«Днепр» (Днепропетровск) – «Иртыш» (Омск) – 3:1

«Днепр» (Днепропетровск) – «Иртыш» (Омск) – 3:1 (1:1).
«Днепр»: Семёнов – 3 Дановский Сергеев, Шпаков, Грибенник Гринько (Кржечевский), Шнейдерман, Литовченко, 10 Биба Лябик, 11 Романюк (Пугач).
Старший тренер – П. Щербатенко.
Голы: 1:0 Романюк (3), 1:1 Афанасьев (13), 2:1 Лябик (65), 3:1 Биба (84).

ЩЕ ОДНА ПЕРЕМОГА
«Зоря» (18.03.1969)
Сочі. (Телефоном). Вчора футболісти «Дніпра» в Хості зустрічалися з омською командою «Иртыш». З рахунком 3:1 перемогли наші земляки.

«ДНІПРО» БЛИЗЬКИЙ ДО МЕТИ
«Зоря» (19.03.1969)
Як ми вже повідомляли, футболісти «Дніпра» позавчора в місті Хоста зустрічалися з командою омського «Іртиша». Це був третій матч на приз «Проліска».
Ось подробиці цієї зустрічі. Наші земляки вийшли на поле в такому складі: Семенов, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Гребенник, Гринько (Кржичевський), Шнейдерман, Литовченко, Лябик, Біба, Романюк (Пугач).
На третій хвилині рахунок відкрив Романюк, а через десять хвилин сибіряки вирівняли становище. На відпочинок команди пішли при рахунку 1:1. На 65-й хвилині Лябик вивів наших земляків уперед, а за шість хвилин до фінального свистка Біба закріпив успіх. «Дніпро» переміг з рахунком 3:1.
На черзі матч з грозненським «Тереком». Він відбудеться 21 березня, а через три дні — останній матч з красноярським «Світанком».
Перемога над «Іртишем» значно наблизила «Дніпро» до півфіналу «Проліска».

ОЧЕРЕДНАЯ ПОБЕДА «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (19.03.1969)
17 марта нашим землякам пришлось встретиться с серьёзным футбольным коллективом омского «Иртыша» — прошлогодним участником финальной пульки команд класса «А» второй группы. Игра проходила в Хосте при хорошей погоде.
Уже на третьей минуте Романюку удаётся найти слабое место вратаря омичей. Но недолго футболисты «Днепра» имели преимущество в счёте. В середине первого тайма нападающий «Иртыша» добивается равновесия сил.
Второй тайм прошёл при полном превосходстве наших футболистов. Сначала Лябик выводит команду вперёд, а потом Биба закрепляет перевес в счёте. 3:1 — таков итог встречи. В этом матче участвовал следующий состав: Семёнов, Сергеев, Дановский, Шпаков, Гребенник, Гринько (Кржечевский), Шнейдерман, Литовченко, Лябик, Биба, Романюк (Пугач).
21 марта футболисты «Днепра» встречаются с грозненским «Тереком».

«ДНІПРО» РАДУЄ
«Прапор юності» (20.03.1969)
З рахунком 3:1 футболісти дніпропетровського «Дніпра» завдали поразки в третьому турі розіграшу «Проліска» омському «Іртишу», команді, яка минулого сезону стала переможцем своєї підгрупи в першості СРСР і зайняла призове місце в турнірі чотирьох претендентів за перехід до першої групи класу «А».
Матч відбувся 17 березня в Хості. Вже на 3-ій хвилині В. Романюк взяв ворота грізних суперників, однак, омичі через 10 хвилин встановили рівновагу в рахунку — 1:1.
Після відпочинку «Дніпро» атакує гостріше, і на 65-ій хвилині В. Лябік виводить команду вперед. За 6 хвилин до кінця зустрічі А. Біба забиває третій м’яч у ворота «Іртиша».
В цьому матчі наші виступали в такому складі: Семенов, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Грибеннік, Гринько (Кржечевський), Шнейдерман, Литовченко, Лябік, Біба, Романюк (Пугач).
Після трьох зустрічей «Дніпро» набрав п’ять очок і лідирує в другій групі розіграшу «Проліска».
21 березня він зустрічається з грозненським «Тереком», 24-го — з красноярським «Світанком». Перемога в матчі з «Тереком» відкриває дніпропетровцям шлях до півфіналу розіграшу першого призу сезону 1969 року.

У «ЗОРІ» – СЕРЙОЗНІ НАМІРИ
«Спортивна газета» (Киев, 20.03.1969)
…Добре виступає на турнірі й інша українська команда — «Дніпро» (Дніпропетровськ). Футболісти «Дніпра» захопили лідерство в другій групі, перегравши в третьому турі з рахунком 3:1 омський «Іртиш». Голи у переможців забили Романюк, Лябік, Біба. Краснодарська «Кубань» зіграла внічию з іжевським «Зенітом» — 1:1. У краснодарців — чотири очка з шести можливих. Вони посідають друге місце, відстаючи на очко від «Дніпра».
С. СВЄТОВ.
Сочі (телефоном).

УТРЕТЄ ПО «ПРОЛІСОК»

«Радянська Україна» (Киев, 22.03.1969)

Футбол разом з весною приходить до нас із теплих південних країв. Правда, ця зима була така сувора, що й старожили такої не пам’ятають, і трохи порушила плани майстрів шкіряного м’яча. Третій традиційний турнір на приз «Пролісок», який раніше починався наприкінці лютого, стартував лиш у березні. Крім того, досі половина змагань цього турніру проходила в Середній Азії, а тепер там так затрималась холоднеча, що довелось зібрати всіх претендентів «Проліска» на Чорноморському узбережжі Кавказу... Турнір потерпів ще й від того, що з різних причин не взяли в ньому участі провідні клуби країни, зокрема динамівці Києва, дворазові володарі «Проліска» — московські динамівці, столичні команди «Спартак», «Торпедо», ЦСКА, бакинський «Нефтчі», одеський «Чорноморець». Тим-то й доводиться шукати звісток про футбольні баталії на півдні в далеких куточках газет, бо набирають ці лаконічні повідомлення найдрібнішим шрифтом...

А дарма! Відсутність ряду визнаних фаворитів дала змогу залучити до участі кілька дуже цікавих колективів другої групи, які тільки й мріють про те, щоб помірятися силами з представниками найвищої ліги. Є й зарубіжний гість — клуб ХІК (Хельсінкі). Правда, це команда скромного калібру, і мимоволі з жалем пригадується один з попередніх весняних турнірів, де брали участь багаторазовий чемпіон Польщі «Гурнік» (Забже), один з найсильніших колективів Словаччини «Татран» (Пряшів), відомий румунський клуб «Петролул» (Плоєшті). Чому б і надалі не відновити хорошу традицію?

Але й у нинішньому вигляді весняний турнір цікавий, особливо для любителів футбола Донбасу й Дніпропетровщини. Адже в боротьбу за «Пролісок» вступили донецький «Шахтар», луганська «Зоря» і дніпропетровський «Дніпро».

Формула турніру така сама, як і торік. Проходять змагання в чотирьох групах за круговою системою. Переможці груп за системою вибування розіграють почесний приз.

У першій групі командам лишилось провести по одній зустрічі. Головні претенденти — армійці Ростова і московські залізничники. «Локомотив» показав яскраву атакуючу гру в матчі з ленінградським «Зенітом», який він виграв з рахунком 3:0. Ростовчани ж головний акцент роблять на зміцнення оборони, яка завжди була у них найслабшою ланкою. Вони взяли у ЦСКА воротаря Л. Кудасова і здібного захисника М. Антоневича і сподіваються, що цього року суперникам буде важче підібрати ключі до їх воріт. У весняному турнірі ростовчани здобули перемоги із скромним результатом 1:0 над куйбишевським клубом «Крила Рад» і гостем з Фінляндії — командою ХІК (Хельсінкі). Все у цій групі, мабуть, вирішиться в поєдинку між армійцями Ростова і столичними залізничниками.

Другу групу сформовано з колективів, які не виступають у найвищій лізі нашого футбола. Склад турніру досить таки строкатий: тут путівку до півфіналу виборюють «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Зеніт» (Іжевськ), «Терек» (Грозний), «Кубань» (Краснодар), «Світанок» (Красноярськ) та «Іртиш» (Омськ). Безперечними фаворитами вважали футболістів Омська, які торік стали переможцями однієї з підгруп другої групи класу «А», а у фінальній пульці вийшли на почесне третє місце і здобули малі бронзові медалі. Проте омичі виступають поки шо безбарвно: не здобули ще жодної перемоги, а в матчі з дніпропетровцями зазнали поразки — 1:3.

Дніпропетровський «Дніпро», очолюваний молодим тренером Валерієм Лобановським, нині викликає специфічний інтерес. По-перше, яскравий футболіст, який рано зійшов з великої арени, щоб стати вихователем, обіцяв навчити молодих гравців всього, що знав сам, і навіть того, чого не встиг опанувати. По-друге, слова В. Лобановського, якщо судити з результатів контрольних ігор його команди, поки що не розходяться з ділами. Дніпропетровська команда показала себе грізним суперником для будь-яких фаворитів. І в турнірі «Проліска» вона виступає добре. Крім омичів, дніпропетровці подолали ще й іжевський «Зеніт», а з кубанцями звели матч унічию — 0:0. Головним конкурентом українських футболістів у цій групі можна вважати саме кубанців, які відстають на очко. До фінішу там лишилось два тури.

Сильні клуби зібрались у третій групі. Попереду — поки що динамівці Тбілісі, які здобули перемоги над «Шахтарем», кутаїсцями і новачком найвищої ліги — «Уралмашем». Ніякої сенсації в цьому, ясна річ, немає, бо тбілісці завжди раніше за інші клуби досягали доброї форми, та й за класом гри вони все-таки переважають суперників у відбірній групі. Але перше місце їм ще не забезпечено, все залежить од заключного поєдинку динамівців Тбілісі й Мінська. Білоруські спортсмени мають на два очка менше і в разі перемоги випередять конкурентів. А «Шахтар» виступає невдало: поразки від тбілісців (1:2) і мінчан (0:2), нічия з кутаїсцями — 1:1. У донбасівців, очевидно, важливіші справи, ніж гонитва за «Проліском». Треба, по суті, заново комплектувати основний склад, вводити до нього молодь.

Зате «Зоря» наполегливо воює за лідерство в четвертій групі. Вона перемогла динамівців Сухумі (2:1), «Мешахте» (Ткібулі) — 3:0, а з «Араратом» зіграла внічию — 1:1. Проте у луганців сильні конкуренти. Єреванці та алма-атинський «Кайрат» відстають лиш на очко. Зустріч між ними принесла перемогу вірменським футболістам — 2:0, зате «Арарат» втратив по очку в поєдинках з казанським «Рубіном» і «Зорею», алма-атинці ж виграли решту — два поєдинки. Тут головні надії ще попереду.

Дзвенить на південних стадіонах футбольний м’яч. У розпалі «Пролісок-69»…