15 сентября 1968 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 30-й тур
«Судостроитель» (Николаев) — «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0

«Судостроитель» (Николаев) «Днепр» (Днепропетровск) 0:0.
15 сентября 1968 (воскресенье). 19:00. Николаев. Стадион «Судостроитель». 25000 зрителей.
«Судостроитель»: И. Галимов, А. Норов, Р. Совейко, Ю. Заболотный, В. Силецкий, В. Шеховцев, Е. Деревяга, А. Бильдюк (Н. Куринный, 46), В. Росс (А. Кималов, 46), И. Петров, С. Попов.
Старший тренер – Ю. Войнов.
«Днепр»: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, 10 Биба –Романюк, Кржечевский (Сизов, 52), 11 Снитько.
Старший тренер – Л. Родос. – составы из "Спортивної газети".
Дублёры – 3:1.

НІЧИЯ, ГІДНА ПЕРЕМОГИ
«Прапор юності» (17.09.1968)
Нерідко лідери, зустрічаючись між собою, викликають у нас гірке розчарування. Вони нагадують боксерів, які лише захищаються і бояться пропустити удар, що може виявитись фатальним. Цього разу все було не так. Це був справжній футбол — красивий, швидкий, самовідданий. На думку тренерів, команди показали свою найкращу гру за сезон. Не хочеться говорити, що нулі на табло не відповідали характеру гри, але що ж робити, коли це дійсно так. А втім, все по порядку.
Свисток судді — і «Суднобудівник» кинувся в атаку. Вперед пішли півзахисники, захисники Норов і Попов, які мають сильний удар. Але перший же випад «Дніпра» на девятій хвилині примусив господарів бути обачнішими — Шнейдерман послав в прорив Кржечевського, той відкинув мяч на штрафний майданчик, і Біба з семи метрів влучив в Галімова. Події на полі змінювались з калейдоскопічною швидкістю. Моменти, які ми називаємо голевими, виникали один за одним. 20-та хвилина. Сильний удар півзахисника Силецького красиво парирує Пільгуй. 22-га хвилина — м’яч після удару Кржечевського проходить в кількох сантиметрах від правої «дев’ятки». 24-та хвилина — Дерев’яга виходить один на один з Пільгуєм, але удар не вийшов. 27-ма хвилина — Романюк посилає м’яч повз пусті ворота.
Другий тайм нагадував перший. Замінивши півзахисників нападаючими Кімаловим і Чудаковим, «Суднобудівник» починає справжній штурм. На 60-ій хвилині виникає драматична ситуація біля воріт «Дніпра»: м’яч потрапляє в штангу, Пільгуй відбиває його, Кімалов знову б’є, і Саричев у самовідданому кидку виносить м’яч з пустих воріт.
В цілому, гравці «Дніпра» показали себе більш технічними — м’яка обробка м’яча, бездоганний пас, але жорсткість і швидкість «Суднобудівника» звели технічну перевагу гостей нанівець.
«Дніпро» виступав проти «Суднобудівника» в такому складі: Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Саричев, Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Біба, Романюк, Кржечевський (Сизов, 52-га хвилина), Снітько.
Б. ЄЛЬКІНБАРД,
наш спецкор.

НІЧИЯ З ЛІДЕРОМ
«Зоря» (17.09.1968)
Футболісти дніпропетровського «Дніпра» у неділю провели матч в Миколаєві з лідером другої підгрупи «Суднобудівником». Рахунок в цій зустрічі не було відкрито. Це вже четверта підряд нічия дніпропетровців, в чотирьох останніх турах вони не забили жодного гола.
Наводимо інші результати недільного туру: «Локомотив» — «Дніпро» (К.) — 2:0; «Зірка» — «Авангард» — 1:2; СКЧФ — «Металург» (З.) — 2:1; «Звезда» (Р) — «Труд» — 0:1; «Шинник» — «Сокіл» — 0:1; «Текстильник» — «Металург» (К.) — 0:0; «Металіст» — «Кубань» — 1:0; «Ростсільмаш» — «Спартак» — 2:1; «Металург» (Л.) — «Динамо» — 0:2.
У «Металіста» 43 очка, «Суднобудівника» — 42, у «Труда» і «Дніпра» — по 39, «Сокола» — 38.

ИГРА НА РАВНЫХ
«Днепровская правда» (17.09.1968)
Николаевских футболистов, лидировавших большую часть чемпионата во второй подгруппе, не очень-то обрадовал, очевидно, выход на первое место харьковских авангардовцев. Не слишком обильный урожай очков, собранный «Судостроителем» на выезде, отодвинул его на второе место. И вполне понятно, вернувшись домой, николаевцы решили вновь вернуться на высшую ступеньку турнирной таблицы. Но и наши земляки, футболисты «Днепра», приехали в Николаев не за тем, чтобы подарить гостям два очка.
Как и следовало ожидать, встреча лидеров с первой минуты приобрела острый характер.
На девятой минуте Г. Кржечевский, обойдя двух защитников, отлично прошёл по правому краю к воротам «Судостроителя». Следует точная передача А. Бибе, но тот попадает прямо во вратаря.
Через десять минут вратарь «Днепра» В. Пильгуй в отличном броске парировал мяч, посланный нападающим противника В. Силецким в верхний угол ворот.
И снова в атаке «Днепр». Активно помогают нападающим полузащитники. Наши футболисты ведут атаки широким фронтом.
Ликвидировав опасность у своих ворот, хозяева поля устремляются в атаку. Они тоже идут к воротам «Днепра» почти всей командой. Вперёд вырывается защитник А. Норов. Он бьёт сильно и точно. Но В. Пильгуй на месте. Он намертво берёт этот труднейший мяч, спасая команду от неминуемого, казалось бы, гола. Да, недаром тренеры команды сделали ставку на этого молодого, но отлично играющего вратаря. Он оправдал их доверие.
Второй тайм очень походил на первый — обоюдные атаки, ни одна из которых не завершилась взятием ворот. В результате — нулевая ничья.

«СУДНОБУДІВНИК» – «ДНІПРО» 0:0
«Спортивна газета» (Киев, 17.09.1968)
Матч почався без розвідки атаками господарів поля. Вже на 1-й хвилині після прострілу Попова Петров головою ледве не забив гол. Незабаром Петров знову опинився у вигідній позиції. Це Деревяга здійснив відмінний прохід і дав йому пас. Однак завершальний удар був неточний.
Потім гра вирівнялася. Гості заволоділи центром поля й розіграли під керівництвом Біби ряд чітких комбінацій, після яких біля воріт «Суднобудівника» виникали гострі моменти.
У другому таймі господарі поля почали грати цікавіше. Пожвавлення вніс Кімалов, який уперше вийшов на поле після хвороби. Частіше підключався до наступу по лівому флангу захисник Попов. Проте атакам миколаївців бракувало логічного завершення. В один з моментів Гребенник вибив мяч з лінії воріт «Дніпра».
Гості не залишились у боргу. Галімов ледве взяв мяч після майстерно виконаного Бібою штрафного удару. Згодом миколаївців урятувала штанга, яка прийняла на себе удар Снітька. Тренери команд виставили обом воротарям «пятірки». Голкіпери заслужили на свої високі оцінки. Вони не раз рятували команди від голів. Загалом у матчі захисники діяли краще, ніж нападаючі. Про це свідчить нульовий рахунок гри.
Б. АРОВ.
 Миколаїв (телефоном).

НАДЕЖДЫ НЕ ТЕРЯЕМ
«Южная правда» (Николаев, 17.09.1968)
Представьте себе бег на 400 метров. Когда до финиша остается последняя стометровка, трое вырываются вперёд. Теперь всё зависит от решительного рывка и прочности нервов...
Подобная ситуация сложилась сейчас на финишной прямой чемпионата СССР по футболу среди команд класса «А» второй подгруппы. Сыграно три четверти всех матчей. Лидирует харьковский «Металлист», опередив на грудь николаевский «Судостроитель», третьим на дистанции — днепропетровский «Днепр».
Матч в Николаеве собрал около 25 тысяч зрителей. Без разведки атаку начали хозяева поля. И уже на первых минутах, после прострельной передачи Попова, Петров головой чуть было не открыл счёт. Ещё через некоторое время следует отличный проход Деревяги, пас на Петрова. А тот с выгоднейшего положения неудачно бьёт по воротам.
После этого игра несколько выравнивается. Нередко хозяевами положения в центре поля становятся футболисты «Днепра». В результате четко разыгранных под руководством Бибы комбинаций не раз создаются острейшие моменты у ворот «Судостроителя».
Когда команды вернулись после отдыха снова на поле, рисунок игры николаевской команды стал значительно интереснее. Оживление внёс Кималов. Чаще совершает свои рейды по левому краю Попов. Но не хватало концовки атак даже тогда, когда ворота оказывались пустыми. В один из моментов мяч уже шёл в сетку. В последний момент его выбил в поле защитник «Днепра» Гребенник.
По непонятным причинам сник Деревяга.
Мастерский штрафной удар Бибы умело берёт вратарь «Судостроителя». Только штанга спасает хозяев поля от верного мяча после сильного удара Снитько.
Тренеры обеих команд поставили пятерки своим вратарям. И нам хочется отдать должное Галимову. Отлично провели игру также Совейко, Заболотный, Попов. Трудная задача выпала на долю ветерана нашей команды Норова — нейтрализовать быстрого левого крайнего нападающего гостей.
Счёт матча — 0:0. Это значит, что защитные линии справились со своими обязанностями. А нападающие? Лучший ответом на этот вопрос является тот факт, что форварды «Судостроителя» в последних трёх играх не забили ни одного гола. Пусть же они вспомнят свои действия в конце первого круга и снова смелее атакуют.
Итак, последняя стометровка. Поклонники «Судостроителя» не теряют надежды. Тем более, что она основана на реальных возможностях.

ЩЕ ОДНА НІЧИЯ
«Ленінське племя» (Николаев, 17.09.1968)
Зустріч двох лідерів підгрупи викликала великий інтерес у миколаївських любителів футбола, які рівно місяць не бачили гри своєї команди.
Матч почався атакою «Суднобудівника», який вже на першій хвилині створив голеву ситуацію біля воріт «Дніпра». Потім ігрова ініціатива переходить до футболістів «Дніпра», які грають точніше, часто маневрують, використовуючи всю площу поля. Особливо активною в гостей була лінія півзахисту, де своєю грою виділявся Біба.
У другому таймі на поле вийшов кращий диспетчер «Суднобудівника» Кімалов. З його виходом гра миколаївців набула цілеспрямованості, точності в передачах. Завдяки точним передачам Кімалова наші футболісти швидко проходять середину поля і частіше загрожують воротам «Дніпра». Але до кінця матчу жодній з команд так і не вдалося відкрити рахунок. Отже, знову нічия — 0:0.
Зустріч дублюючих складів закінчилась перемогою «Суднобудівника» з рахунком 3:1. Два голи забив В. Ісенко і один В. Журавко.
19 вересня «Суднобудівник» приймає на своєму полі команду «Авангард» (Жовті Води).