30 сентября 1971 года. Четверг
Чемпионат СССР. Первая лига. 35-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Рубин» (Казань) — 4:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Рубин» (Казань) — 4:0 (3:0).

30 сентября 1971 (четверг). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 20000). Пасмурно. 14 градусов.

Судьи: Г. Карапетян, С. Аракелян, О. Абрамян (все – Ереван).

«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев (Назаров, 65), 4 Богданов, 5 Цунин – 6 Гринько (к) (Шалычев, 72), 7 Шнейдерман, 8 Евсеенко – 9 Лябик, 10 Христян, 11 Романюк (Корженко, 71? 77?).

Травмированы Пилипчук, Артюх.

Запасные: Собецкий, Федоренко.

«Рубин» (футболки и трусы белые, гетры тёмные): В. Лукович, К. Шарипов, В. Зайцев (к), С. Чеблуков (А. Ложкин, 65), А. Файзуллин, В. Демидов, В. Марамыгин (Е. Тихонов, 30), Н. Пензин, П. Желанов, В. Кадыров, М. Задикашвили.

Запасные: Г. Суханов, А. Чиняков, А. Машин.

Старший тренер – Н. Сентябрёв. – составы из протокола матча.

Голы: 1:0 Евсеенко (3), 2:0 Христян (42, гп Лябик), 3:0 Романюк (45, с пенальти за снос Лябика), 4:0 Назаров (82? 87?).

Дублёры – 0:1.

«Зоря» (01.10.1971)

Учора на стадіоні «Метеор» відбувся черговий матч на першість країни. Суперником «Дніпра» був один з аутсайдерів першої ліги казанський «Рубін».

Гра закінчилася з рахунком 4:0 на користь «Дніпра».

ВИСОКА РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ

«Прапор юності» (02.10.1971)

Двадцять третю перемогу в першості СРСР серед команд першої ліги класу «А» здобули в сезоні 1971 року футболісти дніпропетровського «Дніпра». Дев’ять з них, в тому числі і позавчорашня над казанським «Рубіном», принесли крупний рахунок (перевага в три і більше м’ячів). Жоден інший колектив двох кращих ліг класу «А» не домігся таких успіхів. А за результативністю «Дніпро» не має рівних у всьому радянському футболі. Тепер на його рахунку 69 забитих у ворота суперників м’ячів, і, маючи попереду ще 7 ігор, дніпропетровці можуть перекрити власний рекорд, встановлений у 1969 році. Тоді вони записали на свій рахунок 73 м’ячі.

Найрезультативнішим у команді залишається Віктор Романюк, який до 4 м’ячів першого кола додав ще 10 у другому і обійшов Олексія Христяна (12 м’ячів). Та все ж більш вражаючим є показник Анатолія Гринька. Капітан «Дніпра» — півзахисник. Він виконує величезний обсяг роботи на всіх ділянках поля — від захисту і до нападу — і тим не менш уже забив 11 м’ячів у ворота суперників. Багато футболістів можуть позаздрити такій всебічній обдарованості, якою наділений Анатолій. Вольовий спортсмен, він особливо виділяється в скрутні для команди хвилини і виходить, за поодиноким винятком, на всі поєдинки.

Наближається до головних бомбардирів команди півзахисник Віктор Назаров. Він поки що єдиний нинішнього сезону автор хет-тріка серед дніпропетровців. В матчі з «Рубіном» Віктор забив свій дев’ятий м’яч. Сталось це на 87-ій хвилині. Решта голів була забита в першому таймі.

Відкрив рахунок на 3-ій хвилині чудовим ударом метрів з 35-ти Станіслав Євсєєнко. М’яч влетів у лівий верхній кут і Лукович, голкіпер «Рубіна», навіть не намагався взяти його!

Гості зробили першу спробу забити гол у відповідь. Вони примусили вступити у гру Колтуна, кинувши на штурм переважаючі сили. Та добитись успіху ні в дебюті, ні на початку другого тайму, коли спостерігався ще один спалах їхньої активності, не змогли. Татарські футболісти багато рухались, боролись за кожний м’яч і часом складалось враження, що вони ведуть боротьбу на рівних. Та це тільки здавалось. У технічній та тактичній підготовці, в організації гри «Дніпро» стоїть значно вище «Рубіна». Затративши набагато менше енергії, аніж казанці, дніпропетровці добились великої переваги в рахунку — 4:0. Вони грають ширше, користуються довгим пасом, не засиджуються в середині поля, більшість ривків нападаючих створює загрозу воротам суперника. «Рубін» має на озброєнні короткий пас, його футболісти погано бачать поле, збиваються докупи і дуже рідко б’ють по воротах. Небезпечний швидкий лівий крайній Задікашвілі, який міг би створити голеві ситуації, з самого початку зустрічі був нейтралізований Сергєєвим.

На 43-ій хвилині чітко розіграна комбінація закінчилась ударом Христяна і другим голом. На 45-ій Романюк реалізував одинадцятиметровий штрафний удар. А довершив справу в кінці зустрічі Назаров.

В цій грі в основному складі «Дніпра» на місці центрального нападаючого дебютував молодий Віктор Корженко. В дублі він зарекомендував себе якнайкраще, і хочеться вірити в його спортивне майбутнє.

ПОВАГА ДО КОЛЕКТИВУ

«Зоря» (02.10.1971)

Чотири «сухих» м’ячі забили позавчора футболісти «Дніпра» у ворота казанського «Рубіна», зміцнивши своє становище лідера. Адже московські залізничники знову втратили очко, зігравши несподівано для всіх внічию (1:1) з астраханським «Волгарем».

Кожен м’яч, записаний на баланс «Дніпра», по-своєму був красивим. Навіть 11-метровий штрафний удар, виконаний В. Романюком на останній хвилині першого тайму, відзначився точністю, силою, впевненістю. А на третій хвилині С. Євсєєнко несподівано для всіх, а головне — для воротаря «Рубіна» В. Луковича, зробив удар з далекої відстані. М’яч, мов стріла, врізався в сітку. О. Христян на 42-й хвилині і В. Назаров на 87-й хвилині добре завершили блискавичні багатоходові комбінації, завдяки яким вдалося дезорієнтувати захист суперника.

Могли добитися успіху і гості, але в основному за рахунок того, що захист «Дніпра», будучи в основному зайнятий підтримкою атак, послабив пильність в обороні. В цілому матч розвивався за сценарієм, розробленим господарями, і при умовах, які вони диктували.

Перемога далася порівняно легко і тому можна зрозуміти футболістів «Дніпра», які грали без великого нервового напруження і використали добру нагоду, щоб дозволити собі перевірити різні тактичні ходи, міняти напрям і ритм матчу. Дивує лише, що деяка частина глядачів на кожну найменшу невдачу окремих футболістів реагувала досить своєрідно, допускаючи образливі викрики. Це нервує команду, заважає їй грати.

«Дніпро» нинішнього сезону добився серйозних успіхів. Вони — результат роботи цілого колективу, а не якогось, окремо взятого, гравця. Згадаймо хоча б, що В. Романюк забив 14 м’ячів, О. Христян — 12, А. Гринько — 11, В. Назаров — 9. До того ж, останні двоє не форварди, а півзахисники.

Ніколи не можна забувати, що на футбольному полі, коли, наприклад, матч відбувається на «Метеорі», крім 11 футболістів «Дніпра», які прагнуть до перемоги, є ще 11 футболістів суперника, які теж прагнуть до цього, і, в усякому разі, роблять усе можливе, щоб руйнувати атаки господарів. Отже, матч — спортивний поєдинок двох колективів.

Склад «Дніпра»: Колтун, Сергєєв (Назаров, 65), Найда, Богданов, Цунін, Гринько (Шаличев, 72), Шнейдерман, Євсєєнко, Лябик, Христян, Романюк (Корженко, 77).

Інші результати позавчорашнього туру: «Чорноморець» — «Крила Рад» — 1:0, «Молдова» — «Кузбас» — 3:2, «Металург» — «Уралмаш» — 4:2, «Памір» — «Даугава» — 1:0, «Алга» — «Жальгіріс» — 0:0, «Шахтар» — «Динамо» — 1:1, «Металіст» — «Торпедо» — 1:1, «Спартак» — «Текстильник» — 1:0, «Будівельник» — «Шинник» — 3:1.

СОГЛАСНО ТАБЕЛЮ О РАНГАХ

«Днепровская правда» (02.10.1971)

Поклонники «Днепра» ждали победы над «Рубином». На то было немало причин, среди которых не последнюю роль играло поражение «Днепра» от этой команды в матче первого круга.

Игра началась с гола в ворота гостей. Его забил на 3-й минуте отличным ударом метров с тридцати Станислав Евсеенко. Удачно разыграв дебют, футболисты «Днепра» устроили на чужой половине поля настоящую карусель: менялись местами (С. Евсеенко и В. Лябик), играли на опережение, отбирая мяч у соперника (Р. Шнейдерман), били по воротам В. Луковича издали (А. Гринько и А. Христян).

В первой половине матча у «Рубина» практически не было ни одного шанса на успех. А когда до перерыва оставалось всего три минуты, усилиями активизировавшегося Лябика судьба матча была фактически решена. Сначала он отпасовал в штрафную площадку открывшемуся Христяну, и тот хладнокровно направил мяч в сетку ворот «Рубина», а через некоторое время В. Романюк реализовал пенальти, назначенный судьей всесоюзной категории Г. Карапетяном за снос того же Лябика в штрафной площадке.

Но с начала второго тайма футболисты Татарии заиграли живее, словно стараясь доказать, что не случайно накануне выиграли матч в Кутаиси. Всё чаще гости стали появляться в непосредственной близости от ворот, защищаемых после длительного перерыва Л. Колтуном. Дважды подряд голкипер «Днепра» выручает команду. Но через 15 минут, когда Шнейдерман отошёл назад, на место В. Сергеева, а введенные в игру В. Назаров и В. Шалычев укрепили линию полузащиты, мог отличиться А. Гринько. Из очень выгодной ситуации он не сумел послать мяч в сетку ворот.

К сожалению, поведение большинства болельщиков в этот момент, и особенно после замены Гринько, когда он покидал поле, было не на высоте. (По воспоминаниям Сергея Собецкого, болельщики освистали Гринько – Р.Л.)

...Последние полчаса прошли при явном превосходстве хозяев поля. Правда, был момент, когда Колтун нерасчётливо покинул ворота, но его подстраховал Шнейдерман, выбив мяч из опасной зоны. Четвёртый гол под занавес матча забил Назаров.

«Днепр» добился убедительной победы, что вполне соответствует сегодняшнему табелю о рангах команд, спорящих за путёвки в высшую лигу.

А. КОСЫЙ.

«ДНІПРО» – «РУБІН» – 4:0

«Спортивна газета» (Киев, 02.10.1971)

Про такий матч багато не скажеш. Перевага господарів була відчутною. Вже на третій хвилині несподіваний удар Євсеєнка з 30-метрової відстані застукав Луковича зненацька, і м’яч, немов стріла, влетів у сітку. А далі все проходило за умов, які диктував «Дніпро», бо гості здебільшого оборонялися.

Лише в другому таймі при рахункові 3:0, коли господарі в якійсь мірі розслабилися, у гостей з’явилися надії змінити результат, але боротися на рівних з «Дніпром» їм було не під силу.

Тепер, коли успіх «Дніпра» очевидний і він стоїть на порозі вищої ліги, хотілося б сказати добре слово про капітана команди — вихованця дніпропетровського футбола Анатолія Гринька. Звичайно, в нього є свої вади. Але вони у великій мірі компенсуються завдяки його виключному працелюбству, відданості колективу, вмінню згуртувати зусилля товаришів. Анатолій — півзахисник, але він завжди встигає у важку хвилину прийти на допомогу своїм товаришам по обороні, не забуває про атаку і, не принижуючи здібностей його партнерів, можна сказати, що в нинішньому положенні «Дніпра» велика заслуга його капітана.

Я. НОВАК.

Дніпропетровськ (телефоном).

ЛИДЕР ЕСТЬ ЛИДЕР

«Комсомолец Татарии» (Казань, 03.10.1971)

Днепропетровск. (По телефону). Начало игры не предвещало казанцам ничего хорошего. Уже на 3 минуте, воспользовавшись несогласованностью защитников, форвард «Днепра» Евсеенко открывает счёт. «Рубин» пытается перехватить инициативу, и, кажется, ему это удается. Несколько раз казанские футболисты были близки к успеху. Но, как это часто бывает, мячи влетели именно в ворота гостей. На 42 минуте гол забил Христян, а за 20 секунд до перерыва Романюк реализует пенальти. Второй тайм прошёл спокойно, правда, за три минуты до конца встречи лучший бомбардир хозяев поля Назаров доводит счёт до 4:0 в пользу «Днепра».