3 сентября 1968 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 28-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – СКЧФ (Севастополь) – 0:0

«Днепр» (Днепропетровск) СКЧФ (Севастополь) 0:0.
3 сентября 1968 (вторник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 20000 зрителей.
«Днепр»: 1 Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов (Литовченко, 46), 7 Шнейдерман, 10 Биба – 8 Снитько, 9 Кржечевский (Гринько, сер. 2 т.), 11 Романюк.
Старший тренер – Л. Родос.
СКЧФ: В. Астаповский, В. Гольцов, В. Струнин, А. Мелешко, А. Галущенко, И. Зайцев, В. Осадчук, В. Колодин, Е. Попов (Ю. Зеленкин), М. Шевчишин, А. Киселёв.
Старший тренер – М. Ермолаев. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Дублёры – 1:1.

НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (04.09.1968)
Вчора на дніпропетровському стадіоні «Метеор» відбувся черговий футбольний матч на першість країни. Зустрічалися команди Спортивного клубу Чорноморського флоту і «Дніпро».
Рахунок матчу — 0:0.

АУТСАЙДЕР ВІДБИРАЄ ОЧКО
«Прапор юності» (05.09.1968)
Команда севастопольських моряків — абсолютний аутсайдер другої групи класу «А» — не дала дніпропетровським футболістам забити у свої ворота жодного мяча ні на своєму полі, ні виступаючи в гостях.
Зустріч на «Метеорі», яка відбулась 3 вересня, підтвердила, що в цьогочасному футболі є ще команди, основна зброя яких — захист. Єдина мета — недоторканість власних воріт. І хоч це все частіше не дає їм бодай найменшого шансу на успіх, вони залишаються в полоні «антифутбола». Такі команди — реальність, а відтак треба дошукуватись засобів для боротьби з ними.
Як показав хід поєдинку «Дніпра» з СКЧФ, — наша команда не мала чіткого плану руйнації «надбетону» суперника. Севастопольці дуже швидко призвичаїлись до навісних передач дніпропетровців з лівого флангу, і зривали всі їх атаки, зосередивши значні сили в центральній зоні штрафного майданчика. Минуло хвилин п’ятнадцять зустрічі в таких одноманітних атаках, перш ніж наші вдались до розтягування захисту. Вже перші зміщення атакуючого півзахисника А. Біби на правий фланг створили сприятливу для взяття воріт суперника ситуацію. На підступах до штрафного майданчика на певний час утворився вакуум, який притягнув, на жаль, лише одного А. Сизова. Спочатку воротар гостей В. Астаповський вибив у самовідданому стрибку на кутовий мяч, посланий ним з центральної зони під перекладину. Потім голкіпер «витягнув» з правої «девятки» мяч, посланий від кутового прапорця Бібою. Минуло кілька хвилин і Астаповський не в змозі утримати м’яч, знову небезпечно посланий з-за меж штрафного Сизовим. Захиснику А. Мелешку вдається випередити В. Романюка в його спробі добити мяч.
Здається, ще кілька таких атак широким фронтом, ще кілька ударів — і гостям не вистояти. Але боротьбу в центральній зоні, крім Сизова, ніхто не підтримав. Р. Шнейдерман безпідставно залишався далеко позаду, чомусь не пішов вперед Б. Дановський, хоч роботи у них «за основним фахом» у ці хвилини не було. В цій ситуації стало особливо яскраво видно, що наявність у грі проти команди, що в 27 попередніх іграх забила лише 8 м’ячів, півзахисника з явно захисним ухилом Шнейдермана, у той час, як на лаві запасних знаходились В. Литовченко і А. Гринько, була зайвиною. Тренери не поспішили внести корективи і скористатись слушною нагодою для підтримки атаки.
Це дало змогу гостям оговтатись, а наших безплідний наступ виводить з стану рівноваги, і вони починають часто помилятись в передачах. Півзахисники втрачають ініціативу, а гра — гостроту.
Тільки в кінці тайму «Дніпру» вдається знову створити кілька голевих ситуацій. Спочатку В. Сергєєв стрімко проходить по правому краю і посилає м’яч на ударну позицію. Г. Кржечевський з одинадцятиметрової позначки не зумів послати м’яч у незахищені ніким ворота. Потім воротар севастопольців взяв у «дев’ятці» м’яч, посланий Бібою зі штрафного.
Взагалі, В. Астаповський був кращим у цьому матчі. На початку другого тайму він взяв, здавалось, «мертві» м’ячі після ударів Снітька і Кржечевського. Кілька разів він зривав аплодисменти трибун і в подальшому, але поступово дії «Дніпра» втрачали осмисленість і все більше нагадували «навал».
Не виправданою здається нам заміна, проведена в «Дніпрі» на початку другого тайму. Це добре, що на полі з’явився атакуючий півзахисник Литовченко, який, до того ж, непогано розуміється з Бібою, але чому він замінив Сизова, який завдав стільки неприємностей суперникові?
Звичайно, не в цьому головна причина невдачі «Дніпра», але коли команда настроює себе на легкий виграш, а потім нічого не виходить, найменша помилка багато важить.
Наші так і не змогли зламати опору севастопольців, що захищались всією командою.
Останню, і, мабуть, найкращу можливість забити переможний гол за 5 хвилин до кінця зустрічі мав Романюк. Обігравши захисника, він залишився сам-на-сам з воротарем, але чомусь легенько послав м’яч прямо в руки йому.
Будемо сподіватись, що наступний матч з запорізьким «Металургом» 7 вересня «Дніпро» проведе в кращому стилі.

гостей выручает вратарь
«Днепровская правда» (05.09.1968)
Месяц днепропетровские болельщики футбола не видели свою любимую команду дома. Турне по городам России и Украины «Днепр» совершил довольно удачно в четырёх играх было потеряно всего три очка. На этот раз соперниками наших земляков были футболисты севастопольского СКЧФ, которые «прочно» обосновались на последнем месте в турнирной таблице.
Хозяева поля начали игру с явным желанием победить. Их атаки следуют одна за другой. Тяжело приходится вратарю гостей В. Астаповскому. Несколько раз после ударов А. Бибы, Г. Кржечевского он переводит мяч на угловой. Однако атаки «Днепра» до конца первого тайма так и не дают результата.
Вторую половину игры «Днепр» проводит также активно. На 52-й и 54-й минутах стадион взрывается громом аплодисментов. Но адресованы они... вратарю моряков В. Астаповскому. Он выручает команду от, казалось бы, неотразимых ударов
Снова следуют атаки «Днепра», и вновь вратарь гостей на высоте. За несколько минут до конца матча В. Романюк имел реальнейшую возможность взять, наконец, ворота севастопольцев. Но пробил несильно, прямо в руки вратарю. Итак, ничья. «Днепр» потерял очень важное очко во встрече с аутсайдером
Желтоводский «Авангард» принимал в этот день симферопольскую «Таврию». Родные стены не помогли авангардовцам. Они проиграли со счётом 0:1.

ПРИБАВКА К ОЧКАМ
«Крымская правда» (Симферополь, 05.09.1968)
Позавчера были проведены очередные игры первенства страны по футболу среди коллективов второй подгруппы второй группы класса «А». Обе крымские команды выступали на чужих полях: «Таврия» — в Жёлтых Водах, а СКЧФ — в Днепропетровске.
Симферопольцы серьёзно отнеслись к матчу с «Авангардом», который 30 августа в гостях победил запорожский «Металлург» (1:0). Игру они провели собранно и уверенно. В результате — заслуженный успех. Единственный мяч в ворота хозяев поля забил на 40-й минуте первого тайма нападающий «Таврии» В. Прилепский. (Дублёры — 3:3).
Достойный отпор оказали моряки Севастополя «Днепру». Несмотря на усилия его нападающих, счёт в матче так и не был открыт — 0:0.

ЗАГУБЛЕНЕ ОЧКО
«Зоря» (06.09.1968)
Рідко коли можна спостерігати, щоб в офіційних змаганнях зустрілися такі два нерівні за силами суперники, як це було в матчі між «Дніпром» і командою СКЧФ. Перші безперервно атакували, а другі наполегливо всіма силами відбивалися. Так тривало два тайми, і глядачі залишили трибуни стадіону «Метеор», так і не побачивши гола. Чому?
Дехто з болільників схильний пояснити це чіткою грою воротаря моряків В. Астаповського, який проявив неабияку майстерність і навіть після травми залишався на посту. Але думається, що не в цьому головна причина «сухого» рахунку. Дніпропетровці вийшли на поле дещо розслабленими, в їх діях відчувалася впевненість в легкій перемозі. А тим часом гості, відчувши, що суперник настроєний не на бойовий лад, піднеслися духом. Так минали хвилини, а з ними пройшов і перший тайм.
Після перерви «Дніпро» дещо схаменувся, тепер уже його гравці вдалися до іншої крайності — почали занадто поспішати, прагнучи швидше забити гол. Поспішали всі і доходило інколи до сміхотворного — з кількох метрів не влучали у ворота. А можна ж було перейти до розиграшу, здійснення чітких атак, у властивому для «Дніпра» стилі.
Ось так і було загублено справді «золоте» очко в грі з аутсайдером. Нулі на табло не роблять честі «Дніпру» і віддають належне гостям за їх самовіддані дії.
Інші матчі минулого туру закінчилися так: «Авангард» — «Таврія» — 0:1, «Дніпро» (Кр) — «Металург» (З) — 1:3, «Кубань» — «Зірка» (Кр.) — 0:2, «Динамо» — «Суднобудівник» — 0:0, «Спартак» — «Локомотив» — 0:1, «Металург» (Кб.) — «Металург» (Лп.) — 0:0, «Сокіл» — «Ростсільмаш» — 1:1, «Труд» — «Металіст» — 0:1, «Зірка» (Р) — «Шинник» — 0:0.
У «Суднобудівника» — 40 очок, у «Металіста» — 39, у «Дніпра» — 37.