпра», які безперервно атакували гостей, примушуючи їх в основному тримати оборону. Досить плідно грав А. Біба, який більшість часу провів на передній лінії. Його проходи, простріли, навіси ставили захисників «Металурга» в скрутне становище, та у штрафному майданчику форварди «Дніпра» губилися, не вміли як слід розпорядитися м’ячем.
Гості прагнули до несподіваних контратак, намагаючись захопити захист «Дніпра» зненацька. Двічі вони були близькі до взяття воріт, але добитися свого не змогли.
Після матчу арбітр зустрічі суддя міжнародної категорії К. Андзюліс у розмові з кореспондентом «Зорі» сказав:
— Матч був цікавий. Виграти його могли дніпропетровці, які діяли красивіше і змістовніше. Кілька разів, особливо незадовго до фінального свистка, їм не пощастило. Судити було неважко, гра в основному була коректною.
Арбітр, безперечно, прав, посилаючись на деяке невезіння. Глядачі, мабуть, пам’ятають момент, коли А. Гринько, вийшовши на ударну позицію, пробив сильно і точно, але влучив у воротаря. Через хвилину після удару дніпропетровців м’яч пройшов над верхньою перекладиною.
Як би там не було, але матч давніх суперників залишив по собі добру згадку. Його результат, мабуть, більше до душі запоріжцям, бо тренери «Металурга» так розщедрилися, поставивши воротареві п’ятірку, а всім іншим гравцям по четвірці.
Наводимо результати ігор команд другої підгрупи в минулому турі: «Авангард» — СКЧФ — 3:1, «Дніпро» (К) — «Таврія» — 1:2, «Кубань» — «Суднобудівник» — 0:0, «Динамо» — «Локомотив» — 1:0, «Спартак» — «Зірка» (К) — 0:0, «Сокіл» — «Металіст» — 0:1, «Труд» — «Металург» (Л) — 1:0, «Текстильник» — «Звезда» (Р) — 2:0, «Металург» (К) — «Ростсільмаш» — 0:1.
Тепер у «Металіста» і «Суднобудівника» по 41 очку, в «Дніпра» — 38, «Труда» — 37, «Сокола», «Зірки», «Таврії» — по 36, у «Кубані» — 35.  

На знімку: момент гри «Дніпра» і «Металурга».
Фото М. Дмитрієва.


 СОПЕРНИК УВОЗИТ ОЧКО
«Днепровская правда» (10.09.1968)
На матч в Днепропетровск футболисты запорожского «Металлурга» прибыли не одни. Их сопровождал огромный эскорт болельщиков. Встречи соседей всегда вызывают большой интерес у любителей футбола Днепропетровска и Запорожья. Надо сказать, что в субботу на стадионе «Метеор» не было ни единого свободного места.
Начало матча было многообещающим. Уже на второй минуте Г. Кржечевский опасно атаковал ворота гостей. А буквально через несколько секунд угроза нависла над воротами «Днепра».
Немало острых атак в сторону ворот «Металлурга» организовал капитан «Днепра» А. Биба. Но его точными, опасными передачами на штрафную площадку гостей не смогли воспользоваться товарищи по команде.
Итак, ничья — 0:0. Третья подряд нулевая ничья «Днепра».
После игры наш корреспондент обратился к футбольным специалистам с просьбой прокомментировать этот матч.
Е. Лапин, тренер Федерации футбола СССР. Мне понравились первые и последние десять минут матча. Команды в это время показали острую, содержательную игру. Это была настоящая борьба, соответствующая командам класса «А». В остальное же время игра была бесцветная, малоинтересная. Комбинации не блистали новизной и оригинальностью. Слишком долго задерживался мяч на средней линии. Чувствовалось, что команды не столько стараются выиграть, сколько боятся потерпеть поражение. Думаю, что исходом поединка больше довольны запорожцы.
К. Андзюлис, судья международной категории. Второй раз мне довелось судить игру с участием «Днепра». Первый раз это было, когда команда только начинала свои выступления в классе «А». Тогда соперником ваших земляков были армейцы из Одессы. Они нанесли «Днепру» сокрушительное поражение — 5:1. Надо сказать, что и команда на меня произвела тогда не очень выгодное впечатление. 
«Днепр» образца 1968 года никак нельзя сравнить с тем, который играл с армейцами. За эти годы команда очень многое приобрела. Значительно повысился класс игры, мастерство футболистов. Конечно, ответственность матча нанесла свой отпечаток на игру. Не было той остроты, того элемента риска, который носят обычно встречи команд второй группы класса «А». 
Особенно мне бы хотелось отметить в этой игре капитана «Днепра» А. Бибу. Он не только организовывал атаки к воротам противника, но и морально поддерживал своих товарищей, поднимал в них боевой дух. 
Я не совсем согласен с заменами, которые произвели во время игры тренеры «Днепра». Они, на мой взгляд, выбрали не лучший вариант. Но им виднее. 
Остальные игры этого тура команд второй подгруппы закончились так: «Авангард» — СКЧФ — 3:1, «Днепр» (Кременчуг) — «Таврия» — 1:2, «Кубань» — «Судостроитель» — 0:0, «Динамо» — «Локомотив» — 1:0, «Спартак» — «Звезда» (Кировоград) — 0:0, «Сокол» — «Металлист» — 0:1, «Труд» — «Металлург» (Липецк) — 1:0, «Текстильщик» — «Звезда» (Рязань) — 2:0, «Металлург» (Куйбышев) — «Ростсельмаш» — 0:1.


«ДНІПРО» – «МЕТАЛУРГ» 0:0 
«Спортивна газета» (Киев, 10.09.1968)
У цьому матчі господарі поля по суті подарували гостям очко. Такий висновок продиктований всім ходом гри, в якій «Металург» міг в найкращому разі розраховувати на нічию. Такої думки в розмові з кореспондентами, зокрема, дотримувався і арбітр зустрічі К. Андзюліс. Та й тренери «Металурга» це, очевидно, теж добре розуміли, бо вони виставили в протоколі воротареві «п’ятірку», а польовим гравцям по «четвірці». Якщо їхня оборона цього заслуговує, то напад запоріжців нічим себе не проявив.
До речі, і нападаючі «Дніпра» також зіграли гірше, ніж у попередніх матчах. Особливо багато технічного браку було у форвардів у заключних стадіях атак. Дуже плідно діяв Біба. Він провів більшість ігрового часу у передній лінії, часто своїми точними і розумними передачами виводив партнерів на ударні позиції. Але нападаючі раз у раз губились.
На останніх хвилинах гри дніпропетровці здійснили шквал атак на ворота «Металурга». Та впевнена і спокійна гра Гургача не дала господарям поля вирвати перемогу, на яку вони по праву заслуговували.
Запоріжців важко було впізнати. Їхня гра значно відрізнялася від тієї, яку команда показувала в недавньому минулому. Це був не той «Металург», до якого звикли дніпропетровські любителі футбола.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).


ДЕСЯТАЯ НИЧЬЯ
«Индустриальное Запорожье» (Запорожье, 10.09.1968)
Для запорожских болельщиков в прошлом туре первенства во второй подгруппе класса «А» центральной, конечно, была встреча в Днепропетровске «Металлурга» с «Днепром».
Днепропетровцы со всей ответственностью отнеслись к матчу — они выставили сильнейший состав, стремились к победе.
Наш «Металлург» выступил из-за болезни некоторых футболистов в несколько необычном составе: В. Гургач, В. Марченко, В. Лукашенко, С. Медведев, А. Метейко, В. Малаховский, Г. Вуль, А. Томах (А. Райко), Б. Балуев, С. Вовк, В. Латышев. Команда была готова и к обострению атак, и к организованной защите.
Оба коллектива приложили немало стараний, чтобы открыть счёт, но защитники и вратари сыграли лучше, чем нападающие. В итоге — 0:0.
Что ж, это десятая ничья за всю историю встреч в чемпионатах «Металлурга» и «Днепра». У дублёров матч тоже закончился нулевой ничьей.


ЗНОВУ НІЧИЯ
«Запорізька правда» (Запорожье, 10.09.1968)
Є матчі, яких особливо чекають прихильники футбола. Для запоріжців та їх сусідів-дніпропетровців такими завжди бувають зустрічі, коли грають «Металург» — «Дніпро».
Боротьба, яка вже багато років йде між ними, поки на користь запоріжців. Але збільшувати свій переможний баланс в останній час їм доводиться все важче. Краще стали грати дніпропетровці, і в той же час «Металург» не завжди в зустрічах з «Дніпром» грає з натхненням.
Добра гра наших сусідів у цьому році знайшла своє відображення і в турнірній таблиці.
«Дніпро» — один із лідерів. Від «Металурга» болільники чекали запевнення, що в нього ще «є порох в порохівницях».
Дніпропетровці активно розпочали гру. Вони розрахували з перших хвилин добитися успіху. Запорізькі захисники чекали таких атак з боку «Дніпра», і тому вони міцно захищали свої ворота.
Потім активність форвардів зникла. Гра загострилася лише за п’ять хвилин до кінця, коли майстерність Гургача врятувала ворота запоріжців від, здавалось, неминучого голу.
Отож, на цей раз суперники розійшлися мирно. Залишилися вони і на своїх місцях в турнірній таблиці.
У дублерів також нічия — 0:0.
Впевнено продовжує грати харківський «Металіст». Влучний удар Каштанова дав харківянам у Саратові у матчі з місцевим «Соколом» два дуже важливих очка.
Решта матчів закінчилась так: «Авангард» — СКЧФ — 3:1; «Дніпро» (Крч) — «Таврія» — 1:2; «Динамо» — «Локомотив» — 1:0; «Спартак» — «Зірка» (Крд.) — 0:0; «Металург» (Кб) — «Ростсільмаш» — 0:1; «Труд» — «Металург» (Лп.) — 1:0; «Текстильник» — «Звезда» (Рз) — 2:0; «Кубань» — «Суднобудівник» — 0:0.
В. КРИВОРОТЬКО.


НІЧИЯ З «ДНІПРОМ»
«Комсомолець Запоріжжя» (Запорожье, 10.09.1968)
7 вересня запорізькі футболісти проводили свій черговий матч у Дніпропетровську з місцевим «Дніпром».
Як відомо запорізьким любителям футбола, «Металург» лише один раз програв «Дніпру». Це сталося 10 років тому на полі дніпропетровців.
0:0. З таким рахунком закінчилась ця напружена гра. Чудово зіграв воротар запоріжців В. Гургач. Він звів нанівець дуже небезпечні виходи нападаючих «Дніпра» до його воріт.
Наводимо деякі результати цього туру: «Авангард» — СКЧФ — 3:1, «Дніпро» (Крч) — «Таврія» — 1:2, «Динамо» — «Локомотив» — 1:0, «Спартак» — «Зірка» — 0:0, «Сокіл» – «Металіст» — 0:1, «Труд» — «Металург» (Лп) — 1:0.



Таблица после 29-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий